Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2015., 14:32   #2381
borosaur is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 15:28   #2382
Quote:
Shadawing kaže: Pogledaj post
...No, ovo je topic za naše radove, zar ne

http://img15.deviantart.net/0f9a/i/2...a1-d95o9in.jpg
...
Da, ako se riječ "rad" ne koristi u preširokom značenju;
ono:
Katica Marici: "I, što si danas radila poštenog?"
Marica: "Nešto sam cijeli dan kopirala."


No, kad smo već kod takvih rabota...
te lubanje si
a) iz glave crtala?
b) gledala na sliku s interneta (link imaš, link više nemaš)
c) gledala si na "realnu" sliku (recimo, "slika je bila u nekom modnom magazinu, ali ne znaš više u kojem")

To (ili "a", ili "b" ili "c") će biti dovoljno. U nikakve detalje ne trebaš ulaziti (sada, kasnije će možda biti potrebno neko sasvim kratko obašnjenje čega)...
A ne moraš se ni bojati odgovoriti... ...naravno, ako je kod /heh, eh/ "tehnike crtanja" ovaj put pak zaista sve štimalo
adelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 17:40   #2383
Quote:
Katharina kaže: Pogledaj post
Nevjerojatno kako ljudi reagiraju na tuđi savjet. Najbolje mi je da čkomim ubuduće... jer ni dobre namjere više ne vrijede.
Ne shvaćaj sve baš doslovno. Zezancija
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 20:59   #2384


Shadawing is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 06:53   #2385
Napokon sam nabavio tablet pa cijeli dan crtam pizdarije.

Kompleks is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 08:41   #2386
Quote:
Shadawing kaže: Pogledaj post
Ako želiš biti character artist, onda nemoj gubiti vrijeme na landscape.
__________________
Empire met its end
Katharina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 13:19   #2387
Quote:
Katharina kaže: Pogledaj post
Ako želiš biti character artist, onda nemoj gubiti vrijeme na landscape.
Tnx for advice I sama sam zbunjena s tim jer gledam razne clanke o tim stvarima i sa jedne strane vidim "radi samo charactere!" dok sa druge "dobar character artist zna i landscape i sve radit"
Ovo sam nacrtala pocetkom 8og mj, i od tad se striktno drzala charactera, but I'm still confused.
Shadawing is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 14:08   #2388
Quote:
Shadawing kaže: Pogledaj post
Tnx for advice I sama sam zbunjena s tim jer gledam razne clanke o tim stvarima i sa jedne strane vidim "radi samo charactere!" dok sa druge "dobar character artist zna i landscape i sve radit"
Ovo sam nacrtala pocetkom 8og mj, i od tad se striktno drzala charactera, but I'm still confused.
Hm da, tipični početni(čki) problemi. Meni je osobno dugo trebalo da shvatim kako fokus ima smisla i ako se držiš jedne stvari = lakše ćeš postati pro, prepoznatljiva, neće ti misli lutati nego ćeš gledati u jednom smijeru i na koncu konca, ako ne odustaneš, postat ćeš ta character girl za koju će svi znati.

Ima i druga varijanta gdje ideš malo šire, ali ne previše. Odlučiš se za dvije-tri teme koje su usko povezane, npr. full page ilustracija koja sadrži figuru lika u akciji i iza figure se nalazi nekakav odličan landscape. Recimo, takve stvari su savršene za neke covere ili sl. Ali opet, ne crtaš danas full page ilustracije, a sutra mrtvu prirodu nego u portfoliu imaš figuru na bijeloj površini, landscape bez figure i ta dva elementa zajedno što ti opet omogućuje širu paletu klijenata.
__________________
Empire met its end
Katharina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 14:12   #2389
Da, full je teško na početku se opredijelit za nešto. Svakako ću se više držat fokusa, tnx
Shadawing is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 10:07   #2390
__________________
https://www.instagram.com/dark_indigox
Staplen is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 11:15   #2391
Quote:
Shadawing kaže: Pogledaj post
...Ovo (šuma") sam nacrtala pocetkom 8og mj, i od tad se striktno drzala charactera
...i kod obadva te ujedno jedina ovdje objavljena post-početkomosmog "tvoja" "rada" (žemska koja sjedi i lubanje) je riječ o striktnom korištenju kopiranja - precrtavanja u prevarantskom smislu...

slika dolje:
Character bez karaktera by Adelon
ulje na vatri 58px × 30px

adelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 13:47   #2392
Quote:
Shadawing kaže: Pogledaj post


Odlično! Imaš još toga?
Griffs is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 15:19   #2393
Nemam, ovo je bilo u sklopu sketchbook challengea kojeg smo imali na fb grupi, svaki dan neka druga tema Nisam inače radila toliko landscape, nekad samo kad smo bili forsani u srednjoj Ne volim inače landscape radit Iako, ovo je čak i bio gušt radit, dunno why
Shadawing is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 14:13   #2394
ev i moje zanimacije
__________________
http://tihomir.info
andrijagorr is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 15:12   #2395
Veoma zanimljivo radovi... pogotovo one ratničke figurice.
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 16:19   #2396
Sviđa mi se jako, i zmajić
Shadawing is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 20:36   #2397
Quote:
Shadawing kaže: Pogledaj post
Nemam, ovo je bilo u sklopu sketchbook challengea kojeg smo imali na fb grupi, svaki dan neka druga tema Nisam inače radila toliko landscape, nekad samo kad smo bili forsani u srednjoj Ne volim inače landscape radit Iako, ovo je čak i bio gušt radit, dunno why
Nastavi radit ono što ti je gušt.
Griffs is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 22:43   #2398
Quote:
Griffs kaže: Pogledaj post
Nastavi radit ono što ti je gušt.
Da, odličan i "ljudski" (kao čovjek čovjeku) prijedlog... Samo, taj prijedlog je u ovoj temi i točno u ovoj situaciji bliže "bezobraznosti" nego "ljudskosti".

Ovo je tema za objavljivanje vlastitih radova koji pokazuju na barem nekoliko iznadprosječni nivo sposobnosti likovnog izražavanja - što kopiranje (precrtavanje "pomoću stakla na prozoru") nikako nije!
Nitko nije prisiljen doći ovamo objaviti čak ni ono što je nacrtao u okviru svojih crtačkih sposobnosti, a kamoli objaviti stvari koje je iz nekog razloga (za privatnu namjenu obično sasvim prihvatljivog) precrtao "pomoću prozora", ukrao u kompletu i slično.

Objavljivanje "radova" koji prikazuju lažne crtačke sposobnosti, je namjerno obmanjivanje "ciljane publike" (u ovom slučaju namjerno obmanjivanje svih nas na temi).

Zašto još "ne dam mira"? Zato, jer predlažeš na likvnom područjju raditi "ono što joj je gušt" osobi, kojoj je na likovnom području gušt "hvaliti se" crtačkim sposobnostima koje ni blizu ne posjeduje.
Jer, na "sketchbook challengu" koji ti (nam) je spomenula, je ista pjesma kao i ovdje. Predstavlja se s crtežima kod kojih se (kod većine njih) na kilometar daleko vidi da su urađeni na isti način kao ovdje objavljena žemska (i lubanje naravno).

Je'l tako Shadawing?
Kako to da ne reagiraš? Ono prije (glede žemske i lubanji) su ipak "ozbiljne" optužbe. Evo ti sad još isto takve optužbe i glede (većine) tvojih objava na "sketchbook challengu"... ali dobro, to je "tamo" - samo, pošto si sama spomenula one tvoje objave, bio bi red da na to ovdje kažeš koju riječ ili dvije... recimo "lažeš, od onog tamo ništa nije kopirano/precrtano na način kao što je žemska (a bogme i lubanje) ovdje"...

adelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 09:12   #2399
Taze storyboard.
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 14:23   #2400
Metal, imam osjecaj da ti bolje leze ciste linije i ti ostri, stripovski elementi nego ove mekse stvari , but I could be wrong.
Shadawing is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:22.