Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2011., 21:00   #2001
Quote:
mya_7920 kaže: Pogledaj post
Znate kad mi je najdraže što više ne pušim? Kad vidim ljude kako doslovno trče s predavanja, posla, biločega, panično stišću cigaretu i jedva čekaju da zapale. Koliko sam se stresa riješila kad sam ostavila cigareta... I kad mogu otrčati pola sata na stazi bez da se skoro ugušim... Godina i 3 mjeseca neki dan...
Čestitke!!!
Ja danas ponovno iskusila novu situaciju-fax. Naravno,s posla trčim na predavanja,vrijeme pauze,svi trče po čik na ovu smrzotinu,a ja listam novine u grijanoj prostoriji. Ponosna

Galo,izdrži...meni dođe onak,jaka želja,ali samo želja,razum kaže ne,pluća kažu ne,ali brzo prođe. Živjele brusnice!
Glo is offline  
Old 17.10.2011., 21:03   #2002
Quote:
Vilibald kaže: Pogledaj post
da ženski
svi muškarci koje znam, a prestali su pušit su se raspojasali. i to onak, poštenski. dio vrate, dio ostane.
Ma mislio sam na to da nismo opterećeni toliko kao vi

Inače, evo baš mi cura sad govori da sam smršao malo
papirlova is offline  
Old 17.10.2011., 21:08   #2003
Quote:
Glo kaže: Pogledaj post
Čestitke!!!
Ja danas ponovno iskusila novu situaciju-fax. Naravno,s posla trčim na predavanja,vrijeme pauze,svi trče po čik na ovu smrzotinu,a ja listam novine u grijanoj prostoriji. Ponosna
Kako je gušt sjediti unutra u bircu, bez dima, s novinama. U toplom.
papirlova is offline  
Old 17.10.2011., 21:08   #2004
Quote:
papirlova kaže: Pogledaj post
Ma mislio sam na to da nismo opterećeni toliko kao vi

Inače, evo baš mi cura sad govori da sam smršao malo
u kojem dijelu?
__________________
ma jebeš potpis
Vilibald is offline  
Old 17.10.2011., 21:22   #2005
Quote:
Glo kaže: Pogledaj post
Čestitke!!!
Ja danas ponovno iskusila novu situaciju-fax. Naravno,s posla trčim na predavanja,vrijeme pauze,svi trče po čik na ovu smrzotinu,a ja listam novine u grijanoj prostoriji. Ponosna
Ej, Glo, i ti studentica.
Meni danas stigla obavijest o upisu u novi semestar pa ću kroz dva tjedna, ako bog da, i ja gledati većinu kolega kako se smrzavaju.

što se tiče brusnica, već mi muka od njih, al nešto moram žvakati

Zadnje uređivanje Sashica : 17.10.2011. at 21:49. Reason: uređivanje quota
galo is offline  
Old 17.10.2011., 21:23   #2006
Quote:
Vilibald kaže: Pogledaj post
u kojem dijelu?
Trbuh i to
papirlova is offline  
Old 18.10.2011., 12:40   #2007
Meni je 16. dan. I dalje mi se svaki dan javi zelja za cigarom ali ne pada mi na pamet zapalit i tocka.
Jedem ka luda,vec su 2 kg isla gori,ali tjesim se da meni to lako ide i gori i doli.A i treniram pa ce bit manja steta.
Zene moram vas upozorit na ovo: nepusenje + pms = potpuna neuracunljivost! Ali prezivit cu i to!
Moj quitcounter mi kaze da nisam popusila 300 cigareta.
mili222 is offline  
Old 18.10.2011., 18:48   #2008
Polako ali sigurno se bližim datumu kada ću obilježiti dva mjeseca od zadnje cigarete.
Za sve koji ste na tom putu: teško je ali se da.
I meni je bilo teško, ujutro, popodne, navečer. Da, navečer, kad ostane kuća "prazna", klinci u krevetu a ja obično čašica za opuštanje i pljuga da "završim" još jedan dan.
Kako stvari stoje danas. Uveče ukoliko mi to situacija dozvoljava odem na šetnju sa psom. Inače odem pod tuš, uređjuem se duže nego inače (pozna mi se) i onda pred telku. Ne pijem ništa osim cedevite ili čaja. Jedem nekežitarice s mlijekom.
Trenutno grickam kikiriki. Ok. To je zlo. ali, moram i malo omega 3 upucat u sebe
U svakom slučaju je osjećaj koji me preplavlja zbog činjenice da ne pušim.
Izdržite!!!!
Stara Seve is offline  
Old 19.10.2011., 11:03   #2009
Seve, kojeg si točno datuma prestala pušit?
BoDerek is offline  
Old 19.10.2011., 11:17   #2010
Quote:
BoDerek kaže: Pogledaj post
Seve, kojeg si točno datuma prestala pušit?
Mislim da 30.8.. (utorak popodne - jučer bilo 7 tjedana).
A ti? Isto ko ja ili koji dan prije?!
Tvoj mi je post dao misliti (o depri). Thanks.
Uglavnom nema krize više i sve mi je ok.
Čak ni potrebu pisati o tome.
Svaki dan mi je lakše, normalnije... više mi dani ne prolaze tako sporo ko na početku. Puno se smijem. Mnogo više nego prije. Provodim vrijeme na zraku- hodam kilometrima. Sportski život.. Zdraviji. I sad sam bolje.
Većinu dana sam mirnija nego prije, tu i tamo živčana ali samo na dragog (wtf?!)
Izgledam svježije. Pogotovo ujutro. Ne boli me više glava.
Ok... danas sam se probudila s prehladicom. ali to nije posljedica prestanka.
Više ni ne znam kaj bi pisala. Meni je 6 tjedana bilo teško. Prvih tri nesnosno teško, slijedeća tri depre - predugo su se mi vukli dani. I jako sam gladna bila. No mislim da i taj dio ide na bolje. Pod kontrolom.
Stara Seve is offline  
Old 19.10.2011., 11:26   #2011
Ja sam 31.8. Srijeda rano izjutra
Odnosno zadnja pljuga je bila utorak navečeer prije spavanja.

Aj, drago mi je da ti je sad bolje. Ma tolko toga se promijeni na bolje nakon prestanka pušenja. Nikad nikad ne bih to bila rekla.
BoDerek is offline  
Old 19.10.2011., 11:41   #2012
Quote:
BoDerek kaže: Pogledaj post
Ja sam 31.8. Srijeda rano izjutra
Odnosno zadnja pljuga je bila utorak navečeer prije spavanja.
.
Pa to je isto skoro ko ja. Par sati razmaka.
Stvarno sam mnogo bolje. Do prije par danasam "googlala" i čitala sve o prestancima pušenja, tudjim krizama, razlozima i bla-bla. I bila time potpuno opčinjena. Danas mi je to beze-veze. Kak se mijenjam. Čudno i zanimljivo - istovremeno. Ne vjerujem da je to posljedica javljanja na forum, ili?
Stara Seve is offline  
Old 19.10.2011., 11:55   #2013
Quote:
Stara Seve kaže: Pogledaj post
Pa to je isto skoro ko ja. Par sati razmaka.
Stvarno sam mnogo bolje. Do prije par danasam "googlala" i čitala sve o prestancima pušenja, tudjim krizama, razlozima i bla-bla. I bila time potpuno opčinjena. Danas mi je to beze-veze. Kak se mijenjam. Čudno i zanimljivo - istovremeno. Ne vjerujem da je to posljedica javljanja na forum, ili?
Pa ne vjerujem niti ja da je do foruma, ali opet, sve je moguće...

Kolko se sjećam postova ovdje, mislim da sam ja jedina ovdje koja je prošla bez ikakvih fizičkih simptoma apstinencije? Ne razumijem kako mi je to uspjelo

Nisam imala čak ni taj famozni vakum u glavi, ni u plućima ništa.
BoDerek is offline  
Old 19.10.2011., 17:15   #2014
Quote:
BoDerek kaže: Pogledaj post
Pa ne vjerujem niti ja da je do foruma, ali opet, sve je moguće...

Kolko se sjećam postova ovdje, mislim da sam ja jedina ovdje koja je prošla bez ikakvih fizičkih simptoma apstinencije? Ne razumijem kako mi je to uspjelo

Nisam imala čak ni taj famozni vakum u glavi, ni u plućima ništa.
Niti ja ne znam kak si se ti tako "lako" provukla kroz odvikavanje. al svaka čast.
Meni je ovo bio n-ti pokušaj u zadnji sedam godina. No za razliku od prijašnjih pokušaja (kada sam išla na odvikavanje zbog toga da pročistim pluća i organizam jedva čekajući da nadjem izgovor da zapalim) sam ljetos odlučila zauvijek raskinuti s tim porokom i slabom navikom.
Možda mi je teško bilo jer kažu da je svaki put iznova teže (no meni je uvijek teško bilo, barem mi se tako čini), ali mislim i da je težina odvikavanja vezana za vrstu cigareta (odn. jačinu otrovnih tvari i nikotina) te dnevnu količinu a i način pušenja.
A ja sam se očito zavaravala svih ovih godina da nisam kao pravi pušač. Jer ne pušim na "suho", jer se mogu voziti autom i 9 sati bez da zapalim (makar napravili pauzu) jer ne kupujem zalihe (znači uvijek kad mi ponestane ja u trgovinu), jer mi se navečer ne ide po novu kutiju (već bih otišla tek ujutro, jer sam svake godine jedan period trčala, skijala, rolala i još štošta radila i kao bila aktivna (u usporedbi s današnjim načinom života bez cigarete sam ko pušač bila totalno "nepokretna")
A baš sam bila pravi okorjeli pušač. Minimum 7-8 cigareta uz jutarnju kavu (čitaj: more kave) da dodjem k sebi, onda od 16-19h, (oko 5) i od 21-24h (7-8 kom). Ponekad i više. Kad sam znala daizlazimo, kupila sam dodatnu kutiju.
Sablaznila sam se ove godine na godišnjem odmoru od 14 dana (ponijela sam 18 kutija i bilo mi je premalo). Naravno da su i drugi dimili moje cigarete, ali šta je, brate previše je previše. Sigirno sam sama 16 kutija+2 dodatne kupljene na godišnjem popušila. Užas. A koji mi je tek neugodnjak bio kad sam sakupljala pljuge za godišnji. Kupovala svaki dan pomalo. Skrivala pred svojima, izmislila da sam uzela 6 kutija za 14 dana. Koma.
Sve gore napisano i vjerojatno mnogo popratnih stvari, misli, dogadjaja (nekih se ni sjetit ne mogu) je moju vjeru u to da prestanem dimiti učvrstilo.
I tu sam gdje sam: zdrava, ponosna, ljepša..
Lovu koju sam ušparala od nepljuganja (dva mjeseca)sam potrošila na: CD o meditaciji (radi nesanice), pancerice i kacigu i nešto moderne robice... Naravno da sam premašila limit, ali tako i tako sam svaki mjesec (uz pušenje) trošila na sebe.
I uvela sam nešto novo: jednom tjedno odem na frizuru. Izvanredno nešto. Trudim se svaki dan urediti. Tako da svima koji me sretnu mogu s ponosom reći da je sve to od nepušenja.
Stara Seve is offline  
Old 19.10.2011., 22:20   #2015
Quote:
Glo kaže: Pogledaj post
Ja danas ponovno iskusila novu situaciju-fax. Naravno,s posla trčim na predavanja,vrijeme pauze,svi trče po čik na ovu smrzotinu,a ja listam novine u grijanoj prostoriji. Ponosna
E pa točno to Kad se sjetim kad sam na putu do Švicarske u 2 ujutro u Villachu po snježnoj oluji izlazila iz vlaka da zapalim Sad sam super
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Old 20.10.2011., 12:16   #2016
Pozdrav svima,
Ja mislio da sam jedini koji želi prestati s pušenjem, a kad ono vidi nisam sam...
Pušim godinama već i sad sam došao na 3 kutije dnevno i mislim da je to zaista malo previše.
Dok ovo pišem gori mi cigareta, još dvije su u kutiji i nakon toga GOTOVO s pušenjem.
Zanimaju me ono iskustva okorjelih pušača koji su pušili barem dvije kutije dnevno.
Ne planiram smanjiti cigarete, već nagli prestanak.
Ugodan vam nastavak dana bez cigareta želim.
delph is offline  
Old 20.10.2011., 12:34   #2017
Delph, ima ovdje već na forumu ispričano puno iskustava, najbolje pročitaj od početka.
Obzirom na tvoj "kapacitet" od 3 kutije, najprije za motiv izračunaj mjesečnu uštedu, i probaj vrijednost bar 1 kutije spremati na stranu za neku nagradu , luksuznu hranu ili odjeću ili što već voliš.
Mya, da i mene očarava ta sloboda, sjesti gdje hoćeš u zatvoreni prostor . Sve mi gluplji izgledaju oni koji izlaze na kišu ili hladnoću, balkon, krov da zapale( a i ja sam bila takva, žestoka), to su trenuci u kojima naplaćujem zadovoljstvom samom sobom one "muke" na početku. Ma,nisu meni baš ni bile velike muke.
Kissing spine is offline  
Old 20.10.2011., 17:26   #2018
Kissing spine, pročitao sam popriličan broj postova, skinuo A. Carra i "Lako je prestati pušiti" i sad idem na studiranje knjige.... Inače mislio sam da je puno lakše prestati pušiti. Tek sam 5 sati bez cigarete, a zapalio bih onak... Ne znam kak će biti sutra, jer danas sam do podneva popušio ni manje ni više nego 26 cigareta, pa imam još zaliha nikotina i svih onih sranja u sebi....
E da, kad me ulovi "kriza" , da li mi je bolje ići trčati sat vremena, ili pak dizati utege u stanu. Ulovio sam se već u par navrata da ne znam kaj bi s rukama :-)...
Jojjjjjjjjjj kak je ovo teškooooooooooooooo
Jel smijem samo pomirisati cigaretu, ili otići u neki zadimljeni kafić ?
delph is offline  
Old 20.10.2011., 17:39   #2019
Quote:
delph kaže: Pogledaj post
Kissing spine, pročitao sam popriličan broj postova, skinuo A. Carra i "Lako je prestati pušiti" i sad idem na studiranje knjige.... Inače mislio sam da je puno lakše prestati pušiti. Tek sam 5 sati bez cigarete, a zapalio bih onak... Ne znam kak će biti sutra, jer danas sam do podneva popušio ni manje ni više nego 26 cigareta, pa imam još zaliha nikotina i svih onih sranja u sebi....
E da, kad me ulovi "kriza" , da li mi je bolje ići trčati sat vremena, ili pak dizati utege u stanu. Ulovio sam se već u par navrata da ne znam kaj bi s rukama :-)...
Jojjjjjjjjjj kak je ovo teškooooooooooooooo
Jel smijem samo pomirisati cigaretu, ili otići u neki zadimljeni kafić ?
Smrdi mi pušač već na 2 metra udaljenosti.
Pa i ja dan danas znam ponjuškati "sirovu" nezapaljenu cigaretu, ili posnifati tuđi dim, ali mi ustajali smrdi do neba. Svak za sebe mor aznati što ga tješi.
Ako sam mogla ja nakon 40 godina pušenja( sa "smanjivanjima" u trudnoćama), može svatko.
Kissing spine is offline  
Old 20.10.2011., 18:44   #2020
Houston, we have a problem....čitam Carra i na 29 stranici piše da nikako ne smijem prestati s pušenjem prije nego li završim s knjigom... Šta da radim, ne pušim od podneva pa mislim da se ne mogu smatrati nepušačem . Znači li to da moram "popustiti" već na početku ???
delph is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:36.