Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2017., 09:07   #9481
meni uopste nije jasno kako tako dobra poslasticarka ne moze da razvije svoju slasticarnu. ima klijentelu, najpoznatije je ime, fantasticne kolace, i sve to nije dovoljno, nego radi za druge.
darling is offline  
Old 26.06.2017., 09:12   #9482
Biti dobar slasticar ili kirurg je jedno, a biti dobar biznismen je drugo.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 26.06.2017., 12:56   #9483
Quote:
darling kaže: Pogledaj post
meni uopste nije jasno kako tako dobra poslasticarka ne moze da razvije svoju slasticarnu. ima klijentelu, najpoznatije je ime, fantasticne kolace, i sve to nije dovoljno, nego radi za druge.
osim sto kad si ti vlasnik slasticarne, najmanje se bavis kolacima. ima toliko sranja koje treba hendlati. ja si mislim da je petra skroz pametna. radis za nekoga, po mogunosti ti ta osoba da odrijesene ruke da iskoristis kreativnost i znanje do daske, plate ti posteno za tvoje vjestine i svi sretni i zadovoljni
Zla patka is offline  
Old 26.06.2017., 13:19   #9484
ona je i bila otvorila prodavaonicu kolača pored restorana 5/4 , vjerojatno je ideja bila da bi ona radila kolače za taj restoran ili da bi gosti kad bi završili sa jelom otišli u lokal pored i uzeli kolače za doma... restoran je uskoro propao tako da od toga nije bilo ništa
Krkimir is offline  
Old 26.06.2017., 13:27   #9485
nije ona otvorila
Zla patka is offline  
Old 26.06.2017., 15:19   #9486
Nego tko, onaj koji je ulozio novce u 5/4 ?
Ako je tako onda je zena puno pametnija nego sto djeluje
Krkimir is offline  
Old 26.06.2017., 15:26   #9487
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Ako je tako onda je zena puno pametnija nego sto djeluje
sto bi to trebalo znaciti?
gmit is offline  
Old 26.06.2017., 15:32   #9488
da nije nista riskirala nego je usla u biznis sa prodavaonicim kolaca e da bi ju ljudi primjetili i probali njene kolace
da bi nakon sto je prepoznata radila kolace za druge restorane... opet nista ne riskira a profitira maksimalno
Krkimir is offline  
Old 26.06.2017., 15:54   #9489
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
da nije nista riskirala nego je usla u biznis sa prodavaonicim kolaca e da bi ju ljudi primjetili i probali njene kolace
da bi nakon sto je prepoznata radila kolace za druge restorane... opet nista ne riskira a profitira maksimalno
nisi me bas shvatio, pa bi se moglo reci da ti sigurno nisi nista pametniji nego sto djelujes
gmit is offline  
Received Infraction
Old 26.06.2017., 17:40   #9490

Znam da je vrijeme teško, vrućine, sparine, oluje...

Ambulante su prepune - srčani udari, moždani udari, ubodi pčela, stršljena,
zmija, sunčanice, proljevi&povraćanja etc. opterećuju hitne i redovne službe.
I to je sve normalno, uobičajeno, sve je to za ljude.

No, bezobrazluku nije mjesto nigdje, a posebice ne ovdje.

Suspregnite se.

Hvala
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Old 27.06.2017., 00:05   #9491
Probala u Amelie kolač ili tortu Juliette, čitala sam da ju je netko ovdje pohvalio, meni je to čisto prosječan kolač, čini mi se da čak nije bio niti skroz svjež.

Najbolja u Amelie mi je do sada bila torta Mademoiselle, jako je fina.
Amelie01 is offline  
Old 27.06.2017., 15:40   #9492
Ja taj Cukeraj na Britancu nisam nikad doživjela, a često sam u prolazu tom rutom. Još mi je jedna slastičarna misterij, mislim da se zove Šarlota (moguće da se piše drugačije) baš na stanici sv. Duh u smjeru centra.
Teško se skuži jer im ulaz s logom nije neki, dominiraju modeli torta i
nekako se i utope između frekvetne Dubravice i simpatično šarenog dućana nakita-odjeće.
Prometa je uvijek jako malo, svaki dan sam tamo u prolazu-
ali opet su otvoreni godinama.
Kolači više klasični i manjeg broja, neki su hvalili štrudu od jabuke.
Neke torte sam probala i ispod prosjeka (suhe, nedovoljno nadjeva).
Sad imaju od oka zanimljiv sladoled (klasični okusi pa nisam bila motivirana probati).
Ne može se sjesti klasično, već imaju šank s par stolica.
Bio netko?
Moguće je to neka tradicionalna slastičarna, a da ja i ne znam...
__________________
...on and on
jedna_ is offline  
Old 27.06.2017., 18:25   #9493
Meni nije jasna ona slastičarna na Ozaljskoj, točno preko puta placa i tramvajske stanice. Ne znam nikoga tko je tamo bio, jednostavno je loša lokacija, loša vibra ili nešto. Prošao sam tisuću puta i nije mi palo na pamet ući. Ne mogu se sjetiti ni kako se zove. A opet je tu već par godina, vitrina puna kolača. Bio netko?
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Old 27.06.2017., 19:00   #9494
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Meni nije jasna ona slastičarna na Ozaljskoj, točno preko puta placa i tramvajske stanice. Ne znam nikoga tko je tamo bio, jednostavno je loša lokacija, loša vibra ili nešto. Prošao sam tisuću puta i nije mi palo na pamet ući. Ne mogu se sjetiti ni kako se zove. A opet je tu već par godina, vitrina puna kolača. Bio netko?
Ja sam tamo jednom bio primoran sjesti, pojeo neku pitu sa šumskim voćem čini mi se, nije bila ništa posebno, ono klasika neka, okej prhko tijesto i okej nadjev od voća, ne mogu reći ništa loše, ali nije ni za neku hvalu.

Vlasnici su jako ljubazni
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Old 27.06.2017., 20:48   #9495
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Meni nije jasna ona slastičarna na Ozaljskoj, točno preko puta placa i tramvajske stanice.... Bio netko?
Bila prije cca godinu i pol. Zažalila gorko - užasni kolači.
Pangaea is offline  
Old 28.06.2017., 10:37   #9496
Jučer u amelie u duknovićevoj uzela sladoled lješnjak. To je bilo tvrdo ko kamen, frajer je jedva odvalio komad i nekako ga strpao u kornet. Mislila sam uzeti i tamnu čokoladu, ali to se tek činilo kao neprobojni blok
Lješnjak vrlo fini, samo tek nakon što se pol sata šećeš na suncu.
TIT is offline  
Old 28.06.2017., 13:31   #9497
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Meni nije jasna ona slastičarna na Ozaljskoj, točno preko puta placa i tramvajske stanice. A opet je tu već par godina, vitrina puna kolača. Bio netko?
Zapravo je prošlo 2 godine, možda koji mjesec manje-više, no ne bitno. Vlasnici do slastičarne imaju i birc, nekad su na tom istom mjestu imali zlatarnicu. Imali su slastičarnicu i prije 90-tih godina. Nije im to core bizo.

Danas sam po prvi puta probala ARoma sladoled (prošle godine samo sam ih škicala, jer sam bila u prolazu) i bas sam se iznenadila koliko su kremasti i intenzivni u aromi. Vjerujem da ću do kraja ljeta isprobati sve okuse. Amaretti su kremasti, dok mi je borovnica više sorbeto nego gelato, ali definitivno mi je finiji nego li Amelie borovnica. Imaju premium sladolede poput breskva/ružmarin, kruška, tri vrste čokolade, limun je apsolutni limoncello, mascarpone s datuljama, itd. Cijene su 12, 15 i 25 kn. Ako ste na obali Istre probajte jer su gelato italiano.
__________________
''This morning, with her, having coffee.'' Johnny Cash, when asked for his definition of paradise.

''I have the simplest tastes. I am always satisfied with the best.'' Oscar Wilde
CocoRocha is offline  
Old 28.06.2017., 14:14   #9498
Neki su se pitali kako Petra, ovo-ono...

Pa čini se da je prilično zadovoljna u Xatu.

https://www.facebook.com/rougemarin....3954536098252/
saucer is offline  
Old 28.06.2017., 14:23   #9499
Quote:
CocoRocha kaže: Pogledaj post
Zapravo je prošlo 2 godine, možda koji mjesec manje-više, no ne bitno. Vlasnici do slastičarne imaju i birc, nekad su na tom istom mjestu imali zlatarnicu. Imali su slastičarnicu i prije 90-tih godina. Nije im to core bizo.

Danas sam po prvi puta probala ARoma sladoled (prošle godine samo sam ih škicala, jer sam bila u prolazu) i bas sam se iznenadila koliko su kremasti i intenzivni u aromi. Vjerujem da ću do kraja ljeta isprobati sve okuse. Amaretti su kremasti, dok mi je borovnica više sorbeto nego gelato, ali definitivno mi je finiji nego li Amelie borovnica. Imaju premium sladolede poput breskva/ružmarin, kruška, tri vrste čokolade, limun je apsolutni limoncello, mascarpone s datuljama, itd. Cijene su 12, 15 i 25 kn. Ako ste na obali Istre probajte jer su gelato italiano.
obala istre je od opatije pa skoro do pirana. može li preciznije?
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 28.06.2017., 17:56   #9500
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
obala istre je od opatije pa skoro do pirana. može li preciznije?
Može, preciznije west coast: Poreč i Pula.
Za one koji su još uvijek na zagrebačkom asfaltu, jednom sam ih vidjela u Dežman bar-u. Ne znam da li su i ove godine u ponudi.
__________________
''This morning, with her, having coffee.'' Johnny Cash, when asked for his definition of paradise.

''I have the simplest tastes. I am always satisfied with the best.'' Oscar Wilde
CocoRocha is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:19.