Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2003., 01:11   #1
Perete li zube svojim psima?

Oprala joj prvi put prošli tjedan. Bila je mirna kao bubica, nije se bunila. Ima godinu i dva mjeseca i zubići su joj dosta žuti. E sada, zanima me šta koristite, meni je vet. preporučio da otopim u vodi malo sode bikarbone i dodam par kapi limuna. Da joj obavezno jednom tjedno operem zubiće. Dali postoji kakva pasta za pse, jer ovo sa sodom i limunom je tekuče pa smo mokre i ja i ona. Inače joj uredno kupujem onu kost za čišćenje zuba od Pedigrea - "Dental Rask", ali ta nije puno korisnog napravila, a i košta oko 7-8kn, a moja je pišulja smaže za dan-dva, ovisno koliko je raspoložena za grickanje.
Dakle baš me zanima koliko ste informirani o ovome, svaki savjet je dobrodošao
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2003., 13:41   #2
Pa što nitko nema iskustva sa pranjem zubića? Ili mislite da je to kod pasa beskorisno? Ajd, zanima me vaše mišljenje
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2003., 13:54   #3
Mislim da se ovaj put ne triba miješati u prirodu.
Psu ne treba prati zube.
Dovoljno da on ima nesto što voli grickat da te iste zube održava čvrstima.
__________________
Kad me taknes smiris valove,ja sam dijete samo kraj Tebe.. Hvala Ti moj dobri andjele.. S Tobom mi je zivjet najljepse…
Karakala is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2003., 23:28   #4
U boljim Pet Shopovima imas za kupiti psecu pastu za zube.Ja imam za svog pesa vec godinama i kupujem je u Zagrebu.Pesima je ukusna pa nemas frke oko pranja.I mislim da im treba s vremena na vrijeme oprat zube,pogotovo ako imaju tendenciju da se kvare.Moja kusa je kad je bila mala imala krivi zagriz pa si je unistila zube(gangrena,vadjenje...)sad je zagriz super ali posljedice su ostale.Posto ju zelim postedit uspavljivanja i strucnog ciscenja zuba,peremo joj ih keficom,koliko je to moguce.
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 14:25   #5
ja svojoj nisam nikada prala zube... ima 13 godina, malo su joj zuti u zadnje vrijeme...

kupim joj s vremena na vrijeme RASK (ako sam dobro zapamtila ima )

dok je bila mladja dobivala je kosti jednom tjedno...
story is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 16:33   #6
Quote:
Rita kaže:
U boljim Pet Shopovima imas za kupiti psecu pastu za zube.Ja imam za svog pesa vec godinama i kupujem je u Zagrebu.Pesima je ukusna pa nemas frke oko pranja.I mislim da im treba s vremena na vrijeme oprat zube,pogotovo ako imaju tendenciju da se kvare.Moja kusa je kad je bila mala imala krivi zagriz pa si je unistila zube(gangrena,vadjenje...)sad je zagriz super ali posljedice su ostale.Posto ju zelim postedit uspavljivanja i strucnog ciscenja zuba,peremo joj ih keficom,koliko je to moguce.
Kako ste ispravili zagriz? Moja isto ima krivi zagriz, dolnja čeljust joj je uvučenija od gornje, gornja isturena vani za cca 1cm, i ima već nevjerovatno žute zubiće. Koliko košta ta pasta?
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2003., 03:54   #7
Kod Bullteriera celjust i cijela glava raste dosta dugo tako da je cesto da doljnja celjust bude slabija od gornje pa kasnije sustigne.Kod ans je to trajalo mislim do jedno godinu i pol.Sto se tice paste,to ti se ne sjecam,mislim da nije pre skupa.
KOju pasminu imas?Mozda je to tipicno za tvog pesa,recimo Pekinezeri,Bulldog,Boxer...te pasmine imaju isturenu doljnju celjust.Mraoja kusa posto uvijek ima problema s tim prokletim zubima,nije nikad voljela zvakat te kosti za ciscenje zubi,tako da cistimo,svaki put kad je trebalo nesto operirat(uspavat) usput bi joj ocistili zube.Sad je vec stara i nadam se da vise ne ce trebat pod noz a samo zbog zubiju mi se je ne da uspavljivat,pa joj cistimo keficom kolko mozemo.
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2003., 22:47   #8
Maltezer, gornja čeljust je isturena i to je zapravo nepravilnost, zato i nemamo papire za nju, ona sada ima godinu i dva mjeseca, nisam primjetila da joj smeta, ali joj jezičak često viri vani - slatko za vidit
Probati ću potražiti tu pastu u vetrinarskoj apoteci, u mom gradu su pet-shopovi loše opskrbljeni tako da čisto sumnjam da ću je tamo naći. Hvala na savjetu, zbilja nisam znala da postoji pasta
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2003., 00:35   #9
Di je u Puli uopce pet shop osim onog kod nove autobusne?
Odnosno jedine autobusne.
__________________
Kad me taknes smiris valove,ja sam dijete samo kraj Tebe.. Hvala Ti moj dobri andjele.. S Tobom mi je zivjet najljepse…
Karakala is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2003., 23:01   #10
Quote:
Karakala kaže:
Di je u Puli uopce pet shop osim onog kod nove autobusne?
Odnosno jedine autobusne.
Ma ima ih više, ali ponuda je prosječna/ispod prosječna, a i cijene su olala. Npr. kada sam bila u Zg. iskoristila sam priliku i posjetila par pet-shopova i razlika je ogromna, a da ne govorim o Ljubljani, tamo si uvijek nađem sve, šteta što sam u prilici tamo otići samo dvaput godišnje.
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2003., 01:20   #11
Pa di su? Napiši mi.
Ovaj koji sam ja spomenuo ni ne drži Pedigre.
__________________
Kad me taknes smiris valove,ja sam dijete samo kraj Tebe.. Hvala Ti moj dobri andjele.. S Tobom mi je zivjet najljepse…
Karakala is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2003., 01:27   #12
Si iz Pule? Ako jesi lakše će mi biti za objasniti
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2003., 01:28   #13
Quote:
Karakala kaže:
Pa di su? Napiši mi.
Ovaj koji sam ja spomenuo ni ne drži Pedigre.
Pa Pedigre moš kupit u svakom dućanu, ne kužim
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2003., 02:09   #14
Ma ovaj pet shop ga ne drži.
A volim Pedigre kupovat u pet shopu.

Nisam iz Pule, ali dosta znam Pulu.

Ajde su, ne trebas mi nabrajat sve, preporuci mi samo neki ok.
Ako ti nije tesko.
__________________
Kad me taknes smiris valove,ja sam dijete samo kraj Tebe.. Hvala Ti moj dobri andjele.. S Tobom mi je zivjet najljepse…
Karakala is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2003., 21:54   #15
Ja imam maltezericu, 4 godine staru i bash nas je veterinar pohvalio kad sam rekla da joj perem zube.

Kazhe da su pudle i maltezeri jako skloni karijesima i upalama zubnog mesa, samim time i problemima sa zubima.

Ona se ne brani, bash mi se chini da ju to zabavlja
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2003., 19:09   #16
Ma znaju oni kaj je dobro za njih
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2003., 22:05   #17
Quote:
Karakala kaže:
Ma ovaj pet shop ga ne drži.
A volim Pedigre kupovat u pet shopu.

Nisam iz Pule, ali dosta znam Pulu.

Ajde su, ne trebas mi nabrajat sve, preporuci mi samo neki ok.
Ako ti nije tesko.
Meni je jedan od najboljih onaj koji se nalazi na potezu - restoran Sljeme (menza) - INK, e pa između tog dvoje ti je taj pet-shop, nemoj da te zavara izlog jer to nije samo pet-shop već i željezarija... i tipa sve za okučnicu. Mislim da sam tamo vidjela da prodaju i Pedigre (ne kupujem tu hranu pa ti nisam skroz sigurna, ali mogu provjeriti). Ali preporučam ti da Pedigre (pogotovo vreče veće npr. 15kg) kupuješ u hiper-marketima tipa Billa, Plodine (tamo ti 100% imaju, bila neki dan, imali su izloženo tri vreče), Mercator ili Getro, eh da i Taj Pan. Preporučam ti to zbog toga što je protočnost robe puno veča, roba se stalno naručuje i prodaje, dok u tim malim pet-shopovima te velike vreče (barem mi se čini) i ne idu tako dobro. A znaš da će ti cijena biti prihvatljivija u hiper-marketima nego u pet-shopovima. Ajd nadam se da sam barem malo pomogla
Kojeg psa imaš?
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2003., 22:08   #18
Quote:
magic kaže:
Ja imam maltezericu, 4 godine staru i bash nas je veterinar pohvalio kad sam rekla da joj perem zube.

Kazhe da su pudle i maltezeri jako skloni karijesima i upalama zubnog mesa, samim time i problemima sa zubima.

Ona se ne brani, bash mi se chini da ju to zabavlja
Za maltezericu

Je, i meni se čini da joj se to sviđa, mirna je ko bubica...a ja joj ko djetetu onako polako: "ajde sada kaži aaaaaaaaa"
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2003., 22:19   #19
Mozhesh namochiti chistu gazu ili krpicu u kamilicu i time joj protrljati desni...to im je fino a ojachat ce meso.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2003., 22:28   #20
Quote:
magic kaže:
Mozhesh namochiti chistu gazu ili krpicu u kamilicu i time joj protrljati desni...to im je fino a ojachat ce meso.
e ideje...nis znala...super
thanks magic
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:39.