Natrag   Forum.hr > Sport > Košarka

Košarka Loptost radovanja pod obručima

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2016., 15:13   #21
Quote:
mitch kaže: Pogledaj post
Upravo to. Ako ih FIBA izbaci, neka, s Amerima mogu napraviti World Cup of Basketball po uzoru na ovo i boli ih kuratz.
To je revijalni turnir kao nekada Canada Cup.
Kakve to ime veze sa bilo čime?

I da se ovo napravi u košarci, onda bi imale nekakve turnira tipe:
USA, Španjolska, Argentina, Grčka, Srbija, NCAA team koji bis e igrali svakih 10 godina.
cave troll is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 15:18   #22
Quote:
MLB kaže: Pogledaj post
Ne znam samo kaj je tu smiješno, tko je dao podršku ULEB-u?!? Koliko znam i Zadar je uz Cedevitu...
Zadar je nebitan jer taj klub nikad više neće vidjeti nešto što se zove Europa.
Radi se o Zvezdi, Partizanu, Cedeviti, Olimpiji.

Treba vidjeti kako će se to odvijati. Ako na kraju završi izbacivanjem HR repke iz FIBE, a velike repke prođu neokrznute jer FIBA ionako može gaziti samo nebitne saveze poput našeg koji su sami digli ruke od razvoja vlastite košarke, lijepo Cedu izbaciti iz HKS i A-1 lige, pa nek se presele u Pančevo i igraju ABA ligu pod ULEB-om.
cave troll is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 15:32   #23
Znaci Cedevitu nije briga za kosarku, a Fiba bi suspendirala 90% kontinenta jer ne zele sudjelovati u njihovom bijednom natjecanju. Odusevljavas me iz dana u dan Cave.

Ovo je u rangu toga da FIFA dode i osnuje FIFA Europe Cup (ili nesto u rangu starog Intertoto kupa), i kaze tko ne prijede iz Lige Prvaka i Europske lige u nase natjecanje koje je 80 puta slabije i ima 80 puta manji nagradni fond, ne moze se natjecati na svjetskom prvenstvu i (hipotetski da Fifa organizira Euro) Euru. I onda da izbaci Spanjolce, Engleze, Francuze, Talijane, Nizozemce, Portugalce, Balkan, itd...

Treba ostati cvrst i poruciti im neka sisu kurac pa cemo vidjeti hoce li se stvarno samoubiti ili ce se povuci.
Cratos is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 15:39   #24
zapravo mi je u neku ruku drago, sto se Fiba odlucila na taj radikalan potez, jer postojeci dualizam je dugogodisnja agonija, koja ne donosi nista dobrog europskoj kosarci.

Neznam zasto u kosarci idejno ne kopiraju sistem od UEFA, koji je najoptimalniji za europu - sistem uz elitizam omogucava i patuljcima povremeno ucestvovanje, pa tako barem malo marketinskog kolaca.

Uleb tezi ka NBA konceptu, sto je meni

Iskreno, slovenci smo svoje sanse za medalju prokockali, sada vise nismo konkurentni, nit cemo to bit, stoga ne vidim neku katastrofu u tom suspenzu
lutnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 16:07   #25
Quote:
Cratos kaže: Pogledaj post
Znaci Cedevitu nije briga za kosarku, a Fiba bi suspendirala 90% kontinenta jer ne zele sudjelovati u njihovom bijednom natjecanju. Odusevljavas me iz dana u dan Cave.
FIBA će na kraju suspendirati nebitne države poput naše, jer uvijek najebu mali gmizavci koji se vuku oko šupka velikih šefova.
Recimo ULEB Hrvatskoj ne da je niti jedno mjesto u svojim kupovima. Za ULEB ne postoji ni hrvatska liga, ni hrvatska košarka.

Quote:
Ovo je u rangu toga da FIFA dode i osnuje FIFA Europe Cup (ili nesto u rangu starog Intertoto kupa), i kaze tko ne prijede iz Lige Prvaka i Europske lige u nase natjecanje koje je 80 puta slabije i ima 80 puta manji nagradni fond, ne moze se natjecati na svjetskom prvenstvu i (hipotetski da Fifa organizira Euro) Euru. I onda da izbaci Spanjolce, Engleze, Francuze, Talijane, Nizozemce, Portugalce, Balkan, itd...
Ali to se neće desiti, Na kraju će iz FIBA biti izbačeni Hrvatska, Slovenija, BIH, Makedonija, a velike repke će i dalje igrati EP, SP, OI.

Quote:
Treba ostati cvrst i poruciti im neka sisu kurac pa cemo vidjeti hoce li se stvarno samoubiti ili ce se povuci.
Tko to? Hrvatski savez?
Samo naprijed,. Neka javno poruče da im FIBA posiše kitu.
cave troll is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 17:07   #26
Quote:
lutnik kaže: Pogledaj post
zapravo mi je u neku ruku drago, sto se Fiba odlucila na taj radikalan potez, jer postojeci dualizam je dugogodisnja agonija, koja ne donosi nista dobrog europskoj kosarci.

Neznam zasto u kosarci idejno ne kopiraju sistem od UEFA, koji je najoptimalniji za europu - sistem uz elitizam omogucava i patuljcima povremeno ucestvovanje, pa tako barem malo marketinskog kolaca.

Uleb tezi ka NBA konceptu, sto je meni

vjerojatno zato sto dok je euroliga bila pod fiba-om klubovi nisu dobivali dovoljno love. ili nisu dobivali nista. pa su mislili da ce namlatit lovu ako se osamostale i daju sebi garantirana mjesta u euroligi. problem je u tome sto kosarka nije dovoljno popularna u europi pa se tu ni ne moze okrenut neka velika lova. a sa ovim odvajanjem od fiba, garantiranim mjestima i obezvrijedjivanjem domacih natjecanja samo je izgubila na popularnosti i time je jos vise smanjen kolac.
hulijo đuturum is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 19:09   #27
Reče Šuker Cedevita i Zadar su kovači svoje sreće
f.gibbs is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 20:46   #28
Šuker je rekao da nema šanse da igranje na Eurobasketu dođe pod upitnik, a pogotovo kvale za OI. Dakle, priklonit će se Fibi i izbacit Cedevitu i Zadar iz prvenstva ako se oni ne priklone također. BTW. Šuker je još rekao da je prvi uvjet pridruživanja to da pobjednik A1 lige ima direktan plasman u FIBA CL, te da nikakve kvalifikacije ne dolaze u obzir. A prema trenutnom sustavu, pobjednik bi trebao u kvalse. U utorak će biti nekakav sastanak pa će se izaći s rješenjima.
Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 23:30   #29
Meni se čini da je tu bio dogovor ULEB-FIBA gdje se osniva zatvorena ULEB EL, gasi Eurokup i gdje sve ostalo završava pod Fibom, i da je to ULEB izigrao.
Sad je FIBA regirala. Bacili su oko na ove prostore gdje pikiraju na 3-4 kluba i zato će udariti na Hrvatsku, Sloveniju i Srbiju.
Zadar će na kraju u FIBA klan jer ionako neće igrati Eurokupove, pa im je svejedno. Ceda? Ako ULEB na kraju ove balade Zvezdi da A licencu, koja je svrha Cede u Ulebu?
cave troll is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 12:06   #30
Cedevita 100% ostaje u ULEBu, makar ih izbacili iz prvenstva Hrvatske.

Zadar se nije izjasnio.

Rusi kazu: Nek nas izbace, who cares? Vjerujem da ce Turci, Spanjolci i ostali isto reci.

Nasi se priklonili FIBAi. Ne znam koliko je to pametno...
papirlova is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 12:30   #31
Ruse ionako izbacije tkogod sa bilo kojeg natjecanja kad tamo nema tko, a da ne pršti od dopinga u sebi.
Naši su donijeli pametnu odluku jer su nam klubovi nebitna pojava u evropskoj košarci, a da nam se izbaci repka, možemo slobodno rasformirati i savez i ligu.
Cibona je uz Fibu. Zadar je nebitan jer je lokalni klub. Ostaje nam da izaberemo između naših repki svih uzrasta i Cedevite.
Ako su nam Pullen, Gordić, White, Musa i slični važniji od hrvatske košarke, onda slobodno možemo ugasiti savez i rasformirati repke.
Cedi ostaje opcija da ako npr. KSS ostane uz ULEB, preseli klub tamo i igra srpsko prvenstvo. Opet, mislim da će svi savezi skupa sa traktor ligom završiti pod Fibom, a Cedeviti i Zvezdi biti rečeno da se snađu i ili da igraju međusobno 20 tekmi godišnje.
cave troll is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 12:40   #32
Koji je smisao Cedinog svrstavanja uz ULEB ako ce Zvezda dobiti ulaznicu za ULEB, a ne prvak ABA lige?
Eric Delko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 12:48   #33
Zvezda ulazi kao najbolji klub iz ABA-e za ovu sezonu - Mega nema uvjete, Cedevita je ispala. Dogodine ulazi prvak 2016./2017. Licenca je za prvaka lige (ili najbolje plasirani klub koji ima uvjete). Zvezda može dobiti licencu u međuvremenu, nije isključeno širenje lige.
mitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 12:59   #34
Quote:
Eric Delko kaže: Pogledaj post
Koji je smisao Cedinog svrstavanja uz ULEB ako ce Zvezda dobiti ulaznicu za ULEB, a ne prvak ABA lige?
Valjda igranje u Eurokupu, samo pitanje je iz kojeć će natjacanja ići u Eurokup u 2017/18 ako se savezi iz traktor lige priklone Fibi i suspendiraju ULEB klubove.
cave troll is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 13:10   #35
A ako ABA suspendira klubove koji se priklone FIBAi?
papirlova is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 13:16   #36
Znaci, Rusi su dopingirani pa ni ne trebaju, Zadar nije problem, Cibona isto nije problem, cak ni ABA liga...problem je Cedevita.

Samo me cudi da pratis dopingirani KHL.
papirlova is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 13:17   #37
Quote:
papirlova kaže: Pogledaj post
A ako ABA suspendira klubove koji se priklone FIBAi?
Da,i?
Ako FIBA nudi prvaku države igranje u FIBA CL, koja bi trebala biti svrha FIBA klubova u ABA ligi? Trening partneri Ulebovcima?
Ja ne vidim razlog zašto bi se HKS trebao podrediti Pullenu, Whiteu, Godiću, Musi, Walkeru i zbog takvih pristiti na rizik da nema netko izbaci sve repke iz takmičenja.
cave troll is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 13:20   #38
Pa nista, ti gledaj FIBA LP, kao sto si ove godine navijao za Cibonu. Od prvog kola.
papirlova is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 13:20   #39
Quote:
papirlova kaže: Pogledaj post
Znaci, Rusi su dopingirani pa ni ne trebaju, Zadar nije problem, Cibona isto nije problem, cak ni ABA liga...problem je Cedevita.
Kakav problem?
Ako savez i liga stanu uz FIBU, Cedevita će biti izbačena. Di je tu problem?
Zar je Tedeschiju problem preseliti klub u državu koja stane uz ULEB?Mani je Potpuno jasno da je Tedeschi ulaže svoj novac kako on misli da je najbolje. Ako on sebe i svoj klub u slučaju prelaska HR košarke u Fibu, više ne vidi u HR košarci, neće mu biti problem seljenje kluba u drugu državu. Možda u Pančevu ili Vranju ili Bijelom Polju bude imao punu dvoranu...ako ovi udjebu Fibu.
cave troll is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 13:22   #40
Quote:
papirlova kaže: Pogledaj post
Pa nista, ti gledaj FIBA LP, kao sto si ove godine navijao za Cibonu. Od prvog kola.
Ja sam otkad znam za sebe i zauvijek navijač KK Split. Od vremena Duja Krstulovića nadalje.
Shodno tome, zašto bi navijao za Cibonu, Cedevitu ili bilo koga drugog?
cave troll is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:31.