Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2016., 23:56   #1
Pretjerujem li ili ne?

Pozdrav!

Pokušat ću objasniti svoju vezu pa da mi date koji objektivan savjet jer ne znam da li pretjerujem ili ne

Dakle, s dečkom sam više od 5 godina, ne živimo skupa. Kako to uvijek biva tako, u početku je sve bilo divno i krasno, trudio se jako da me uopće osvoji. Dobro se mi slažemo i dalje, ali nekako osjećam kao da sam ja jedina koja se trudi i da prestanem da bi sve otišlo kvragu. Mislim da je s njegove strane naša veza stvar navike i da me previše počeo uzimati zdravo za gotovo.

Evo par natuknica:
- svi mi kažu da su primjetili da ja uvijek njega grlim, ljubim

- često ga uhvatim da me uopće ne sluša, krenem mu nešto pričati i vidim da me ne sluša, prestanem s pričanjem on ništa, ni ne skuži

- skoro nikad mi ne kaže da mu falim, da me voli (osim smajlićima u poruci, ali iskreno to ni ne računam, najlakše je stisnuti smajlić ) - čak ni kad sam izvan države zbog posla po mjesec dana i više

- kad skypamo kopa po laptopu, kaže da završava posao iako mu kažem da me ne mora zvati ako ima posla, ili se usred našeg razgovora javi na mobitel kad ga netko zove i priča a ja čekam na liniji, ili gleda tv pa svako malo kaže čekaj da vidim sad ovo, napeto je i tak

- masu puta kad ga zovem na mobitel njegova mama mu uđe u sobu i priča s njim, i on joj odgovara i ja opet ko kreten čekam na liniji. ja uvijek kažem "čekaj, mama mi je tu, da vidim šta treba" ili kažem mami da ćemo pričati kad završim s razgovorom

- kad god spava kod mene ostane idući dan na ručku i uglavnom skoro uvijek kaže da ide doma, da ima posla. kako sam ja i sad izvan države zbog posla on svaki drugi vikend ide kod svojih sestrični u drugi grad i bude tamo cijeli vikend. zanimljivo kako nikad nema posla kad ide kod njih.
čak i kad sam ja u hrvatskoj opet ide kod njih, ode u petak, vrati se u nedjelju. pitala sam ga za to, i kaže da šta će doma, pa sam ga pitala kak onda kad je kod mene uvijek mora doma nešto raditi, veli pa šta ću kod tebe, gledati tv, kad sam kod njih uvijek smo vani ili negdje. ja sam mislila da bi trebalo biti bitno s kime si, a ne gdje si. očito sam se prevarila čak i kad ja spavam kod njega smo u stanu, gledamo tv i družimo se, tak da ga baš ne kužim..

često imam osjećaj da su mu te sestrične veći prioritet nego ja i da su mu one bitnije. s njima se druži, ide van kad god ode k njima (on jedini muški sa svim curama), jednom sam rekla kak bi mogli na Sljeme jer nisam nikad bila i on je rekao da bi mogli njih zvati, one bi na izlet na more (da on vozi naravno). čim one nešto traže da im se napravi on to napravi odmah. one su možda 3 puta u životu bile kod njega a udaljenost je 1h..

- pravi je mamin sin. čuje se stalno s njom iako žive skupa, šalje mu poruke dok je na poslu, pa on dođe k meni pa se znaju dopisivati. njegova mama čak i ima njegovu karticu od bankomata, što je meni s obzirom na njegove godine čudno

- neki dan smo se nešto zezali, ja jela kekse i pitam ga hoćeš li me voljeti iako se zdebljam, veli on ne znam. reko kak ne znaš, kaj me ne bi volio ni da sam trudna, jer onda bi se sigurno zdebljala, veli pa nisu sve trudnice debele. malo me zatekao odgovor jer očekuješ da će ti osoba s kojom si u vezi reći da ćete voljeti iako se zdebljaš, a ne samo u mršavoj verziji

- ja nisam nikad bila tip koji je nosio štiklice, haljinice, tajice i slično. ponekad da, ali da ću biti u tome stalno neću. i vidim da to njemu smeta, no nije mi jasno zašto jer sam ja uvijek ista, volim casual i to je to. za posebne potrebe, izlazak i slično ću se srediti ali za svaki dan ne.
kao da želi da budem nešto što nisam. zato se i voli družiti sa sestričnama i njihovim prijateljicama, jer su sve zriktane stalno..

ne mogu se sjetiti ima li još što, glava mi je puna svega i nemam pojma šta da mislim. ne znam da li pretjerujem i trebam li se opustiti pa kaj bude, ili ova veza ne ide dobrom putanjom.
ni ja ni on nismo klinci, imamo oko 30 godina i po meni je vrijeme za početi živjeti skupa, skrasiti se, ali imam osjećaj da bi on nešto što ja nisam, da se nije ispuhao.
a ja smatram da sam jako dobra cura, kad volim sve ću napraviti za tu osobu, ništa mu ne branim, ali ne znam jel mi je dovoljno biti u vezi u kojoj se ne osjećam voljenom jer ruku na srce on to slabo pokazuje

ispričavam se što sam se raspisala, znate kako to biva u tim situacijama kad vam je glava puna i želite sve izbaciti iz sebe.
svaki savjet i mišljenje s vaše strane je i više nego dobrodošlo!

Edit: on je stvarno super dečko, super je kao osoba, ali pitanje je da li je to dovoljno..

Zadnje uređivanje Conchita : 23.05.2016. at 00:38.
Conchita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 00:12   #2
Nista od toga, to je hodalo dok je hodalo, tako kako je hodalo, sad vise ne hoda.

Ne moze se transformirati u visi oblik, jer je zapelo, i taj i takav model nema kuda vise otici. To je to.
Garys is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 00:13   #3
Imas srece sto si na vrijeme ovo skuzila i nisi jedna od onih koja se pomirila da je to prava ljubav.
Sve sto si navela su sitni znakovi da osobi vise nije stalo.

Dalje je naravno na tebi da odlucis da li se cijenis ili ne.
Ako da prekinite . Mozda za koje vrijeme budete opet skupa , mozda vas sudbine odnesu drugdje.
Znam puno je to godina ali jbg bolje i sada negoli kasnije ali nemoj samo sebe zavaravat da te covjek stvarno voli.
Voli te kao osobu s kojom je u vezi na koju je naviko a ne da te voli onako kako treba-svim srcem i dusom.

Sretno
ady- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 00:24   #4
Ne voli te.
A pošto je i mamin sin, kako sama kažeš, na ti, koristit će ti. http://www.baggagereclaim.co.uk/men-...their-mothers/

Nije do tebe. Najozbiljnije. Nemoj slučajno misliti da si ti išta mogla napraviti, to je bilo doomed to fail, ne zbog tebe. Kad upoznaš pravog muškarca koji se sposoban dati u odnos, vidjet ćeš razliku. A njemu nemoj zamjerati, može ti ga samo biti žao, možeš suosjećati jer nisi ti ta koja ne može funkcionirati, on je. Koliko je god grozno osjećati se i biti nevoljen, još je gore nikad ne doživjeti kako je to kad nekoga voliš i želiš kraj sebe.

I pliz, nemoj predlagati išta ozbiljnije, suživot, brak, ono, nemoj, zažalit ćeš.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 00:37   #5
Quote:
Conchita kaže: Pogledaj post
Evo par natuknica:
- svi mi kažu da su primjetili da ja uvijek njega grlim, ljubim

- često ga uhvatim da me uopće ne sluša, krenem mu nešto pričati i vidim da me ne sluša, prestanem s pričanjem on ništa, ni ne skuži

- skoro nikad mi ne kaže da mu falim, da me voli (osim smajlićima u poruci, ali iskreno to ni ne računam, najlakše je stisnuti smajlić ) - čak ni kad sam izvan države zbog posla po mjesec dana i više
Dalje nisam čitao.
Muškarci i žene su dva različita svijeta.
Po natuknicama...

- to 'svi' su tvoje frendice, zar ne?
- muškarci ne slušaju žene. većina toga što žene blebeću je nezanimljivo, a ono što je donekle interesantno žene jednostavno upropaste nepotrebnim detaljima i odu stvarno previše u širinu tako da je teško ostati skoncentriran.
pogotovo ako istovremeno na tv ima neka dobra tekma ili reklama sa sisatim djevojkama koje ne pričaju 100 na sat
- to što ti ne govori, ne znači da te ne voli. muškarci ne govore takve stvari jednom kad ga nakon 3 mjeseca zavlačenja i koječega konačno umoče
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 00:47   #6
Quote:
ady- kaže: Pogledaj post
Voli te kao osobu s kojom je u vezi na koju je naviko a ne da te voli onako kako treba-svim srcem i dusom.
Strah me da je upravo tako kako si napisala. Nažalost

Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
I pliz, nemoj predlagati išta ozbiljnije, suživot, brak, ono, nemoj, zažalit ćeš.
o tome smo pričali, ja sam htjela da idemo na stan, on bi radije da nešto kupimo nego da plaćamo najam. ali kupovati nešto mi se čini prerizično s obzirom na gore navedeno.

najgore mi je što ja njega stvarno volim, kad sam kraj njega sretna sam, ali kad se odmaknem vidim da sam ja ta koja se trudi i da to nema smisla. ali sve zaboravim kad ga vidim i zagrlim. bedasto, znam

Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Po natuknicama...

- to 'svi' su tvoje frendice, zar ne?
- muškarci ne slušaju žene. većina toga što žene blebeću je nezanimljivo, a ono što je donekle interesantno žene jednostavno upropaste nepotrebnim detaljima i odu stvarno previše u širinu tako da je teško ostati skoncentriran.
pogotovo ako istovremeno na tv ima neka dobra tekma ili reklama sa sisatim djevojkama koje ne pričaju 100 na sat
- to što ti ne govori, ne znači da te ne voli. muškarci ne govore takve stvari jednom kad ga nakon 3 mjeseca zavlačenja i koječega konačno umoče
- to svi nisu samo moje frendice, nego i moja obitelj. čak mi je i vlastita majka rekla da misli da ja volim njega više nego on mene, da se to vidi. a nema ništa protiv njega, štoviše voli ga.
- hebiga, ni mene ne zanima sve što on priča ali ga poslušam. ne isključim se u pol rečenice i baš me briga
- ne govori, ali baš ni ne pokazuje. u tome je problem. bitnija su mi djela od riječi, ali kad baš nema niti jednoga što onda
Conchita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 00:48   #7
Ma da, ne mora znacit da ju ne voli, mozda je to sve njen hir, treba i to uzeti u obzir, a opet, u konacnici ocito ona ima neki problem s tim svim, mene samo jebe u cijeloj prici poznavajuci zene, da znaju trazit razloge razno razne da bi opravdale sebe ponekad, mozda je i to razlog da se njoj svida u biti netko drugi, a ovo je kao sve mini show ne bi li si divertiralo sa stvarnog problema.

Autorice da li ti se svida netko drugi kojim slucajem? Da/ne? Da to odmah rijesimo, pa ne moramo vise onda o tome ako je odgovor ne, i 100% ne. Mislim cisto da se na 16 - stoj stranici ne pojavi neki X man, kao nije nista ali znas...
Garys is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 00:57   #8
nema nikakvog x-mena. nitko me drugi ne zanima. njega volim, zato i jesam sva shebana i deprimirana sad. ne želim kraj, ali bojim se da neće ići na bolje. grozno mi je što jedan tren sve štima, bude super, misliš si to je to, to je osoba za mene. i onda se ta osoba počne mijenjati..
ja sam ostala ista kao i u početku.
Conchita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 01:00   #9
Quote:
Conchita kaže: Pogledaj post
pravi je mamin sin. čuje se stalno s njom iako žive skupa, šalje mu poruke dok je na poslu, pa on dođe k meni pa se znaju dopisivati. njegova mama čak i ima njegovu karticu od bankomata, što je meni s obzirom na njegove godine čudno
Ne kužim zašto je ovo nešto negativno. Pa lijepo od njega što voli svoju majku i financijski joj pomaže.

Ugalvnom dobro si shvatila da te uzeo zdravo za gotovo, što ne znači da je loš čovjek (i ja sam radio, i to nesvjesno).

Šta da ti kažem, mislim da zaslužuješ nekog tko ne neće uzet zdravo za gotovo.
brachonelix is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 01:00   #10
Quote:
Garys kaže: Pogledaj post
Ma da, ne mora znacit da ju ne voli, mozda je to sve njen hir, treba i to uzeti u obzir, a opet, u konacnici ocito ona ima neki problem s tim svim, mene samo jebe u cijeloj prici poznavajuci zene, da znaju trazit razloge razno razne da bi opravdale sebe ponekad, mozda je i to razlog da se njoj svida u biti netko drugi, a ovo je kao sve mini show ne bi li si divertiralo sa stvarnog problema.

Autorice da li ti se svida netko drugi kojim slucajem? Da/ne? Da to odmah rijesimo, pa ne moramo vise onda o tome ako je odgovor ne, i 100% ne. Mislim cisto da se na 16 - stoj stranici ne pojavi neki X man.
poznavajuci zene, ne mozes bas neke generalne zakljucke izvlaciti o njima. jedna bivsa mi je govorila da joj je super sa mnom, da sam najbolji, da sam njen decko snova. volio sam ju, povjerovao sam joj. onda me spucala s rijecima da me voli ali da ona uopce nije sposobna biti tako bliska s nekim. sad zivi s deckom. jedna druga bivsa me stvarno voljela i pokusavala je svim snagama spasiti nasu vezu. ja nju nisam, ohladio sam se od nje, a ona se nasla u slicnoj situaciji kao autorica ove teme. da ti se ta cura tad zalila da joj se cini da ju ne volim, da li bi opet rekao da poznajes zene i da ona sigurno samo sebe opravdava s tom pricom?

zene su ljudi. ljudi su razliciti.
tjuner is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 01:01   #11
Kuzim, onda ti je nazalost ono prvo sto sam ti napisao, ne moze se transformirati u visi oblik.

Mozda bi i mogli ali treba promjeniti parametre, da pocnete zajedno zivjeti, da se ne putuje stalno i svaki cas svatko na svoju stranu kao do sada itd, trebalo bi stat na loptu onda i smirit malo sve, ima volje za to, kazes da nema, dakle evo nas na pocetku opet, ne moze se transformirati jer nema volje, a to znaci...- znamo dalje, ili ovako ili nista. Bolje nista, posebice ako ga volis bit ce ti samo teze i teze, a on tebe ne.

Jel' postaje ovo kao neuzvracena ljubav story, u tom stilu.
Garys is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 01:08   #12
Quote:
brachonelix kaže: Pogledaj post
Ne kužim zašto je ovo nešto negativno. Pa lijepo od njega što voli svoju majku i financijski joj pomaže.
ne smeta meni što od njoj financijski pomaže, ali da i njegova mama ima njegovu karticu mi je wierd. ja svojoj dam keš ako treba i to je to.
moš mislit kak bi meni dao karticu da živimo skupa a ja sam daleko od rastrošne..

Quote:
Garys kaže: Pogledaj post
Mozda bi i mogli ali treba promjeniti parametre, da pocnete zajedno zivjeti, da se ne putuje stalno i svaki cas svatko na svoju stranu kao do sada itd, trebalo bi stat na loptu onda i smirit malo sve, ima volje za to, kazes da nema, dakle evo nas na pocetku opet, ne moze se transformirati jer nema volje, a to znaci...- znamo dalje, ili ovako ili nista. Bolje nista, posebice ako ga volis bit ce ti samo teze i teze, a on tebe ne.
ne putujem ja stalno van raditi nego u zadnjih možda 6 mjeseci i to smo odlučili tako da skupimo pare da počnemo živjeti skupa.
Conchita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 01:08   #13
Quote:
tjuner kaže: Pogledaj post
poznavajuci zene, ne mozes bas neke generalne zakljucke izvlaciti o njima.
Da istina, i nisam izvukao zakljucak, vec sam pitao. Zena je odgovrila da nema, i to je sada rijeseno.
Garys is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 01:10   #14
Quote:
Conchita kaže: Pogledaj post



ne putujem ja stalno van raditi nego u zadnjih možda 6 mjeseci i to smo odlučili tako da skupimo pare da počnemo živjeti skupa.
I sta ti on kaze kada razgovarate o tome? Kao koji je argument da ne?

Ili on pristaje, ali ti mislis da njemu to nije to i da nece biti dobro?
Garys is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 01:18   #15
da malo raščistim našu priču - ja i on smo skupa otišli u inozemstvo i vratili se. dok smo bili tamo živjeli smo skupa, poprilično smo dobro funkcionirali skupa što se tiče kuhanja i tih kućanskih poslova. kad smo se vratili meni je bilo glupo da svatko ide živjeti sa starcima i htjela sam da si iznajmimo neki stan. on ne bi u najam, on bi da kupimo nešto. šta god nađem, pošaljem mu link, ništa mu se ne sviđa. sad mu se sviđa neka kuća, ali smatram s obzirom na gore navedeno da je rizično odmah se baciti u kupnju nečega zajedno
hebiga, ja sam romantičar i nadala sam se da je to to, za sva vremena, da ćemo se voljeti zauvijek, maštala sam o tome da ćemo imati djecu, i da će oni odrastati uz mamu i tatu koji se vole. ali ako se ta ljubav ni sad ne vidi šta će tek biti za par godina. možda moram smanjiti maštarije

pričala sam ja već s njim par puta o tome kako se osjećam, on svaki put kaže da mu je žao, da je baš kreten, da će se potruditi, i stvarno sve bude super mjesec dana i onda ispočetka. stalno se vrtimo u tom začaranom krugu, a meni je teško reći da odustajem jer mi previše stalo
Conchita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 01:27   #16
Kuzim da, stovise bio sam u slicnoj situaciji prije i sam. Ne bas istoj ali slicnoj.

Tesko netko moze decidirano reci napravi to i to, to ti je ispravno.

Jer kuzim koji si ti tip, ti si dobra cura, i to je odlicno i super, i kuzim da se problem stalno vraca i vraca, pa bude dobro, pa se opet desi, to mi je savrseno jasno takoder, i kuzim kak je to frustrirajuce za tebe i da te to muci sada vec ozbiljno.

Sada se postavlja pitanje, da li zajednicki zivot to moze transformirati u bolju, ili losiju varijantu koja je sada na snazi.

Iskreno ne znam, morati ces nekako ti odluciti, kuzim da je zajebano i tesko jer volis, sumnjam nekako da netko drugi moze zapravo znati bolje nego ti u ovakvoj situaciji koje je posve emocionalne prirode, da li se boriti ili pustiti.

Ako pustis, posto volis, morat ces ici na no contact apsolutni, tako da pripremi se onda i na to isto.

Ako se ides boriti, vidi otvorenih ociju da li se imas za sto boriti zbilja. Mora ic' u oba smijera, jednostavno mora, ako ne ide, znas dalje.
Garys is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 01:32   #17
upravo to, ovo je užasno frustirajuće za mene jer se trudim, čekam da se stvari poprave, ali se uvijek vrate na staro.
ne znam bi li se zajedničkim životom išta promijenilo u tom smislu da se otvori i da pokaže da mu je stalo.
nije mi bitno da to pokazuje dok smo s drugima, barem dok smo sami. ali opet, ako nekoga voliš više od ičega trebalo bi ti biti prirodno to pokazati, bio sam s tom osobom ili u društvu.
morat ću dobro razmisliti što i kako. uf
Conchita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 01:35   #18
Quote:
Conchita kaže: Pogledaj post
Dakle, s dečkom sam više od 5 godina
Dakle, definitivno pretjeruješ.
Mallarme is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 01:39   #19
Sto god da napravis, nemas si sto predbacivati, dala si se 100% u odnos i nisi kalkulirala nista, niti igras neku igru bezveznu, skupa ste 5 godina i to je puno, nema trece osobe u prici (fala svemiru), nego jednostavno cini ti se da mu vise nije stalo.

Znas sta evo ovako, prestani se truditi i reci mu tocno to kako se osjecas, ali ne na nacin da mu se jadas i molis za ljubav, reci da ti ovako nisi zamisljala odnos u tom tonalitetu i da eto dajes do znanja da bi otisla van iz tog odnosa.

Tako je da, to napravi, ali nemoj plakat i gledat ga kao da ga posljednji put molis, ne tako, nego dodes i kazes mu tocno tako. I onda promatraj i zakljuci.

Dakle daj mu do znanja da ovako nece jos dugo to sve skupa opstati. Ali ne kao da prijetis ili da se zalis ili da si ocajna, daj mu to do znanja - in the face i nema rasprave i razgovora.

Nakon toga jos malo mu daj fore, par dana, ako ga to nista ne dira, to je to, the end i NC.
Garys is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 07:32   #20
Ovo je totalna katastrofa
5 godina u vezi i da ne pokazuje apsolutno nista prema tebi osim sto prespava i pojede rucak kod tebe
Nije lako ali iskreno mislim da ovo ne funkcionira vise jer ti pokazujes da ga volis a on tebi ne i dok nema obostrane ljubavi,znakova zaljubljenosti,dok ne radite vise nista skupa tu nema kruha za nesto dalje

S druge strane,predlazem ti prije svega da sjednes sa njime face to face i porazgovaras u vezi ovih problema i da vidis na cemu si jer godine ti idu ali pitanje je kuda i na koga

Sretno
Rodion is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:03.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger