Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2014., 01:27   #21
Ima li kakva procjena veličine međuzemlja, pa da izračunamo koliko ima stanovnika po četvornom kilometru



^Davno ti je on zakrmija Mislim da je broja patuljke. Izbroja je Thorina, Balina, Dvalina, Bifura i onda je utonuo u san
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 01:30   #22
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
Ima li kakva procjena veličine međuzemlja, pa da izračunamo koliko ima stanovnika po četvornom kilometru
^Davno ti je on zakrmija Mislim da je broja patuljke. Izbroja je Thorina, Balina, Dvalina, Bifura i onda je utonuo u san :rofl

Mislim da je nešto oko 5stanovnika po km2.
Slabo je to naseljeno, usporedivo je s srednjovjekovnom europom.
Nije baš sve prašuma (poput Entlanda), ali su pustopoljine (poput Dunlanda).
:edit: vidim
Idem i ja sad. Nastavljamo sutra/danas
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 01:37   #23
U filmu su se totalno pogubili s tim udaljenostim, imao sam osjećaj da se radnja zbiva na području veličine splitsko dalmatinske županije

Ono, iz Edorasa vidiš Mordor ko ja iz Splita Brač


Al u ovom novom hobitu, ti ga nisi gleda, ima jedna meni komična scena. Znači Azog prati patuljke koji se sakriju i prenoće kod Beorna. Tijekom noći dođe glasnik i kaže Azogu da ga gospodar zove u Dol Guldur. Sad ide scena u Dol Gulduru di Sauron govori Azogu da odustane od patuljaka, da ima drugi zadatak za njega. Azog onda zapovjedi Bolgu da prati patuljke. Vraćamo se nazad kod Beorna, svanulo je jutro. Patuljci u priši idu prema šumi zato što su im, pazi, orkovi za petama

Pa kad su se prije vratili iz Dol Guldura, čime to putuju
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 02:08   #24
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Zašto ne bi imali taj PDF?
Jer nema interesa?
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 07:05   #25
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
U filmu su se totalno pogubili s tim udaljenostim, imao sam osjećaj da se radnja zbiva na području veličine splitsko dalmatinske županije
Ono, iz Edorasa vidiš Mordor ko ja iz Splita Brač
Al u ovom novom hobitu, ti ga nisi gleda, ima jedna meni komična scena. Znači Azog prati patuljke koji se sakriju i prenoće kod Beorna. Tijekom noći dođe glasnik i kaže Azogu da ga gospodar zove u Dol Guldur. Sad ide scena u Dol Gulduru di Sauron govori Azogu da odustane od patuljaka, da ima drugi zadatak za njega. Azog onda zapovjedi Bolgu da prati patuljke. Vraćamo se nazad kod Beorna, svanulo je jutro. Patuljci u priši idu prema šumi zato što su im, pazi, orkovi za petama

Pa kad su se prije vratili iz Dol Guldura, čime to putuju
na zraci svjetlosti si vidio kako piče po danu uokolo. naučili su light bending master azrog

zaspa sam gledajući novog sherlocka
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 08:58   #26
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
Ono, iz Edorasa vidiš Mordor ko ja iz Splita Brač
S ponistre se vidi Mordor, piva Fellowship ispo' volta
U daljini svitli orče, piva Fellowship sotto voce

__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 10:28   #27
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
U filmu su se totalno pogubili s tim udaljenostim, imao sam osjećaj da se radnja zbiva na području veličine splitsko dalmatinske županije
Ono, iz Edorasa vidiš Mordor ko ja iz Splita Brač
Al u ovom novom hobitu, ti ga nisi gleda, ima jedna meni komična scena. Znači Azog prati patuljke koji se sakriju i prenoće kod Beorna. Tijekom noći dođe glasnik i kaže Azogu da ga gospodar zove u Dol Guldur. Sad ide scena u Dol Gulduru di Sauron govori Azogu da odustane od patuljaka, da ima drugi zadatak za njega. Azog onda zapovjedi Bolgu da prati patuljke. Vraćamo se nazad kod Beorna, svanulo je jutro. Patuljci u priši idu prema šumi zato što su im, pazi, orkovi za petama
Pa kad su se prije vratili iz Dol Guldura, čime to putuju
Pogledah ga jučer. Smijalica. Nezavršeni National Geographic dokumentarac s elementima sapunica
Dol Gudur je udaljen od vilenjačke ceste kao Lorien od Edorasa.
http://www.lyberty.com/encyc/article...-overview1.jpg
Brzina mraka ?
Quote:
Ajvz kaže: Pogledaj post
Jer nema interesa?
Tko to kaže ?
@Klo;
@Gnoti; Misto moje malecno
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 10:54   #28
Quote:
GnothiSeauton kaže: Pogledaj post
S ponistre se vidi Mordor, piva Fellowship ispo' volta
U daljini svitli orče, piva Fellowship sotto voce

Prstenova klapa
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 11:03   #29
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
Prstenova klapa
Mi pivamo/pijemo dok ne svane zora ?
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 12:28   #30
ili dok vas netko ne polije hladnom vodom
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 14:50   #31
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
ili dok vas netko ne polije hladnom vodom
Jednu novu godinu sam proveo pjevajući karaoke s par ženskica.
Nas 3 do samog kraja. Nitko nas nije poljevao vodom.
Ipak sam i ja malo plećat
Cure je drugi dan grlo malo bolilo
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 15:41   #32
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
Prstenova klapa
You can have my tenor. And my baritone. And my bass. AND MY BASSO PROFUNDO.
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 16:22   #33
Quote:
GnothiSeauton kaže: Pogledaj post
You can have my tenor. And my baritone. And my bass. AND MY BASSO PROFUNDO.
Ja sam s druge strane (a i žena mi ) službeno tone deaf
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 18:41   #34
najači fantasy bend
Quote:
„A vi ste?” upita Cosca.
„Mi smo bend”, reče najbliži.
„Ima li taj vaš bend ime?”
Oni se počnu pogledavati. „Ne. Zašto bi imao?”
„Onda vaša imena, ako nije problem, i specijalnosti u svojstvu zabavljača, kao i borca.”
„Moje ime je Solter. Sviram bubnjeve, i buzdovan.” Rastvori masni kaput i pokaže matiran sjaj željeza. „Bolji sam s buzdovanom, ako ćemo iskreno.”
„Ja sam More”, reče sljedeći po redu. „Svirala i kratka sablja.”
„Olopin. Rog i čekić.”
„Isto Olopin.” Tržne prstom u stranu. „Brat ovog primjerka. Violina i noževi.” Izvadi par dugih noževa iz rukava i zavrti ih oko prstiju.
Zadnji je imao najslomljeniji nos koji je Cvokot ikad vidio, a nagledao se stvarno gadnih. „Gurpi. Lutnja i lutnja.”
„Boriš se lutnjom?” upita Cosca.
„Mlatnem ih ‘vako.” Čovjek demonstrira zamah u stranu, a onda im pokaže dva reda zuba boje dreka. „U tijelu je skrivena velika sjekira.“
„Au. Pjesma onda, ako nije problem, dragi momci, i neka bude nešto živahno!”
Cvokot nije bio neki poznavatelj glazbe, ali čak je i njemu bilo jasno da to nije dobra svirka. Bubanj je ispadao iz ritma, svirala je ispuštala nemelodično tuljenje. Lutnja je zvučala jednolično, vjerojatno zbog sveg onog željeza unutra. Ali Cosca je kimao u ritmu, sklopljenih očiju, kao da nikad nije čuo umilniju glazbu.
„Majko mila, pa vi ste momci multitalentirani!” poviče on nakon nekoliko taktova i naprasno zaustavi tu halabuku. „Angažirani ste, svi redom, za četrdeset kantara po glavi za jednu noć.”
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 19:29   #35
Quote:
GnothiSeauton kaže: Pogledaj post
S ponistre se vidi Mordor, piva Fellowship ispo' volta
U daljini svitli orče, piva Fellowship sotto voce

S ponistre se vidi Mordor Genijalno!

Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Tko to kaže ?
Korisnici. Koji nisu ništa pisali na LOTR temi od 9.1.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 19:40   #36
Predlažem da Jackson snimi mjuzikl verziju Gospodara prstenova.

Recimo, da Boromir opjeva svoj 'one does not simply walk into Mordor'
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 20:02   #37
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
Kad je već naziv vezna uz lotr, nek bude rasprava isto povezana s otin.

Recimo, zašto je međuzemlje potpuno pusta zemlja? nema tri grada u čitavom regionu. Imaš Bree, Minas Trith, Dolje, Edoras, još dva gradića u Gondoru. Hobiti u Shireu, patuljci i vilenjaci partizani po šumama i gorama...........
Pa i nije baš tako .Od poznatih gradova i velikih utvrda tu su (ljudi): Minas Tirith, Dol Amroth, Pelargir, Edhelond, Umbar, Isengard, Dolje, Jezergrad, Helmova klisura, Edoras, Aldburg, Bree, utvrda Dunedaina u Rhudauru, utvrda koju je sagradio Freca na izvoru rijeke Adorn i mislim da se spominje još jedan grad između rijeka Celduin i Carnen; (vilenjaci): Rivendell, Mithlond, Caras Galadhon; (patuljci): Erebor .Od naseljenih regija i država tu su (ljudi): Bree-zemlja, tzv. Kut u Rhudauru, Zapadna krajina, Dunland, Eryn Vorn, Rohan, Dolje, zemlja između rijeka Celduin i Carnen, Dorwinion (na Rhunskome moru), Anfalas, Lossarnach, Lamedon, Lebennin, Belfalas, Ringlo, Crnokorijen, Ethir, Pinnath Gelin, neke zemlje između Mrkošume i Maglenog gorja, ušća rijeka Isen i Gwathlo, Druwath Iaur, Forochel; (vilenjaci): Lorien, Mrkošuma; (patuljci): Željezna brda, južni Ered Luin.

Što se tiče brojki, u Povratku kralja vazali Gondora dolaze u Minas Tirith s vojnicima; Forlong iz Lossarnacha je doveo 200 sjekiraša i stoji komentar kako je doveo samo desetinu svojih snaga - ako se primjeni načelo da je svaki peti stanovnik vojnik, onda samo Lossarnach ima 10 000 stanovnika.Theoden je mogao podići vojsku od 12 000 jahača, a ako je zatrebalo, i još više ljudi, kaj otrilike daje Rohanu više od 120 000 stanovnika.Negde sam pročital da je Dunlendinga u napadu na Helmovu klisuru bilo oko 3000, ali to nisu podaci iz knjiga.Inače, evo par članaka na tu temu od strane jednog "tolkienologa" (joj, kak volim tu riječ ):

How Many Riders of Rohan Were There?
How Deserted was Eriador in the Late Third Age?
__________________
Bolje da te Turčin goni mačem nego Nijemac sa perom.

Zadnje uređivanje Zagorski Križar : 21.01.2014. at 20:10.
Zagorski Križar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 22:33   #38
Quote:
Ajvz kaže: Pogledaj post
S ponistre se vidi Mordor Genijalno!
Korisnici. Koji nisu ništa pisali na LOTR temi od 9.1.
A što je ovo tu ?
Pogledaj film i Hobbit 2
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 22:56   #39
tamo ima i viška upisa

malo reklamirat naš pdf ne bi bilo s goreg. ima tamo vrsnih znalaca
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 23:08   #40
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
tamo ima i viška upisa
malo reklamirat naš pdf ne bi bilo s goreg. ima tamo vrsnih znalaca
Yup
ASOIAF LOTR dominacija
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:58.