Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Gitaristički kutak

Gitaristički kutak Gitare, bass gitare, pojačala, oprema, tehnike sviranja, akordi, tablature...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2009., 10:37   #161
Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
ne misliš da je to možda zato jer se tak namjerno radi, zbog fizike magneta/žica? (konkretno, fenderov strat)
Ne razumiješ kaj sam htio reći... na gotovo svim drugim strat-like gitarama pickup ima isti razmak pojedinih magnetića između pojedinih žica bez obzira na kojoj se poziciji nalazi tak da je nemoguće da su žice uvjek na sredini magneta (budući da je razmak kod bridge-a veći nego kod necka). Tj. koristi se jedna vrsta pickupova bez obzira na poziciju (neck, middle ili bridge). No kod ove gitare to nije slučaj što znači da je pojedini pickup dizajniran spcijalno za poziciju na kojoj će se nalazit... ej to ne radi niti Fender

Quote:
goonie7 kaže: Pogledaj post

a jesi me i nasmija
mali/mala nebali
Gle, kaj da ti velim, odi na glazbeni forum, thread Konzumcaster i pročitaj njihova iskustva , pa onda laprdaj.
single coil is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 12:54   #162
Ma sve 5. Za 500 kuna ako radi je dobra.
A ako ne radi modas je u sto ti srce pozeli.

http://www.glazbeni-forum.com/showpo...0&postcount=42

Kao prava!

Zadnje uređivanje wyrm : 06.12.2009. at 13:00.
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 13:37   #163
Quote:
single coil kaže: Pogledaj post
Gle, kaj da ti velim, odi na glazbeni forum, thread Konzumcaster i pročitaj njihova iskustva , pa onda laprdaj.
ne prdi, ti vjerojatno u životu nisi uzeo gitaru u ruke a iđeš srat na temelju 5-6 pročitani tuđi postova, lezi

gitara vjerojatno kurca ne valja, eventualno za "preradu"
__________________
ovo nije potpis uskličnik
goonie7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 13:39   #164
nabavi si za početak akustičnu ili ako baš želiš neku jeftiniju onda uzmi klasičnu,nemoj ni u ludilu uzet elekt.ako si baš toliko tupava koliko kažeš...
zato jer češ razjebat sve žice ako imaš nekakve grbave ruke...
imaš i polovne za oko 500 kn..koje su jako dobro očuvane,možeš i pogledat u njuškalu..ili ako ćeš ići osobno kupiti,povedi nekog,a ako nemaš nikog,pitaj prodavača ako ti se učini da on zna nešto o gitarama...
sretnooo...
bičvaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 14:19   #165
alo, momak, gitara je jeftinija od prosječnog pickupa
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 16:13   #166
ma znam ali kenjator kenja priko načina... triba ga
__________________
ovo nije potpis uskličnik
goonie7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 16:36   #167
Polako...
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 17:03   #168
Quote:
goonie7 kaže: Pogledaj post
ma znam ali kenjator kenja priko načina... triba ga
njemu govorim
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 17:40   #169
Jebovaspatak , napali ste me ko da vam želim zlo, a samo vam pokušavam objasnit da je djitra više nego OK!

Evo vam mp3 sample (oprema: Rooster_za_400kn+kabel_dobiven_uz_gitaru+Line6+kom p) s tim da sam krenuo od necka prema bridgeu kroz svih pet pozicija (N, N+M, M, M+B, B): Alabama_intro... zanemarite greške!
single coil is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 17:46   #170
nema veze saund, pogotovo kad sviraš kroz digitaliju

Pitanje je kak bu ta gitara dugo trajala
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 17:50   #171
Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
nema veze saund, pogotovo kad sviraš kroz digitaliju

Pitanje je kak bu ta gitara dugo trajala
Da izdrzi godinu dana, dobra je.
Do tad ce se vec iskristalizirati ako zeli nastaviti svirati ili ne pa lako kupi nesto bolje.

Isprva mi je bilo smijesno, ali za apsolutne pocetnike koji ni sami ne znaju hoce li svirati ili ne, ovo je odlicna opcija.
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 17:54   #172
Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
nema veze saund, pogotovo kad sviraš kroz digitaliju

Pitanje je kak bu ta gitara dugo trajala
Ma sound je ok i kroz pojačalo, samo nemam nikakav majk pri ruci da vam snimim. Koliko će gitara trajat - ne znam, ali gitara djeluje čvrsto i ne mogu naći neke greške. Ova moja je bijela, al na onim crvenim (transparentnim) se vidi da je tijelo od tri komada, dakle nije šperploča. Velim i ja se još uvijek čudim...
single coil is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 18:18   #173
Meni zvici sasvim ok
http://www.youtube.com/watch?v=15BDn...layer_embedded
wrathchild_88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 18:34   #174
More efekata.
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 19:41   #175
Quote:
wyrm kaže: Pogledaj post
Da izdrzi godinu dana, dobra je.
Do tad ce se vec iskristalizirati ako zeli nastaviti svirati ili ne pa lako kupi nesto bolje.

Isprva mi je bilo smijesno, ali za apsolutne pocetnike koji ni sami ne znaju hoce li svirati ili ne, ovo je odlicna opcija.
taman tako... ali baš za one apsolutne početnike, ako je neko već svira bilo šta ovo mu kurca neće valjat
evo izgleda da će za pokretača teme ovo bit opcija no1
__________________
ovo nije potpis uskličnik
goonie7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 20:23   #176
Tocno to. Dakle, Liht, kupuj pa ti se mozda u buducnosti i isplati.
wyrm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 17:32   #177
ko zna, bude li mali novi hendrix biće ti zahvalan za vike vikova jerbo si mu ti omogućio prvi kontakt s gitarom... naravno zahvalnost tog tipa uz sebe veže određene beneficije
__________________
ovo nije potpis uskličnik
goonie7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 19:45   #178
ja ti preporučujem da ne kupuješ neku jeftinu od 600,jer ćeš za godinu ili prije htjeti bolju istu pogrešku sam i ja napravio.
__________________
«Sve je moguće onomu koji vjeruje!» (Mk 9,23)
Kelly17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 00:41   #179
Quote:
single coil kaže: Pogledaj post

Gle, kaj da ti velim, odi na glazbeni forum, thread Konzumcaster i pročitaj njihova iskustva , pa onda laprdaj.

ja citam ovaj thread cijelu vecer i urlam od smjeha! fore za 5+! dugo se nisam ovako smijala na forum, a da njemu uopce ne sudjelujem..
naravno da bi se otišla zaletit do Konzuma pogledat što je to.. iako sam je par puta okom škicnula!
GDF is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 02:12   #180
Quote:
goonie7 kaže: Pogledaj post
ko zna, bude li mali novi hendrix biće ti zahvalan za vike vikova jerbo si mu ti omogućio prvi kontakt s gitarom... naravno zahvalnost tog tipa uz sebe veže određene beneficije
Točno to, kao kaj sam rekao, ja ću bit onaj koji mu je kupio prvu gitaru, a starci koji će par mjeseci poslije za drugu iskeširati 10 puta veću svotu će biti, ono... one of Zajebavam se, nek svira, tak sam i mislio, ak se uhvati za to, možda podjela familije na sportaše i intelektualce dobije i treću opciju umjetnika
__________________
"Ja se ne bojim privatnih stvari, no neke stvari bih rado vidio i dalje neprivatizirane. HNK. Zoološki. Muzeje. Crkvu. Domove zdravlja. Osnovne škole. Dinamo." (Santana)
Liht is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:19.