Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2013., 10:57   #2181
n6star

pa ti se prijavi kod Planet Vivid za neki posao u Hravstkoj paš vidjeti hoče ti proslijediti poslove

a ako tolko sumnjaš nemoj se u opće prijavljivati kod njih idi kod Uspinjače ili ovih kod Varaždina


ovo je o njima c/p:
''Naši glavni ciljevi su promicanje, postavljanje i unaprjeđenje kvalitete življenja. Promicanja suradnje i partnerstva kao preduvjete sigurnije i prosperitetnije budućnosti.

Naši zadaci su osmišljavanje, organizacije i provođenja edukativnih programa u postizanju bolje kvalitete življenja u svim oblastima života.

Clj nam je osnažiti mlade, ali i svakog pojedinca da postanu aktivnim sudionicima u razvitku unaprijeđenja kvalitetnijeg i prosperitetnijeg življenja, a u svrhu poboljšanja njihovog fizičkog, psihičkog, duhovnog, obiteljskog, poslovnog, financijskog, zdravstvenog i društvenog života.

Glavni ciljevi Planet Vivid Organizacije su:
[*]osmišljavanje, organizacije i provođenja edukativnih, dobrotvornih i humanitarnih programa i projekata u riješavanju problematike neimaštine, siromaštva, nezaposlenosti i socijalne isključenosti

-promicanje, postavljanje i unaprjeđenje kvalitete življenja;

-promicanja suradnje i partnerstva kao preduvjete sigurnije i prosperitetnije budućnosti;

-osnažiti mlade, ali i svakog pojedinca da postanu aktivnim sudionicima u razvitku unaprijeđenja kvalitetnijeg i prosperitetnijeg življenja, a u svrhu poboljšanja njihovog fizičkog, psihičkog, duhovnog, obiteljskog, poslovnog, financijskog i društvenog života;
-osnažiti zajednicu da postane aktivnim sudionikom održivog razvitka

Pozdrv svima.... i ako mi netko može nešto vezano za posao Stewarda na kruzeru opširnije/detaljnije reči bio bih zahvalan, želi od nekog tko je taj posao radio sve čuti
mbox is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 11:53   #2182
Thumbs up

Ljudi javite mi tko je sve od vas bio na kruzeru radio kao steward i barmen

zanima me iz prve ruke od nekodg tko je sam radio,.ne 'čula-kazala'

Pozzzzzz svima
mbox is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 15:40   #2183
Pozdrav svima, evo samo jedna informacija koja je mene iznenadila a mozda ju neznate.... na kruzer se nemoze prije navrsene 21 godine
2_kotaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 12:40   #2184
bok

zanima me gdje se radi liječnički tj medical za brod?na medicini rada il kod svog doktora?
i što kad sam operirala herniju?
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 19:03   #2185
Za pomorsku knjizicu na medicini rada, a ovaj opci pregled za firmu kod doktora koji je ovlasten za tu konkretnu firmu - agencija ce ti poslati popis.
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 19:10   #2186
Quote:
toby5 kaže: Pogledaj post
a šta je s poslom turističkog vodića? vjerujem da ih na brodu ima, pretpostavljam da gosti mogu uplatiti neke izlete i da ih netko vodi?
Imas shore excursions asst. i mgr. Na te pozicije uglavnom ides interno s neke druge, makar ima sretnika koji upadno direktno, ali nisam cula da je itko iz Hr upao direkt na tu poziciju. Odlican posao, usput i sutra bih se vratila na tu poziciju.

Plus, naravno da ne mozes VODITI izlete u stranim zemljama. Ako si u struci, onda znas da za to najcesce treba imati drzavljanstvo doticne zemlje. Ovaj posao je prodaja, organizacija i promocija raznih ekskurzija.
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 20:56   #2187
Quote:
Dustflower kaže: Pogledaj post
Za pomorsku knjizicu na medicini rada, a ovaj opci pregled za firmu kod doktora koji je ovlasten za tu konkretnu firmu - agencija ce ti poslati popis.
sto je ta pomorska knjizica?to mi nisu spominjali..kompanija je direktno iz Miamia..
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 09:31   #2188
zanima me kad se ukrcava preko strane kompanije..safety se radi na brodu..dakle nema pomorske knjižice...pozicija sales assistant
što u tom slučaju s plaćanjem poreza?na mirovinsko mislim konkretno...
i na što trebam obratiti pažnju sve?
što mi je bitno sve da uzmem sa sobom?
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 17:29   #2189
Quote:
smile4 kaže: Pogledaj post
sto je ta pomorska knjizica?to mi nisu spominjali..kompanija je direktno iz Miamia..
To je madrikula, to ti ne triba za cruiser, osim ako ne ideš za makinu ili navigaciju, za to ne znam, ja san radija na Royallu, nije tribala madrikula.
Anteeee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 17:51   #2190
Quote:
Anteeee kaže: Pogledaj post
To je madrikula, to ti ne triba za cruiser, osim ako ne ideš za makinu ili navigaciju, za to ne znam, ja san radija na Royallu, nije tribala madrikula.
hvala ne ne treba mi to..vidjet ću u hodu šta mi treba al to ne..hvalaaaaaaa
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 14:20   #2191
Pozdrav ljudi, ja se uskoro spremam na brod i koliko vidim dosta nas je zbunjeno da li obavezno moramo raditi hr. pomorsku knjižicu ili ne. Odlučila sam saznati i nazvala lučku kapetaniju, a zatim su me uputili u ministarstvo mora. Pa ovako.

Dakle, rečeno mi je u ministarstvu mora da svi mi koji imamo prebivalište u Hrvatskoj i da smo građani RH moramo OBAVEZNO imati hrvatsku pomorsku knjižicu i da taj zakon stoji nakon 2008. godine. Znači ako radite na brodu morate imati hr. pomorsku knjižicu, po zakonu.

Mi koji nismo s mora možemo pogledati koji fakulteti u Zagrebu drže predavanja za tečaj te ga možemo obaviti tamo.

E sad ono još bitnije, porez i zdravstveno i mirovinsko osiguranje.

Vezano uz porez možete si pročitati na ovoj stranici http://mppi.hr/default.aspx?id=8578

A za zdravstveno i mirovinsko osiguranje ovdje http://mppi.hr/default.aspx?id=6516

Na toj stranici si možete skinuti malu aplikaciju u kojoj unesete podatke i izračuna vam koliko morate platiti.

Sve u svemu na vašoj je savjesti da li ćete ju uraditi ili ne, ja poznajem ljude koji su je uradili ali kasnije više nisu prijavljivali odlazak na brod kako bi izbjegli plaćanje poreza. Nadam se da sam nekome pomogla sa ovim informacijama.

Ovdje imate sve što trebate znati http://mppi.hr/default.aspx?id=4421
Elfen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 22:11   #2192
sad me zbunjuje ovo..ja mogu samoinicijativno placati si ako zelim...ta pomorska ful kosta i jos moram placat porez ...a ne trazi mi se...
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 00:23   #2193
Napisala sam da su mi rekli da je obavezno i zašto, a sad ako se ti usudiš na brod bez toga tvoja stvar.
Gle, ja nemam pojma kako oni mogu saznati dal ju ti imaš ili ne ako te na brodu ne traže hr. pomorsku knjižicu. Neki od mojih prijatelja su je iz straha napravili jer im je bilo rečeno da je obavezno, što i je, pa su npr. platili porez za dva ugovora, a kasnije se nisu više prijavljivali kad su skužili da ih nitko ne provjerava dal su se prijavili ili ne i dali su na brodu ako ih kompanija nije tražila tu knjižicu.

Nije stvar u tome da li te tvoja kompanija traži tu knjižicu ili ne nego je stvar u tome da je ona obavezna po hrvatskom zakonu.

Meni su čak neki ljudi savjetovali da prvi ugovor pokušam odraditi bez toga pa i ako me tko ulovi da se pravim bedasta, kao nisam znala da je obavezno, samo što se ja to baš i ne usudim muljati pa ću radije napraviti da budem mirna.

Gle, ako te ne traže na brodu tu knjižicu pokušaj prvi ugovor odraditi bez toga pa si staviš na stranu pare za to kad se vratiš.

Reko samo da vam napišem što su mi rekli u ministarstvu mora jer bude sigurno nekome ta informacija trebala.

Ako kome treba broj da nešto pita isključivo za svoj slučaj odlaska na brod i vezano uz hr. pomorsku knjižicu može nazvati ovaj broj: 01 616 9105. To je broj ministarstva mora na kojem možete pitati informacije vezane za pomorsku knjižicu.
Elfen is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 06:57   #2194
hvala Elfen
meni se tolko zamjerila Hrvatska da više nemam volje ni želje išta tu uplaćivati..baš me zanima netko da se javi tu tko je otišao bez te knjižice na brod i kakve su posljedice ak je nemaš.
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 09:59   #2195
Nikome nije do toga baš da radi tu knjižicu, neki moji bliski prijatelji su godinama već na brodu i kad je došao taj zakon da moraju imati knjižice su neki otišli još jedan - dva ugovora bez nje, ili kako sam napisala, napravili je, neko vrijeme plaćali pa kad su se vratili nisu prijavili odlazak natrag pa nisu morali ništa plaćati.

Samo si dobro pročitaj kakvi su uvjeti, jer gle ovo,

Obrazac DPOM je potvrda o broju dana u međunarodnoj plovidbi i ukoliko je ukupni zbroj dana na potvrdi preko 183 dana pomorac je oslobođen plaćanja poreza na dohodak ali nije oslobođen podnošenja prijave.

Znači ako bi imala zabilježenih 183 dana i više da si bila na brodu ne plaćaš porez nego se samo prijaviš kad si došla doma i kad se vraćaš.

Ne bi znala kakve su posljedice jer od ljudi koje ja znam mi niko nije rekao da su ga ulovili, a nigdje nisam našla na netu kako bi oni to mogli provjeriti dal ju imaš ili ne.
Elfen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 09:11   #2196
Elfen hvala..
ja se nadam i vjerujem velikoj promjeni u mom lifeu..uglavnom zanima me kolko robe ljudi uzimaju na brod..polazak mi je 8.mj.ug je na 8 il 10 mj.dakle trebam i zimsku robu uzet..radit cu u shopu .sto mi je bitno uzeti-crne hlace sako i suknja.bjeila kosulja..najlonke-koliko? crne cipele-mogu niske balerinke ?dal jedne il?dal su mi potrebne stikle, dakle na petu finjaka za radit?
kolko kufera-1 veliki i jedan mali i ruksak? il samo jedan veliki i ruksak?novac dal daju na ruke il dobijes karticu i tamo se stavlja novac tj placa?kolko love ste uzeli sa sobom?
mozda glupo pitanje al eto-mislim radit pramenove prije odlaska-dal tamo imam kad vremena za osvjezit pramenove jer 8 mj.je dug period?
dal se moze napredovat u tih 8 mj.?
ima li netko tko ide na NCL Spirit početkom 8.mjeseca?
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 15:47   #2197
Seaburn

Pozdrav, svima,


Zanimaju me informacije vezane uz Seaburn cruzere.
Dali je tko tamo radio i kakvi su uvjeti.
Radi se o poslu konobara.

Uglavnom, trenutno radim sezonu kao konobar na Jadranu, i kao gost mi je bila menedžerica s jednog od kruzera.
Gledavši me kako radim, predložila mi je da joj pošaljem CV.
Veli kako imam svijetlu budućnost na Seaburn kruzerima

Pa eto, ako netko zna nešto o seaburnu nek se javi.
Tomica0208 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 16:12   #2198
Quote:
Tomica0208 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, svima,


Zanimaju me informacije vezane uz Seaburn cruzere.
Dali je tko tamo radio i kakvi su uvjeti.
Radi se o poslu konobara.

Uglavnom, trenutno radim sezonu kao konobar na Jadranu, i kao gost mi je bila menedžerica s jednog od kruzera.
Gledavši me kako radim, predložila mi je da joj pošaljem CV.
Veli kako imam svijetlu budućnost na Seaburn kruzerima

Pa eto, ako netko zna nešto o seaburnu nek se javi.
A jesi razmišlja o tome da ju pitaš što ti nudi? Da li ćeš biti konobar, pomoćni, pusher, barmen? Za plaću, za tip? Pitaj nju te stvari, ona bi tribala znati
Anteeee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 11:54   #2199
a koliko godina ima ta menagerica i kako izgleda?

mladim zgodnim curama također mnogi govore da ce imati svjetlu buducnost u manekenstvu, ako se potrude.....pa onda dobijes film tipa kozjak
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 00:25   #2200
da se ovdje ne prica samo o cruiseru, mene zanima bi li ja sa svojih 21 navrsenih godina mogao upasti na neki brod kao "offshore security". u split je dosla ona britanska firma koja zaposljava "offshore security jobs". evo i link; http://www.croatiaweek.com/tag/offsh...rine-security/
__________________
Da ne postoje Francuzi i Talijani u autoindustriji, mehanicari bi bili bez posla.
MartinTin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:52.