Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2011., 10:24   #1961
Smile

Quote:
Mirr kaže: Pogledaj post
Cao Sunce...i ja sam nekad davnooo..preciznije prije 2,5 god narucila tu kremu ,ali je nikad nisam koristila..pokolebala su me razna svjedocenja po forumima-najgore od svega bilo je procitati krema mi je pomogla ,vratilo mi se toliko i toliko pigmenta,a onda kroz odredjeno vrijeme su mi ta podrucja opet pobijelila...tako da sam odustala od te opcije..pitam se je li joj prosao rok trajanja i bi li je smjela koristiti s uvb/narrow band lampom...mhmm..
Sretno svima sta god da pomogne

meni se nije ništa vratilo, uglavnom lice je čisto...
ja cu svoju kremu koristiti kad sunce opet starta, iako ima, mislim više od pola godine kako sam je naručila...a ako već kremu imaš, vrijedi pokušati...

a iako mi se ponovo vrati vitiligo ja bih opet kremu naručila, jer ovaj period koliko nemam vitiliga ja sam prezadovoljna ali ipak se nadam da neće...ukoliko se vrati ja vam javim....
sunce5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 02:17   #1962
Neko je jednom ovdje spomenuo da je čuo kako se neko uspjesno liječio naftalanom,a cini mi se da sam i ja to negdje procitala na netu.Kontaktirala sam tu kliniku u Ivanic gradu i rekli su mi da vrlo uspjesno tretiraju kozne bolesti,prvenstveno psorijazu,ali da s vitiligom nemaju iskustva i da ako neko zeli moze pokusati.Tretman traje minimum 5 sedmica,kupas se(namaces) u kupki od naftalana ,a nakon toga tusiranje,pa na lampu..i tako svaki dan..eto samo da spomenem.
Meni se s mojom lampom trenutno pigment jako sporo vraca,ne uzimam vitamine mjsecima i imjesecima ne koristim nikakvu kremu izmedju ostalog,pa sigurno i zbog toga..borba se nastavlja...ali nemam ideju koju kremu ukjuciti u terapiju.Nikako da se javi neko ko koristi lampu...
Mirr is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 21:48   #1963
Pozdrav svima ! Zanima me da li se boja moze vratiti na dio obrve koju je zahvatio vitiligo ?
nano1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 12:21   #1964
Hello-u,

mene zanima dali je itko od vas radio tattoo? Ja ga planiram stavit, ali nisam sigurna hoće li mi koža pobijelit na tom dijelu?

Već dugo godina imam vitiligo, i pomirila sam se s time! Jedino preko ljeta jako pazim na moje flekice! Koristim kremu za sunce faktor 50+. Tako spriječim vidljivost fleka na licu. Isto sam primjetila, da većinom imam vitiligo na mjestima koja sam tako reć "ugnjetavala". Na licu su mi se pojavile fleke na mjestima gdje sam većinom stiskala prištiće, a na nogama i ispod pazuha zbog čestog brijanja. Također imam po leđima i na kukovima, većinom zbog prijašnjih ozljeda (pada,....).

Pozdrav
Malla90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 01:41   #1965
Dr.Vukadin mix

Quote:
decec kaže: Pogledaj post
Ja već dulje vrijeme niš ne koristim, jer nemam pojma što više da probam. Ljudi, kako je kod vas situacija?
Jel netko koristi mix dr. Vukadin, ili svi vi koji ste koristili je opet depigmentiralo?
Koristio sam ga 3-4 meseci, ali ne redovno,posto trebalo bi barem 2-3 puta na dan.Takodje, nisam nista drugo upotrijebio jer vitiligo mi se ne siri.Rezultati su bili dobri, dobio sam nove tockice na prstima ruke koje se ne blede,ali kazem vam nisam bio disciplinovan i uporan da bi rezultat bio sigurno jos bolji.
albanikus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 09:09   #1966
Vitiligo kod beba, urođeni

Vitiligo?
Možda.... od svih mogućih komentara koje sam pokušavala pronači na net-u, nisam, osim u jednom slučaju, naišla na situaciju kada se dijete rodi s blijedom flekicom. ovaj put na kutu vanjskog dijela desnog oka i donjeg kapka (??) Radi se o dječaku koji sada ima 4 godine, ta flekica se sada više primjeti jer raste s djetetovom dobi, mislim da nije površinski veća već raste proporcionalno kako dijete odrasta. Sinoć sam po prvi put išla provjeriti što bi to moglo biti i naišla sam na podatke o Vitiligu. Nisam se umirila, dapače!
Jutros sam još jednom pregledala malca, nisam našla niti jednu sličnu depigmentaciju na tijelu. Hm. Kažu da obično ukoliko je na licu, mrlje budu simetrične, ali ovdje to nije slučaj. Sjetila sam se da je moja sestra također bila rođena sa sličnom flekom na vratu, koja je s godinama nestala bez tretmana. Netko pak spominje urođeni biljeg, i sve bi bilo OK da on to nema tipično baš na oku (nema niti jednu bijelu trepavicu na donjem kapku gdje ima dio flekice).
MEĐUTIM, eto pronašla sam i slijedeće što me pak jako uznemirilo - povezanost s autoimunim bolestima.
Za vrijeme trudnoče sam već bolovala od uznapredovale autoimune bolesti štitnjače (rodila sam u 33. godini), a za koju sam saznala tek 6 mjeseci nakon poroda!
Nikada nisam imala problema niti sumnji, trudnoča je bila savršena, nikakvih problema, ostala trudna iz prve; no veliki stres pod kojim sam bila nakon poroda okinuo je sve moguće simptome zbog kojih sam na kraju tražila liječnički pregled na kojem je potvrđen hašimoto, hipotireoza.
Pedijatrica je još davno, dok je bio mali mali, rekla da to nije ništa. ALI, sad ću tražiti stručno mišljenje dermatologa.
Molim vas napišite pokoji komentar ukoliko ste čuli ili znate za sličnu situaciju kod novorođenčadi.

Puno hvala!
Viggova mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 13:59   #1967
draga Viggova mama...evo ja sam čula sličnu priču..nemoj da te to pokoleba..nemora biti da je to vitiligo..možda je flekica koja često bude po tijelu djece koja su tamne puti..
cura koja sada ima nekih 18-19 godina, rodila se sa flekicom...koja je bila mislim na nozi...i širila se kako je i ona rasla...da bi sa nekih 13 god.imala vitiligo na 70-80% tijela...uspiješno već godinama odlazi na mrtvo more sad joj se vratilo pigmenta dosta...ona ne odustaje...SVAKA JOJ ČAST!!! uzor je i meni...koja ove godine putujem 2.put...)) odmor koji nemožete zamisliti, u pustari, na 50 stupnjeva...za dušu i tijelo odmor, mir...a to je ono što nama vitićima treba...aha...da,da...mir, ne stres...

znam da je teško biti pošteđen stresa u današnje vrijeme..i ja sam kažem 100puti neću se sekirat za ništa...ma jok...nemože čovik protiv sebe..i kad god sam luda od nervoze moje flekice luuuduju, al doslovno luduju!!!

Lijep pozdrav lipi moji bijeli, mali, slaaatki vitići...
__________________
Ono što nas ne ubije, ojača nas! !!! :-)
Ajmo na mrtvo more, svi.....
limun666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 14:47   #1968
dragi vitiligovci, koristio sam i kreme georgija rangelova i doktorice vukadin i mogu reći da su obje bile djelotvorne, rangleov mi je najviše pomogao u rješavanju vitiliga s ruku, a vukadin s lica (na kapcima i trunčicu uz usne).. no, nikad se nije sve povuklo.. no, niti ja nisam savršeno slijedio upute, jer tada bih samo mogao biti kod kuće i trackati se kojekakvim preparatima.. ali, sve što se povuklo uz dodatne se rate i vratilo dobih vitiligo na mjestima gdje ga nikada nisam imao.. a bio je relativno lokaliziran, tu i tamo se sporo širio, a sada je buknulo.. stoga, preporučujem svima pripaziti kako koriste te preparate, tj. nastaviti se mazati i kada se vitiligo povuče! eto, ako ima tko kakvih novih informacija o nekom novom čudotovornom lijeku, javite

i da, vitix ne preporučujem nikome, posebice tablete, od njih me bolio stomak i bilo mi muka!

iskreno, pomalo me već i strah svih mogućih nuspojava od mazanja kože kojekakvim preparatima!
superkul is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 12:59   #1969
Pozdrav ljudi!
Evo da vas pozdravi, dolazi nam ljeto (meni najgori dio godine baš zbog fleka). Inače već dugo ništa ne koristim, ali baš ništa osim vode i sapuna, hahaha... Čitam malo postove, i kada vidim šta ste sve koristili divim vam se, ja već 3 godine ne idem doktorima, tako da mi je sve to nepoznato A imam vitiliga strašno mnogo skoro cijelo lice i šake (dobio sam ga u 18. godini)... uglavnom vidim ovdje ima stručnijih ljudi od mojih doktora, al iskreno, samo još da kažem da tražim novitil gel još uvijek (jedini lijek u koji sam se uvjerio svojim očima da djeluje) ali ne mogu ga nigdje naći
Svi vaši doktori u Hrvatskoj koje hvalite su mi strašno daleko, tako da ostajem ovako na ovome , eh da btw. ne bih da se unaprijed veselim ali na području čela i oko očiju mi se javljaju neke smeđe flekice, valjda je pigment, samo od sebe nit ga diram nit ga mazim nit pazim, samo pijem vitamin c, posljedica gripe )))
jeronime is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 13:52   #1970
Pozdrav svima!
Imala bi pitanje u vezi Vitiliga.
Da li kada se Vitiligo pojavi, fleke budu odmah porculansko bijele ili najprije mogu biti nekoliko nijansi svjetlije od boje kože pa tek s vremenom postanu porucalnsko bijele?
KuiperBelt is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 14:30   #1971
Još jedno pitanje.
Ima dvije forme Vitiliga, generalni simetrični, i lokalni nesimetrični.
Kod ovog generalnog se pojavljuju fleke istovremeno na dvije simetrične strane, a kod ovog lokalnog kao ne, pojave se samo na jednoj strani malo se šire i uglavnom ostanu tak kak jesu, ne šire se dalje i navodno ne nastaju na drugim mjestima. Ima tko iskustva i jel to zbilja tako?
KuiperBelt is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 20:46   #1972
Fleke nisu odmah bijele, ponekad budu ružičaste, pa s vremenom dođu bijele, i ne moraju biti simetrične. Kod mene baš nisu npr., a širile su se.
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 21:51   #1973
Kod moje maličke nisu ružičaste nego par nijansi svjetlije od njene boje kože, recimo te dvije flekice (u obliku malih karta kak obično je kod Vitiliga) jedna odmah ispod druge (pored lijeve prepone) su recimo to tako boje bijele kave u odnosu na njenu kožu koja je malo tamnija od toga.

Jel se takve nijanse isto javljaju kod Vitiliga? (kod doktora idemo krajem tjedna)

I reci molim te kako je to kod tebe, dakle ipak su se širile i imaš ih više iako se nisu simetrično pojavile?
KuiperBelt is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 07:20   #1974
Teško je ovako reći što je kod nje, ali kod mene je znalo početi sa svijetlijim nijansama od boje kože, preko ružičaste, da na kraju dođe bijelo.

Da, širilo se, kroz par godina (sad par godina već nisam dobio niš novoga, ali se nije ni povuklo niš), i nije simetrično.
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 14:29   #1975
Jeronime ispricaj nam jos jednom to sto si cuo o pozitivnom iskustvu s Novitilom ako ti nije problem?Pitam se koliko treba vremena da stigne kad bi se narucivao preko neta...
AnnaDBK jesi li ti to s lampom izlijecila viti,pa ti vise ne treba?
Eto sunca,eto briga...
Mirr is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 01:45   #1976
bok, citam forum vec neko vrijeme i upoznat sam sa problemom vitiliga isto tako vec neko duze vrijeme nazalost; i ovo ljeto imam plan otici na mrtvo more, ali imam financijski problem placanja smjestaja koji je za jednu osobu naprosto previse, pa zato ja trazim nekoga tko isto zeli otici na mrtvo more pa da podijelimo sobu i prepolovimo troskove. ako netko planira ici i zainteresiran je ili zna nekoga drugog ko ide bilo bi super kad bi mi javili na PM



*privatni brojevi i mailovi se ne ostavljaju!

Zadnje uređivanje Silvery : 09.05.2011. at 17:28. Reason: micanje broja mobitela i mail adrese
kalifornija11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 03:41   #1977
evo sad citam postove iz 2008 koji kazu da su cijene hotela bile 120-140 dolara za dvokrevetne sobe, dok su sada 280 dolara, jes da je dolar pao ali opet mi se cini da su previse poskupili. ne znam i da li su u cijenu ukljucili i lijecnicki tretman. inace radi se o hotelu Lot. bilo bi super ako bi netko mogao napisati detaljnije o cijenama za smjestaj tamo, pogotovo ako imaju svjeza iskustva, hvala unaprijed
kalifornija11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 17:33   #1978
Quote:
kalifornija11 kaže: Pogledaj post
bilo bi super ako bi netko mogao napisati detaljnije o cijenama za smjestaj tamo, pogotovo ako imaju svjeza iskustva, hvala unaprijed
To možda najbolje da pitaš na podforum Turizam.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 21:41   #1979
Pozdrav svim vitićima, i ja sam jedna od vas i očajna sam. :-( Imam ga od svoje 5. godine, a sada imam 19, a moj vitiligo se sve više i više širi. Moja dermatologica mi je jedino preporučila vitix koji mi ništa nije pomogao. Vidim da ima dosta ljudi koji su se barem djelomično izliječili i to mi je vratilo nadu da ću i ja jednog dana. Previše ima postova da ih pročitam sve, pa bih molila nekoga da mi ukratko samo napiše što je najbolje za lječenje. Također, vidjela sam da je netko spomenuo dr. Stanimirovića, pa ću i njega posjetiti. Hvala onome tko će mi išta odgovoriti

Brz povratak pogmentacije svima želim!
Carica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 03:30   #1980
Ukratko-nema pravila-nazalost.Sto nekome puno pomogne,god drugog nema skoro nikakav efekat,ali to nikako ne znaci da treba odustajati,ni pod razno,i na ovom forumu kao i na mnogim drugim postoje raznorazna pozitivna svjedocanstva..dobra terapija,istrajnost celicna,vjera itd......mislim da je jako bitan nadzor dermatologa koji je dobro upucen u vitiligo..a mislim da ih je na ex Yu prostoru jako malo...pokusaj s dr.Stanimirovicem iz Zg..?Nadam se da ti je vitiligo svjez jer nepisano je pravilo da se tako brze lijeci i da ti nisu velike povrsine zahvacene...
Od krema ..neko koristi kortikosterodide kao sto je Dermovate i sl,imunomodulatore kao sto je Protopic 0,01%...Advantan,Vitix,Novitil iz Kanade..ma dug spisak,a sve razliciti rezultati....Nadam se da razumijes prilicno engl,pa googlaj...
Ucinkvita je i fototerapija sa ili bez ikakve kreme..a svi se slazu da ja narocito efikasna lampa uvb-narrow band...
Mislim da je jako bitno jacati i imunitet zdravim nacinom zivota i obavezno uzimati suplemente vitamine,minerale...i sto ali sto manje stresa....nekima cak pomaze i samo suncanje u vrijeme kada sunce nije prejako...prijepodne i poslije podne...nekome krema i caj travara iz Bugarske Il famous Rangelov...odlazak na Mrtvo more....ma brojna svjedocanstva...ali kao sto rekoh nigdje pravila recimo...uglavnom celicno strpljenje u svakom slucaju...
Toliko,ukratko i nabrzaka..nadam se da sam bila od ikakve pomoci..svako dobro zelim.
Mirr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:23.