Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2010., 04:50   #241
U Mirnom Kutiću u Tkalčićevoj je jednom bio apsolutno vrhunski, drugi put baš i ne. Očito kvaliteta varira
__________________
It's who I am, it's what I am. Right or wrong, I can't change that.
Broxigar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 11:49   #242
Quote:
tf5000 kaže: Pogledaj post
Da budem jasniji ja prvenstveno cijenim Ali ke babu zbog kvalitete i okusa mesa.
Meso je dobro, ali ostatak ponude je prosječan. Zato i ne kužim toliko hvaljenje, pogotovo kad sam od još ljudi čuo kako po njihovom mišljenju tamo kvaliteta varira.

Quote:
tf5000 kaže: Pogledaj post
Navodno ih kila mesa ispadne i do 10 kn skuplje jer ali kebaba uvozi iz njemačke po jednu tonu svakih mjesec ili dva.
I ti misliš kako je to trošak? Pazi ti 10 kuna, a koliko ga ostali troškovi oko dostave tog mesa izađu?
Ali ajmo ovako, 10 kn ga više izađe cijena mesa, kebab je 25 kn ako se ne varam, u jedan kebab ide oko 100g mesa, što znači kako on na kilu mesa proda 10 kebaba. Ili ovako zaradi 250 kn plus još par kuna na priloge i lepinje.
Iskreno nisam impresioniran sad uopće, pogotovo jer ima i u HR kvalitetnog mesa, ne trebam jesti njemačko.


Quote:
tf5000 kaže: Pogledaj post
Da skratim ako je Njemcima gdje postoje na 100 proizvodača Arslan najbolji ili među najboljima onda to i uistinu je tako.
Svašta je Njemcima dobro što meni nije tako da mi to nije nikakvo mjerilo.

Quote:
tf5000 kaže: Pogledaj post
Odnedvano imaju i durum (kebab u tortilji) pa ti se to možda više svidi nego klasična lepinja . Poz
S obzirom kako sam probao pravi kebab, znači slaganje komada mesa na šipku, a ne jedne ogromne hrpe mesa, sumnjam kako bi me impresionirao kebab u tortilji.


Quote:
Broxigar kaže: Pogledaj post
U Mirnom Kutiću u Tkalčićevoj je jednom bio apsolutno vrhunski, drugi put baš i ne. Očito kvaliteta varira
Mislim kako je to najčešći problem kod nas. U već par navrata sam se susreo sa time kako negdje je jedanput odlično, a drugi put prosječno.
Ali opet neki su toliko ispod prosjeka pa da im kebab radi zgodna gola djevojka ili muškarac (ovisno o sklonostima) ne bi popravili dojam, osim ako to nije dobro Njemcima ili Amerikancima, jer ako je njima dobro onda to tako mora biti.
__________________
Death is only the beginning
Ilargia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 17:18   #243
Shopping centar Prečko, s istočne strane, ... Predobar!
NIJE to American Donut već jedan do njega, onako plavkasti je natpis.
Ponosna_Hrvatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 20:58   #244
Prije tjedan-dva sam pojeo kebab u Dubravi (preko puta pitarela), nemre se uspoređivat sa ali ke babom.
Po meni, Ali kebab je u moru loših kebaba u zgb, još i ok.
Poco Loco is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 14:10   #245
u Ali ke babi prosli tjedan neki novi lik (nisam ga prije viđao -jači, ćelavi) napravio mi je najbolji kebab koji sam pojeo u zadnjih ne znam kolko vremena ! svaka čast!
Poco Loco is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 09:57   #246
" najcijenjeniji dobavljač mesa u Stutgartu i okolici".
kakve to veze ima s ovom sojom koju mi jedemo po zagrebu?
er45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 18:43   #247
Jebem ti grad i drzavu,
u kojem ljudi neznaju nit sto ej kebab

Pa ljudi,ovo sto mi imamo po gradu... i sto oni zovu "kebab" o nema veze s vezom...i samo me zanima jel postoji kakva inspekcija koja to sve kontrolira...
jer nemozes mi prodavat taj sugavi mesni narezak pod imenom "kebab"...onda bi tako mogli isto prodavat vodu zasecernu kao jebeni cijedeni sok...
Morao bi bit neki normativ,zna se sto je kebab i doner i kakvo meso ide..i svatko tko to nemoze zadovoljit..neka svoj proizvod nazove TOPLI MESNI DORUCAK a ne kebab..jer on to NIJE.

nazalost,u gradu se sve vise otvara tih supa s mesnim doruckom..a pekara,kafana... vise nema po noci..tako da sam bio prisiljen jest ta smeca..

mislim pravi kebab je uvijek dobra fast food delicija..al ovo je stvarno preslo svaku mjeru govana,al doslovno..
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 19:01   #248
Quote:
Poco Loco kaže: Pogledaj post
Prije tjedan-dva sam pojeo kebab u Dubravi (preko puta pitarela), nemre se uspoređivat sa ali ke babom.
Po meni, Ali kebab je u moru loših kebaba u zgb, još i ok.
Quote:
Poco Loco kaže: Pogledaj post
u Ali ke babi prosli tjedan neki novi lik (nisam ga prije viđao -jači, ćelavi) napravio mi je najbolji kebab koji sam pojeo u zadnjih ne znam kolko vremena ! svaka čast!
Dobro kakva je ovo jeftina reklama?

Za tvoju informaciju nitko nije uspoređivao kebab u Dubravi na lokaciji navedenoj u tvom upisu.

Ali kebab je dobar, ali sad ovoliko dobar ipak nije.

Gdje je sad onaj koji tvrdi kako nabavljaju meso u Njemačkoj?

Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
Jebem ti grad i drzavu,
u kojem ljudi neznaju nit sto ej kebab

Pa ljudi,ovo sto mi imamo po gradu... i sto oni zovu "kebab" o nema veze s vezom...i samo me zanima jel postoji kakva inspekcija koja to sve kontrolira...
jer nemozes mi prodavat taj sugavi mesni narezak pod imenom "kebab"...onda bi tako mogli isto prodavat vodu zasecernu kao jebeni cijedeni sok...
Morao bi bit neki normativ,zna se sto je kebab i doner i kakvo meso ide..i svatko tko to nemoze zadovoljit..neka svoj proizvod nazove TOPLI MESNI DORUCAK a ne kebab..jer on to NIJE.

nazalost,u gradu se sve vise otvara tih supa s mesnim doruckom..a pekara,kafana... vise nema po noci..tako da sam bio prisiljen jest ta smeca..

mislim pravi kebab je uvijek dobra fast food delicija..al ovo je stvarno preslo svaku mjeru govana,al doslovno..
Pravi kebab je odlična opcija, nažalost eto mi jedemo nešto što liči na kebab.
Pa sukladno tome izabiremo najbolji.

Tko bi to kontrolirao kad tu se tvrdi kako netko nabavlja meso iz Njemačke itd...
Ne postoji normativ koliko mesa mora ići, podrijetlo mesa, kvaliteta istog itd...

I sad u moru takvih loših kebaba tvrditi kako je neki savršen je čista glupost, kao i ove neke kvazi reklame.

Isto tako mogu reći kako sam u Osijeku jeo odličan kebab, razlog zašto mi je bio odličan jer nisam našao ništa drugog za pojesti na brzinu, a bio sam gladan. A objektivno je kebab bio prosječan, kako lepinja tako i meso, jedino je količina priloga bila neškrta.
__________________
Death is only the beginning
Ilargia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 19:20   #249
da,slazem se kolega...
i sto se tice osjeka i ja sam tamo jeo isto..tamo u crvenim trafika kucicama..i stvarno za nase pojmove ovdje je dobar..jer ima vise pravog mesa cak i janjetine..sto je ovdje nepoznanica.

ma mislim neznam,trebam li se smijat ili plakat..kad procitam da je ljudima" ovo super.da ovo...super ono.."
jedino cime se tjesim,da su to mladi ljudi koji nigdje nisu bili izvan hr....pa jednostavno neznaju i zive u mraku.

jos veci smijeh je,sto oni svi nabavljaju taj srot od istog citykebab firme koliko sam skuzio..hehe

sada sam nedavno bio prisiljen jest tam gore na vrhu tkalce..a lik me unutra pita "jesam li ja kad jeo kebab"
kao u stilu da neznam..hehe..
mislim u sebi,pojeo sam ih toliko koliko ih ti nisi srvirao i na mjestima koja ti gledas na discovery-tv

ja vjerujem,da netko tko bi otvorio pravu kebabaru..da bi imao takvog poslaaa da nebi mogao toliko servirat porcija...jer ljudi su zeljni a neznaju..pa se zadovoljavaju i govnima-pardon na izrazu
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 20:10   #250
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
da,slazem se kolega...
i sto se tice osjeka i ja sam tamo jeo isto..tamo u crvenim trafika kucicama..i stvarno za nase pojmove ovdje je dobar..jer ima vise pravog mesa cak i janjetine..sto je ovdje nepoznanica.

ma mislim neznam,trebam li se smijat ili plakat..kad procitam da je ljudima" ovo super.da ovo...super ono.."
jedino cime se tjesim,da su to mladi ljudi koji nigdje nisu bili izvan hr....pa jednostavno neznaju i zive u mraku.

jos veci smijeh je,sto oni svi nabavljaju taj srot od istog citykebab firme koliko sam skuzio..hehe

sada sam nedavno bio prisiljen jest tam gore na vrhu tkalce..a lik me unutra pita "jesam li ja kad jeo kebab"
kao u stilu da neznam..hehe..
mislim u sebi,pojeo sam ih toliko koliko ih ti nisi srvirao i na mjestima koja ti gledas na discovery-tv


ja vjerujem,da netko tko bi otvorio pravu kebabaru..da bi imao takvog poslaaa da nebi mogao toliko servirat porcija...jer ljudi su zeljni a neznaju..pa se zadovoljavaju i govnima-pardon na izrazu


Općeniti problem je dobro jesti u Zagrebu što se tiče brze hrane.

Ovo sve što nam je ponuđeno je "dobro", a nikako odlično. Možda je nekome odlično što se tiče zadovoljavanje gladi, ali treba gledati na kvalitetu mesa, lepinje te priloga i umaka.

Ne može mi netko staviti tartar i reći kako je to blagi umak!?
To je običan tartar, kupovni i sad tvrditi kako je to nešto posebno je izuzetno subjektivno.

Da ne pričam kako u kebab ne ide svinjetina, koja se može osjetiti u skoro svakom kebabu. A kamoli da pričamo o slojevitom slaganju kebaba.
Kad uzmemo još neke stvari i pogledamo cijenu bolje je dodati par kuna i uzeti si pečeno pile u Konzumu, jer kad već nije bitna kvaliteta onda ajmo gledati kvantitativno.
__________________
Death is only the beginning
Ilargia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 23:07   #251
hehehe...

a tako je to,jos je i dobro kad je svinjetina...ak nista bar je meso...nego kada stavljaju one presana smeca...

bas sinoc,kako to biva obicno...ja i frend cugamo u tkalci i covjek normalno mora nesto pojest(s puta dosao)..i izbor osim kebaba prakticki s nogu drugi nit ne postoji...,skrenemo mi u ulicicu s koje se dobro vidi katedrala i tamo neka supa s kebabom(a vani imaju neku svjetlecu reklamu na tkalci)...i frend je glad ko pas...ja gledam i nevjrujem kak to smece izgleda...

paitam ja ribu u kasnim pedestima...od ceg vam je kebab..a baba...pa ce puretina i janjetina.... mislim u sebi,pa kad bi ovjde nasao janjetinu-priej bi na lottu dobio.

a kad sam po nekim ducanima vidio kako se sprema..pa opet poslije pogrije,mislim da se nebaci..Unicef i te fore..hehehe

a ove kvazi-kebabare se otvaraju kao glive poslije kise...
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 19:03   #252
ima takav kebab(slagani komadi mesa, nije ona "masa") i to kao nije kebab nego gyros ,u sesvetama blizu škole i tam često jedem i dobar mi je

no najbolji mi je u dugom selu...odlično pecivo,dobro meso i salata djeluje friškije neg drugdje....no malo je daleko pa gablam samo kad naletim
SimBin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 19:13   #253
meni je naš kebab bio fini dok nisam pojela kebab u frankfurtu
nikad više mi nije palo na pamet da kupim ovo sranje sa naših fastova
__________________
Karton Macht Frei. by Tyndall ©
MyPoison is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 08:17   #254
što se tiče mesa, svi kebabi u zg-u imaju više manje isto meso.... tako da o tome nema puno rasprave....

ono što može stvoriti razliku je količina mesa u kebabu, umaci i cijena.....

Što se tiče količine....definitivno najveći koji sam jeo u Zagrebu, je kebab na savskom mostu, koji se zove ''Najbolji kebab u gradu'' ........dečki stvarno stavljaju puuunooooooo mesa.......svaka im čast...... svaki put kada sam u blizini kupujem tamo.....

Budući da volim ljuto......pa tako volim i ljuti kebab........najjači mi je po tom pitanju ''al kebab'' na kvatriću (prekoputa ''kvaka'')......taj mi je najljući....pa time i najbolji
kobascity is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 20:54   #255
Eh, kebab - apsolutno moj favorit među fast foodom

Zasad od svih koje sam probao su mi najbolji onaj na Savskom mostu, i onaj ispod Cibone. Samo još treba malo cijenu snizit i to bi bilo to
Sovereign 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 14:54   #256
Meso svi imaju isto gdje god da sam probao tako da ono što čini najveću razliku su umaci i povrće.
U Zagrebu mi je od onih koje sam probao daleko najbolji Monaco na Savskom mostu (to je onaj bliži Savi od ona 2 na kojima piše najbolji kebab u gradu ), jeo sam više puta i svaki put je bio fin i preogroman (to je i jedina zamjerka što namaju u ponudi i manji model)...
Ostali svi koje sam jeo su bili jestivi, ali ništa posebno. Jednom sam jeo i sa placa na Savici, taj je bio čak i loš.
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 23:57   #257
vidim da dosta vas govori kak to nije pravi kebab sta jedemo po gradu i to.pa jel ima ko sliku da bar onda vidimo kak to bi trebo izgledat pravi kebab kad vec ne mozemo jest
Zzbunjeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 18:46   #258
Quote:
Zzbunjeni kaže: Pogledaj post
vidim da dosta vas govori kak to nije pravi kebab sta jedemo po gradu i to.pa jel ima ko sliku da bar onda vidimo kak to bi trebo izgledat pravi kebab kad vec ne mozemo jest
evo:
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 21:59   #259
vrlo slicno tome sam vidio u malesnici.vrlo slicno.ne mogu bit 100% al to je taj neki ananas izgled
Zzbunjeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 19:50   #260
Ovakav se može naći u fast foodu Big Martin u Savskoj.
Vladimir Prelog is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:18.