Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2017., 16:21   #81
Ako sam dobro razumijela tvoj opis, to prvo ti nije cerviks, već Grafenbergova ili skraćeno G točka (žuto na shematskom prikazu). Ona je jako blizu početku kanala, meni je na 3 cm od ulaza, iako sam čitala da je čak i do 5 cm nakon ulaza. Dakle, zadebljanje prema pupku. Ako nastaviš dalje unutra dolaziš do kraja kanala i ta krafnica na kraju preko koje ne možeš dalje ti je cerviks. Nadam se da sam pomogla. I sudeći po opisu imaš sve standardno, bez spuštenog cerviksa.
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 11:08   #82
Quote:
Acid_2 kaže: Pogledaj post
Ako sam dobro razumijela tvoj opis, to prvo ti nije cerviks, već Grafenbergova ili skraćeno G točka (žuto na shematskom prikazu). Ona je jako blizu početku kanala, meni je na 3 cm od ulaza, iako sam čitala da je čak i do 5 cm nakon ulaza. Dakle, zadebljanje prema pupku. Ako nastaviš dalje unutra dolaziš do kraja kanala i ta krafnica na kraju preko koje ne možeš dalje ti je cerviks. Nadam se da sam pomogla. I sudeći po opisu imaš sve standardno, bez spuštenog cerviksa.
Hvala ti puno!
red queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 16:05   #83
Nema na čemu.
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 11:35   #84
Question

I tako....odlucila ja kupiti svoju prvu menstrualnu casicu, prije kupovine pipkala di je taj vrazji cerviks i nisam ga napipala, uzela sam lily original....strpljivo cekala mengu, napravila sve prema uputama, probno stavljanje i vadenje proslo bez ikakvih problema. I kad je stigla menga, ja stavila casicu nastao problem....curila je...kako god sam okrenula i namjestila i stavila ona je curila....onda sam drugi dan ciklusa opet usla traziti cerviks i mislila sam da sam ga napipala skoro odmah na ulazu, medutim sad vidim da to nije to. Menga prosla, casica spremljena i ceka drugu mengu...malo sam obeshrabrena, ali necu jos odustati....a iduci ciklus ne izlazim iz kupaone dok ne nadem cerviks.
vg1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 22:47   #85
Ja i dalje ne znam koju čašicu odabrati.
Imam poprilično obilne menstruacije i ne želim sad da ispadne da je čašica premala i da ju moram (pre)često prazniti.
A mlađa sam i nisam rodila, pa bi kao po tome trebala neku manju.
Nisam baš sportski aktivna, uža sam i ne mogu si napipati cerviks.
Sviđaju mi se Meluna čašice, zbog niže cijene i velikog izbora.
I ne znam dal bi samo naručila M (to mi ispadne po onom njihovom testu) ili ipak L
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 13:05   #86
Kakve su Lily Compact koje se mogu kupiti u dm-u? Sviđa mi se kaj ne moram naručivati i čekati ih i kaj su "sklopive" s kutijicom. Nisam nikad koristila čašice, mislim da bi se prebacila na njih, jer imam problema s kandidom pa tamponi nisu neka sreća, a ulošci su mi užas sami po sebi
wakarimasen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 14:25   #87
Cure, molim pomoć s odabirom čašice, ne znam odakle bih počela...

Inače koristim Natura Femina uloške jer me oni jedini ne smetaju na duže staze. Neki dan sam otišla u dm i kupila dva paketa običnih i 1 paket dnevnih za nadolazeću mjesečnicu i kad mi je prodavačica rekla cifru preko 100 kn, skoro sam ju napala da me pokušava prevarit. A kad ono, stvarno toliko košta sve... Mislim, stvarno nema smisla više svaki/svaki drugi mjesec bacat tolike novce pa sam odlučila probat čašicu, ali ne znam koju bih.

Imam 27 godina, nisam rodila, imam oskudna krvarenja koja traju više dana i nisam neka sportašica, idem na pilates dva puta tjedno. Please help!
RetroDanceFreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 14:32   #88
Koliko sam skužila, trebala bi još jedino provjeriti gdje ti se cerviks nalazi.
A inače, mislim da samo trebaš uzeti neki manji model (jer nisi rodila i ne krvariš jako)
Kod nas sad ima za kupiti Mooncup (bio&bio), Lily (DM) i Lunette (Muller).
Ne znam dal još koja, a ostale treba naručiti s neta.

Ako ja naručim veću čašicu (koja kao nije primjerena za mene jer nisam rodila), koje su šanse da mi bude prevelika i da me smeta ili ju teško mogu staviti?
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 08:12   #89
Quote:
anđeo tame kaže: Pogledaj post
Ako ja naručim veću čašicu (koja kao nije primjerena za mene jer nisam rodila), koje su šanse da mi bude prevelika i da me smeta ili ju teško mogu staviti?
Usporedbe radi, ja sam kupila Ruby cup preko neta, veću verziju, iako sam po svim parametrima poprilično uska dole, nisam rodila, al jbga, trebala mi je neka s većim volumenom zbog mojih izljeva. Prije sam imala Mooncup malu, al nije mi zgodna jer joj je volumen mali.
Sve šta sam zaključila je to da je vagina prilagodljiv organ i da razlike u čašicama nisu tolike da velike ne stanu, sve se to raširi i prilagodi. Možda je malo nezgodnije zgurat veću čašicu, pa i izvadit je, al to je to. Kad sam se navikla na Ruby to je bilo to, fantastična mi je, lako se otvara i vadi, al je trebalo ušemit se. Dok je unutra ne uočavam nikakvu razliku u odnosu na manju čašicu.
Jedino što treba pazit je dubina vagine, tj pozicija cerviksa. Ako je cerviks za vrijeme menge skroz nisko onda će bit neugodno koristit veće i duže čašice. Iako mi se čini da je većina čašica dosta univerzalna i prilagodljiva jer im se drške mogu rezati.

RetroDanceFreak, od čašica koje su dostupne kod nas čula sam da je Lunette najuniverzalnija. U biti mislim da je i u svijetu najvoljenija i ima odlične komentare.
sally_1211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 08:43   #90
Quote:
anđeo tame kaže: Pogledaj post
Koliko sam skužila, trebala bi još jedino provjeriti gdje ti se cerviks nalazi.
A inače, mislim da samo trebaš uzeti neki manji model (jer nisi rodila i ne krvariš jako)
Kod nas sad ima za kupiti Mooncup (bio&bio), Lily (DM) i Lunette (Muller).
Ne znam dal još koja, a ostale treba naručiti s neta.

Ako ja naručim veću čašicu (koja kao nije primjerena za mene jer nisam rodila), koje su šanse da mi bude prevelika i da me smeta ili ju teško mogu staviti?
Gdje se nalazi točno Lunette u Mulleru i znaš li koja je cijena?
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 08:59   #91
Evo jucer sam kupila Lunette. 255kn, na polici sa uloscima i tamponima. Ljubicasta velicina 1, narancasta 2. Uz casice ima i za kupiti maramice za ciscenje i dezinfekciju i mislim da sredstvo za pranje.

Bas moram prokuhavati prije prvog koristenja ili je dezinfekcija maramicom (koja je alkoholna..i 10 komada kosta 40kn..ja kupila, porez na bedake ) ili alkoholom dovoljna?
wakarimasen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 11:58   #92
Hvala cure na pomoći. Rješavam malo kvizove po netu pa mi ispada svašta, još ću malo to proučavat... Već vidim da na kraju neću uštedit jer ću kupit jedno 10 različitih čašica da isprobam sve, ali ako mi na kraju budu tako super kao vama, isplatit će se.
RetroDanceFreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 16:49   #93
Quote:
RetroDanceFreak kaže: Pogledaj post
Imam 27 godina, nisam rodila, imam oskudna krvarenja koja traju više dana i nisam neka sportašica, idem na pilates dva puta tjedno. Please help!
Mislim da bi ti Lunette 1 bila sasvim okej ako imaš slaba krvarenja

Quote:
wakarimasen kaže: Pogledaj post
Evo jucer sam kupila Lunette. 255kn, na polici sa uloscima i tamponima. Ljubicasta velicina 1, narancasta 2. Uz casice ima i za kupiti maramice za ciscenje i dezinfekciju i mislim da sredstvo za pranje.

Bas moram prokuhavati prije prvog koristenja ili je dezinfekcija maramicom (koja je alkoholna..i 10 komada kosta 40kn..ja kupila, porez na bedake ) ili alkoholom dovoljna?
Maramice za čišćenje su namijenjene tome da obrišeš čašicu ako nemaš vodu u blizini da ju ispereš. Inače ju trebaš otkuhati prije i nakon menstruacije, a držiš ju spremljenu u onoj njihovoj platnenoj vrećici


p.s. ja imam Lunette 2 već godinu dana (možda i malo dulje) i zaista je najbolji proizvod koji sam mogla kupiti u životu Nedavno sam odrezala onaj pipak (ili kako se to već zove ) jer sam skužila da mi baš smeta i malo malo pa izviri Trebala sam ga odmah odrezati, ali mislila sam da nema potrebe, no puno je bolje kad je skroz kratak
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 11:04   #94
Lunette u pogonu

Unutra ide, čak sam i skužila kak ju otvoriti, ne osjećam ju, ponekad malo pipac izviri x) Ali vađenje van, ajme Ne znam kak spriječiti šamar kojeg dobijem na samom izlazu kad se naglo otvori.

Svejedno razmišljam i o kupovini Lily Compact da ju imam stalno sa sobom u neseseru.
wakarimasen is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 11:11   #95
Quote:
wakarimasen kaže: Pogledaj post
Lunette u pogonu

Unutra ide, čak sam i skužila kak ju otvoriti, ne osjećam ju, ponekad malo pipac izviri x) Ali vađenje van, ajme Ne znam kak spriječiti šamar kojeg dobijem na samom izlazu kad se naglo otvori.

Svejedno razmišljam i o kupovini Lily Compact da ju imam stalno sa sobom u neseseru.
trebas puknuti vakum dok je jos u tebi, ustipnuti je i izvuci malo ukoso
leirouh is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 12:00   #96
Quote:
wakarimasen kaže: Pogledaj post
Lunette u pogonu

Unutra ide, čak sam i skužila kak ju otvoriti, ne osjećam ju, ponekad malo pipac izviri x) Ali vađenje van, ajme Ne znam kak spriječiti šamar kojeg dobijem na samom izlazu kad se naglo otvori.

Svejedno razmišljam i o kupovini Lily Compact da ju imam stalno sa sobom u neseseru.
Ja ju vadim jako polako i ne povučem ju odjenom, već malo po malo. To uvijek ublaži "šamar". I kad je već skoro vani, ne držim ju za pipac (na mojoj MeLuna je krug) već za tijelo AKO nije puna do vrha (što skoro nikad nije, ne krvarim obilno nikad).
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 18:35   #97
Joj, meni je to koma, ja ne mogu ni tampon staviti...

Svaka vam čast, cure.
__________________
Smijte se više!
Helmuta Newton is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 18:53   #98
Ja isto, a baš bi htjela tu čašicu. Nisam nikad ni probala stavit tampon
Imam jako bolne i obilne menge i zazirem od bilo kakvog guranja ičeg
Tict Tac Toe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 17:44   #99
Samo da javim da imam novi top proizvod
Eto nažalost prvi dan menge sam odradila s tamponima jer nisam bila u prilici eksperimentirati
Drugi dan menge, čašica je izdržala masakr, jednom sam ju i krivo umetnula, ali propustila je samo kapljicu i malo me pipac žuljao na izlazu. Od trećeg dana mi je menga slaba, ali skužila sam kak namontirati i odmontirati čašicu. Usudila sam se nositi bijele hlače. Ostale su bijele cijeli dan! (živim na rubu, znam )

Treba mi više vremena nego s tamponima ili ulošcima, ali svaka minuta se isplati jer više nemam osjećaj da imam pelenu niti da sam bolno suha ko barut (moja menga je čudna, dva dana je okej za tampone, onda naglo oslabi i moram se prebaciti na uloške jer tamponi postanu bolni). Stvarno je s čašicom svaki put sve lakše, evo savladala sam 90% gradiva u roku tri dana. Osjećam se super normalno, čisto i ugodno ko da menge ni nema

Jedino si moram promisliti dal da odrežem pipac ili ne
wakarimasen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 12:51   #100
Jel Lunette čašice drži svaki zagrebački Muller ili samo određeni i jel stoje s ulošcima i tamponima ili negdje dalje? Gledala sam tu kod sebe u Osijeku i naravno da je nema.
RetroDanceFreak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:36.