Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2006., 03:21   #1
Unhappy zelucani vrijed

Kao što naslov kaže, imam čir na želucu pa me zanimaju savjeti za prehranu, jer mi doktor nije skoro ništa vezano uz to rekao, jedino kao ne prženo, začinjeno, slano itd. Dakle, šta bi treba jest više, šta izbjegavat, šta nikako - doktor kaže alkohol, kava i cigarete - od to troje, jedino mi ovo prvo fali pa me zanima, jel to sad znači da ću morat doživotno apstinirat ?
Dalje, mlijeko, neki kažu da je dobro za želudac, neki da je štetno, pa sa u nedoumici.
Čokolada - koliko je štetna u ovom slučaju (ne mogu se nikako ostavit, ovisan sam )
I ostalo što znate da je korisno ili štetno...
Meursault is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2006., 06:14   #2
nema smisla da ti on išta više preporučuje i brani od ovog što si naveo jer se radi o individualnim reakcijama. meni je prženo čak i odgovaralo u nekim prilikama, kao i većina mliječnih proizvoda, dok neke juhice koje mi je preporučao su mi izazivale užasne žgaravice, opet.
za kavu ne znam jer ju nikad nisam konzumirala, a alkohol mi nije smetao, mada ga rijetko konzumiram. sâmo mlijeko mi je, olakšavalo bol prvih deset minuta, a onda bi mi bilo još gore. za čokoladu prvi put čujem.
apstinirat ćeš dok ne saniraš čir
imaš neki prirodni sok od kupusa koji je gadan za popizditi, ali zbillja pomaže.
ako si dobio kuru ultopa/ulzola, uzimaj ih redovito(samu u korama, nikako "po potrebi") i radi obavezno pauze izmedju svake kure, inače ode jetra u mili kurac.
malo discipline i reda u glavi i prehrani, pa ćeš srediti to
trailer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2006., 10:33   #3
Quote:
trailer kaže:
nema smisla da ti on išta više preporučuje i brani od ovog što si naveo jer se radi o individualnim reakcijama. meni je prženo čak i odgovaralo u nekim prilikama, kao i većina mliječnih proizvoda, dok neke juhice koje mi je preporučao su mi izazivale užasne žgaravice, opet.
za kavu ne znam jer ju nikad nisam konzumirala, a alkohol mi nije smetao, mada ga rijetko konzumiram. sâmo mlijeko mi je, olakšavalo bol prvih deset minuta, a onda bi mi bilo još gore. za čokoladu prvi put čujem.
apstinirat ćeš dok ne saniraš čir
imaš neki prirodni sok od kupusa koji je gadan za popizditi, ali zbillja pomaže.
ako si dobio kuru ultopa/ulzola, uzimaj ih redovito(samu u korama, nikako "po potrebi") i radi obavezno pauze izmedju svake kure, inače ode jetra u mili kurac.
malo discipline i reda u glavi i prehrani, pa ćeš srediti to
A dobio sam trojnu terapiju controlok za želudac + 2 antibiotika za Heliobacter. Jesi ti uspješno izlječila svoj čir?
Meursault is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2006., 12:15   #4
Quote:
Meursault kaže:
A dobio sam trojnu terapiju controlok za želudac + 2 antibiotika za Heliobacter. Jesi ti uspješno izlječila svoj čir?
jesam. ali ne farmakološkim tretmanima, efekt je bio nikakav.
trailer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2006., 13:37   #5
Quote:
trailer kaže:
jesam. ali ne farmakološkim tretmanima, efekt je bio nikakav.
nego? neka alternativna metoda?
Meursault is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2006., 13:56   #6
recimo. koristila sam različite alternativne tehnike kojima sam rješavala konflikte koje nisam mogla izraziti, klasično "gutanje" sranja. gle, ja sam od samog početka znala uzrok mojim čirevima, tako da mi je time bilo lakše.
trailer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2006., 13:57   #7
btw, nisam imala bakteriju. ali zato sam imala tri kapitalca, dva na dvanaesniku i jedan na samom želucu.
trailer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:24.