Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2021., 15:55   #1
Nightmare Alley (2021)

Aleja noćnih mora nadolazeći je američki neo-noir psihološki triler redatelja Guillerma del Tora sa scenarijem del Tora i Kim Morgan, temeljen na istoimenom romanu Williama Lindsaya Greshama iz 1946. godine. U kinima od 17.12.2021

Quote:
Ambiciozni član karnevala s talentom za manipuliranje ljudima s nekoliko dobro odabranih riječi, zakači se s dr. Lilith Ritter, psihijatrom koja je još opasnija od njega.
Starring: Bradley Cooper, Cate Blanchett, Willem Dafoe, Rooney Mara
Directed By: Guillermo del Toro

IMDb

mynameis... is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2021., 12:42   #2
gledo sam original. dobar.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2022., 22:18   #3
uff upravo odgledao, stvarno je aleja noćnih mora. jedan od najmračnijih i najopskurnijih filmova u ovako visokoj produkciji u zadnje vrijeme. ne znam, miješaju mi se utisci i doživljaji, od genijalnih do totalno neukusnih.
ipak jer tu se opak radi o jednom prevelikom filmskom entuzijasti. možda ipak malo nesvjesno neumjeran u svojim vizijama. opet tko to može zamjeriti jednom umjetniku, ja ne.

4.10.9
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2022., 16:26   #4
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
uff upravo odgledao, stvarno je aleja noćnih mora. jedan od najmračnijih i najopskurnijih filmova u ovako visokoj produkciji u zadnje vrijeme. ne znam, miješaju mi se utisci i doživljaji, od genijalnih do totalno neukusnih.
ipak jer tu se opak radi o jednom prevelikom filmskom entuzijasti. možda ipak malo nesvjesno neumjeran u svojim vizijama. opet tko to može zamjeriti jednom umjetniku, ja ne.

4.10.9
Uuuuu, slažem se s Ajutom.

ovdje se stvarno vidi da je riječ o filmu jednog filmskog entuzijasta.

Doduše, predugom i besmislenom na trenutke.

Al stvarno volim Del Tora i njegov entuzijazam pa stvarno ni ja ne mogu dati manje od 3.5 do 4.
horatius is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2022., 17:39   #5
Jel to horor?

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2022., 17:55   #6
Quote:
-skyfall- kaže: Pogledaj post
Jel to horor?

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
jel znaš šta znači R rated?

pripremi si čašu vode, ostat će ti knedla u grlu
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2022., 18:23   #7
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
jel znaš šta znači R rated?



pripremi si čašu vode, ostat će ti knedla u grlu
Ma mislila sam da je taj R povezan s parental advisory. Ono golotinja, psovanje, droga... Ali da, može biti i neka ubojstva očito.
Samo da nema crijeva ili tak neš

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2022., 18:56   #8
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
jel znaš šta znači R rated?
Ja ne. Što?
lilith1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2022., 19:01   #9
Quote:
lilith1 kaže: Pogledaj post
Ja ne. Što?
Restricted.

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2022., 19:03   #10
Quote:
-skyfall- kaže: Pogledaj post
Restricted.

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
Tenks.
lilith1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2022., 21:14   #11
Nije horor, triler s elementima strave i komedije. Ima American Horror Story vibru.

Meni je dobar film iako je predugačak i Bradly mi nije nešto ali zato je Cate Blanchet

spoiler:



Nema mi baš smisla zašto se ona okrene protiv njega na kraju. Ako nije zbog love, zašto?
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2022., 23:30   #12
Čuj na kraju. Pa sve mu(nam) je objasnila zašto. Iako je očito.
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2022., 23:58   #13
Slab motiv za takvo djelovanje , za takvu ekstremnu osvetu njemu, sto zbog onog na predstavi, slazem se, nema mi nikakvoga smisla . I kraj mi je slab, jer sam znao na pocetku da ce takav biti, doslovno od jedne scene sam znao kraj, zato mi nije efektan. Ono sto je dobro su detalji, lijepo mi film izgleda, posebno ured i scene u uredu, ugođaj je dobar, solidan film.
BobHurly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2022., 11:05   #14
SPOILER!

Quote:
Okata kaže: Pogledaj post
Nema mi baš smisla zašto se ona okrene protiv njega na kraju. Ako nije zbog love, zašto?
Moj bi pokušaj bio, iz razloga što kao jedan visokoobrazovani stručnjak, k tome još u polju medicine ili barem u tim sferama humanih djelatnosti, nemožeš podržavati nekoga tko nudi krajnji sličan ili isti proizvod kao i ti, ali na pogrešnim, tj. nepostojećim temeljima i metodama, prevari i zamozavaravanju

Vidio sam to (u filmu) kao način da se pošalje poruka što je dobro a što ne, odn. što je prihvatljivo a što ne, čisto da se ne glorificiraju negativci što nije nimalo lako ponekad. Način na koji ona to čini je na nama da prosudimo, ali ovako sam ja to sebi predočio čisto razlog kao što je u tvom pitanju upitano

Film mi je baš dobro sjeo, od atmosfere, zaokruženosti priče, dobrih karakterizacija likova, koliko se kao laik kužim u filmove. Nisam neko relevantno mjerilo.

Glavni lik započinje, on to je kroz cijeli film, i završava kao Geek što mi je super, i zadnja njegova rečenica on to i shvaća
__________________
LP
Bianconero Fiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2022., 11:55   #15
Quote:
BobHurly kaže: Pogledaj post
Slab motiv za takvo djelovanje , za takvu ekstremnu osvetu njemu, sto zbog onog na predstavi, slazem se, nema mi nikakvoga smisla . I kraj mi je slab, jer sam znao na pocetku da ce takav biti, doslovno od jedne scene sam znao kraj, zato mi nije efektan. Ono sto je dobro su detalji, lijepo mi film izgleda, posebno ured i scene u uredu, ugođaj je dobar, solidan film.
I meni je bio malo predvidljiv kraj, čak do u rečenicu. Mislim da bi bolji efekt postigli da su manje gurali geeka u prvi plan na početku, pa bi bio aha moment na kraju kad se odradi puni krug.

Quote:
Bianconero Fiume kaže: Pogledaj post
SPOILER!

Moj bi pokušaj bio, iz razloga što kao jedan visokoobrazovani stručnjak, k tome još u polju medicine ili barem u tim sferama humanih djelatnosti, nemožeš podržavati nekoga tko nudi krajnji sličan ili isti proizvod kao i ti, ali na pogrešnim, tj. nepostojećim temeljima i metodama, prevari i zamozavaravanju

Vidio sam to (u filmu) kao način da se pošalje poruka što je dobro a što ne, odn. što je prihvatljivo a što ne, čisto da se ne glorificiraju negativci što nije nimalo lako ponekad. Način na koji ona to čini je na nama da prosudimo, ali ovako sam ja to sebi predočio čisto razlog kao što je u tvom pitanju upitano

Film mi je baš dobro sjeo, od atmosfere, zaokruženosti priče, dobrih karakterizacija likova, koliko se kao laik kužim u filmove. Nisam neko relevantno mjerilo.

Glavni lik započinje, on to je kroz cijeli film, i završava kao Geek što mi je super, i zadnja njegova rečenica on to i shvaća

Ima i tu nešto. Povrijeđeni ego i ponos, želja da se pokaže kao bolja i jača od njega. Ali svejedno, nije mi to bilo dovoljno jak razlog. Izgledalo je kao da je prešla preko toga iako se osjećala jeziva vibra oko nje cijeli film, ali eto barem ovaj veliki twist nisam predvidila


Nisam mislila da ću razmišljati još o filmu ali baš mi je ostavio neki tužan osjećaj na kraju. Ono čega se bojao cijeli život na kraju je postao (svoj otac) pa se na kraju smije ironiji i poziciji na kojoj se našao iako sam do zadnje sekunde navijala da ode od tamo i ne prihvati posao.

Neki bi rekli karma. I zbog načina na koji je njegov otac skončao, koji je bio izuzetno okrutan, cijelo vrijeme je orbitirao oko starijih muškaraca, tu mu i ona kaže, a vidimo to i kad se s nježnošću ponese prema geeku (ne može ga ostaviti na kiši).
Veliki kontrast kako se ponio prema ocu, a kako prema geeku. Jel zbog žaljenja ili zato što zna kako je biti na takvom dnu pa je pun empatije. S geekom suosjeća jer je on prevaren od društva, dok s ocem i onim drugim cugerom Peteom ne jer im predbacuje što piju.

A Enoch, koja bi simbolika tu bila?
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2022., 15:50   #16
Quote:
Okata kaže: Pogledaj post
I meni je bio malo predvidljiv kraj, čak do u rečenicu. Mislim da bi bolji efekt postigli da su manje gurali geeka u prvi plan na početku, pa bi bio aha moment na kraju kad se odradi puni krug.


Quote:
Okata kaže: Pogledaj post
Nisam mislila da ću razmišljati još o filmu ali baš mi je ostavio neki tužan osjećaj na kraju. Ono čega se bojao cijeli život na kraju je postao (svoj otac) pa se na kraju smije ironiji i poziciji na kojoj se našao iako sam do zadnje sekunde navijala da ode od tamo i ne prihvati posao.
također

Quote:
Okata kaže: Pogledaj post
A Enoch, koja bi simbolika tu bila?
Možda povezanost "ubijanja" svog roditelja prilikom rođenja? Enoch ubija majku prilikom svog rođenja zbog porođajnih komplikacija, a Stan oca prilikom svog "novog rođenja", prestaje biti ta i ta osoba, te postaje neka sasvim druga - kao što će to pokazati film
__________________
LP
Bianconero Fiume is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2022., 20:58   #17
Nisam to tako vidio , ovo je preosobna osveta da bi se zapravo svodila na branjenje znanosti, a necu ni spominjati zrtve koje nisu imale veze s tim, ako i prihvatimo da je glavna zrtva kriva i zapravo zasluzuje kaznu, pa i protagonist, ali sto je s drugima. Isto ta motivacija mi je slaba, ima nesto sto je mozda malo naznaceno, ali nije dovoljno po meni obrađeno da bi dovelo do takvih odluka , ali to je samo moje misljenje, to mi se ne sviđa. Inace film je solidan, mozemo reci jedan od boljih 2021 godine.
BobHurly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2022., 21:28   #18
spoiler alert!!!

ne znam, mene opet kopka jedna druga stvar, taj lik koji glumi bradley cooper je jednostavno prezgodan da bi ovako završio.

ako je takva prevarantska duša, željna materijalnog, pa mogao se (tako naočit i poprilično inteligentan, manipulativan) laganini priljepiti za neku bogatu udovicu (puna ih amerika) i živiti lagodno cijeli život

a šta on radi? komplicira si život do zla boga.

ne znam malo mi je taj njegov put nategnut.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2022., 22:28   #19
Dobro da ste vi odmah na početku znali kako će se film završiti, meni je tek na kraju već kad se bježeći od policije sakrio u vagonu među onim kokošima, sinulo da će on na kraju biti novi geek.
lilith1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2022., 23:13   #20
Quote:
lilith1 kaže: Pogledaj post
Dobro da ste vi odmah na početku znali kako će se film završiti, meni je tek na kraju već kad se bježeći od policije sakrio u vagonu među onim kokošima, sinulo da će on na kraju biti novi geek.
stvarno je bilo jako ocito, sve je upucivalo na to, od scene u restoranu i jedne recenice. Sve je bilo jasno kao dan meni.

Alkohol, ponos u tom sto nikad ne pije, karte i poruka koju mu je stari u karnevalu rekao, doslovno kad uđe u kamion sa zenom i ode, znao sam kako ce zavrsiti.
BobHurly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:51.