Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2016., 10:16   #301
pardon, on je sasvim razumljiv, ali nam sada ne štima halabuka nastala zbog njega, pa ćemo reći da ste vi krivi!
ali što očekivati, dolazi to iz istog ministarstva koje je prije par godina mrtvo-hladno, kad je e-matica pala, izjavilo da su učitelji izvršili DDoS napad na nju u želji da prije stignu na more
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 10:25   #302
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
Ovo je sve bolje i bolje :klap::

Znači, sada će slati naputak za tumačenje važećeg Pravilnika, a izmjene idu kasnije.





Vi ste pogrešno tumačili Pravilnik, nismo ga mi napravili nerazumljivim
Koje hrpe gluposti.

Prvo, pravilnik je jasan.

Po njemu roditelj pisano unaprijed može tražiti i dobiti dopuštenje od razrednika za izostanak u trajanju od 3 dana. Točka. Nije ograničeno koliko puta godišnje.

Razlozi nisu specificirani.
Problem je u tome što čovjek, pa ni roditelj, ne može bolest predvidjeti pa tako ni najaviti unaprijed.

Ako ujutro pošalje mail, a razrednik ne otvori poštu, moguće je i bez razrednikova dopuštenja jedino u slučaju bolesti opravdati taj izostanak. Vrijeme slanja maila jasno je vidljivo. Problem riješen.

Osim u onim školama koje nemaju e-dnevnike, pa time ni razrednici službene e-adrese.

No uz dobru volju, ja ne vjerujem da bi razrednik uskratio svoju e-adresu. Koja bi služila samo za takvu komnikaciju. Dakle, komunikaciju koja ne uključuje čavrljanje i dopisivanje.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 10:26   #303
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
pardon, on je sasvim razumljiv, ali nam sada ne štima halabuka nastala zbog njega, pa ćemo reći da ste vi krivi!
ali što očekivati, dolazi to iz istog ministarstva koje je prije par godina mrtvo-hladno, kad je e-matica pala, izjavilo da su učitelji izvršili DDoS napad na nju u želji da prije stignu na more
Halabuka se stvara već godinu dana, ali pretpostavljam da dok docovi nisu napravili to što jesu, ovo bi i dalje bio samo šum u ušima ministarstva.

zločesti, zločesti učitelji.... hakertsvo vam je u krvi
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 11:06   #304
Mi imamo e-dnevnik, ali na njemu nigdje nema nikakvog službenog maila razrednice. Pet puta sam provjerila obzirom da sam prilično ćorava. Nema.

Ova nova razrednica je izričito tražila da je nazivamo. Jebi ga, sto ljudi, sto ćudi.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 11:12   #305
Glavna je vijest zapravo da će se osnovati radna skupina za još nekoliko uhljeba koji pojma nemaju o čemu govore.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 10:57   #306
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Mi imamo e-dnevnik, ali na njemu nigdje nema nikakvog službenog maila razrednice. Pet puta sam provjerila obzirom da sam prilično ćorava. Nema.

Ova nova razrednica je izričito tražila da je nazivamo. Jebi ga, sto ljudi, sto ćudi.
kad otvoriš ednevnik odeš na bilješke razrednika i tamo bi trebalopod informacijama pisati ime razrednika i sl.mail adresa
vodainebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 11:12   #307
Quote:
vodainebo kaže: Pogledaj post
kad otvoriš ednevnik odeš na bilješke razrednika i tamo bi trebalopod informacijama pisati ime razrednika i sl.mail adresa
Možda bi trebalo, ali nema. Da li je to nekakva politika škole, nemam pojma. Ali nova razrednica je izričito tražila da je se naziva. Nisam baš presretna s tim, ali ako tako mora biti, onda ok.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 11:42   #308
pa ako je ona tak tražila onda je ok. sve je stvar dogovora između učitelja i roditelja
vodainebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 16:24   #309
Ekspertna skupina je u međuvremenu iznjedrila naputak kako tumačiti Pravilnik.

Da, imate pravo tražiti razrednika odobrenje za izostanak do 3 dana.

Da, liječnici vam imaju pravo uskratiti ispričnicu ukoliko vas nisu liječili.

Da, ...

Ukratko, vrlo korisno.
zoks is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 19:29   #310
I kako to riješiti?

Najjednostavniji način preko koljena, odnosno leđa učenika.

Sad djeca s temperaturama, virozama i sličnim sitnim boleštinama koje se najbolje i najefikasnije liječe ležanjem u krevetu i pijenjem čaja s imaju dvije mogućnosti:

1. Ići u školu i podijeliti viruse s kolegama iz razreda, tako da i oni izostanu koji dan, ipak se sve mora dijeliti.

2. Trčati kod doktora, praviti gužvu samo radi ispričnice, i usput sami pobrati nešto teže.

Krasna je ova sloboda i demokracija.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 21:49   #311
Kakve veze imaju sloboda i demokracija imaju s trustom mozgova koji su osmislili ovo genijalno rješenje i trenutno rade na tome kako da ga eutanaziraju, a da ne ispadne da su bili u krivu?

Stvar će se rješavati kao i dosad, po principu između normalnih ljudi problema nema, s nenormalnima si ionako uvijek u problemu.
zoks is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 22:21   #312
Evo, ja bih zbilja voljela da me netko ovako neuku uputi što je pogrešno u dobivanju dozvole za izostanak od 3 dana zbog bolesti.

Zanima me tko od roditelja nakon što treći dan bolest ne jenjava ne ide liječniku i tko može opravdati roditelja koji ni nakon tri dana bolesti koja ne namjerava uzmaknuti ne vodi dijete liječniku.

Ovaj je Pravilnik donio to da ono što su roditelji činili nastavnicima, sada čine liječnicima: zahtijevaju ispriku temeljem svoje riječi da je dijete bilo bolesno.

Kad je liječnicima to dopizdilo, pobunili su se i priznali da su pisali ispričnice djeci koju NISU liječili. Dakle, na roditeljsku riječ.

Sada se želi opet opravdavanje prepustiti roditelju. Iako je Pravilnik takav kakav jest upravo zato i donesen zato što je praksa pokazala da roditelji opravdavaju apsolutno sve ikad.

Ako je opravdavanje svega ikad dobro za djecu, pa napravimo to onda tako. Tj. vratimo kako je bilo. I imajmo prosječno 100 sati izostanka, opravdanih, po srednjoškolcu. Nastavnicima je svejedno.

Mislim, čitavo se vrijeme stvar postavlja kao da su postroženi kriteriji opravdavanja izostanaka doneseni jer su i interesu nastavnika.

Mene živo boli briga hoću li izostanak opravdati na roditeljsku riječ ili na liječničku ispričnicu koja je uostalom, po priznanju samih liječnika, isto dobivena na roditeljsku riječ.

Jedino se malo zajebavalo roditelje pa su morali ići ne samo u školu nego prije toga i k liječniku po ispričnicu. Osnov isprike i dalje je ostao isti: roditeljska riječ.

Olakšajmo roditeljima: vratimo direktno opravdavanje izostanaka djeteta na roditeljsku riječ nastavniku.

Svrha ionako nije postignuta, a to je da učenici zbog otežanog opravdavanja manje izostaju.

Šapnut ću vam tajnu: što je manje učenika u razredu, što ih je više izostalo, a naročito što ih je više markiralo, to je lakše i ljepše raditi s onima koji su prisutni. Ja volim kad markiraju. To su ionako oni koji bi samo smetali da su u učionici.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 23:40   #313
vidjela sam danas i članak negdje, u kojem se predlaže da se neopravdani potpuno ukinu, jer nemaju svrhu. roditelj ionako sve pravda. nastavnici evidentiraju tko nije na nastavi čisto da skinu odgovornost sa sebe (ne, perica NIJE bio u školi kada je na drugom kraju grada slomio ruku penjući se na drvo, i nastavnik nije odgovoran za to), i mirna bosna.
neloša ideja, IMHO.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 08:25   #314
Quote:
Perzefona kaže: Pogledaj post
Po njemu roditelj pisano unaprijed može tražiti i dobiti dopuštenje od razrednika za izostanak u trajanju od 3 dana. Točka. Nije ograničeno koliko puta godišnje
ja sad kao padobranac u cijelu raspravu i vjerojatno ćete sve poluditi na mene, ali malo sam čitala u rikverc, prije dva tjedna bila na roditeljskom i sad više nsam sigurna u činjenično stanje
Ja sam shvatila da roditelj može opravdati dijete sveukupno 3dana u godini, sve preko toga trebamo pisati nekakve zamolbe ravnatelju
Da li je priča službeno takva ili zaista unaprijed mogu ispričati dijete koliko god puta treba?
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 09:41   #315
Quote:
Perzefona kaže: Pogledaj post
Evo, ja bih zbilja voljela da me netko ovako neuku uputi što je pogrešno u dobivanju dozvole za izostanak od 3 dana zbog bolesti.

Zanima me tko od roditelja nakon što treći dan bolest ne jenjava ne ide liječniku i tko može opravdati roditelja koji ni nakon tri dana bolesti koja ne namjerava uzmaknuti ne vodi dijete liječniku.

Ovaj je Pravilnik donio to da ono što su roditelji činili nastavnicima, sada čine liječnicima: zahtijevaju ispriku temeljem svoje riječi da je dijete bilo bolesno.

Kad je liječnicima to dopizdilo, pobunili su se i priznali da su pisali ispričnice djeci koju NISU liječili. Dakle, na roditeljsku riječ.

Sada se želi opet opravdavanje prepustiti roditelju. Iako je Pravilnik takav kakav jest upravo zato i donesen zato što je praksa pokazala da roditelji opravdavaju apsolutno sve ikad.

Ako je opravdavanje svega ikad dobro za djecu, pa napravimo to onda tako. Tj. vratimo kako je bilo. I imajmo prosječno 100 sati izostanka, opravdanih, po srednjoškolcu. Nastavnicima je svejedno.

Mislim, čitavo se vrijeme stvar postavlja kao da su postroženi kriteriji opravdavanja izostanaka doneseni jer su i interesu nastavnika.

Mene živo boli briga hoću li izostanak opravdati na roditeljsku riječ ili na liječničku ispričnicu koja je uostalom, po priznanju samih liječnika, isto dobivena na roditeljsku riječ.

Jedino se malo zajebavalo roditelje pa su morali ići ne samo u školu nego prije toga i k liječniku po ispričnicu. Osnov isprike i dalje je ostao isti: roditeljska riječ.

Olakšajmo roditeljima: vratimo direktno opravdavanje izostanaka djeteta na roditeljsku riječ nastavniku.

Svrha ionako nije postignuta, a to je da učenici zbog otežanog opravdavanja manje izostaju.

Šapnut ću vam tajnu: što je manje učenika u razredu, što ih je više izostalo, a naročito što ih je više markiralo, to je lakše i ljepše raditi s onima koji su prisutni. Ja volim kad markiraju. To su ionako oni koji bi samo smetali da su u učionici.
morala sam ovo kvotati jer zasluzuje ogroman potpis.

divno je raditi s pola razreda. razlozi izostanka pojedinog ucenika me tangiraju kao i preklanjski snijeg.
a ni predmetni ispiti nisu tako losa stvar.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 20:20   #316
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
morala sam ovo kvotati jer zasluzuje ogroman potpis.

divno je raditi s pola razreda. razlozi izostanka pojedinog ucenika me tangiraju kao i preklanjski snijeg.
a ni predmetni ispiti nisu tako losa stvar.
wow! Odustala sam od raznoraznih socioloških teorija i obrazloženja iz razloga što smatram da je moje mišljenje u koliziji s dotičnim postovima...
Pišem, brišem, ali ovo što sam pročitala je nedostojno jedne osobe koja radi u osnovnoškolskom obrazovanju i općenito u prosvjeti.
zelazny is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 20:21   #317
Ja sam napokon dijete prebacila kod obiteljske, provjerila sam sa sestrom, potvrdila mi je da do tri dana prehlada, viroza i sl ne moramo dolaziti nego da dijete lijecim doma, ako ozdravi dodjem po ispricnicu, ako ne ozdravi dodjem s njom na nastavak lijecenja. Meni fajn...
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 08:39   #318
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
...
Ja sam shvatila da roditelj može opravdati dijete sveukupno 3dana u godini, sve preko toga trebamo pisati nekakve zamolbe ravnatelju
Da li je priča službeno takva ili zaista unaprijed mogu ispričati dijete koliko god puta treba?
po starom pravilniku, unaprijed tražiš od ravnatelja ako ce ti dijete izostati od 4-7 dana.
Za izostanak do tri dana to dopuštenje sms-om ili mailom tražiš od ucitelja/razrednika...i tu nemaš nikakvo ogranicenje u smislu koliko puta.
Tri puta je iskljucivo vezano uz onaj jedan dan za ciji izostanak nije trebala najava.

evo ti službeni dopis koji je išao prema školama 23.09.2016
http://kohom.hr/mm/wp-content/uploads/MZOS_Obavijest_vezano_uz_opravdavanje_izostanaka_u %C4%8Denika.pdf

iako,
rok za donošenje novog pravilnika tj. izmjene i dopune starog je 1.10. (danas), pa prati na stranicama ministarstva.
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 10:15   #319
tanita, hvala ti Sve jasno
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 11:16   #320
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
po starom pravilniku, unaprijed tražiš od ravnatelja ako ce ti dijete izostati od 4-7 dana.
Za izostanak do tri dana to dopuštenje sms-om ili mailom tražiš od ucitelja/razrednika...i tu nemaš nikakvo ogranicenje u smislu koliko puta.
Tri puta je iskljucivo vezano uz onaj jedan dan za ciji izostanak nije trebala najava.
apsolutno nista se u pravilniku nije prominilo, a po svemu sudeci, nije se nista prominilo ni u tvom shvacanju tog pravilnika.

Quote:
S obzirom na to da je nužan pisani zahtjev, roditelj može e-poštom ili SMS porukom (ovisno o dogovorenom načinu komunikacije) zatražiti od razrednika/razrednice odobrenje za izostanak njegova djeteta s nastave u trajanju do tri radna dana
Quote:
Ako razrednik/razrednica odobri izostanak, učenik nije dužan donositi ispričnicu liječnika ili druge institucije
Dakle, ako ja ZATRAZIM od tebe 1000kn, to automatski znaci da ces mi ih dat jer sam ti pismeno posla zahtjev/molbu?

I dalje je diskrecijsko pravo razrednika da trazi ispricnicu i za manje od tri dana, tim vise ukoliko ucenik/ca redovito izostaje.
Osim toga, vecina svoj privatni broj mobitela nece dat. A nigdje ne pise u kojem roku netko mora odgovorit na sluzbeni mail, niti stoji da rjesenje odnosno odobrenje mora biti pozitivno. Stvari se NISU promijenile niti najmanje!
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:15.