Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2012., 03:56   #281
Quote:
El Miedo kaže: Pogledaj post
Nisam bas sve citala,al znam da ne treba nikakav potpis oca za pobacaj nego samo njen pristanak do 18.tj. Trudnoce i do tog tj.njen interes je iznad interesa ploda. Poslije tog tjedna pobacaj je kazneno djelo. Studiram pravo i zakone RH pa mogu to rec sa sigurnoscu..

Al odgovaraj je od tog. Patnja ce bit neizbjezna.
Zar nije do 10. tjedna, a nakon toga samo ako odobri posebna komisija jer je ugrožen život trudnice?!
Kurtzius Kuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 09:24   #282
Quote:
El Miedo kaže: Pogledaj post
Nisam bas sve citala,al znam da ne treba nikakav potpis oca za pobacaj nego samo njen pristanak do 18.tj. Trudnoce i do tog tj.njen interes je iznad interesa ploda. Poslije tog tjedna pobacaj je kazneno djelo. Studiram pravo i zakone RH pa mogu to rec sa sigurnoscu..

Al odgovaraj je od tog. Patnja ce bit neizbjezna.
18 tjedan??? Ajde molim te citiraj paragraf u kojem to piše. 10. tjedan je krajnji rok za zdravu trudnoću, 8. idealan.
brodačka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 11:23   #283
Čovječe, žena je pod hormonima i samo hormoni iz nje sad govore... pa htjela je dijete, htjet će ga i kad osjeti da se miče u njoj, kad rodi poludit će od sreće i ljubavi... budi samo strpljiv i pun ljubavi... objasni joj da su to SAMO i ISKLJUČIVO hormoni zbog kojih se tako osjeća
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 12:05   #284
To je tocno 10.tj.je u RH granica za pobacit nego ja se nisam dobro ízrazila.u europi je pretezno uzet 18.tj.kao grania prema europskoj konvenciji za
za zastitu lj.p.i sl. A o tom se pitanju uvijek raspravlja pa izgleda da ce i u Hr bit promjena cim je usla u EU. Ja sam opcenito govorila za pobacaj a ne o hr.zakonu.
__________________
Ponos je izvrsio samoubojstvo, a ljubav puze po podu i plete se u paucinu mojih suza isplakanih nekadasnjih noci..
El Miedo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 13:17   #285
Bitno da si se ti nama pohvalila da studiraš pravo.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 13:22   #286
pravo nije bitno, ako želi pobacit učinit će to s njim i bez njega, nakon pobačaja mu može samo slegnuti ramenima jer tada što je učinjeno, učinjeno je...a on može mahati zakonima i propisima i svim čim ... no to ništa neće promjeniti
__________________
....da si otrovna k'o bršljan koji preko zida puže,trov'o bi se svakog dana, a živeo triput duže.....
golden eye is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 13:40   #287
Quote:
El Miedo kaže: Pogledaj post
znam da ne treba nikakav potpis oca za pobacaj nego samo njen pristanak do 18.
Quote:
El Miedo kaže: Pogledaj post
ja se nisam dobro ízrazila
Eto, a kad se muškarac krivo izrazi pa zamijeni 25 i 15, onda se bunite.


Quote:
Studiram pravo i zakone RH pa mogu to rec sa sigurnoscu..
Quote:
Ja sam opcenito govorila za pobacaj a ne o hr.zakonu.
I nije ti ni najmanje neugodno?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 13:45   #288
Quote:
-Mariposa- kaže: Pogledaj post
Nisam čitala cijelu temu, ali odgovor na prvi post. i ja sam istih godina i sve je slično kako kod vas. jako sam jako željela dijete i bacili se mi radosno na posao. ipak kad je test pokazao pozitivno, smrzla sam se i prepala, iako ne u toj mjeri da bih pomišljala na pobačaj. hrpa pitanja i nedoumica u glavi, strah, obaveze, odgovornost, ne mogu ja to, nema povratka... ma svašta. ali stigao je moj mišić, evo ga ima godinu dana. mogu ja to :-) i ne bih se vraćala na staro ni za što na svijetu.
hoću reći, sve su to normalni strahovi i razmišljanja, a tvoja draga očito voli malo više dramatizirati, kao i oko vjenčanja, pa tako i sad. za godinu dana ćete se smijati ovoj temi i sami sebi i reći, mladost - ludost. i da, uživat ćete u bebi, najvećoj sreći koja će vas zadesiti u životu. jest da je teško, ali je nagrada puuuno veća. sretno!
kristalno jasno i ispravno.
a ludu mater nek otkači jer će vještica navijati da je ostavi,radovati se njihovoj mogućoj nesreći, da bi svojoj ćeri mogla reći "jel vidiš da sam bila u pravu, svi muški su govna, odbacio te kao i onaj mene" fuj to.
za kalendar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 14:00   #289
Quote:
getrennt kaže: Pogledaj post
pa kaj će oni njenu mamu uključit u rasparvu dal će imat dijete

ono, svaka će prava mama reć "ćerce, nedaj mu p...." stvarno ne znam kak bi ovo ozbiljnog lica komentiral
einstein, zato jer u tom slučaju svekrva neće imati muda toliko srat, a povodljiva kćerka će tada preispitat mamine riječi... svekrva je jaka kada je sama sa kćerkom i tako joj svaka riječ prolazi. to ti je isto kao i da žena ide sama automehaničaru ili sa mužem
__________________
Bolje je biti tri dana čekić, nego godinu dana nakovanj.
Tamchi99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2012., 14:02   #290
Quote:
Tamchi99 kaže: Pogledaj post
einstein, zato jer u tom slučaju svekrva neće imati muda toliko srat, a povodljiva kćerka će tada preispitat mamine riječi... svekrva je jaka kada je sama sa kćerkom i tako joj svaka riječ prolazi. to ti je isto kao i da žena ide sama automehaničaru ili sa mužem
ispravak punica
__________________
Bolje je biti tri dana čekić, nego godinu dana nakovanj.
Tamchi99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 23:15   #291
Quote:
freak007 kaže: Pogledaj post
Pa rekla mi je da hoće bebu. Nitko je nije tjerao.
A jesi li ti htio dijete? Ili je to bila njena ideja; kao i brak? Ne znam jesam li dobro shvatila..., ali ako su brak i trudnoća rezultat njene inicijative i ako se ti nisi baš pretrgo oko toga, već samo rekao "ajde, može", možda se ona obeshrabrila pred tako velikom promjenom, možda se osjeća samom u svemu tome i nema povjerenje u tebe, da ćeš joj pomoći kad dijete dođe.. A onda je još i njena mama dolila ulje na vatru i došlo je do panike...
Hurmashicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 10:19   #292
Ona je djetinjasta i nezna sto zeli, malo hoce malo nece, ali sa takvim stvarima se nije za igrat. Objasni joj da neke zene nakon abortusa izgube zdravlje, a tko zna jel bi nakon toga mogla ponovo imati djece. Zbog jos 2, 3 godine ludovanja ona bi zrtvovala jedan zivot, nije fer. A i mamu malo distanciraj od nje, ne valja da se mame puno mješaju gdje im nije mjesto!
Ella1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 16:45   #293
Koja glupa žena ti je žena?!
Piškit ću, kakit ću.?! Hoću dijete, ups, predomislila sam se, ajmo ga ubit?!


Strahovi su najnormalnija stvar u trudnoći. Ali rezultiraju li namjernim pobačajem, to stvorenje do tvoje žene nikad neće bit žena, tj odrasla osoba, nego curica koja se nikad neće bit u stanju brinuti ni o čemu ni o komu osim o sebi.

Meni takve žene nisu vrijedne ničega, ni ljubavi, ni odanosti..Ničega.
Sebična...Uf.
__________________
treachery and treason - there's always an excuse for it
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 17:41   #294
Quote:
simon3 kaže: Pogledaj post
Meni takve žene nisu vrijedne ničega, ni ljubavi, ni odanosti..Ničega.
Sebična...Uf.
Ali od takve žene ipak očekuješ da rodi dijete? Charming.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 18:08   #295
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Neki vele repetitio est mater studiorum, no ponavljanje kliseja na ovoj temi ce pobit tu mudru izreku.
A, koliko vidim ni autor se vise ne javlja
Zena je sebicna, nezrela, brezobrazna razmazena majcinstva nezasluzna manipulatorica.
Punica je zla vjestica, koju silom treba sprijeciti sirenje svojih zlodjela
a autor? To sam vec i zaboravila
Pročitala sam dobar dio teme, i samo da ti repliciram, autor je svoje napisao pred par stranica (mislim 12), a to je, ukratko, da ona neće pobaciti i idu dalje.

A ti i slični koji navijaju za nastavak ovakve mučne priče, upravo vam počinju turske sapunice pa se razvalite. Možda budete manje krvožedni.

On topic, slažem sa pozitivom x, ovo je samo početak i autoru želim puno sreće u životu i braku sa tridesetogodišnjom balavicom.
__________________
Damn ninjas chopping onions...
zombie_chicken is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 18:14   #296
Quote:
zombie_chicken kaže: Pogledaj post
Pročitala sam dobar dio teme, i samo da ti repliciram, autor je svoje napisao pred par stranica (mislim 12), a to je, ukratko, da ona neće pobaciti i idu dalje.

A ti i slični koji navijaju za nastavak ovakve mučne priče, upravo vam počinju turske sapunice pa se razvalite. Možda budete manje krvožedni.

On topic, slažem sa pozitivom x, ovo je samo početak i autoru želim puno sreće u životu i braku sa tridesetogodišnjom balavicom.
Sreco, naj se jidit.
Ti si mene krivo shvatila!
Ja sam ti naime, bila ironicna. Kuis? Mozes si to nekak zamislit, ili da probam sa navodnicima, italicom ili drugom bojom slova?

I jako dobro znam kad je autor napisao svoj zadnji post i mozda si uspijela primjetiti da u raspravi sudjelujem od samog pocetka.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 19:33   #297
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Ali od takve žene ipak očekuješ da rodi dijete? Charming.
Ajde ne izvrći; ako ne znaš shvatit smisao par običnih prosto-proširenih rečenica, nemoj se ni truditi čitati ih.

Žene često imaju te strahove kad ostanu u drugom stanju: velika većina ih prevlada i zavoli svoje dijete kad se ono rodi, i ta ljubav prema djetetu vremenom raste upravo proporcionalno količini vremena i brige koju majka ulaže u to dijete.

E o toj manjini ne bih trošila riječi

A šta ti očekuješ, pobačaj tog dijeteta kojeg je željela pa se predomislila?
__________________
treachery and treason - there's always an excuse for it
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 19:42   #298
Quote:
simon3 kaže: Pogledaj post
Ajde ne izvrći; ako ne znaš shvatit smisao par običnih prosto-proširenih rečenica, nemoj se ni truditi čitati ih.
Što se ima shvatiti u rečenici da takve žene nisu vrijedne ničega? Osim valjda rađanja djeteta. Onda dobiju na vrijednosti.

Quote:
Žene često imaju te strahove kad ostanu u drugom stanju: velika većina ih prevlada i zavoli svoje dijete kad se ono rodi, i ta ljubav prema djetetu vremenom raste upravo proporcionalno količini vremena i brige koju majka ulaže u to dijete.
Zato si se tako uzrujala izvikujući da je dotična glupača nevrijedna ljubavi? Zato što ima strahove?

Quote:
A šta ti očekuješ, pobačaj tog dijeteta kojeg je željela pa se predomislila?
Za razliku od tebe, na ovoj temi sudjelujem od početka. Nisam uletjela s par gnjevnih koje bi trebale prosvijetliti autora koji je već objasnio da će žena roditi.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:19.