Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2003., 18:11   #21
Hvala draga Tija

Kako ti i tvoja bebica?Kako napredujete? Znam da imas i malog od tri godine (ako sam dobro shvatila)
Puno zdravlja i srece Tebi i tvojima i puno snage za sve sto treba u zivotu
dolma is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2003., 19:35   #22
Imam i snage i volje. Nije svako zlo za zlo i uvijek tako trebaš razmišljati i iz svake situacije trebaš izvlačiti ono pozitivno. A djeca itekako osiječaju naše stanje.
Moja beba je turbo! Ne volim puno pisati o njoj da ne bi izazivala vraga ali mahom se svi liječnici koje posječujemo čude njenom napretku.
A malac za 8 dana puni 4 godine.

Sretno tebi draga, nočas češ mirnije spat, ono najgore je prošlo.
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2003., 21:51   #23
Punktiranje je rutinska stvar i već nakon dva dana djete ne osjeti nikakvu bol ni bilo kakve posljedice. Iako nisam nikad čuo da dozvole roditeljima da prisustvuju punkciji. Lako mi je sad pričati o tome, ali kad se sjetim šokova koje smo tada proživljavali... Mali je dva dana ostao u bolnici i onda smo ga na vlastiti zahtjev uspjeli izvući jer smo bili vrlo nezadovoljni tretmanom. Čak sam morao loviti doktore po hodnicima da bi mi se udostojili reći šta se to dogadja. Onda mi je pukao film pa smo uzeli malog i otišli privatno kod jednog vrlo poznatog pedijatra koji nam je sve detaljno objasnio. Kad smo iz bolnice došli kući , tek tada nas je čekao pravi šok :mali se nije mogao ispraviti, teško je hodao i stalno je ponavljao da se "lupio u ledja". U bolnici nam nitko nije ni spomenuo da su mu punktirali kičmu! Srećom, već sljedeće jutro bolovi su prestali i od onda , hvala bogu, nikakvih problema nije bilo, iako smo još dugo vremena kad god bi mali dobio povišenu temperaturu svi bili pod uzbunom i pod najvišim stupnjem pripravnosti. Nikad si više nismo dozvolili da u blizini nemamo antibiotik i voltaren čepiće.
Dolma, dobrodošla u klub. I ne brini, sve će biti OK.
__________________
Ni špijuni nisu što su nekad bili. Ranije - čim ga vidiš , znaš tko je. Danas - čim ga vidiš ,ne znaš tko je.
fritz von achtung is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2003., 22:55   #24
Dolma nemoj se ništa sekirati biti će sve u redu, ja sam sve to prošla sa stariji djetetom(sin sada 5,5 g) a nadam se da neću i s ovom malom ljubičicom kakao je braco zove. Naime moj sin ti nije ima o febralne konvu, ali je zato stalno imao velike tempereture, jednom je čak imao 40,8, tada sam zvala hitnu, jer više nisam znala štza da radim a ljubazna sestra mi je rekla da mu mećem obloge, tuširam u mlakoj vodi i dajem sirup, ali moraš paziti na kilau djeteta jer ako mu daš manju dozu temperatura sporijeili nikako ne pada. Ja reecimo nisam njemu davala LUPOCET jer mi se činio preslab, nego mu dajem PANADOL BABY KAŽU ISTI JE SASTAV, ALI JE IPAK JAČI.Čak sam mu dva puta kakad je imao visoku temperaturu dala voltaren dječji, ili odrasli prepoloviš na pola, za pola sata mu je pala temperatura. On je inače uvijek imao visoke temperature 39, 40 za njega je 38 bila pjesma.kada je imao temperaturu stavljala sam mu obloge hladne oko nogicai mjenjala svaki 15 minutai gurala mu tekućinu.No sve će ti to proći nemoj se ništa brinuti izljubi malo veselje i čuvajte se!
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2003., 00:44   #25
Evo da se i ja javim.Ja prezivjela te konvulzije ko beba i mama me uvijek pazila kasnije od visoke temperature.Cak i danas pocnem buncat i gubit se na 39,40.Bila je frka,panika ali nikakvih ocitih posljedica nemam,zato Dolam drs se,i nadamo se da je to prvi i zadnji puta.
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2003., 03:38   #26
Dolma, drago mi je da je sve dobro proslo. Znam kako ti je, mi smo imali gadnu situaciju kada je imala 6 tjedana i ja nisam mjesecima dosla k sebi od tog soka.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2003., 11:22   #27
Posebna napomena: Panadon ili Lupocet se daju prema tjelesnoj tezini, a ne dobi kako pise u uputama. Nazoves hitnu i pitas kolika je max. doza za tu tjelesnu tezinu (doma imam napisano). Najgusce se moze davati svaka cetiri sata. Pocinje djelovati najranije za pola sata (kod mog sina tek za sat) i najjace djeluje nakon sat i pol. Nakon tri i pol sata vec polako prestaje djelovati.
Jos trikova: treba paziti da dnevna doza ne ide preko granice, ako po danu temperatura nije velika moze se i preskociti, a onda pojacati vecernje i nocne doze.
Normalno, UVIJEK KONZULTIRATI LIJECNIKA. Ako je frka po noci zoves hitnu i oni su uvijek bili ljubazni i usluzni za bilo kakva pitanja.
ljutika is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2003., 19:08   #28
jako mi je zao sto imate takvih problema,dolma.ja nemam nikakvo slicno iskustvo,pa se zato nisam javljala.znam da sad imas vecu brigu za bebu,ali moram da te pitam sta se u meduvremenu dogada sa starijim sinom?mislim,ne trazim odgovor,ma ko sam ja da te pitam,ali ne znam,eto,nadam se da se on ne osjeca jos zapostavljenije sad.
iskreno se nadam da ce sve izaci na dobro.sa bebom je vidim vec bolje,i bas mi je drago.
drzi se i nastavi biti hrabra.puno pozdrava i glavu gore.
:
IlBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2003., 23:59   #29
Roseola Infantum

Dijagnoza je ta.Danas ima temparaturu do 39 a sutra su rekli treba skroz da se povuce.Ima i osip.
Vec je malo jeo i pije dosta .
Hvala svima na podrsci ,mi smo bolje
Stariji brat ga stalno ljubi i ovih nekoliko dana nisam primjetila nista osim brige za bolesnog bracu
Tesko mu je bilo razumjeti zasto se beba ne moze igrati .
Eto toliko za sada
dolma is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2003., 12:37   #30
Re: Roseola Infantum

Quote:
dolma kaže:
pije dosta .
Ovo je jako vazno. Samo se nadam da ne pije pivo

Drago mi je da je dobro proslo
Za par dana se vise nece ni kuziti da je bio bolestan. Mala djeca se brzo oporavljaju.
Velikom bratu pusa
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2003., 07:59   #31
Nemoj se brinuti da ce se febrilne konvulzije ponoviti. SAmo je vazno smanjiti temperaturu. Ako ne ide s paracetamolom, onda mlakom, skoro hladnom kupkom. (nemoj se upustiti u alkoholne obloge, moze biti toksicno za dijete.)
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2003., 07:35   #32
shtefitza hvala puno

Inace sam cesto pribjegavala sircetu ali sam cula da ni to nije bas najbolje.
Hvala na savjetu
dolma is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2003., 11:44   #33
Re: shtefitza hvala puno

Quote:
dolma kaže:
Inace sam cesto pribjegavala sircetu ali sam cula da ni to nije bas najbolje.
Boze sacuvaj.... sircetom skidati temperaturu? Pa gdje ti zeno zivis? U Kurdistanu?

A ja mislila da je ocat za zacinit salatu...
AgentScully is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2003., 11:59   #34
Moju susjedu nisu htjeli primit u bolnicu jer su je proglasili pijanom...

U nedostatku alkohola, njena se kcer protiv temperature posluzhila oblozima od votke
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2003., 19:52   #35
Quote:
magic kaže:
I, btw, moja je majka takodjer prisustvovala lumbalnoj punkciji moje sestre.
I moja mojoj punkciji

Nju su poslije iznijeli skoro,ali sam se ja dobro drzhala.Imala sam 11 i nesto godina i teshki gnojni meningitis,nakon kojega su se chudom chudili sto sam zhiva.

Dolma, sve sto ti magic govori poslushaj jer je tako i bitno je da ostanesh prisebna.Ja se sjecam da sam kao dijete bila u frasu kada sam osjetila mamin strah,paniku,nervozu.

Jedna djevojchica u mojoj sobi,sjecam se zvala se Emica je umrla.Od istog tog meningitisa, a i komplikacija.

Strava.

Ja sam ti napichila temperaturu 41 s nesto.Dehidrirala.Primarius Peric je rekao mami da moli i da je to jedino preostalo.

Pala u komu i bila u njoj tri tjedna.

I evo me, tipkam tu.U medjuvremenu je bilo svakakvih borbi.

Ali paonta je u tome da ne mislish na najgore,da budes koncentrirana i sabrana jer djeca osjecaju svaki pomak pogotovo u tim strava situacijama.

magic je super strucno sve napisala i sve stoji.

Da.Zajebi u tim situacijama sve narodne trave i travice i obichaje.

I bit ce sve ok,vidjet ces.


Ponovi li se febrilna konvulzija to ne mora znachiti najgore.

I sve se prezhivi vjeruj.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2003., 14:43   #36
Febrilne konvulzije

Uff, proživjeli smo to s mladjim sinom (tad je imao 17 mjeseci) i sav se naježim kad se sjetim...Vjerojatno najgore iskustvo dosad.
Naglo mu se povisila temperatura u snu(popodne), malo je zakašljucnuo pa je žena otišla u sobu da vidi kaj je...I onda me zove plačnim glasom da je sav poplavio i da ne diše. Užas. Ja sam ga uzeo na ruke, zvao ga, malo ga lupnuo po leđima, glavicu sam mu morao držati jer je faktički bio u nesvjesti...I on se probudi, malo snen ali živ fala Bogu. Tad je već sve bilo gotovo, konvulzije prošle, ali budući da nismo imali pojma kaj je to tek je onda zavladala prava panika.
Trči, odnosno što je najgore vozi u bolnicu, sav u panici. I - vozio sam jako brzo, a kiša je ljevala ko iz kabla - umalo smo nastradali putem. A poslije žena pročita u nekoj knjizi da u takvoj situaciji mladi uspaničeni roditelji nikako ne bi smjeli voziti, nego netko drugi, jer su se mnoge nesreće tako dogodile.Užas, pravi horror.
U ambulanti oblozi, i obvezatno uputnica za bolnicu...Proveo je tamo 5 dana...Lumbalna punkcija, koji užas, ali bolje to nego neotkriveni meningitis.
I sve je dobro prošlo. Rekli su nam da uvijek treba paziti da mu se ne bi povisila temperatura, jer je očito sklon konv. I da se to poslije 4.-5. godine sigurno više neće pojavljivati. I da u jako jako malom broju slučajeva ostaju neke posljedice. Koliko nam se čini, on je odlično i nema posljedica.
 
Odgovori s citatom
Old 05.08.2003., 20:13   #37
Barry Kent

Da li se opet ponovilo?

I moj maleni je isto tako poplavio i bio bez svjesti .Ja sam izletila skoro bez cipela i trcala i trcala ....
Ma neznam odakle mi snaga ...
Na par minuta prije sam bila umorna ,zedna. Jedva sam stojala na nogama ,posto smo se upravo vratili od doktora po najvecoj vrucini.(oko 11)
Al kad su djeca u pitanju majka nema granicu bori se ko lavica .



Puno zdravlja svima
dolma is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2003., 09:09   #38
Ponovilio se još jednom nedugo nakon toga, ali u malo blažem obliku. Nismo se uspaničili nego mirno čekali da prođe (par sekundi iako izgleda kao vječnost). Odonda ( prošlo je 6 mjeseci ) - ništa, iako je znao imati temperaturu.
 
Odgovori s citatom
Old 16.08.2003., 11:39   #39
tek sad sam procitala ovaj horror
ja srecom niti znam sta je ta CF, ne znam nikog u mojoj blizini ko je imao

dolma ima li kakav update?
kako je beba?
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2003., 15:28   #40
Imao je moj sin febrilne konvulzije, negdje s 2 godine.

Nisu se više nikad ponovile, no ja sam do njegovih 5 godina zbilja pazila da me više ne iznenadi njegova temperatura. Naučila sam je "predvidjeti" par sati unaprijed (noću) - po ritmu disanja i brzini pulsa te suhoći kože - postala sam prava vještica.

Danju nije teško primijetiti kad se dijete previše umiri, postane cendravo ili na neki drugi način promijeni uobičajeno ponašanje, da je bolesno.

Vanjski znaci naglog rasta temperature obično su vrlo hladni prsti na nogama i rukama, koji mogu i poplaviti ako temperatura prebrzo raste. Drhturenje čitavog tijela također. Kad se dijete jako zacrveni u licu i kad su mu udovi vrući, tada je temperatura visoka ali ne raste više skoro uopće ili počinje padati.

Važno je držati temperaturu pod nadzorom, paziti da ne raste prebrzo i skidati je na sve moguće načine. (Nije je dobro niti skidati prejako, s velikim dozama antipiretika, jer onda se najčešće vraća naglo i uz tresavicu.)
Pitaj liječnika smiješ li osim paracetamola koristiti još neki antipiretik (ali nikako Andol ili Aspirin - oni mogu biti opasni za djecu) jer paracetamol ponekad slabo djeluje, osobito kod nekih viroza koje prilično podižu temperaturu. (Barem je to moje iskustvo.)

Postoje klizme za djecu s antikonvulzivnim djelovanjem koje se mogu dati ako temperaturu nikako nije moguće skinuti - raspitaj se i o tome kod liječnika. (Ove klizme nikako ne nabavljaj i ne koristi na svoju ruku, prevelika doza može ugroziti život. Tvoja beba je još mala, ne znam smije li se to uopće davati tako maloj djeci.)

Febrilne konvulzije su bolest koja ima dobru prognozu, to jest, najčešće ne ostaju nikakve posljedice.

Nadam se da će sve biti u redu s tvojom bebicom.
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:34.