Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old Jučer, 11:01   #1
Zapošljavanje u državnoj službi?

Pozdrav, potreban mi je savjet. Magistar sam prava te razmišljam o prijavi na javni natječaj u državnoj službi. Imam godinu dana radnog iskustva kao pravnik u jednoj tvrtki. Da li time zadovoljavam uvjet za radna mjesta gdje se traži najmanje jedna godina radnoga staža na odgovarajućim poslovima?
kapa is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 13:54   #2
Quote:
kapa kaže: Pogledaj post
Pozdrav, potreban mi je savjet. Magistar sam prava te razmišljam o prijavi na javni natječaj u državnoj službi. Imam godinu dana radnog iskustva kao pravnik u jednoj tvrtki. Da li time zadovoljavam uvjet za radna mjesta gdje se traži najmanje jedna godina radnoga staža na odgovarajućim poslovima?
Ovisi što su "odgovarajući poslovi" tj. za koje radno mjesto bi se javio. Ako traže pravnika, onda valjda imaš uvjete.
Goldenrose is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 13:59   #3
Quote:
Goldenrose kaže: Pogledaj post
Ovisi što su "odgovarajući poslovi" tj. za koje radno mjesto bi se javio. Ako traže pravnika, onda valjda imaš uvjete.
Pa gledam općenito.Jer pod tim pojmom se široki broj poslova može navesti.Tako sam i ja zaključio ali pitam jer nije riječ o odvjetničkom ili javno bilježnikom uredu.Recimo ne vidim razloga zašto se ne bih mogao javiti u poreznu,HZZO... Možda sam u krivu.
kapa is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 16:37   #4
Quote:
kapa kaže: Pogledaj post
Pa gledam općenito.Jer pod tim pojmom se široki broj poslova može navesti.Tako sam i ja zaključio ali pitam jer nije riječ o odvjetničkom ili javno bilježnikom uredu.Recimo ne vidim razloga zašto se ne bih mogao javiti u poreznu,HZZO... Možda sam u krivu.
Javi se svakako, nemaš što izgubiti. Sretno ti
Goldenrose is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 16:44   #5
Quote:
kapa kaže: Pogledaj post
Pozdrav, potreban mi je savjet. Magistar sam prava te razmišljam o prijavi na javni natječaj u državnoj službi. Imam godinu dana radnog iskustva kao pravnik u jednoj tvrtki. Da li time zadovoljavam uvjet za radna mjesta gdje se traži najmanje jedna godina radnoga staža na odgovarajućim poslovima?
Ovisi, ako je natjecaj pisan za tebe onda ce biti navedeno da je potrebno godinu dana radnog iskustva, a ako je pisan za nekog drugog pisati će točno koliko treba za tu drugu osobu
__________________
negdje sam se izgubio...
brontosaur.69 is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 18:50   #6
Quote:
Goldenrose kaže: Pogledaj post
Javi se svakako, nemaš što izgubiti. Sretno ti
Hvala,hoću.I da, nemam nikakvih poznanstava/rodbine na tim pozicijama nego nadobudno pokušavam.
kapa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:50.