Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2010., 22:53   #21
Quote:
tikatik kaže: Pogledaj post
dobila ovaj kabal s ova 3 (crveni, zuti, bijeli) i bijeli kabal koji se nasarafi na taj reciver i valjda u tv ili neznam gdje...i to je to...i ukljucim reciver, svijetli crvena i zelena lampica...udem u meni i stavim da trazi programe i nis ne nade...
bijeli kabel ide u reciver, a drugi dio na dosadašnju antenu, dakle kabel koji je do sada bio u tvu, izvadiš iz tva i nadodaš ga na bijeli kabel koji si dobila s ušljivim reciverom. Ova bijela crvena i žuta idu u tv i u reciver, nadam se da imaš tv koji ima ulaze za te crv/žut/bij kabel, ako ne postoji alternativa za scart, ako se ne varam..

upravo sada čitam postove ostalih korisnika BTneta, jer i ja imam problema, dok nisu donjeli to digitalno kinesko smeće sve je bilo ok, od kada je krenulo preko digitalnog recivera, pola programa je "scrambled" ili "smart card je istekla". Pošto je služba za korisnike neupotrebljiva, ići ću direkt tamo kod njih.. Naravno tako su zaguljeno smješteni, da kada sam prvi put išla tamo, mislila sam da sam nekome trespasala u dvorište.. toliko o firmi.
Svakako drago mi je da T-Com ne drži monopol nad internetom i digi-tvom, i da je u ovom slučaju BTnet povoljniji jer na kraju krajeva ne moram imat fixni telefon, koji mi ni ne treba, ali da plaćam nešto što nije u cijelosti u funkciji.. to neću.
Sa netom nemam problema (kuc kuc), za ostalo ćemo tek vidjet kako ćemo riješit..

O šrotu od risivera neću ni govorit.. smrzava se pa ga moram ištekat iz struje (!!!) jer niti on/off tipka na njemu ne funkcionira u tom momentu.

Da napomenem, uzela sam osnovni paket programa i još dodatnih 20. Od toga resiver ih je poskenirao 49.. a (još nisam ušla duboko u problem, jer mi se gadi pa nisam provjeravala) brijem da ih radi mozda 20-30 tak.

Ovo je definitivno tema za Potrošački kod, čudi me da još to nije došlo na dnevni red..
Ako ovako nastave propast će do Uskrsa!

O Bnetu, ne znam ništa, nemam nikakvih iskustava, ali bi voljela kada čitam problematiku na netu, bit sigurna tko priča o Bnetu, a tko o BTnetu. Jer nekad, ispada, da ni sami nezadovoljni korisnici ne znaju o kojem provideru pričaju.
U ovom slučaju pričam isključivo o BTnetu, Dubravkin trg 5, Zagreb.

edit: imam 2play1 paket TV Basic + 20 dodatnih programa + internet = 169,00 kn
realno trebla bi platit 2play start NET tj. 99,00 kn


http://www.speedtest.net/result/1063027605.png

Zadnje uređivanje GDF : 08.12.2010. at 23:49.
GDF is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 13:34   #22
ovako izgleda moj speedtest danas..
http://www.speedtest.net/result/1066359205.png

potpisao sam ugovor u 9. mjesecu, stigla su mi dva računa a od usluge nisam imao niti 20%

Internet puca stalno, kablovska mi je radila 3 dana i onda su prešli na digitalni signal pa sam čekao skoro mjesec dana da se dojebu to složiti.

U međuvremenu sam bio kod njih 3 puta, zvao ih oko 150 puta, od tog su mi se javili sve skupa 5 puta i uvijek je odgovor budemo sutra ili tehničari baš rade na tome

Telefonske linije nisam imao do prije 5 dana kada se dovukao neki jebivjetar i složio i tv i net i telefonsku liniju.

Rezime sveg toga, imam dva računa, 400 kn, ali za što kad usluga nisam imao.
Rekao sam im da neću to platiti nisu mi ništa odgovorili, jasno.

Sjedište firme je mrak.. 3 prostorije i njih 20 unutra,doslovno.

E da, ima jedna mala sitnica HRT1,HRT2,HRT plus, RTL i NOVATV mi ne rade !

i kako ih ne voljeti?
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 18:55   #23
sutra pišem listu Radi/Ne radi programa.. trebam sjest i prog po prog.. uspoređivat sa listom iz ponude
šaljem im mail.. dam im do petka da mi odgovore, nakon toga idem tamo, smanjit paket na minimum.. drugo ne znam što..
net mi je ok.. kuc-kuc o drvo!
GDF is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 20:09   #24
btnet

Meni se također reciver (ako se to tako može nazvati) smrzava, pa ga moram ištekati iz struje!

Nijedan program nema hrv. titlove, da ne govorim o informacijama šta se trenutačno prikazuje na kanalima, stalno se nešto ažurira!

Kada sam uspio dobiti službu za korisnike, javila se ženska koja jadna nema pojma o ničemu, osim što sam uspio saznati da im dolaze neki stručnjaci iz engleske koji će raditi na centrali, u svezi sa titlovima i sl, pa da mogu očekivati poteškoće sa prijemom signala.

Također mi je rekla da više nemaju nizozemski sport1 kanal za kojeg ona tvrdi sa ga nisu u mogućnosti prikazivazi u digitalnom obliku kao i film1 i film2!

Tako da ispada da je ona analogna kabelska na kojoj sam imao i 42 digitalna progarama a neke i u HD-u, bila puno bolja a i jeftinija!
nix1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 13:35   #25
Quote:
nix1980 kaže: Pogledaj post
Meni se također reciver (ako se to tako može nazvati) smrzava, pa ga moram ištekati iz struje!

Nijedan program nema hrv. titlove, da ne govorim o informacijama šta se trenutačno prikazuje na kanalima, stalno se nešto ažurira!

Kada sam uspio dobiti službu za korisnike, javila se ženska koja jadna nema pojma o ničemu, osim što sam uspio saznati da im dolaze neki stručnjaci iz engleske koji će raditi na centrali, u svezi sa titlovima i sl, pa da mogu očekivati poteškoće sa prijemom signala.

Također mi je rekla da više nemaju nizozemski sport1 kanal za kojeg ona tvrdi sa ga nisu u mogućnosti prikazivazi u digitalnom obliku kao i film1 i film2!

Tako da ispada da je ona analogna kabelska na kojoj sam imao i 42 digitalna progarama a neke i u HD-u, bila puno bolja a i jeftinija!
mi smo uzeli paket (dodatni) samo da bi gledali film1 i film2! dakle.. tako...
ici ce to na clasic paket.. risiver im idem vratit.. nek si 24 mjeseca nabiju u dupe!
glavno da zone romantica radi.. ta bi vjerojatno radila da u zagrebu nestane struje.. na telki bi mogao gledat zone romanticu! pfuj!
GDF is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 14:45   #26
Bt-net

Bok svima,
čitam ovo o Bt-netu i ne vjerujem, zapravo vjerujem jer smo u rvackoj.
Ja bih tekođer trebao potpisati sa tim nesretnim Bt netom, ali nakon ovog čitanja me hvata strah.
Postoji jedna velika zamjerka tom bajnom Bt-netu što se nigdje u letcima i na netu ne spominje obavezan ugovor od 2 g. (barem ja nisam uočio, pa stoga molim ispravku), već vas ta informacija čeka tamo u njihovoj izbi!
To znaći da vi svi koji ste potpisali ugovor morate jesti njihova go..., a oni se ograđuju od svega?!?
Što ako neću imati telefon? Hoće li oni nadoknaditi trošak mobitela? Što ako nemam mobitel? Hoće li mi ga kupiti?

Živim u centru, i koristim još uvijek analogni bt-net signal koji funkcionira ok. Ne znam kakav je ovaj digitalni u centru.

Internet i tel. koristim od Iskona (čitaj t-com) koji nakon 2 g. nije sposoban ili neće postaviti svoje kablove po centru, pa se dešava to da kablove plačam t-comu, a razgovore i int. Iskonu, totalno sranje.
Usluga je zbog toga jako loša jer kod telefoniranja sugovornik čuje jeku (sami sebe), kada uploadam ili downloadam glas prekida tako da u tim trenutcima ne mogu telefonirati. Probleme s jekom ima i Vipov homebox.
Prešao sam na Iskon (na žalost) jer ispada nešto jeftinije.
Molim savjet što potpisati, ako ima netko iz centra da javi iskustva.
Hvala!
Gunda is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 21:26   #27
Ljudi čujte i počujte! bt net NE UZIMATI NITI POD PRIJETNJOM SMRĆU!!!!!! Tako lošu uslugu u životu nisam vidio:

1. Na telefon se nisu javili nikad u životu
2. Bio sam 8 puta kod njih da mi uklone kvar. Odgovor im je uvijek isti¨ javit ćemo vam se¨
3. 12 dana nisam imao telefon( i to baš fino za Božić)
4. Malo mi nestaju programi, ništa zato to je samo hrt1, hrt2, nova i hrpa rumunjskih (i onak ih ne razumijem)
5. obećali 60 programa, dobio 37 i to brdo njih sa nekakvim rumunjskim prijevodom(bomba)
6. resiver malo radi pa malo ne radi. dodjem kod njih, normalno radi, dodjem doma, on ne radi, vratim se opet kod njih, i onda kaže pa imamo malo problema sa mrežom, da se ne uzrujavam


I ovaj zadnji ali mi je najjebeniji: Došao ja tamo u 8 i 53 a ona debela treba( ne ismijavam se debelima ,ali brijem da će eksplodirati od sala) što radi tamo mi kaže da rade od 9 i otjera me van. A ja što nemam telefon, tko te j... I kaže mi da se žalim upravi ful skulirano ili da raskinem ugovor.

Inače to se sve dešavalo za područje Dubrave.

Na koncu sam došao 9 put i raskinuo ugovor, i rekao da mi slučajno ne pošalju uplatnice, to mi tek slijedi borba.

Tak da ljudi ja vam iz vlastitog iskustva govorim NEMOJTE UZIMATI BT NET!!!!!.
I još zadnje kad god sam išao kod njih netko se žalio (pod tim mislim da im j... mater) i raskidao ugovore, tak da nisam jedini
želimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 20:18   #28
magija jbt...

kako je moguće da mi na speedtestu pokaže relativno ok test brzine http://www.speedtest.net/result/1110030946.png ali u stvarnosti nije sposoban učitati spot s youtube-a a da ne šteka pjesma..

preporučam svima btnet, nikad vam neće biti dosadno, rijetko ćete imati net, a i stalno ćete se čuti s njima koji su vrlo vjerojatno najbezobrazniji ljudi svijeta..
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 22:22   #29
http://www.speedtest.net/result/1110199399.png

Isto tako nekako kod mene
Nekad super brzinom ucita video a nekad triba cekat par minuta da mozes normalno pogledat/slusat
allen18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 22:42   #30
nije isto bnet i btnet
__________________
That's one of the most upsetting things I have ever imagined.
scripta elegans fe is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 22:12   #31
Dubrava i Btnet

Mi iz Dubrave smo sto se tice kablovske u banani. Sreca da nisam produzio pretplatu na 2 godine sto su me zicali (jer su me zvali doma, kao morate sto prije preci na digitalni signal) vec sam cekao sto ce biti. Jos uvijek imam analogni signal (koji je prestravican), a internet niti ne razmisljam od njih uzeti.

I sto nam predstoji? T-com (tel i internet + Max tv) je doista preskup, Bnet nismo dostupni. Onda nam jedino preostaje Iskon ili postoji jos neka kombinacija.

Ja sigurno prekidam pretlatu Bt netu samo da vidim sto mi je najoptimalnija opcija. Sto mislite?
Limun is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 14:30   #32
BTnet je dobio koncesiju za cijelu Dubravu, i tu je ogroman problem,ograničeni smo automatski na njih T-com i Iskon jasno koja je sestrinska firma T-coma a za T-com je normalno da je dostupan zbog monopola koji još nije prestao.

Loše je da je to tako a bome i cijene predplate su nam daleko visoke..
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 18:04   #33
Ne ide niti Amis 3u1. Kažu da nisu dostupni sa tom uslugom u Dubravi...
T-com ili Iskon su jedini uz Bt net koji mogu ponuditi TV, internet i telefon u paketu za podrucje Dubrave.
Limun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 09:22   #34
Zna li tko koja je kombinacija usernamea i passworda za BTNetove rutere? Isprobano je admin/admin, admin/prazno, admin/primatel (to su mi oni poslali) i svašta još. Ulogirala sam se sa user/ništa, ali tako imam pristup samo najosnovnijim postavkama. Ne resetira mi se ruter jer nemam podatke za spajanje (u najmu sam), ali mi se čini da isti ti podaci nigdje i nisu upisani (Internet uredno radi, a za vezu piše da je not connected i nisu unešeni username i password za spajanje na BTNet).
spilja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 12:08   #35
Quote:
Limun kaže: Pogledaj post
Mi iz Dubrave smo sto se tice kablovske u banani. Sreca da nisam produzio pretplatu na 2 godine sto su me zicali (jer su me zvali doma, kao morate sto prije preci na digitalni signal) vec sam cekao sto ce biti. Jos uvijek imam analogni signal (koji je prestravican), a internet niti ne razmisljam od njih uzeti.

I sto nam predstoji? T-com (tel i internet + Max tv) je doista preskup, Bnet nismo dostupni. Onda nam jedino preostaje Iskon ili postoji jos neka kombinacija.

Ja sigurno prekidam pretlatu Bt netu samo da vidim sto mi je najoptimalnija opcija. Sto mislite?
Pa uzmi onda Iskon, to ti je kao neka socijalna verzija T-coma, tj. funkcionira na istom sistemu, ali dobijes manje TV kanala i manje brzine neta..

Za 200ak kuna mjesecno dobijes TV, flat (neogranicen) internet i jeftino telefoniranje..
Pijanec1234567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 21:09   #36
koma koma koma......

opet mi ništa ne radi... jako loše
hoop is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 16:17   #37
Frend mi ima btnet...i kaze da mu nis ne steka i sve mu super radi....a ovdje vas ima koji su nezadovoljni..al mene sad muci jel ima BTNET ILI BNET ?
tomi_19radoznao is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 18:59   #38
jesu vam ukinili pristup routeru?

ja sam do ima par dana moga pristupit svom routeru priko adrese i minjat postavke(wireles) i ip. sad nemogu. kad iden uc kaze mi This feature is not enabled.
This feature has not been enabled in your cable modem.

Please contact your data services provider for more information about this feature and its availability on the network.

To exit this page, click on the "Back" button on your browser tool bar to return to the previous page or click on the "System" link above.
bigboom is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 21:49   #39
BTnet=propast

prijatelj ti ima B-net 100 % jer Btnet je za kur... ! ta firma je katastrofa!!! stalno nešto ne radi, sad net, sad telefon, da ne pričam o kabelskoj.
Jako sam frustriran pa ako će me baš netko čuti i ne potpisati ugovor s njima, to će me činiti sretnim.
arnold56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 20:55   #40
Quote:
tomi_19radoznao kaže: Pogledaj post
Frend mi ima btnet...i kaze da mu nis ne steka i sve mu super radi....a ovdje vas ima koji su nezadovoljni..al mene sad muci jel ima BTNET ILI BNET ?
b.net i BT-Net nije isto.

b.net je dosta jaka firma, ne bi si oni dopustali ovakve stvari koje se spominju na ovom threadu. Znam covjeka koji je imao stare instalacije od bivseg Adriatic Kabela (firme koju je b.net kupio) pa kad je dosla digitalna televizija, on se pozalio da nema dobru kvalitetu slike i ne vidi sve kanale. Oni su dosli na teren i ustvrdili da im se ne isplati postavljati nove instalacije samo za tih par korisnika u toj ulici te su mu ponudili da zadrzi takvu polovicnu uslugu i da placa samo 25 kuna mjesecno, ali on je odbio i onda su mu ponudili raskid ugovora bez ikakvih troskova i sve je proslo bez problema.

BT-Net je nekakva mala slabo poznata firma, a kod njih je uvijek rizik i moras biti spreman na natezanja s njima ako nesto ne radi kako treba.
Pijanec1234567 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:19.