Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2015., 23:05   #861
Sve čekam da Tajar kokne i ovoga "od povjerenja" kako uvijek bude.
Kako se nitko od zaposlenih nije sjetio da ga ovako malog kokne.
Bio bi predobar kraj da nas iznenade i da ga neko "od povjerenja" kokne.

Elif je mogla povezati grivu prije jela.

Nadam se da će Elif poslušati ovaj put i NE miješati se gdje ne treba.
Nadam se.
Ivanchy91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 23:08   #862
Stara je meni ko pravi vrag od pocetka,one njene oci uzas
a signorina kuha sa raspustenom kosom mlati joj nad padelama nevjerojatno

Moze mi netko reci prijevod nikako da skuzim onog njihovog svaka druga im je boze boze,o boze
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 23:11   #863
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Stara je meni ko pravi vrag od pocetka,one njene oci uzas
a signorina kuha sa raspustenom kosom mlati joj nad padelama nevjerojatno

Moze mi netko reci prijevod nikako da skuzim onog njihovog svaka druga im je boze boze,o boze
Ja sam razumjela "Alah ala" pa sad...

Pelin je to svaka druga.
Ivanchy91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 23:14   #864
Quote:
Ivanchy91 kaže: Pogledaj post
Ja sam razumjela "Alah ala" pa sad...

Pelin je to svaka druga.
I meni se tako cini...
Da ona cesto to govori a i Omer poceo i stari sismis
Ali kad Pelo kaze mi nekako najmjesnije zvuci
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 23:16   #865
Talking

Pozdrav, kasnim gledaocima 44 serije. Mislim na vreme prikazivanja...
Ocekivala sam bar malo vise emocija...ljutnje , besa, na GG, ali ne i gadljivost prema ljubavi i seksu.
Ova je epizoda svojevremeno izavala haos na spojlerima, analiziran je svaki pokret, svaki pogled....razlagan je do sitnih detalja komentarisan fotkan.
Ali gadljivost, to nerazumem.
Mozda je zaista to iscekivanje serije svake nedelje, strast i zelja da E i O ostanu zajedno, pa i to sto su same epizode isle u celini....doprinelo drugom pristupu gledanja i shvatanja. Secam se da sam bila zatecena sopstvenim emocijama tj. tugom koju je u meni izazvala epizoda sa njhovim rastankom, do fizickog bola... neverovatna jacina osecaja. Neko je lepo rekao na temi : zaljubio sam se u njihovu ljubav. Neko se nije zaljubio. Tako je to u zivotu.
Prelepa 44 epizoda.
Pomirenje....Oprastanje....Razumevanje....Strast.. ..Neznost.....Prelepo.
Ili bolje receno : Zivotno.... Realno.
melek1961 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 23:24   #866
Elif bi trebala imati špijunku na vratima i suzavac pokraj vrata i mogla bi samo špricnut malo na Tajara i nebi joj se ispriječio na vratima. Joj joj....
Ivanchy91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 02:11   #867
Vozdrica

Uff, uff, uff...
Quote:
AKIF kaže: Pogledaj post
kažu dok nisi u situaciji nećeš znati...pa tako unaprijed tražim blagost, jer i dalje sve manje i manje razumijem Elif...
Razumijem Elif od samog početka, ali, moram priznati da ne razumijem većinu napisanog u ovom postu
Quote:
njenu potrebu poricanje, stvarnosti i istine, njenu tako kolebljivu vjeru u Omerovu ljubav, jest da nije bezuvjetna, ali nije da je nema, jer i on tako pravičan dila sa glavnim krimosom dokaze, radi seke...
Ne razumijem na osnovu čega si zaključila da Elif poriče stvarnost i i stinu!?
I da je njena vjera u Omerovu ljubav kolebljiva!?
Quote:
poricanje Elif, koja se nije suočila sa gubicima,
Koje gubitke poriče Elif!? S kojim gubicima se nije suočila!?
Quote:
sa istinom svojih bližnjih,
Zašto misliš da se nije suočila ili da poriče istinu o svojim bližnjim!?
Quote:
koja nije poznavala niti oca niti majku, niti tetu, niti Bahar.
Da li je Elifin grijeh što nije u potpunosti poznavala svog oca!? Što ga nikada nije povezala sa kriminalom!? Što mu je vjerovala!?
Zar nije logično da dijete vjeruje svom ocu!? Pogotovo kad taj otac brigom o djetetu, pažnjom, ispunjavanjem djetetovih želja... pokazuje da voli svoje dijete!?
Da li je logično da dijete o kome njegov otac brine sumnja u istog tog oca!?
Zašto misliš da Elif nije poznavala svoju majku!? Da li je grijeh i zašto bi bio grijeh kad ju ne bi poznavala!?
Elif je voljela Bahar. Bila iskrena prema njoj. Povjeravala joj se. Vjerovala joj. Smatrala ju je najboljom prijateljicom. Ako joj je Bahar bila najbolja prijateljica zašto bi zbog bilo čega sumnjala u nju!? kakvo je to prijateljstvo ako postoji sumnja i nepovjerenje!?
Da li je Elifin grijeh što Bahar nije njoj bila ( najbolja ) prijateljica!?
Quote:
koja je živjela u svom svijetu u oblacima,
Je li zabranjeno živjeti u svom svijetu u oblacima!?
Kome Elif nanosi štetu ako živi u svom svijetu u oblacima!?
Da li je živjeti u svom svijetu u oblacima grijeh!?
Quote:
pa i sama počinila kaznena djela, od kara pare
Učešće u kara para biznisu sigurno jeste kazneno djelo.
Samo, ne treba zaboraviti da Elif u tome nije učestvovala dobrovoljno.
Elif je ucijenjena sestrinim životom i zato je počinila to kazneno djelo.
I iako živi u svom svijetu u oblacima, Elif je bila savršeno svjesna da je učešće u kara para biznisu kazneno djelo. Nakon što je priznala Omeru da je bila prisiljena učestvovati u tome, odlučila se sama prijaviti i odgovarati.
Omer ju je, zajedno sa Samijem, svojim bivšim šefom iz Odjela za organizirani kriminal, u tome spriječio, otevši ju ispred policijske stanice.

Nakon što je zajedno sa njima, kao insader, učestvovala u "operaciji" sve optužbe protiv nje, kao počinioca kaznenog djela kara para biznisa, su povučene.
Quote:
do, pokušaja ubojstva Huse. poricanje Elif istine o svom sudjelovanju u nečasnom, u svojoj igri policajaca.
Elif je svjesna da je pogriješila što je napala Huseyina i što ga je uopšte išla vidjeti i razgovarati s njim.
Huseyin ju je uspio u tolikoj mjeri isprovocirati da je u potpunosti izgubila kontrolu i reagovala u afektu.
Spoznaja da je bila u stanju napasti Huseyina makazama ju je šokirala.
Elif to ne poriče. Naprotiv, odmah je Omeru ispričala šta se desilo i kako se osjeća zbog toga.
Quote:
i kad pomislim da ju mogu shvatiti, Elif učini sve, da je moja konkluzija, pogrešna. baš kao i Ipekicina.
Elif je, u afektu, isprovocirana Huseyinovim riječima, napala Huseyina makazama. To je njena krivica i Elif je te krivice svjesna.
Međutim, i Ipek je kriva. Kao policijski službenik trebala bi znati kako se postupa u slučajevima kao što je ovaj. Tih pravila nije se pridržavala.
Da ih se pridržavala, da je postupala po pravilima službe, Elif ne da ne bi bila u prilici da napadne Huseyina, nego ne bi Huseyina uopšte ni vidjela niti s njim bila u mogućnosti razgovarati.
Recimo da je Ipek željela učiniti uslugu Elif. Samo, usluga je bila, najblaže rečeno, traljava.
Potpuno neodgovorno, ostavila je Elif samu sa Huseyinom, u istoj prostoriji, a to nije smjela nikako uraditi.
Kad je već prekršila pravila službe i omogućila Elif da se suoči sa Huseyinom, trebala je pretpostaviti šta bi se moglo desiti između Elif i Huseyina i potruditi se da do toga ne dođe. Dovoljno je bilo da se sjetila sebe i svoje reakcije kad je išla vidjeti uhapšenog Serhata i kad se suočila s njim.
Quote:
ima Elif taj nadmeni stav, kojim posramljuje one ispod nje.

Quote:
čemu potreba suočavanja sa ubojicom?
Čemu potreba!? Rekla bih, zbog traženja odgovora na samo jedno pitanje: "Zašto si ubio mog oca?"
Usput, ne vjerujem da postoji žrtva koja nema potrebu suočavanja sa ubicom i traženja ( od njega ) odgovora na pitanje "zašto je ubio".
Quote:
čemu tajenje Omeru, da želi taj susret?
Iz dva razloga.
1. Zato što nije željela moliti Omera za uslugu.
2. Zato što je pretpostavljala da Omer najvjerovatnije ne bi dopustio njen susret sa Huseyinom.
Quote:
je li se ona odrekla Omera, i pojma o bezuvjetnoj ljubavi, uz svu patetiku meni posve neshvaćene omotnice koju gleda kao da je u njoj smrtna presuda. pa i da je nedužno dijete Omerovo, što to toliko mijenja u njenoj eventualnoj ljubavi spram inspektora. ako ga voli, prihvaća i to dijete. a da ga voli vjerovala bi njemu, sebi i svojoj intuiciji, pa ne bi imala potrebu rezati pramen i davati na analizu. ne izdaje li ona ovakvim činjenjem samu sebe, i ono što smatra važnim?
@AKIF, koju ti seriju gledaš!?
Elif se nije odrekla Omera, barem ne onda kada se Omer odrekao nje.
Elif se nije odrekla ni pojma o bezuvjetnoj ljubavi jer može se biti razdvojen a istovremeno bezuvjetno voljeti.
Elif gleda omotnicu jer ono što je u njoj, određuje njenu budućnost sa ili bez Omera.
Ovisno o rezultatu, omotnica bi mogla i biti "smrtna presuda" za Elif. Tačnije, za zajednički život nje i Omera.
Pozitivan rezultat DNK značio bi da Ipek i Omer nisu lagali kada su rekli da je Yagiz njihov sin i da je Omer, znajući to, zaista odlučio ( od sada pa u buduće ) živjeti sa Ipek i Yagizom. Kao porodica.
Krenuću ispočetka.
Omer saznaje da je njegov brat Huseyin ubica Elifinog oca.
Šokiran tim otkrićem, uvjeren kako će Huseyinov zločin zauvijek stajati između njega i Elif a njegovo prisustvo u Elifinom životu onemogućiti Elifin oporavak, odlučuje se na očajnički potez.
Ostaviće Elif na dan vjenčanja. Učiniće najgoru moguću stvar kako bi Elif zauvijek udaljio od sebe. Poniziće ju priznanjem da je Yagiz njegov sin i odlukom da umjesto sa Elif, nastavi život sa Yagizom i Ipek.
Ipek dolazi u vilu Denizerovih i saopštava Elif "istinu" o Yagizu, Omeru i sebi.

Elif joj ne povjeruje. Elif misli kako Omerovo očinstvo ne može biti razlog Omerovog odustajanja od vjenčanja i prekida veze s njom. Želi da joj Omer potvrdi Ipekinu priču. Želi od Omera čuti šta je odlučio. Sreće se s njim na rivi. Vidjevši Omera neobučenog za vjenčanje, u rolki, farmericama i jakni, Elif, na kraju, povjeruje Ipekinim riječima.
Shvata da je Omer odustao od nje i odlučio se za Yagiza i Ipek.
Međutim, nakon što je posjetila Fatiha u zatvoru i razgovarala s njim, Elif počinje sumnjati u Ipek-Yagiz-Omer "istinu".
Odlučuje sama istražiti o čemu se tu uistinu radi.
Uzima uzorke Omerove i Yagizove dlake za DNK analizu.
Pri tome, Elif ne zna za hala Nedret-Levent-Ipek "igricu" o podmetanju lažnih rezultata DNK.
U međuvremenu, Omer joj saopštava istinu o Huseyinu.
Omerovo priznanje o Huseyinu, navodi Elif da posumnja kako bi priča o Omerovom očinstvu mogla biti lažna i kako je bila samo izgovor za prikrivanje prave istine ( o Huseyinu ) i odgađanje njenog otkrivanja.
Zato sa nadom i zebnjom iščekuje rezultate DNK.
Ako rezultat bude negativan, to će biti dokaz da je Omer lagao o očinstvu, ili zbog Huseyina ili iz nekog drugog razloga.
Ujedno, negativan nalaz, za Elif bi bio poticaj da ne odustane od Omera i da pokuša otkriti zašto je Omer lagao o svom očinstvu.
Ako, pak, rezultat bude pozitivan, onda će kao takav, samo potvrditi Omerovu odluku da odustaje od Elif i njihovog života u dvoje.
Elif, u tom slučaju, mora odustati od Omera jer je on, odustavši od vjenčanja, već odustao od Elif.
Jedino što Elif tada preostaje je, da se pomiri sa takvom Omerovom odlukom.

Ima i nastavak...
Daša is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 02:12   #868
Nastavak...

Quote:
pa i da je nedužno dijete Omerovo, što to toliko mijenja u njenoj eventualnoj ljubavi spram inspektora. ako ga voli, prihvaća i to dijete.
Hmmm... ne radi se ovdje o tome da li Elif prihvata Omerovo dijete ili ne, i da li Elif voli Omera s djetetom ili ne.
Za Elifinu ljubav prema Omeru eventualno Omerovo dijete s drugom ženom nije nikakva prepreka. Omerovo dijete ne mijenja Elifinu ljubav spram inspektora.
Elif voli Omera, imao dijete s Ipek ( ili nekom drugom ) ili ne. Elif bi voljela i Omerovog sina ( s nekom drugom ženom ) jer je osjećajna i neosvetoljubiva.
Elif se ovdje ne pita. Omer je odlučio umjesto nje. On je donio odluku i stavio Elif pred svršen čin.
Bespotrebno je optuživati Elif za nešto, u čemu nema ni traga njenoj krivici.
Quote:
a da ga voli vjerovala bi njemu, sebi i svojoj intuiciji, pa ne bi imala potrebu rezati pramen i davati na analizu. ne izdaje li ona ovakvim činjenjem samu sebe, i ono što smatra važnim?
Baš zato što voli Omera, Elif mu u slučaju Yagiz-Ipek-Omer nije povjerovala. Jer da mu je povjerovala, odustala bi od njega.
Zato je vjerovala sebi i svojoj intuiciji. I baš zato je imala potrebu rezati pramen kose i davati ga na analizu.
Ovakvim činjenjem Elif ne izdaje sebe i ono što smatra važnim. Upravo suprotno, ovakvim činjenjem Elif ostaje vjerna sebi i onome što smatra važnim a to je Omer i njena ljubav prema njemu.
Quote:
nije lako s tri sestre, za razliku od nje, ove dvije su se suočile sa svojim demonima.
Recimo da su se Asli i Nilufer suočile sa svojim demonima pa ne bih o njima.
Zanima me, koji su to konkretno demoni sa kojima se Elif nije suočila!?
Quote:
jedna odabire ljubav gotovo nemoguću, i predaje joj je lakoćom, osjeća ju, osjeća se voljenom, ne preispituje ju više, nije joj ona na kušnji kao što to stalno čini Elif.
Elifina ljubav na kušnji!?
Pretpostavljam da bi to, po tebi, trebalo značiti da Elif ne voli dovoljno Omera!?
Koji su to konkretni dokazi koji potvrđuju ovu tvrdnju!?
Quote:
s druge strane, Omera nije shvatila kako je njemu sa činjenicom kojom je suočen. ili se nije dovoljno bavila s tim.
Uff, uff koja brzina osuđivanja!
Elif samo što je saznala da je Huseyin ubica njenog oca.
Da bi bila ispravna trebala bi učiniti - šta tačno!!??
Zaboraviti da je njen otac ubijen!? Zaboraviti da je Huseyin ubio njenog oca!? Zaboraviti da je Taner, Aslin suprug, uhapšen i ubijen u zatvoru jer je Huseyin podmetnuo dokaze o njegovoj krivici!? Zaboraviti da je Huseyin ubio Bahar!? Zaboraviti da ju je Tayyar, uz Huseyinovu pomoć, smjestio u zatvor!? Zaboraviti da ju Huseyin, samo čudnim spletom okolnosti, nije ubio onda kad je pobjegla od Serhata a on ju našao!?
Da bi bila ispravna, jedino na šta bi Elif ( kao ) trebala misliti je, kako je Huseyin Omerov brat i kako je Omeru teško jer mu je brat ubica!?
Quote:
ona ima pravo biti tužna, povrijeđena, ali nema pravo misliti da je njena bol veća od boli drugih.
Na osnovu čega, konkretno, tvrdiš da Elif misli kako je njena bol veća od boli drugih!?
Quote:
ono što mene svaki put preokrene je inzistiranje na tomu da je nevjerna najveći krimen, da je to nešto što se ne oprašta, da je to što jedino okaljava čast. žene preko svega prelaze, ali preko toga yok...
Ako povezuješ nevjeru sa Elif i njenim shvatanjima, onda si na krivom tragu. Već sam gore o tome pisala. Kad bi se pitalo samo Elif, ona nikad ne bi odustala od Omera zato što je Yagiz njegov sin. Njoj Yagiz ne bi bio smetnja.
Elif odustaje od Omera samo u slučaju da je on odlučio konačno odustati od nje. Ne može se na silu biti s nekim. Ako Omer neće da bude sa Elif ona tu ništa ne može promijeniti.
A ako nevjeru povezuješ sa Melike i njenim shvatanjima onda bi tvrdnja o nevjeri kao najvećem krimenu i mogla biti tačna. Takva shvatanja stvar su odgoja i nisu turska ekskluziva nego postoje širom svijeta.
To je jednostavno tako i proći će joj mnogo vremena da se takva shvatanja barem malo promijene, ako se ikada i promijene.
Quote:
što je sa stvarnim moralom, sa čistoćom duše, sa osjećanjem stvarne krivnje?
Kad već pitaš da odgovorim.
Glavni likovi ove priče, Elif i Omer, po mom shvatanju, osobe su sa stvarnim moralom, čiste duše i sa osjećajem stvarne krivnje.
Daša is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 08:44   #869
Quote:
ribica0903 kaže: Pogledaj post
Sjede Crnogorac i đevojka na klupici u parku.
- Viđe li ti ovaj mjesec?
- Viđe.
- Dosta je romantike, skidaj gaće!

Tako i Omer, istina malo oduuužio, ali na kraju se sve svede na isto.


Par rečenica, koje je Omer rekao pred vratima - bile su baš lijepe (ako izuzmemo ostale izrečene klišeje)... odustajanje od nje ako će ona biti sretna, ma baš lijepo

Šaketanje

Huso ranjen nišani sve u 16
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 16:45   #870
Angry Uzvišenost realnog života

Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
Huso ranjen nišani sve u 16
Opet samo površno gledanje gdje jedan protiv pet, šest, sedam i
možda osam pobjeđuje. To je život i to je realnost. Drugi glavni
ne može nakon što se ko mačak spusti niz onu tanku granu
priručnog stabla poginut od šačice istreniranih ubojica. Ne bi
to bilo realno. Osim toga ipak je ranjen, a budimo realni on
(ja se nadam) mora dohakat Omer Amaaaaan
ruka, jer kad ne bi bilo tako ode sva realnost života u 3pm i šire.
Značilo bi to da je borba za pravicu uzaludan trud. A nije, koliko
god to u našim malim životima uzaludno izgledalo.
A Omer Aman Bey se bidan trudi. Nije njemu laka, ne ne. U svoje
uredovno vrijeme on radi dok drugi spavaju u tim istim uredima.
Onda, u svoje uredovno vrijeme on se svađa s potencialnim drugim
slatkoriječivim muškarcem koji se bez srama i obraza uvaljuje
njegovoj miloj. Nakon toga u isto to vrijeme, uredovno,
on i neke njoke s točom jede. Slatko. A kako i ne bi kad je bilo i za
močit. I zamisli, svu tu dražesnost i milinu on prekida jer poso zove.
Iznenada. Zaista. Ali to je tako, dužnost zove. Ostaj ti mila sama
dok dođeš do doma ništa ti se neće dogodit, osim što te može strefit grom i pakao Tajar.

Možda će poslije ove sad akcije Omer poći na spavanje. Aman neka
pođe.
__________________
..ako jednom ne budeš toliko ponosna sve će onda započeti.......Demirzlatomoje
zenzo117 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 21:53   #871
Jadan mali ostao siroce mama ubijena a otac nis koristi
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 22:06   #872
Samo 2.put sam plakala gledajući KPA

1. Kad je Asli u zatvoru rekla da se sjetila da si je ubila mamu i pričala kako će Džan ostati bez mame.

2. Sad na ovo kako se Melike sažalila nad Burhanom.

A na scene s Melike i Elvan su mi znale zasuzit oči ovako često, glavnih mi bude žao ali ne pustim suzu.

Btw, Burhan je baš sladak. Tko bi rekao da su on i Jagiz iste dobi. Burhan djeluje stariji, tj. izgleda veći. A micek mali

Lijepo je Elif sredila terasu :klap:

Zadnje uređivanje Ivanchy91 : 27.08.2015. at 22:21.
Ivanchy91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 22:14   #873
A ovo dvoje Nilufer i Fatih me bas neeviraju.ona mi je tako mrtvo puhalo od pocetka mi iritantna
samo cekaju gdje ce se pohvatat dosadni su
Cudno kako milostiva nije vec ostala noseca
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 22:27   #874
Kak je slatka ona roštilj terasica u buducoj kucu Elmerica, predobro
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 22:35   #875
Sad ce ovaj manijak otet Elif samo je cekao da gosti odu
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 00:16   #876
Evo sam izračunala da ćemo ovu životnu priču pratiti još 2 tjedna + jedan petak i 1 ponedjeljak. Nemam blage veze ni sa medicinom ni sa kemijom, pa ako ima netko stručniji nek mi kaže jel postoji ovakva teška a lako nabavljiva droga? Po narudžbi te opandrči točno onako kako kupac želi. Dobro Tayar nije i oslabljeni sfinkter kao želju dodao i treće oko kao bonus.
I dok Omer ne zna oćel svrnut u Veseli plamičak ili do drvene i nadrljvljene Elif, Pelo pametno pita Ardu što se tu dogodilo!? Stiže još 1 polisaraba i u njemu baraba koji časkom ogradi trakom i baraku i Elif. Jbg i ona je dio crime scene, a ionako ne mrda. Elif ko lutka na krevetu sjedi i ne trepće, genijalci bi s njom u postaju da da iskaz. O majke ti, tko je ovo smislio?
Jes se ja poveselila prerano. Eno opet Huse. Piše pismo na daljinski, suza mu se proli. Okrenula sam i pogledala pola nekog sitcoma, vratila - on je još srao.
Nil - a Bože kju su napaljenu tuku od nje napravili. Uz obećanje da će dnevno bar 10 minuta vidjet mužića na quickyju u hotelskoj sobi rezerviranoj na tvrtku u kojoj osim Leventa kad ne cmolji oko kravlje gujsce - nitko ne radi. Nil bi za quicky sve istrkeljala.
Netko se fura na Tarantina i to loše. U svakoj epizodi imamo barem 1 ubojstvo sa brižljivo zapikslanom krvi. Ona sjekira u Fatihovim rukama i nađeno stopalo u baraci - fuj. Doduše, oni trontavi vatrogasci dobro da su i to našli.
A taman sam prije ovog htjela napisati kako je uz scenu pomirenja u kafiću kad je Omer jurio za Elif + njegova faca kad ga je tražila ključ od Peppa Pig kuće + njegov monolog ispred zatvorenih vrata , uistinu dobro osmišljenje i odglumljene scene - oni servraju ovo.
2 tjedna +1 petak + 1 ponedjeljak. Živili!
Zezica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 08:51   #877
na čijoj je strani fatih? stvarno me zbunjuje. nadam se da neće iznevjeriti šogija i motku. tajar se nekako zabrinuo zbog vatre koju nije on osmislio, a fatih miga očima kao lutak iz crtanog.
što se pelo sinoć raskokodakalaaaaa i ardu je izludila.
babetina i asli - čekam......
__________________
srce ne traži ni kavu, ni kavanu; srce traži razgovor,kava je samo izgovor
cincamarinca2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 08:51   #878
Stisli me problemi u RL i ne spavam, vrtim se, budim po mraku i stavljam rublje u mašinu itd pa se mislim otići do doktorice da mi da neku tableticu ( ne onakvu kakva je strefila Elif), ali neću... otkrila sam lijek...
Recitacija ( ili je monolog, nisam sigurna) i Huso, dekica i pola jedanaest, lijek za pet.

Borila sam se, borila, vidjela još neke scene, ali nisam upratila, Husina uspavanka je najbolja ja bacila oko, držala hrabro još neko vrijeme dok mama nije dreknula idi spavat' i eto.
Hvala ti Huso, ko' bratu.
__________________
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
ribica0903 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 10:33   #879
Quote:
ribica0903 kaže: Pogledaj post
Borila sam se, borila, vidjela još neke scene, ali nisam upratila, Husina uspavanka je najbolja ja bacila oko, držala hrabro još neko vrijeme dok mama nije dreknula idi spavat' i eto.
Hvala ti Huso, ko' bratu.
Joj ja sam isto morala prebacit Husu...tj obzirmo da sam na otoku pa mi nije signal bogzna kakav, stalno mi je crkavao program, i svaki put kad se povrati, Huske jos uvijek melje. Odvratan je i ogavno mi ga je gledat. Dali su mu toliko vremena i toliko tog ridanja i kvazimoraliziranja da mi se riga vise od njega.
Da me neshvatite krivo, inace volim u turskim serijama te duge monologe di se uvijek nesto moralizira, razpravlja o smislu i bespucima zivota, sve u nekakvom lirskom raspolozenju (btw. glazba koja ide uz Huskeova naricanja mi je ), ali to obicno bude od strane nekakvog babe, tate, moralne vertikale, mudrog starjesine ili tako nesto. Ovo jucer je bio 20 minutni monolog totalnog psihopata koji je valjda trebao izgledati kao scena kajanja i moljenja za oprost, stali vec, ali je toliko bila naporna da je to bilo za izrigat se. Pazi sad on tu pozdravlja svu familiju redom i govori, ajde ti kazam budi vakva, ti sine budi vakav, ti abi oprosti mi blabla.

Ma de mrš.
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 12:26   #880
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post

Ma de mrš.
Pridružujem se pobuni protiv ovakvog mazanja očiju. Ubojica
Husovog kalibra pred smrt treba monologom ispast mila dušica.
Od svih se bolno oprostit, svima uputit tople riječi i molbe
da svoje živote učine sretnim. Totalno prodavanje jaja za
bubrege. Možda u cilju Tajarove nadopune istih.

Metin-Fatih i njegova ženica Nezajažljivi i već pomalo
dosadni. Ista priča se stalno vrti.

Baš sam se pitala zašto Omer Komiser pogledava i dvoji. Plamen
i u njemu brat ili voljena urokana pod stablom. Sva sreća, laknulo
mi je kad je krenuo k njoj. Valjda je u trenutku postao svijestan
da mu je opet dala ključ od ljubavnog gnijezda. A je li?

Asli lukavica jedna, zbombižat će ona tetkurinu.
Ipek i dalje mulja. Što očekuje?

Jenge Melike me je dobrano rasplakala. Bit će mu mama, nek je
zove da ga tješi. Nek mu bude mama.
Nešto toplo i u ovoj priči.
__________________
..ako jednom ne budeš toliko ponosna sve će onda započeti.......Demirzlatomoje
zenzo117 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:13.