Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2013., 16:50   #4021
Quote:
IuliusCaesar kaže: Pogledaj post
Vi u BiH malo previše uzdižete Franju i pravite od njega većeg državnika nego što je bio.
Nije on ništa imao u planu, u BiH se nije znalo tko pije a tko plaća. Sukladno tome je on i vodio politiku. Postojao je realan strah od raspada BiH, i sukladno tome je vođena politika. Kako se BiH nije raspala i kako je postalo izgledno da neće, tu je pitanje H-B bilo konačno riješeno. Sve je dakle ovisilo o okolnostima, a ne nekakvim planovima.
A da se BiH ne raspadne, zasluga je istog tog Tuđmana. Također, ja ne vidim zašto se Bošnjaci uzbuđuju oko ovoga, na teritoriju BiH postoji tvorevina koja je počinila nebrojeno više i teže zločina, a istovremeno se isklajujete na Hrvatima zbog H-B.
to ti je kao kad "frajer" ne smije udariti mrgu, nego se otresa na djevojci ili ženi
juanpablom is offline  
Old 30.05.2013., 16:55   #4022
Quote:
Mrazonja kaže: Pogledaj post
Lažem ? Pa zar nije sam Tuđman izjavio da oni trebaju praktično da nestanu ?
Neznam koliko puta treba pojašnjavati i ponavljati na što je Tuđman mislio kad je to rekao. Ljudi ako niste sposobni povezivati uzročno-posljedično, ostavite se ovog laprdanja po forumima. Ispadate ko u onoj izreci: "Stara baza, nova budala".

Quote:
Odluka suda je takva da se postuje. Normalno. A sad u ovoj presudi nevalja.
Nevalja tebi ni pravomoćna presuda Gotovini, Oluji i Tuđmanu između ostalog, zašto bi meni valjala nepravomoćna presuda šestorki i Hrvatskoj?

Quote:
Tuđman je bio glavni za svu politiku Hrvata pa tako i u BiH. Normalna stvar. Sad ako su Hrvati diljem Hrvatske primali muslimanske izbjeglice ne umanjuje zločine i zločince počinjene u hercegovini nad tim istim narodom.
Pa što da je bio glavni? Gdje su dokazi da je on slao vojsku da ubija civile u Herceg-Bosni? UZP je u ovom slučaju još monstruoznija konstrukcija nego onaj propali u Oluji.

Quote:
Slažem se sa tim da zakopani problemi če eksplodiradi kad tad. Počevši naravno od fašizma - ustaša koje grli još polovina Hrvata
Prije bi rekao počevši od ovakve presude. Izjednačavanje Srba i Hrvata u Bosni u ovom ratu, majorizacija Hrvata, Hrvatska agresor dok je Srbija abolirana. Neće to tako ići ni završiti, prvo počevši od drugostupanjske presude koja će vjerojatno ukloniti UZP i ublažiti kaznu šestorki pa nadalje... da ne nabrajam.
DoggTagg is offline  
Old 30.05.2013., 17:10   #4023
Ovdje napisat bilo kakav komentar je kao barnut u osinjak, no svejedno ću pokušat.
Vrtimo se u krug i gađamo nepouzdanim informacijama, a bilo bi nam najpametnije sačekat pravosnažnu presudu.

Ovaj dio u Furiorinom komentaru me posebno takao i ponukao da komentiram...
Quote:
Furiora kaže: Pogledaj post
Moj narod je osuđen u Haggu. Moj otac, moje dijete, ja, moji prijatelji, moja ulica, moj gradić, moja županija, moja regija i moj narod u umjetnoj tvorevini…
... pa ću se još jednom ponoviti da se ova nepravosnažna presuda ne bi trebala percipirati kao presuda jednom narodu, nego kao presuda jednoj politici. Osjećati se krivim za nešto što je pojedinac počinio je apsurd i nelogično.

Quote:
Furiora kaže: Pogledaj post
Zamišljam kako se cinično smije Sarajevo, Zenica, Travnik, Jablanica, Ist.Mostar, Bugojno, Vareš, … Svjedoci napada i iživljavanja nad Hrvatima tih krajeva.
Ne zamišljam, niti želim.
Svatko, na bilo kojoj strani se nalazio a počinio zločine treba i mora biti procesuiran.
Konkretno ono što se mostarcima u Mostaru dogodilo nije se dogodilo spontano, i ne treba biti genijalac da se zaključi da s obe strane krivci moraju odgovarati.
Mostar je uvijek bio jednako Hrvatski, Jevrejski, Srpski i Bošnjački i bez jednog od tih naroda je krnjav grad.

No, kao što sam predhodno rekla, vrtimo se u krug jer kao prvo, ovo je nepravomoćna presuda, drugo, sud je sud i ne možemo ga doživljavati kompetentnim samo kad to nama odgovara..

Zadnje uređivanje Natlitug : 30.05.2013. at 17:28.
Natlitug is offline  
Old 30.05.2013., 17:12   #4024
mene zanima nesto cisto tehnicki-pravno.

sto znaci cinjenica da je Antoanetti rekao da ne vidi UZP, a da su istovremeno kazne donesene jednoglasno?

da li to znaci:

1. mogucnost
Antoanetti se ne slaze sa kvalifikacijom o UZP, ali posto je vec prihvacena od strane Vijeca, tada on misli da je za UZP primjerena kazna koja je izglasana

2. mogucnost
Antoanetii se ne slaze sa kvalifikacijom o UZP, a za ostala djela koja eventualno vidi smatra da je primjerena kazna koja je izglasana

koje je ispravno?
forumhrusername is offline  
Old 30.05.2013., 17:14   #4025
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
Da je Slobo ponudio Franji rat i podjelu Bosne ne bi Hrvati i Srbi ratovali krvavo na početku rata. Posavina, Kupres, hercegovina bjesni rat između Hrvata i Srba a dogovorili se.?

Da je bio dogovor Hrvati bi udarili na Muslimane kad i Srbi. U istom momentu. I Bih bi podijeljena između Srba i Hrvata. Sve što su Srbi uzeli uzeli muslimanima uzeli su na početku rata nenaoružanima i nespremnima.

A Hrvati prvo Muslimane u Bosni naoružali i spasili uod srpskog noža pa ih tek onda napali.

Jel ti primjećuješ neku šupljinu u toj logici.
mene živo zanima kako se u presudi objašnjava ova nelogičnost? ako je netko našao, molio bih da prevede.
naime, presuda navodi da su se hrvatski dužnosnici još 91. usuglasili da treba promjenit etničku sliku herceg-bosne, a počeli to provodit 1993.

kako sud objašnjava jednogodišnje ponude savezništva, slanje oružja, pomoći i logistike muslimanima tijekom 1992.? je li uopće izneseno logičko objašnjenje zašto su hrvati godinu dana pomagali muslimane, da bi onda krenuli u provedbu tog UZPa protiv istih tih muslimana?
je li vijeće uopće iznjelo neko logično objašnjenje zašto se u siječnju 1993. kreće s provedbom UZPa, nakon godinu dana pomaganja muslimanima? i konačno, zašto im se pomagalo i NAKON navodnog početka provedbe UZPa?
divizija is offline  
Old 30.05.2013., 17:19   #4026
Bruka i sramota da branite ove zločince, časne jedinice hvo-a koje su bile potčinjene armiji bih su branile bosnu, a ovi zločinci koje je predvodio prlić su pobili hiljade ljudi, organizirali logore, protjerali muslimane iz njihovih ognjišta. Ono što su srbi radili u vukovaru, to je prlić radio u hercegovini. Ovakvih ljudi se svi normalni bosanski hrvati stide.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
LeonardoAC is offline  
Old 30.05.2013., 17:19   #4027
Quote:
forumhrusername kaže: Pogledaj post
mene zanima nesto cisto tehnicki-pravno.

sto znaci cinjenica da je Antoanetti rekao da ne vidi UZP, a da su istovremeno kazne donesene jednoglasno?

da li to znaci:

1. mogucnost
Antoanetti se ne slaze sa kvalifikacijom o UZP, ali posto je vec prihvacena od strane Vijeca, tada on misli da je za UZP primjerena kazna koja je izglasana

2. mogucnost
Antoanetii se ne slaze sa kvalifikacijom o UZP, a za ostala djela koja eventualno vidi smatra da je primjerena kazna koja je izglasana

koje je ispravno?
oboje, i nisu u kontradikciji.
divizija is offline  
Old 30.05.2013., 17:20   #4028
Quote:
forumhrusername kaže: Pogledaj post
mene zanima nesto cisto tehnicki-pravno.

sto znaci cinjenica da je Antoanetti rekao da ne vidi UZP, a da su istovremeno kazne donesene jednoglasno?

da li to znaci:

1. mogucnost
Antoanetti se ne slaze sa kvalifikacijom o UZP, ali posto je vec prihvacena od strane Vijeca, tada on misli da je za UZP primjerena kazna koja je izglasana

2. mogucnost
Antoanetii se ne slaze sa kvalifikacijom o UZP, a za ostala djela koja eventualno vidi smatra da je primjerena kazna koja je izglasana

koje je ispravno?
Pa vremenska kazna je očito kompromis između tri suca. Svatko je zatražio neki broj, i uzeli su aritmetičku ili neku drugu sredinu.
Robbie MO is offline  
Old 30.05.2013., 17:22   #4029
Quote:
LeonardoAC kaže: Pogledaj post
Bruka i sramota da branite ove zločince, časne jedinice hvo-a koje su bile potčinjene armiji bih su branile bosnu, a ovi zločinci koje je predvodio prlić su pobili hiljade ljudi, organizirali logore, protjerali muslimane iz njihovih ognjišta. Ono što su srbi radili u vukovaru, to je prlić radio u hercegovini. Ovakvih ljudi se svi normalni bosanski hrvati stide.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
daleko je više ljudi pobila ABIH, protjerala desetine hiljada hrvata s njihovih ognjišta, rušila crkve, sjekla glave, nabijala ljude na kolac, skrnavila groblja. ono što su srbi radili u podrinju to je ABIH radila po varešu, kaknju, konjicu, srednjoj bosni.
.
divizija is offline  
Old 30.05.2013., 17:24   #4030
Quote:
LeonardoAC kaže: Pogledaj post
Bruka i sramota da branite ove zločince, časne jedinice hvo-a koje su bile potčinjene armiji bih su branile bosnu, a ovi zločinci koje je predvodio prlić su pobili hiljade ljudi, organizirali logore, protjerali muslimane iz njihovih ognjišta. Ono što su srbi radili u vukovaru, to je prlić radio u hercegovini. Ovakvih ljudi se svi normalni bosanski hrvati stide.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
Osuđeni su časni ljudi koji su branili svoj narod.

Da su pobili tisuće ljudi ne piše čak ni u presudi.

Armija BH je pobila i protjerala HRvate srednje Bosne i sjeverne Hercegovine pa nikom ništa, oko toga vidim ne dramatiziraš.
Kexx is offline  
Old 30.05.2013., 17:25   #4031
Quote:
LeonardoAC kaže: Pogledaj post
Bruka i sramota da branite ove zločince, časne jedinice hvo-a koje su bile potčinjene armiji bih su branile bosnu, a ovi zločinci koje je predvodio prlić su pobili hiljade ljudi, organizirali logore, protjerali muslimane iz njihovih ognjišta. Ono što su srbi radili u vukovaru, to je prlić radio u hercegovini. Ovakvih ljudi se svi normalni bosanski hrvati stide.
Potčiniti se džihadistima?


ARBIH 505. Buzimska - Mi Smo Vojska Alahova

https://www.youtube.com/watch?v=hUHK8jLuYAE

Muslimanski vojnici viču "Allahu Ekber" u Žepču 1993. - muslimanske snage prolaze kroz Žepče
http://www.youtube.com/watch?v=I8SoiUvaILg

Allahova vojska 737. Muslimanska brigada
http://www.youtube.com/watch?v=pfopWNtixc8

Islamski ratni povici vojnika ABiH u počast Aliji iza 0:16. Iza 1:30 pjevaju o onome za što se bore.
https://www.youtube.com/watch?v=3bBaeGEfwfA
Robbie MO is offline  
Old 30.05.2013., 17:26   #4032
Quote:
Natlitug kaže: Pogledaj post
No, kao što sam predhodno rekla, vrtimo se u krug jer prvo, ovo je nepravomoćna presuda, drugo, sud je sud i ne možemo ga doživljavati kompetentnim samo kad to nama odgovara..
to sto je sud ne znaci da je nepogresiv. naprotiv, sam taj sud nam je pokazao kako su razna sudska vijeca unutar njega bila u stanju iskonstruirati potpuno besmislene stvari - npr. famozni kriterij od 200m u slucaju Gotovine.
forumhrusername is offline  
Old 30.05.2013., 17:26   #4033
Alija Izetbegović u knjizi "Islamska Deklaracija", koja je tiskana u Egiptu, prevedena na arapski i doživjela više izdanja po arapskim zemljama:

"Prvi i najvazniji zakljucak svakako je zakljucak, o nespojivosti Islama i neislamskih sistema. Nema mira ni koegzistencije izmedu islamske vjere i neislamskih drustvenih i politickih institucija... Polazuci pravo da sam uredjuje svoj svijet, Islam je jasno iskljucio pravo i mogucnost djelovanja bilo koje strane ideologije na svom podrurju. Nema, dakle, laickog principa, a drzava treba da bude izraz i da podrzava moralne koncepte religije."
Robbie MO is offline  
Old 30.05.2013., 17:27   #4034
Alija Izetbegović, samoproglašeni "predsjednik BiH" (ilegalno si produžio mandat), islamskim pozdravom pozdravlja vojsku kojom "komanduje"

https://www.youtube.com/watch?v=rmERXkIws1c
Robbie MO is offline  
Old 30.05.2013., 17:27   #4035
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
oboje, i nisu u kontradikciji.
moze malo pojasnjenja, molim?
forumhrusername is offline  
Old 30.05.2013., 17:28   #4036
Quote:
Robbie MO kaže: Pogledaj post
Alija Izetebegović u knjizi "Islamska Deklaracija", koja je tiskana u Egiptu, prevedena na arapski i doživjela više izdanja po arapskim zemljama:

"Prvi i najvazniji zakljucak svakako je zakljucak, o nespojivosti Islama i neislamskih sistema. Nema mira ni koegzistencije izmedu islamske vjere i neislamskih drustvenih i politickih institucija... Polazuci pravo da sam uredjuje svoj svijet, Islam je jasno iskljucio pravo i mogucnost djelovanja bilo koje strane ideologije na svom podrurju. Nema, dakle, laickog principa, a drzava treba da bude izraz i da podrzava moralne koncepte religije."
Eto, da se sudi muslimanima za njihove zločine ovo bi bio jedan od dokaza za UZP Izetbegovića i njegove ekipe protiv HRvata. Samo što se muslimanima ne sudi jer je tako odlučila politika velikih sila.
Kexx is offline  
Old 30.05.2013., 17:30   #4037
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
daleko je više ljudi pobila ABIH, protjerala desetine hiljada hrvata s njihovih ognjišta, rušila crkve, sjekla glave, nabijala ljude na kolac, skrnavila groblja. ono što su srbi radili u podrinju to je ABIH radila po varešu, kaknju, konjicu, srednjoj bosni.
.
Liječi se

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
LeonardoAC is offline  
Old 30.05.2013., 17:30   #4038
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Eto, da se sudi muslimanima za njihove zločine ovo bi bio jedan od dokaza za UZP Izetbegovića i njegove ekipe protiv HRvata. Samo što se muslimanima ne sudi jer je tako odlučila politika velikih sila.
Ma krivo si shvatio kolega. Naime Alije je u knjizi govorio općenito, a ne o BiH, jer:



Alija 1991 na mitingu SDA u Foči:
Quote:
"Ne slažem se da bude muslimanska država, mi hoćemo drzavu Bosnu i Hercegovinu svih naroda i narodnosti jer Muslimana je još manje od 50 posto."
Robbie MO is offline  
Old 30.05.2013., 17:30   #4039
Koje nebuloze ovdje pišu pojedinci. Ostavljate svojim sinovima lažljivu priču o kojoj samo vi pišete dok ostali svijet navodi drugačije. Ono što su vam nekad Bošnjaci pripisivali u Hercegovini tj. zabili nož u leđa, sada koristite isti termin za njih. A dok su Srbi prodirali sa istoka uz masovne gubitke i manjak naoružanja, Bošnjaci umjesto da stvore pakt sa Hrvatima koja jeste i jedina nada oni se kako "vi" navodite okreču protiv njih da stvore sami sebi totalnu blokadu uz manjak svega što je potrebno za rat. Pa mislim zar stvarno vjerujete u tu budalaštinu ? Ništa ostaje nam neizvjesna budučnost bez katarze i prihvatanje krivice.
Mrazonja is offline  
Old 30.05.2013., 17:31   #4040
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
mene živo zanima kako se u presudi objašnjava ova nelogičnost? ako je netko našao, molio bih da prevede.
naime, presuda navodi da su se hrvatski dužnosnici još 91. usuglasili da treba promjenit etničku sliku herceg-bosne, a počeli to provodit 1993.

kako sud objašnjava jednogodišnje ponude savezništva, slanje oružja, pomoći i logistike muslimanima tijekom 1992.? je li uopće izneseno logičko objašnjenje zašto su hrvati godinu dana pomagali muslimane, da bi onda krenuli u provedbu tog UZPa protiv istih tih muslimana?
je li vijeće uopće iznjelo neko logično objašnjenje zašto se u siječnju 1993. kreće s provedbom UZPa, nakon godinu dana pomaganja muslimanima? i konačno, zašto im se pomagalo i NAKON navodnog početka provedbe UZPa?
Ma sve oni to znaju, zato i kažem da je isto ili odvjetnički tim ili prazne stolice.

Pa nisu toliko glupi da to ne znaju. Sve oni znaju do u najsitniji detalj.
sedan is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:21.