Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2011., 22:33   #81
Quote:
defined1062 kaže: Pogledaj post
Zašto si pauzirala? Ako je iz opravdanih razloga (bolest etc.) onda ćeš dobiti, ali ako si iz nekih osobnih razloga (vodi se pod ''bezveze'') pauzirala, mislim da ju nažalost nećeš dobiti. Ja sam pauzirala i na toj godini sam otišla na prijamni za drugi faks, upisala se i odnijela potvrdu. Frend je prije dvije godine pauzirao (otišao raditi) i raspitivao se dosta o tome. Na kraju je u toj pauzi isto otišao na drugi prijamni i upisao se samo da bi dobio potvrdu. To tako ide, njima je bitna samo potvrda da si ti redovno upisana na faks, nebitno da li studiraš ili ne. Samo da je kontinuirano, ne smiješ prekidati. Mislim da ovo u tvom slučaju nažalost neće funkcionirati. Osim ako si iz opravdanih razloga pauzirala.

Dajte ljudi nemojte se s tim zajebavati, ako popušite godinu, izgubite prava, votever, idite se opet upisat i odnesite im tu potvrdu. Izgubiti pravo na mirovinu radi gluposti vam stvarno nije potrebno u životu. Koristite to, imate lufta do 26. godine, možete se i 5 puta upisati, nije bitno, samo da iz godine u godinu imate status. Ionako je došlo vrijeme kada je lakše naći posao preko student-servisa nego zaposliti se. To je jedino što nam daje ova šugava tvorevina od države.
Sretno!
krivo...ak je upisana ponovno kao redovan student dobit će opet mirovinu
tinna01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 13:56   #82
imam jedno pitanje za svih vas.. da li se penzija mora vracati ukoliko se cijelu godinu ne polozi niti jedan ispit? hvala
marywow is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 16:44   #83
Nasljeđivanje mirovine

Majka mi je nedavno umrla. Otac mi ima 53 godine i nezaposlen je. Jeli on ima pravo naslijediti mirovinu,oce li ona bit manja nego sto je bila ako je nasljedi. Tražio sam na netu o tome al sve nesto komplicirano i nemogu se snać. Jel neko ima neki sličan slučaj ko moj tata. Hvala unaprijed!
taurus86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 02:20   #84
Quote:
taurus86 kaže: Pogledaj post
Majka mi je nedavno umrla. Otac mi ima 53 godine i nezaposlen je. Jeli on ima pravo naslijediti mirovinu,oce li ona bit manja nego sto je bila ako je nasljedi. Tražio sam na netu o tome al sve nesto komplicirano i nemogu se snać.
Što prije podnesite zahtjev za obiteljsku mirovinu (otac ima pravo na zaostatke).
Ima pravo jer je navršio 50 god.
Ima pravo i ako je vanbračna zajednica koja traje više od 3god.
Ako je sam korisnik mirovine ima pravo na 70% ženine mirovine u trenutku smrti.
Ako uzdržava maloljetnu djecu ili djecu na redovnom studiju (do 26g) možda i 100%.
Svakako se morate javiti na mirovinsko!

http://www.mirovinsko.hr/default.asp?ID=1993 (Obiteljska mirovina)
__________________

"Blood on the Risers"
AN2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 09:33   #85
Quote:
marywow kaže: Pogledaj post
imam jedno pitanje za svih vas.. da li se penzija mora vracati ukoliko se cijelu godinu ne polozi niti jedan ispit? hvala
Ako i dalje imaš status redovnog studenta, mislim da ne moraš.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 18:41   #86
Evo mog pitanja.
ove godine u 12 mj. navršavam 55 god.života i imam 29god i 6 mj radnog staža. Od zavoda za zapošljavanje primam naknadu od 1200,00kn "do stjecanja uvjeta za mirovinu ili 60 god starosti"
Po novom zakonu ja ne mogu u starosnu mirovinu do 12mj 2018,(ili 62 god) a na naknadu imam pravo do 12.mj 2016 godine.(ili 60 god)

Kako i od čega živjeti 2 godine ???? ( od 2016 do 2018 ) ako budem živa, naravno.
fani55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 22:58   #87
Mene zanima u vezi dali se smije raditi honorarno ako se prima obiteljska mirovina?
Tamo u Tvrtkovoj su rekli da nesmijem raditi jer bi mi ukinuli mirovinu,a neke moje frendice isto imaju obiteljsku mirovinu i rade preko student servisa.
Meni sad baš nije jasno što je istina, mirovina je ionako mala, i neznam u čem je problem da se nebi moglo još nešto zaraditi,a imam vremena i volje
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 13:38   #88
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
Mene zanima u vezi dali se smije raditi honorarno ako se prima obiteljska mirovina?
Tamo u Tvrtkovoj su rekli da nesmijem raditi jer bi mi ukinuli mirovinu,a neke moje frendice isto imaju obiteljsku mirovinu i rade preko student servisa.
Meni sad baš nije jasno što je istina, mirovina je ionako mala, i neznam u čem je problem da se nebi moglo još nešto zaraditi,a imam vremena i volje
Smiješ raditi preko student servisa. Tj. ne znam o čemu se konkretno radi kod tebe i u čemu je problem ali pod uobičajenim okolnostima smiješ raditi preko student servisa, ne može ti to nitko zabraniti, ipak si student, nema to veze s primanjem mirovine.
defined1062 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 18:14   #89
Quote:
defined1062 kaže: Pogledaj post
Smiješ raditi preko student servisa. Tj. ne znam o čemu se konkretno radi kod tebe i u čemu je problem ali pod uobičajenim okolnostima smiješ raditi preko student servisa, ne može ti to nitko zabraniti, ipak si student, nema to veze s primanjem mirovine.
ja sam pitala u tvrtkovoj, dali smijem raditi ovak negdje, a ta ženska je rekla da kao onda bi svi radili, da oni ne daju dupla primanja, da kad bi saznali da ja radim, da bi morala vratiti sve mirovine natrag, i te spike.
E a nije mi jasno kako te frendice mogu raditi ,a meni su rekli drukčije.
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 21:49   #90
Imam i ja pitanjce, pa ako mi netko može pomoći, bila bih mu zahvalna:
uglavnom, redoviti sam student i navršila sam 26 godina života, znači ukida mi se obiteljska mirovina (koju sam primala po oba roditelja), a faksu se još ne nazire kraj...

e,sad, živim sama i financirala sam se iz te obiteljske imovine, al ne kužim koji je moj status od navršenih 26 god.
da li se trebam prijavit na hzz sa sss(gimnazija) i da li onda gubim status redovnog studenta?
ili se zaposliti preko student servisa?
što ako ne uspijem naći posao u neko skorije vrijeme?nemam više nikakvih prihoda (znači ni zdravstveno mi se više ne uplaćuje iz mirovine), a ne znam kak da u ova vremena nađem neki posao...
pomoć, pliiz
ancibald is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 00:07   #91
nitko ne zna?pliz ljudi, upomoć???
ancibald is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 14:54   #92
Neznam ,valjda imaš neka prava.... probaj naći neki poslić preko student servisa. 16 kn po satu bolje nego ništa.

Za ovo dali da se prijaviš na hzz, neznam, mislim da je bolje da se ne prijavljuješ ako si i dalje redovni student
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 17:16   #93
Zanima me kolika je najniža moguća obiteljska mirovina za djecu branitelja?
Kad sam prije godinu dana pokrenula postupak za stjecanjem obiteljske mirovine, pošto mi je tata bio branitelj, na 2 mjesta(HZMO) su mi rekli da će iznosit 2300 kn. Neki dan mi je došlo riješenje i puuuuno je manje od očekivanog...
111222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 19:59   #94
Quote:
ancibald kaže: Pogledaj post
Imam i ja pitanjce, pa ako mi netko može pomoći, bila bih mu zahvalna:
uglavnom, redoviti sam student i navršila sam 26 godina života, znači ukida mi se obiteljska mirovina (koju sam primala po oba roditelja), a faksu se još ne nazire kraj...

e,sad, živim sama i financirala sam se iz te obiteljske imovine, al ne kužim koji je moj status od navršenih 26 god.
da li se trebam prijavit na hzz sa sss(gimnazija) i da li onda gubim status redovnog studenta?
ili se zaposliti preko student servisa?
što ako ne uspijem naći posao u neko skorije vrijeme?nemam više nikakvih prihoda (znači ni zdravstveno mi se više ne uplaćuje iz mirovine), a ne znam kak da u ova vremena nađem neki posao...
pomoć, pliiz
dok god si u statusu redovnog studenta ne moraš brinuti što se tiče zdravstvenog.. ali se raspitaj kod hzzo što ti je činiti jer bi se vjerojatno osnova po kojoj si osigurana trebala promijeniti (a možda i ne).. i dok god si redovan student prijava na hzz također nije potreba.. (čak je upitna, da ne bi izgubila status redovnog studenta???)

kad izgubiš status ukoliko se prijaviš u roku od 30 dana na hzzo također dobijaš zdravstveno osiguranje, ali detalje o tome na žalost ne mogu naći, tj. postoji li određeno vremensko trajanje takvog osiguranja (kao da mi je ostalo u sjećanju da je to samo na godinu dana) ali to nije provjereno..
u svakom slučaju uvijek ti preostaje prijava na hzz kao nezaposlena osoba..
ako netko zna bolje...
sveki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 15:03   #95
Hvala bond007 i sveki!

A, ništa, budem onda pitala na hzz kaj da sad radim sa svim tim...

Mene ustvari zanima otkud mi novci za režije i osnovne životne potrebe ak ne nađem posao u roku od mjesec dana, i to najverojatnije preko sc-a i to negdje u Zagrebu, a nisam iz Zagreba.(dobro, nisam jako daleko, ali i prijevoz se plaća)
Znam, sama sam si kriva kaj još nisam završila faks
Uglavnom, još nisam čula da je itko bio u istoj ili sličnoj situaciji, pa sam se ponadala da ću nekog naći na forumu.

ak je još nečeg sjetite, samo javite!
ancibald is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 19:15   #96
molim ancibald
Quote:
ancibald kaže: Pogledaj post

A, ništa, budem onda pitala na hzz kaj da sad radim sa svim tim...
definitivno prije hzzo nego hzz..
Quote:
ancibald kaže: Pogledaj post

Mene ustvari zanima otkud mi novci za režije i osnovne životne potrebe ak ne nađem posao u roku od mjesec dana

nažalost, ovisiš sama o sebi.. ali držim fige da nađeš nešto.. sretno!
sveki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 00:34   #97
hvala puno na lijepim željama
nadam se da ću nešto smisliti!
ancibald is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 21:53   #98
može li i meni netko pomoc-mama mi je preminula 1998 godine a tata 2010 godine,oba su bili u starosnoj mirovini.
swad sam nasljedio 70 posto tatine mirovine.
htio bi trazit i maminu al neznam oče li mi odobrit,jel sam cuo da se zakon promjenio 1999 a mama je umrla 1998godine.oče li mi hzzmo radit probleme za tih par mjeseci.
inace ja sam osoba s opseznom medicinskom dokumentacijom,opča nesposobnost za rad
odin77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 23:11   #99
pomoooććć!

...jel ima netko, tko mi može reći: 1. djete sam poginulog branitelja i imam li pravo nastaviti primati mirovinu ako upišem parcijalu???
2. mogu li upisati parcijalu ako imam 59 ECTS-a??? hvala
aannaa_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 16:57   #100
Informacja: da li netko zna da li svećenik može TAJNO VJENČATI supružnike. Odnosno da je svećenik dužan prijaviti crkveno vjenčanje.
Radi se o tome što moja susjeda im mirovinu preko muža palog hrvatskog borca. Ima 53 godine i živi s jednim udovcem od 55 godina. Ako se oženi gubi "boračku" penziju. Ali samo ako se građanski oženi. A što je sa crkvenom ženidbom. Da li ona djeluje u pravnom smislu na mogućnost gubitka mirovine preko pok. supruga.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:55.