Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Sapunice

Sapunice meksičke, španjolske, američke, hrvatske - nije važno, gledamo ih sve, ma što god drugi rekli o tome

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2015., 18:13   #2261
Ova stranica već počela sa objavljivanjem sadržaja Globovog kataloga za sljedeću godinu.

https://www.facebook.com/permalink.p...13482948838362
https://www.facebook.com/permalink.p...13482948838362
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 01:29   #2262
Kad se svi raspisali o svojim telenovelama, vrijeme je da se ja raspišem i o svojoj. Već par mjeseci gledam Globovu telenovelu "A viagem" (Putovanje) snimljenu 1994. godine. Riječ je o remakeu istoimene telenovele iz 1975. godine, a ovu je verziju radila pokojna Ivani Ribeiro. U glavnim ulogama su Christiane Torloni i Antonio Fagundes, a glavni negativac je Guilherme Fontes.

Glavna tema telenovele je spiritizam, brazilska religija koja progovara o tome kako duše ljudi nakon njihove smrti odlaze na sveto mjesto "nosso lar" ('naš prostor') i kasnije se reinkarniraju. Sličnu tematiku obradile su i novije Globove telenovele 'Escrito nas estrelas', 'Amor eterno amor' i trenutna 'Alem do tempo'. No, o čemu se tu radi?

Alexandre Toledo (Guilherme Fontes) je razmažen, neodgovoran mladić koji se u životu ne bavi ničim osim vožnje motorom, pijančevanjem, drogiranjem i izlascima s djevojkom Lisom (Andrea Beltrao). Na početku prve epizode, Alexandre provaljuje u bankarski ured misleći kako će mirno išetati s plijenom, no iznenadi ga činovnik kojeg Alexandre naposljetku upuca i ubije. Policiji ga prijavljuju njegov stariji brat Raul (Miguel Falabella) i šogor Teo (Mauricio Mattar). Osim Raula, Alexandre ima još i majku Marocu (Yara Cortes), te dvije sestre Dinu (Christiane Torloni) i Estelu (Lucinha Lins).

Dina je u braku s arhitektom Teom i imaju kćer Patriciju. Vlasnica je videoteke, bolesno je ljubomorna na svaku ženu s kojom Teo ostvari kontakt. Teo je pak praktički zatvoren u četiri zida s obzirom da mu Dina redovito kontrolira dolaske i odlaske, te brani izlaske s prijateljima. S obzirom da je najmlađi član obitelji, Dina štiti Alexandrea i uvjerena je u njegovu nevinost. Kako bi Alexandre izašao na slobodu, Dina potraži najboljeg odvjetnika u gradu, Otavija Jordaoa (Antonio Fagundes) koji odbija braniti Alexandrea s obzirom da je ubijeni činovnik u banci bio obiteljski prijatelj.

Usprkos bijegu, Alexandre je ulovljen i pritvoren. Nakon suđenja i s izvrsnim Otavijevim argumentima koji je zasjeo na mjesto tužitelja, Alexandre je osuđen na 18 godina zatvora. Alexandre se kune na osvetu Otaviju, Raulu i Teu, te prijeti im kako će im uništavati živote i nakon smrti. Nekoliko tjedana kasnije, u potrazi za fiksom, Alexandre se predozira u zatvorskoj bolnici i umre. Alexandreov duh potom odlazi na mjesto gdje se nalaze sve duše ljudi koji su bili zli ili počinili samoubojstvo i pronađe način da upropaštava živote svoje obitelji i poznanika. Dina prezire Otavija zbog svega što se dogodilo njezinom bratu, no on se počinje postepeno interesirati za nju. Otavio je pak udovac, otac dvojice sinova Tata (Felipe Martins) i Dudua (Daniel Avila) koji živi na velikom imanju s guvernantom Glorijom (Denise del Vecchio) i vrtlarom. Tato i Dudu preziru Dinu zbog načina na koji se ona odnosi prema Otaviju.

Raul je u braku s razmaženom bogatašicom Andressom (Thais de Campos), a u posjete im često dolazi mila svekrva Guiomar (Laura Cardoso) koja inače živi na imanju van grada. Veliki problem je što Raul i Andressa ne mogu imati djecu.

Još jedna bitna figura u svemu tome je i liječnik, te Otavijev i Dinin obiteljski prijatelj Alberto (Claudio Cavalcanti) koji prakticira spiritizam. Zaljubljen je u Estelu, koja pak živi s tinejdžericom Beatriz (Fernanda Rodrigues) u naselju nakon što ih je napustio suprug i otac Ismael (Jonas Bloch). Beatriz krivi Estelu što je otjerala Ismaela s obzirom da ne vjeruje da ih je on napustio. Taman kad se Estela i Alberto zbliže, Ismael se vraća u njihove živote.

Od komičnog nuklea tu je ekipa iz pansiona gospođe Cininhe (Nair Bello) od kojeg valja izdvojiti Tibeira (Ary Fontoura), Estelinog prijatelja i kolegu s posla koji također prakticira spiritizam i vjeruje da ima imaginarnog prijatelja. U istom bloku žive i Alexandreova bivša djevojka Lisa, njen otac besposličar Agenor (John Herbert), te Lisin brat Zeca (Irving Sao Paulo) koji je glazbenik i ima svoj bend.

Alexandre iz 'vale das suicidas' krene mrsiti živote svih svojih neprijatelja. Usmjeri Otavijevog sina Tata da se počne drogirat i pit i udarat žene i vlastitog brata. Uništava brak između Raula i Andresse preko Guiomar koja se iz mile i drage ženice pretvori u pravu rospiju, te za kraj pretvori Tea u nasilnika. Dina i Otavio se zaljube, kao i Teo i Lisa. Jedine dvije osobe koje znaju za zločesti Alexandreov utjecaj su Alberto i Teova majka Josefa (Tania Scher), također praktikant spiritizma.

Ima tu još mali milijun likova (Globo ), ali ovi su nekako najbitniji. Prije svega, moram reć da mi je tako čudno gledat starije Globove telenovele kad setovi nisu bili još toliko graciozni kao danas, ne lupaju iritantne pjesme za svaki mogući lik kad se pojavi na ekranu, serija je polagana (malo podsjeća na stil Manoela Carlosa) i mirna, svaka epizoda ne završi nekim cliffhangerom. Uvodna pjesma 'A viagem' od Roupa Nova je PREDIVNA.

Glumci - Christiane Torloni i Antonio Fagundes izvrsni. Pogotovo Christiane jer za Dina treba imat 'paciencie', ali ona je fantastično glumi. Od ostale ekipe valja izdvojiti Andreu Beltrao, Lucinhu Lins, Claudija Cavalcantija i Lauru Cardoso. Svi su redom odlični.

Miguel Falabella - kad ga gledam u humorističnim serijama ala Pe na Cova, tamo mi je OK. Al ovdje je dosta loš, u nekim scenama stvarno kao da čita tekst s blesimetra. Mauricio Mattar je još i malo bolji od njega, al u scenama kad je pijan je OČAJAN. Škola glume Caio Castro.

Laura Cardoso ima TAKO GENIJALNE SCENE da doslovce samo stanete i piljite u ekran kako ta žena vlada scenom. :naklon: Ovo su scene kad prvi put Alexandre upravlja njome, pa se iz mile ženice pretvori u aždaju.









Čitao sam komentare po netu i svima je Maroca super, meni je baba iritantna na kub. Općenito mi je čitava familija Toledo tih prvih 30-ak epizoda bila totalna blasfemija jer su se svi ponašali kao da je Alexandre zgazio psića na cesti, a ne hladnokrvno ubio čovjeka. Baba isto krivi Estelu šta ju je muž napustio, uopće joj ne vjeruje kad kaže da Ismael nije vrijedio ništa ni doprinosio familiji, ma grozna je. Ona je treći iritantni lik. #2 mjesto pripada Estelinoj kćeri Beatriz koja je obično, razmaženo, tinejdžersko govance koje je ogorčeno i mrzi cijeli svijet, a ja nisam više toliko tolerantan prema takvim likovima u serijama. #1 mjesto pak pripada Otavijevoj derištadi Tatu i Duduu koji se ponašaju kao da im je 10 godina (pogotovo je blasfemija kod Tata jer u seriji ima 22 godine, glumi ga tip od 32 koji izgleda kao da ima 42 ), kriče šta im se tata zanima za drugu ženu, šokirani su kad digne glas na njih i spočitne im pizdarije koje rade, užas.

Uglavnom, vrlo dobra telenovela (neću reći odlična, jer imam još epizoda do kraja).
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 17:00   #2263
Quote:
Jay&AmberFan kaže: Pogledaj post

Band:
Emitiraju se posljednji nastavci "Binbir gece", a nju za par dana zamjenjuje "Fatmagul".
Vec vidim najezdu Turaka u zemlji karioka.
Ajshen i Atif i svi oni
__________________
frau merkel kaze: do you know how? a hrvati: vau vau
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 21:49   #2264
'Presença de Anita' volta ao VIVA em setembro

Manecova super-uspješna mini-serija iz 2001., od 16 epizoda, "Presença de Anita" će od sljedećeg utorka biti reprizirana na Canalu Viva.

(Valjda će epizode biti negdje uploadane.)
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2015., 20:22   #2265
Pozdrav Globoljupci! Trebao bih preporuku: Passione ili Paraiso? Obrigado!
željko86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2015., 23:33   #2266
Quote:
željko86 kaže: Pogledaj post
Pozdrav Globoljupci! Trebao bih preporuku: Passione ili Paraiso? Obrigado!
Ovisi šta voliš. Paraiso ti je polagana serijica, s ljubavnom pričicom, bez nekih velikih negativaca.

Passione ti je trešasta, napeta, s dobrim negativcima.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 14:16   #2267
Kao mogući protagonisti novele "Velho Chico" spominju se Antonio Fagundes & Letícia Sabatella.
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 14:38   #2268
Ekipa, trebam pomoć. Počela sam nakon Lado a lado gledati ovu novu brazilsku telenovelu Dragocjeni biser i primijetila sam u njoj jednog glumca koji mi se čini da je Thiago Lacerda... uglavnom, sjećam se jedne brazilske telenovele koju sam gledala prije sigurno 9-10 godina, čini mi se da je bila smještena u Sao Paolo, crnci rade kao robovi na plantažama kava i glavni lik je mislim Thiago i on je pijanist bio i zaljubi se u neku bogatunku. Zna li itko koja je to serija??? Puno biste mi pomogli.
petrunjelaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 15:25   #2269
Terra Nostra?
__________________
All the king's horses, all the king's men couldn't put me together again 'cause all of my enemies started out friends, help me hold onto you
I've been the archer, I've been the prey, who could ever leave me, darling? But who could stay?
PamSwynford is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 15:30   #2270
Quote:
petrunjelaaaa kaže: Pogledaj post
Ekipa, trebam pomoć. Počela sam nakon Lado a lado gledati ovu novu brazilsku telenovelu Dragocjeni biser i primijetila sam u njoj jednog glumca koji mi se čini da je Thiago Lacerda... uglavnom, sjećam se jedne brazilske telenovele koju sam gledala prije sigurno 9-10 godina, čini mi se da je bila smještena u Sao Paolo, crnci rade kao robovi na plantažama kava i glavni lik je mislim Thiago i on je pijanist bio i zaljubi se u neku bogatunku. Zna li itko koja je to serija??? Puno biste mi pomogli.
Terra Nostra.

Iako si pobrkala likove jer pijanist je bio Toni (Reynaldo Gianecchini) u Esperançi
mlac13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 15:44   #2271
Thiago Lacerda je bio pijanist u "Brazilskom akvarelu" (Aquarela do Brasil). Možda na nju misliš?

https://pt.wikipedia.org/wiki/Aquare...ss%C3%A9rie%29
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 22:48   #2272
https://www.facebook.com/31348294883...387943/?type=3

"Vale Tudo" ("Vale Tudo – Um jeden Preis") & "Roda de Fogo" ("Spiel mit dem Feuer") se repriziraju u Njemačkoj, na kanalu Passione.
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 15:06   #2273
Record izgleda za glumačku postavu gleda koji su sve Globovi glumci zadnji put telenovelu snimili u periodu 2010.-2015., pa ih sve guraju u nadolazeću "Josue e a terra prometida". Sidney Sampaio bi trebao igrat glavnu ulogu Josuea kojeg trenutno glumi i u "Os dez mandamentos". Larissa Maciel, Perola Faria i Guilherme Winter, svi iz "Os dez mandamentos" igrat će u prologu "Josuea". Znači, gostovanje od 2-3 epizode.

Od bivših Globovih glumaca potvrđene su Paloma Bernardi (Mia iz "Viver a vida", posljednju ulogu snimila 2012. u "Salve Jorge"), Nivea Stelmann (Graca iz "Chocolate com pimenta", posljednju ulogu snimila 2011. u "Morde e assopra"), Kadu Moliterno (posljednju ulogu snimio 2015. u "Alto astral"), Cristiane Oliveira (Zuleika iz "Paraiso", posljednju ulogu snimila 2012. u "Salve Jorge"), a sad su bacili oko i na Helenu Ranaldi koja je odsutna od malih ekrana od završetka "Em familia" 2014. godine. Caio Blat i Marcello Antony su im se zahvalili na ponudama, no prvi je odlučio ostat na Globu i snimat "Joaquina, filha de Tiradentes", a drugi nema ugovor s Globom, no smatra da mu Record nije ponudio dovoljno novca da pređe kod njih.

Također je odjeknula vijest kako će Record u terminu od 20:30 sati stalno emitirati biblijske telenovele. Jedini izuzetak je "Escrava mae" koja kreće u 11. mjesecu kompletno snimljena. Nakon nje će u drugoj polovici 2016. krenuti "Josue e a terra prometida", a potom drugi biblijski projekti. Ne spominje se više uopće remake "Pai heroi", što mi je malo čudno. :/ Ili bar da iskoriste uspjeh ODM, pa da lansiraju i drugi termin za telenovele.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 19:09   #2274
18.10. na RTRS-u kreće Globova serija iz 2010. od deset epizoda - "Žene iz Rija", biće emitirana nedjeljom u 22h.



Globo TV International: "The Cariocas", opis likova, trejler sa titlovima na engleskom.

Entrada/Abertura
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 18:31   #2275
Manoel Carlos za sledeću godinu priprema mini-seriju od deset epizoda, koja bi trebala da se zove “Castelo de areia”.
Quote:
Manoel Carlos está escrevendo uma minissérie para a Globo de inicialmente dez capítulos. Com título provisório de “Castelo de areia”, trata-se de uma história de amor entre jovens ambientada no Rio e em Florianópolis. É uma produção para o ano que vem.
Kogut
friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2015., 10:14   #2276
Quote:
friend kaže: Pogledaj post
Manoel Carlos za sledeću godinu priprema mini-seriju od deset epizoda, koja bi trebala da se zove “Castelo de areia”.

Quote:
Manoel Carlos está escrevendo uma minissérie para a Globo de inicialmente dez capítulos. Com título provisório de “Castelo de areia”, trata-se de uma história de amor entre jovens ambientada no Rio e em Florianópolis. É uma produção para o ano que vem.
Kogut
Odlična vijest!

Ovdje piše da bi mogla ići u terminu od 23h.
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2015., 16:47   #2277
U noveli das onze Márcije Prates sljedeće godine će protagnosticu glumiti Andreia Horta, a negativku Mariana Ximenes. => Izvor
__________________
Ellen Ripley
Ana Jacqueline is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2015., 16:57   #2278
Globo je potvrdio da će novu telenovelu "Haja coracao" koja starta tek u travnju 2015. zamijeniti nova telenovela Marije Helene Nascimento "Sonha comigo", a u fokusu serije bit će rock svijet. Premijera zakazana za listopad 2016.

Beth Goulart i Paloma Bernardi bit će glavne negativke u novoj Recordovoj biblijskoj telenoveli "A terra prometida". Izbacili su ono "Josue" iz naslova. Novost je da ona sirota "Escrava mae" neće ugledat svjetlo dana sve do veljače 2016. kada će krenuti u novom Recordovom terminu za telenovele u 19:30 sati. "A terra prometida" će pak krenut u terminu 20:30 u ožujku 2016. Tako Recordasto. Nakon tko zna koliko godina imaju hit u onoj blentavoj "Os dez mandamentos" i onda će sve ujebat sad jer će nju zamijenit repriza "O rei Davi" čiju je reprizu pak prije nekoliko mjeseci jedva gledalo 3% publike. :klap:

"Velho chico" zamijenit će "Sagrada familia", a nju će pak u prvoj polovici 2017. zamijenit novi proljev Glorije Perez.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2015., 15:50   #2279
Ligações Perigosas

Ghilherme Lobo če odigrati lik Seltona Melloa u mladosti.



Dok će Isabella Santoni odigrati lik Patricije Pillar u mladsoti.



Baš liče njih dve.

Quote:
Ligações Perigosas é escrita por Manuela Dias e tem supervisão de texto de Duca Rachid. Baseado no clássico "Ligações Perigosas", de Choderlos de Laclos, a minissérie tem direção de núcleo de Denise Saraceni e direção geral de Vinícius Coimbra e tem previsão de estreia para janeiro de 2016.
Izvor
friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 15:56   #2280
Quote:
A APCA – Associação Paulista de Críticos de Arte – definiu os cinco finalistas a melhores do ano na Televisão para cada uma de sete categorias. Os membros da APCA (entre os quais, este colunista) se reunirão em dezembro para escolher o melhor de cada categoria, através de votação. Cada vencedor receberá o Troféu APCA na cerimônia da 59ª Premiação da APCA (em São Paulo), no primeiro trimestre de 2016, ano em que a entidade completa 60 anos.

Novela:



Além do Tempo'' (de Elizabeth Jhin, Globo)
I Love Paraisópolis'' (de Alcides Nogueira e Mário Teixeira, Globo)
Os Dez Mandamentos'' (de Vívian de Oliveira, Record)
Sete Vidas'' (de Lícia Manzo, Globo)
Verdades Secretas'' (de Walcyr Carrasco, Globo)


Série/Minissérie/Seriado:



Amorteamo'' (de Cláudio Paiva, Guel Arraes e Newton Moreno, Globo)
Felizes Para Sempre?'' (de Euclydes Marinho, Globo/O2 Filmes)
Magnífica 70'' (de Claudio Torres, Renato Fagundes e Leandro Assis, Conspiração/HBO)
Os Experientes'' (Globo/O2 Filmes)
Pé na Cova'' (de Miguel Falabella, Globo)


Ator:



Alexandre Nero (Romero Rômulo em “A Regra do Jogo'', Globo)
Domingos Montagner (Miguel em “Sete Vidas'', Globo)
Juca de Oliveira (Napoleão Roberto em “Os Experientes'', Globo/O2 Filmes)
Rafael Cardoso (Felipe em “Além do Tempo'', Globo)
Tony Ramos (Zé Maria em “A Regra do Jogo'', Globo)


Atriz:



Drica Moraes (Carolina em “Verdades Secretas'', Globo)
Grazi Massafera (Larissa em “Verdades Secretas'', Globo)
Irene Ravache (Vitória em “Além do Tempo'', Globo)
Marieta Severo (Fanny em “Verdades Secretas'', Globo)
Simone Spoladore (Dora Dumar em “Magnífica 70″, Conspiração/HBO)


Diretor:



Cláudio Torres (por “Magnífica 70″, Conspiração/HBO)
Fernando Meirelles (por “Os Experientes'', Globo/O2 Filmes)
Jayme Monjardim (por “Sete Vidas'', Globo)
Mauro Mendonça Filho (por “Verdades Secretas'', Globo)
Rogério Gomes (por “Além do Tempo'', Globo)


Quote:
A APCA originou-se da ABCT (Associação Brasileira de Críticos de Teatro, criada em 1951). Em 1956, de ABCT, passou a ser APCT (Associação Paulista de Críticos de Teatro). Só em 1972, a entidade deixou de premiar apenas o Teatro e estendeu-se a outras áreas artísticas – já como APCA. Portanto, os melhores da Televisão são eleitos desde 1972.
Nilson Xavier
friend is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:05.