Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2009., 11:01   #81
Ja dajem 20 kuna curi koja mi opere kosu iako mrzim kad mi neko dira po kosi i kad me masira..ali to je njen posel...

Frizerki na dam niš..pa platim joj tak i tak..
__________________
I stress about stress before there is even stress to stress about.
Meravigliosa Creatura is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 11:28   #82
Ja svojoj frizerki ostavim 10-15kn. Osisa me (savrseno svaki put) za 35 kn i sve me sram tak malo joj platiti.
__________________
Look in my face, step in my soul.
Rin0a is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 12:27   #83
ja dajem kozmeticarki jer je jako simpaticna i super radi i mlada je,tako 10ak kuna svaki put,frizerki tu i tamo,mislim da su dosta skupi pa mi se cini da im nemoram,al na kraju uvijek dam 10,20kn.
u kaficima sam uvijek pustala al sam skresala jer sam davala kad treba i ne treba,sad gledam dal je konobar/ica usluzan,pa kunu,2je ostavim a u restoranu ako sam zadovoljna uslugom i hranom 10,15 kn.
ancatdubh is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 14:32   #84
u bircevima zaokružujem na pet ili deset kuna (dakle, ako je ceh 27, ja dajem 3 kune)

u restoranima dajem ovisno o usluzi. jednom sam ostavila skoro 50, ali takvu uslugu sam rijetko gdje doživjela

u frizeraju- gotovo nikad, jer još uvijek izlazim polovično zadovoljna i nemam namjeru ostavljat dok god ne budem super ekstra zadovoljna svojim frizerom
doriana gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 14:43   #85
Ja se uvijek razbacujem s novcima, pa tako i u frizerskim i kozmetičkim salonima. Nikad nisam ostavila ispod 20 kn, osim u par prilika kad sam izjurila bijesna zbog loše usluge...
U kafićima ostavljam 10-ak kn, u restoranima 50 kn i više, posebno ako sam jako zadovoljna sa uslugom. Uvijek ostavim kovanice u trgovinama, pekarama...
Mislim da ipak najviše ostavim momcima u auto servisu, stvarno su ljubazni i uslužni i zaslužuju svaku kunu koju im ostavim
ellast is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 15:18   #86
Ja sam isto ko pijani milijarder, ostavljam napojnice di treba i di ne treba. Nedavno me frizerka unakazila, naravno da sam ostavila 20 kuna
Isto tako i kod pedikera, i na manikuri, kod kozmetičara ne idem pa ni ne ostavljam.
U restoranima i bircevima isto ostavljam, zaokružujem, križam, dijelim, darujem, rasipam... uglavnom, blesava sam.
Što se tiče argumenata-ne tražim ni ja napojnicu za svoj posao pa ni ne dajem-ko ti brani OK, meni brani moj sam posao ali gledat na napojnice s te strane mi je suludo. Reci-ne dam jer ne želim, ovakvi argumenti su potpuno nepotrebni.
Durga is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 17:21   #87
kod kozmetičara sam bila točno 2 puta na šminkanju za neka vjenčanja i za 20min šminjkanja platila po 150kn -a kako nisam ni bila zadovoljna (unatoč tome što su obje bile na jako dobrom glasu-bolje se sama našminkam), više ni ne idem-pa mi nije palo na pamet puštati i napojnicu

kod frizera se samo šišam-imam tanku i relativno kratku kosu pa s njom nema puno posla-i to mi naplati 150kn za uvrh glave 25minuta posla, ja za 150kn radim 5sati i ne pada mi na pamet da mu uz račun pustam i napojnicu
blaenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 17:37   #88
Posto sam i sama frizer,uvjek ostavim napojnicu u friz.salonu(ne radim pa tu i tamo se dam nekom unakazit),od 5 kn curi koja juri metlom,curki koja mi kosu opere 15-20 zavisi te najmanje dam samoj frizerki jer se najvise nadobiva u salonu pa mi draze dat onim curkama na praksi a sto se tice kafica i restorana,tu sam bolesna,uvjek ostavim,nekako mi neugodno platit tocno makar i ne bila zadovoljna...
Deliceus-Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 17:44   #89
Quote:
Deliceus-Ri kaže: Pogledaj post
Posto sam i sama frizer,uvjek ostavim napojnicu u friz.salonu(ne radim pa tu i tamo se dam nekom unakazit),od 5 kn curi koja juri metlom,curki koja mi kosu opere 15-20 zavisi te najmanje dam samoj frizerki jer se najvise nadobiva u salonu pa mi draze dat onim curkama na praksi a sto se tice kafica i restorana,tu sam bolesna,uvjek ostavim,nekako mi neugodno platit tocno makar i ne bila zadovoljna...
Ja nigdar nisam u kafiću ostavila napojnicu..

Samo u restoranu...

A ostavim i u kafiću kad sam jako pijana pa mi se ne da zbrajat...samo kažem: "Dobro jeee..!"
__________________
I stress about stress before there is even stress to stress about.
Meravigliosa Creatura is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 18:02   #90
He,he,he,he ta ti je dobra pa mozda se i ja opametim
Deliceus-Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 00:40   #91
Ostavljam napojnice svima,do 50kn sam najviše dala. A ako nisam zadovojna uslugom nepojavim se više i točka!
__________________
"U paklu je Vrag pozitivna ličnost."
cicamaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 10:25   #92
Quote:
Meravigliosa Creatura kaže: Pogledaj post
A ostavim i u kafiću kad sam jako pijana pa mi se ne da zbrajat...samo kažem: "Dobro jeee..!"
Točnooo Onda poslije ne znam koliko je otišlo na cugu, a koliko na napojnice
A dajem povremeno, ovisno o usluzi. Ako čekam 15min da se pojavi i onda dobijem mlak kakao ili lošu kavu, onda ne dam. Ako je pak sve o kej, onda dobro. A ako je konobar/ica još simpatičan ili tako nešto, možeee.
A moji frizeri nemaju djevojke za pranje kose, kojima sam davala u salonima gdje ih je bilo. A i nije da su jeftini. Dva dana radim za dva sata u salonu. Kada radim, jel.
A u kozmetičkom nikad nisam davala, ne znam zašto. Nije mi ni palo na pamet. Možda jel kasapljenje depilacijom ne ostavlja osjećaj zadovoljstva. Barem ne neposredno nakon.
__________________
"Have no fear of perfection - you'll never reach it." S. D.
Dr. Ira is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 19:38   #93
sad ste me sa ovom temom dovele da se osjecam bas glupo
meni nikad nije palo na pamet dati frizerki napojnicu, il curi koja pere kosu il onoj koja juri s metlom

zadnji put kad sam bila na sisanju, platila sam skoro 350 kn i tak sam se iznenadila da sam skoro frizerku morala moliti da me zapise na dug
do zadnjeg franka sam joj na pult izbrojila...a samo me sisala

i nije mi palo na pamet jos joj ekstra nest ostaviti.
a bome necu ni drugi put jer posteno guli na usluzi koju daje, nadam se samo da su joj i cure u salonu tak dobro placene.
Zvjezdica86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 11:44   #94
Ja ostavim curi koja pere kosu uvijek 10-20kn, kozmeticarki kazem da ne trebam racun pa joj je napojnica veika , u bircu zaokruzim cifru, a u restoranima ostavim samo kad sam zadovoljna s uslugom.
__________________
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
Amabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 14:11   #95
I ja obicno ostavim curi koja pere kosu, ne ometam ju neg joj samo tutnem desetku u djep dok ona nekom drugom pere.
Vlasnicima salona nikad nis ne ostavljam, al raji da... onima koji tamo samo rade.
U bircu ostavljam samo u svom lokalnom (uvijek zaokruzim), ili ako nas je puno pa placam za sve.
U restoranima obavezno, osim ak je konobar bio izrazito neljubazan, fulavao narudzbe ili spor (u tom slucaju popricam s gazdom).
Ak je racun 1000kn, a konobar bio ljubazan, bez beda ce stotku pazarit od mene.

I last but not least... Ako nisam zadovoljna, ne ostavim nista.
A ako sam jaaako nezadovoljna (hladna pizza, podljevi kod kozmeticarke, sfusana boja....) trazim popravak ili knjigu zalbe.
Mislim da nisam ni skrtica ni pijani Rus nego kapitalist
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 14:26   #96
Ja ostavljam ovisno o kvaliteti obavljene usluge.
__________________
Sarah Jessica Parker blog
Arden is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2009., 18:38   #97
Frizerki uvijek ostavim bar 20 (nekad i 30 kn, npr ako je 220 kn, pa zaokružim na 50), curi koja pere kosu obično 5-10 kn (ako je zauzeta u tom trenutku, dam frizerki i kažem "ovo je za "Mariju", svi su u dobrim odnosima pa znam da će dati, a i nije tako veliki salon da se ne čuje ).

Da sam nezadovoljna, mislim da ne bih ništa ostavila i tražila bih popravak. S obzirom na to da zadnje 3-4 godine idem istoj frizerki (s jednom iznimkom ), popravak bih dobila bez frke jer znaju da smo redovite mušterije (mama i ja, ali ne kažem ni da skroz nepoznati ljudi ne bi trebali dobiti popravak ako im se sfuša ), ali sam ovako i mirnija, sigurno je još bar malo ekstra ljubaznija i spremnija na suradnju kad zna da dobije ok napojnicu.
maestranza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2009., 20:34   #98
Bas htjedoh pitati kako kod frizera ostavljate pomocnicama ili curama na praksi? Ja platim frizerki i zaokruzim, racunam da ce podijeliti. Glupo mi lovit po salonu cure i davati im po par markica, a i guzva je uvijek.
Branwen is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2009., 22:21   #99
Quote:
Branwen kaže: Pogledaj post
Bas htjedoh pitati kako kod frizera ostavljate pomocnicama ili curama na praksi? Ja platim frizerki i zaokruzim, racunam da ce podijeliti. Glupo mi lovit po salonu cure i davati im po par markica, a i guzva je uvijek.
Ja nekako sumnjam da će automatski dati ako im se ne napomene, a ne znam ni zašto bi dijelile (osim ako nemaju baš takav dogovor u salon), vjerojatnije mi se čini da frizerka zaključi da je to napojnica za nju.

Zato se meni čini da je najbolja opcija reći frizerki, nešto tipa, "evo za vas, a ovo dajte toj i toj". Iako, u mom salonu je nekad gužva, nekad manje, ne dogodi se baš svaki put da pomoćnica pere kosu kad ja plaćam, pa dosta puta dam direktno njoj.
maestranza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2009., 23:03   #100
I ovako me opelješe i dosta su skupi svi,a za blagdane još i dignu cijenu gore..užas
Blaža85 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:36.