Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2006., 12:16   #21
Quote:
Gravity_Rainbow kaže:
Pa... naslovna tema nema veze sa Floydima. Autor teme je Ron Grainer.
ma daj.. ja sam uvijek mislio da je to one of these days... mora da je tip plagijator
onda je valjda bilo nest slicno u jednoj epizodi... ko ce ga vise znat
__________________
"You have to be happy with what you have to be happy with", KC
Ilium is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 17:19   #22
Doctor Who sam gledala samo ovu zadnju sezonu sa onim glumcem Ecclestone ili tako nekako i bila je sasvim ok ali to zbog toga sto mi se svida glumac.
 
Odgovori s citatom
Old 31.03.2006., 11:23   #23
gledao sam kao klinac, čini mi se da je išla subotom ujutro. Samo se sjećam da sam se pitao što će mu toliki šal kad mu se vuče po podu.
__________________
Optimist says this is the best of worlds. Pessimist believes him.
Khan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2006., 15:24   #24
Da mi je vidjeti tu novu verziju serije...
GaelGarciaBernal is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2006., 15:51   #25
Dr.Who je kultna serija. 15. 4. krecu nove epizode na BBC1.



Kad je prosle godine ponovno krenuo, procjenjivalo se da je prvu epizodu gledalo iznad 10 mlijuna gledatelja.

Zbog takvih serija nikome ne pada na pamet buniti se zbog placanja pretplate.

O seriji vise ovdje: http://www.tv-ark.org.uk/cult/drwhomain-new.html

Onima koji znaju nesto o seriji ce zanimljiv bit i ovi linkovi:

http://www.unit.org.uk/ (upisite "buffalo" i onda opet "buffalo" kad vas ponovno trazi pass)

Dalek game
Synodo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 11:51   #26
Da. Ali znajući tendenciju naših TV kuća, the real question is hoće li ikad biti otkupljena. Kad se naši najčešće late onih jeftinih ili kanceliranih serija. Ali možda i odluče otkupiti sad kad su i Amerikanci nakon 20 godina odbijanja starih sezona napokon progledali i vidjeli da ima nešto u tome i stavili na svoj SCI-FI channel.

Slažem se o kvaliteti serije. Inače gledam i stare episode, a nabavila sam i boxset onih od prošle godine. Šteta. Bilo bi dobro da i ostali mogu pogledati barem novu sezonu (2005.g.) pa da sami vide da li im se sviđa ili ne.

Inače najbolje fan stranice za sve informacije o classic ili novoj seriji su Outpost Gallifrey i Gallifreyan Embassy.

dalek is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 21:19   #27
Dakle, u subotu 15. travnja, BBC 1 emitira prvu epizodu nove sezone (deseti doktor, David Tennant... pratlilja je još uvijek Rose)


Usput, još jedan dobar link:

http://www.drwhoguide.com/

...detaljan prikaz svih epizoda, kako televizijskih, tako i autorskih priča koje nisu ekranizirane.
Gravity_Rainbow is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 18:44   #28
To je serija koje će mi uvijek ostati u neizbrisivom pamćenju kao serija koje mi je kao djetetu utjerala strah u kosti i remetila san.
__________________
Legende nikad ne umiru!
Roose Bolton is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 14:25   #29
Doctor Who jedna mi je od boljih serija inače. Pratila sam prošle godine prvu sezonu nove serije, kao i gledala film iz 1996., no nažalost nisam imala mogućnosti gledati originalnu seriju.

Ecclestone mi je predrag, simpatičan onako skroz smotan , i jako dobar, i žao mi je da je odustao od Doctora već u prvoj sezoni. Naravno, Billy je također odlična u svojoj ulozi, nadam se da se Doctorova suputnica neće ubrzo mijenjati.
Tennant mi se ne sviđa pretjerano, barem zaključujući prema zadnjih par minuta prve sezone. Vidjet ćemo.
Chrisette is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 08:34   #30
Quote:
Doctor Who jedna mi je od boljih serija inače. Pratila sam prošle godine prvu sezonu nove serije, kao i gledala film iz 1996., no nažalost nisam imala mogućnosti gledati originalnu seriju.
Slažem se

Quote:
Ecclestone mi je predrag, simpatičan onako skroz smotan , i jako dobar, i žao mi je da je odustao od Doctora već u prvoj sezoni. Naravno, Billy je također odlična u svojoj ulozi, nadam se da se Doctorova suputnica neće ubrzo mijenjati.
Tennant mi se ne sviđa pretjerano, barem zaključujući prema zadnjih par minuta prve sezone. Vidjet ćemo.
Ecclestone je bio fantastičan i Tennant ima puno napraviti da ga nadmaši, ali po onom što sam vidjela od tzv Children In Need Speciala (7 minutna mini epizoda, koja se nastavlja na zadnju epizodu The Parting of the Ways i donekle objašnjava scenu regeneracije devetog u desetog Doktora) i za Božić prikazane 60 minutne special epizode The Christmas Invasion, bio je dosta dobar i već se vidi da ima svoj stil, malo drugačiji od ostalih Doktora ali po nekim stvarima i isti. Inače za one koji ne znaju David Tennant je poznat po svojim fanovskim tendencijama jer veliki fan serijala. Kao što su rekli za njega 'on je možda jedini od filmske ekipe koji zna baš sve epizode i termine' tzv. techno babble. Najdraži Doktor mu je Peter Davisonov Peti, pa će možda malo posvojiti i njegovo ponašanje.

Prvi nastavak nove sezone New Earth počinje u subotu 15.04. A slike se mogu vidjeti ovdje. Tennant je napisao i zanimljiv tzv. dnevnik sa snimanja.

Stranica 1

Stranica 2


A i Bilie je potpisala ugovor i za 2007. g. pa ćemo je još vidjeti

Slika iz Radio Timesa Doctor Who i likova koji se pojavljuju u novim epizodama.

Zadnje uređivanje dalek : 12.04.2006. at 10:28.
dalek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 09:14   #31
Cyberemeni se vraćaju.... Yea!!
Gravity_Rainbow is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 10:00   #32
Da. Cybermeni su mi poslije Daleka najdraži negativci

Super mi je i što su im promijenili i izgled pa su sad više


And Sarah Jane is back K9

Za one neupućene Sarah Jane Smith je bila companion/asistentica jedno vrijeme Jon Pertweeu i njegovom Trećem Doktoru, a skoro pune dvije sezone je provela s Tom Bakerovim Četvrtim.

Evo slike iz treće epizode School Reunion, a najavljeno je i da će Mickey Smith biti novi companion. Još ako Sarah Jane ostane više od jedne epizode to će biti
dalek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 21:47   #33
Što će biti s Captain Jackom? Koliko znam trebao bi se vratiti tek u 3. sezoni?
Chrisette is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2006., 10:00   #34
Ah Captain Jack

Ne zna se sigurno da li će se pojaviti u trećoj sezoni. Možda jedino ako BBC odluči napraviti tzv. crossover s Torchwoodom. Nažalost zasad BBC ne planira spojiti dvije serije.
Ali dobra vijest je da je Captain Jack dobio vlastitu seriju.

Torchwood je nova 'spin-off' serija koja će kako je rečeno biti u stilu X Filesa, ali normalno na svoj način drukčija i sadržavati možda malo više britanskog crnog humora.

Pa o čemu se tu radi...

John Borrowman (Capt. Jack Harkness) glumi zapovijednika tajne britanske vladine službe (plaćenika za detekciju alienske tehnologije i naravno aliena. Druga glavna uloga agentice Gwen Cooper pripala je Evi Myles. Za one koji ne znaju EM se pojavila u trećoj epizodi prošlogodišnjeg serijala Doctor Who The Unquiet Dead, a glumila je sluškinju Gwyneth

Više o njenoj ulozi u Torchwoodu ovdje i o samoj seriji ovdje, ovdje i još ovdje.

Za neupućene jedna zanimljivost

Torchwood je zapravo anagram koji se dobije kad se preslože slova iz naziva Doctor Who.

Još nešto...upravo taj anagram je 'izmislio' izvršni producent i glavni scenarist Russell T. Davis, a upotrijebio ga je kao tzv. codename ili tajno ime za projekt snimanja ili vraćanja novih nastavaka Doctor Who na male ekrane. Razlog tajnosti je neizvjesnost prihvaćanja projekta od strane šefova BBC-a i činjenica da se nije htjelo uzbuditi javnost (u Velikoj Britaniji Doctor Who je ne samo cult serija već tzv. kulturna institucija ) prije nego što dobiju zeleno svjetlo and money za snimanje.

Inače BBC je dugo vremena odbijao financirati nove nastavke.

1989 je serija otkazana i fanovi su je anketama i raznim akcijama 'Save Doctor Who' pokušali vratiti ali bezuspješno. Iako se serija nije prikazivala na TV-u, u to vrijeme su se počele izdavati serije knjiga od strane izdavača kao što su BBC, Virgin Books, te kasnije i Big Finish, a od 1999 su mjesečno izdavane i audio knjige te tzv audio drame uspješnog Big Finish Productions.

Nakon godina odbijanja BBC je napokon 1996. godine odlučio vratiti serijal i usput osvojiti i američko tržište. 85-inutna pilot epizoda se javnosti predstavila kao Doctor Who The Movie (Enemy Within) i iako je u Velikoj Britaniji postigla dobar uspjeh (gledalo ju je više od 9 milijuna Britanaca), nije uspjela u Americi pa se BBC predomislio i od novih nastavaka nije bilo ništa.

Inače uspjeh Paula McGanna u pilot/filmu kao Osmog Doktora je bio katalist za izdavanje novog serijala audio drama od strane Big Finish Productions, koji su još 1999 počeli izdavati Doctor Who 'epizode' u tom mediju. Paul McGann se pokazao kao odličan izbor i uskoro postao drugi najuspješniji 'audio Doctor', odmah poslije Colina Bakera i njegovog Šestog Doktora.

2003. godine se na sceni pojavio uspješni scenarist Russell T. Davis i inače veliki fan serijala, koji je nakon uspjeha svojih programa kao što su Queer Eye for the Straight Guy, ponudio svoj scenarij za novog Doctora Who i nakon mnogo natezanja napokon dobio zeleno svjetlo. Zbog toga ga mnogi fanovi ili Whovians smatraju spasiocem britanskog kulta.

Serija se nastavlja a i uspjeh 'regeneriranog' serijala je i omogućio stvaranje tzv. spin-offa Torchwood i pretvorio obične glumce kao što su John Borrowman u velike zvijezde i nacionalne ikone.

Doctor Who
dalek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2006., 10:10   #35
Vau, kakva si ti enciklopedija. Thnx!
Ono za Torchwood sam znala, ali informacija nikad previše!
Chrisette is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2006., 11:07   #36
Hvala tebi

Kad saznam što novo postam ovdje
dalek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 10:11   #37
Još jedan dan do emitiranja New Eartha, a BBC1 je kodiran

Nadam se da će nova sezona pobijediti neke nedostatke koje je pokazala epizoda "The Christmas Invasion". Vraćaju se Cybermeni (sjećate se metalne glave iz Van Stattenove kolekcije aliena, epizoda "Dalek" - Eccleston je komentirao: moj stari znanac), a već u spomenutom Invasionu se opet javlja agencija UNIT.

Svejedno, izgleda kako se sezona sa Ecclestonom premalo oslanjala na stare epizode. Pravilo je da sa promjenom glavnog glumca doktor prolazi kroz fazu regeneracije u kojoj mu se mijenja fizički izlged, ali je na početku prošle sezone to izostavljeno, valjda iz tehničkh razloga. Dalje, zbunjuju neke doktorove izjave o Time Waru i sudbini Gallifrey-ja, kao i tvrdnja da je on jedini preživjeli Time Lord... ali nadajmo se da će producenti to korigirati u epizodama koje slijede
Gravity_Rainbow is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 12:51   #38
Da. Još postoji debata među fanovima da li je ovaj novi serijal uopće canon a onda drugi govore da je osmi doktor non-canon jer je bio 'half-human', a mislim da se i 'novi serijal' upravo s ne prikazivanjem te scene htio odmaknuti od toga.
dalek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 14:13   #39
Eto pogledah danas Christmas Invasion. Vrlo napeta epizoda, svidjela mi se. A vrhunac je bio mačevanje u pidžami.

E da, što je ono Doctor rekao prevoditelju u uho o premijerki? Nekih šest riječi... "Don't you think she looks... something"
Chrisette is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2006., 16:03   #40
Quote:
Chrisette kaže:
Eto pogledah danas Christmas Invasion. Vrlo napeta epizoda, svidjela mi se. A vrhunac je bio mačevanje u pidžami.

E da, što je ono Doctor rekao prevoditelju u uho o premijerki? Nekih šest riječi... "Don't you think she looks... something"
something = tired
Gravity_Rainbow is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:16.