Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2017., 16:12   #5701
Quote:
cMaltese kaže: Pogledaj post
Nitko normalan ne zeli sprijeciti platezno iznadprosjecnog posjetitelja koji je spreman ostaviti fine novce u RH, no u uređenim zemljama postoji pravilo koje je debelo boldano UZMI NESTO OD LOKACIJE, VRATI NESTO U LOKACIJU
zanima me sto ti sezonci vracaju u sredinu od koje uzimaju?

Sent from my SM-G531F using Tapatalk
Ma nema tu pravila nigdje.
Nitko ti od domaćina na trgu Sv. Marka u Veneciji ne pije kafu za 5-12€. Odnosno 6€ za kavu i 6€ ti naplate za glazbu uživo po glavi. 50 metara dalje imaš kafu stojeći za 1€ i još 50 dalje i sjedeći.
Samo sto je Veneciji sezona 9 mjeseci.
I to što ipak imaš na drugim mjestima su restorani u centru mali i skriveni koji podsjecuju pretežno domaći ljudi. Njiman su turisti dodatna a ne osnovna zarada. To su meni svugdje u svijetu najdraži.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 16:24   #5702
Quote:
cMaltese kaže: Pogledaj post
Nitko normalan ne zeli sprijeciti platezno iznadprosjecnog posjetitelja koji je spreman ostaviti fine novce u RH, no u uređenim zemljama postoji pravilo koje je debelo boldano UZMI NESTO OD LOKACIJE, VRATI NESTO U LOKACIJU
zanima me sto ti sezonci vracaju u sredinu od koje uzimaju?

Sent from my SM-G531F using Tapatalk
Ma nema tu pravila nigdje.
Nitko ti od domaćina na trgu Sv. Marka u Veneciji ne pije kafu za 5-12€. Odnosno 6€ za kavu i 6€ ti naplate za glazbu uživo po glavi. 50 metara dalje imaš kafu stojeći za 1€ i još 50 dalje i sjedeći.
Samo sto je Veneciji sezona 9 mjeseci.
I to što ipak imaš na drugim mjestima su restorani u centru mali i skriveni koji podsjecuju pretežno domaći ljudi. Njiman su turisti dodatna a ne osnovna zarada. To su meni svugdje u svijetu najdraži.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 17:24   #5703
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
I to što ipak imaš na drugim mjestima su restorani u centru mali i skriveni koji podsjecuju pretežno domaći ljudi. Njiman su turisti dodatna a ne osnovna zarada. To su meni svugdje u svijetu najdraži.
i meni isto to je ono sto je prije 15-ak godina bio Fife dok se nije srozao tojest prilagodio turistima i digao cijene... zar Splicani nemaju nijedno mjesto za poc marendat?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 12:07   #5704
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
i meni isto to je ono sto je prije 15-ak godina bio Fife dok se nije srozao tojest prilagodio turistima i digao cijene... zar Splicani nemaju nijedno mjesto za poc marendat?
Jos jedino misto di se nista nije minjalo zadnjih 50 godina je Tri volta u Getu. Imaju nekakve marende, dobar sir i prsut.
frabos is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 11:47   #5705
Da li je netko u zadnje vrijeme pojeo dobru pizzu u Splitu, trebam preporuku?

Sent from my SM-G531F using Tapatalk
cMaltese is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 21:05   #5706
Quote:
cMaltese kaže: Pogledaj post
Da li je netko u zadnje vrijeme pojeo dobru pizzu u Splitu, trebam preporuku?

Sent from my SM-G531F using Tapatalk
Perivoj je bio dobar, ali je otisao kvragu sa konobarima i svime. Zadnji put nisu imali bosiljka pa su stavili rikolu na napolitanu.
Tako da jedino grašo ostaje.

E da.
Na pitanje O'š kolač, ispravan je odgovor neću.
Kolači ništa posebno, vizualno lijepo izgledaju, cijene poprilicno visoke, po 20-25 kn

Quote:
cMaltese kaže: Pogledaj post
Da li je netko u zadnje vrijeme pojeo dobru pizzu u Splitu, trebam preporuku?

Sent from my SM-G531F using Tapatalk

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk
stadleter is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 08:25   #5707
Quote:
cMaltese kaže: Pogledaj post
Da li je netko u zadnje vrijeme pojeo dobru pizzu u Splitu, trebam preporuku?

Sent from my SM-G531F using Tapatalk
meni je u Ive u stobreču super pizza. Njihova domaća je br 1.

takodjer ok je u Plan b
abog13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 12:04   #5708
sta je s onima u judinom drvu....
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 16:04   #5709
Sve pizze su mi se pogorsale osim ona u Djira.
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 17:14   #5710
Bila u Movija prije 15ak dana

Narucila pljukance s kozicama, tikvicama i prsutom
Prijateljica uzela rizot s tikvicama i kozicama

Oboje savrseno, moje za nijansu bolje

Desert mousse od cokolade - nista specijalno, dosta tezak i sabit

Brzina, usluga i cijena na nivou

Sve u svemu zadovoljna
__________________
puno čitam, malo pišem..
BuBuBubiiiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 18:40   #5711
Quote:
alabrale kaže: Pogledaj post
sta je s onima u judinom drvu....
A kakve su krafne u Gusica
frabos is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 19:37   #5712
Quote:
frabos kaže: Pogledaj post
A kakve su krafne u Gusica
Samo valjaju nakon izlaska u tropicane.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 21:08   #5713
Perivoj poboljšao konobare i sastojke za pizzu.
Preporuka

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk
stadleter is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 17:35   #5714
Talking

Zasto niko ne pise o Torritu? Najkreativniji menu u gradu i najtalentiraniji kuhar kojem bas niko ne pridaje ikakvu vaznost. Ne znam nista jos o Zoi al kruze informacije da su doveli dobrog mladog kuhara koji obecava.

Ovo mi je prvi post i nakon malo cesljanja po topiku mogu zakljucit da ljudi ne razumiju bas razliku izmedju zderanja i uzivanja u hrani, odnosno odlaska u restoran najest se jer nisi doma stiga skuvat rucak i odlaska u restoran na tretman usluge i uzivanja u drugacijem, u kvalitetnom i ugodnom. Svakako, mogu zakljucit da je velik greska moj neodlazak u Djira jer ili neko po topiku pumpa hvalama o restoranu ili je stvarno kvalitetan kako pise.
SnowBljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 18:55   #5715
Quote:
SnowBljak kaže: Pogledaj post
Zasto niko ne pise o Torritu? Najkreativniji menu u gradu i najtalentiraniji kuhar kojem bas niko ne pridaje ikakvu vaznost. Ne znam nista jos o Zoi al kruze informacije da su doveli dobrog mladog kuhara koji obecava.

Ovo mi je prvi post i nakon malo cesljanja po topiku mogu zakljucit da ljudi ne razumiju bas razliku izmedju zderanja i uzivanja u hrani, odnosno odlaska u restoran najest se jer nisi doma stiga skuvat rucak i odlaska u restoran na tretman usluge i uzivanja u drugacijem, u kvalitetnom i ugodnom. Svakako, mogu zakljucit da je velik greska moj neodlazak u Djira jer ili neko po topiku pumpa hvalama o restoranu ili je stvarno kvalitetan kako pise.
Prvi post? Ajde, baš lipo da razumiš kako smo svi tu krkani

Btw, neko je pisao o Toritu. Vidim da se detaljno prečešljao topik, barem dovoljno da se izaseru svi koji pišu/jedu
__________________
Guzica u mom avataru služi kako bi plitki ljudi imali gdje prilijepiti etiketu.
b'elana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 21:55   #5716
Svašta... Baš uletiš i popljuješ... Da nisi ti taj novi kuhar u Toritu...

Osobno kao i kraj Bookerije i svih u okolici prođem sto puta tjedno, a sjela sam jest 10 puta u 10 godina. Ne doživljavam taj tip "fastfoodkantinarestoran" objekata u kojima mi prolaznici gledaju u pijat i ne mogu sjest normalno pojest bez da me vidi 50 susjeda i 200 poznatih faca. To niti mi je tretman niti ugođaj niti uživanje. Ne idem se u restoran nakrkat, ali očekujem osmijeh na licu konobara, jestivo jelo fer cijene i da iza ne moram u pekaru po burek jer sam gladna.
Torito otkad je otvorio (i sve u nizu) prepuštam turistima slično kao što i svuda u svijetu na tim glavnim turističkim lokacijama domaćih ljudi možeš na prste nabrojit.

Ako ćeš u Đira ić i očekivat neki preserans, fine dining, najkreativnije, najtalentiranije, zaobiđi. Ako ćeš otići pojest korektno jelo za korektnu cijenu, "domaću" hranu i standardne hrvatske recepte i namirnice onda slobodno. Mislim da je bilo možda par "negativnih" iskustava i na desetke zadovoljnih tako da tu baš i ne vidim mjesta za ikakvo "pumpanje".

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 14:04   #5717
Quote:
SnowBljak kaže: Pogledaj post
Zasto niko ne pise o Torritu? Najkreativniji menu u gradu i najtalentiraniji kuhar kojem bas niko ne pridaje ikakvu vaznost.

Jeo prošle godine, bilo ok, ali ambijent je više kao cocktail bar nego mjesto di bi uživa u hrani. Ove godine bacio oko na meni, predjela 80-100 kuna, burger 85 kn, rebarca 95?!

Nek budu kreativni strancima
blebletalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 23:05   #5718
Premijer u Trilju - sve pohvale.Od ustipaka do rakova i zaba, predobro.Cista petica.
Apetit - iznenadujuce dobar.Janjetina i makaruni s prsutom i tartufima, Lefe i casa Posipa Care, ispod 300 kuna.Ukusno, konobari izvrsni, porcije dovoljne
__________________
Guzica u mom avataru služi kako bi plitki ljudi imali gdje prilijepiti etiketu.
b'elana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 00:58   #5719
Kakav je Sexy Cow ?
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 09:01   #5720
Quote:
b'elana kaže: Pogledaj post
Premijer u Trilju - sve pohvale.Od ustipaka do rakova i zaba, predobro.Cista petica.
Apetit - iznenadujuce dobar.Janjetina i makaruni s prsutom i tartufima, Lefe i casa Posipa Care, ispod 300 kuna.Ukusno, konobari izvrsni, porcije dovoljne
Da li stvarno imaju rijecne rakove (kao sto pise na web-u)? Lov je zabranjen, a koliko ja znam kod nas se ne uzgajaju.
Magenta123 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:10.