Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Sapunice

Sapunice meksičke, španjolske, američke, hrvatske - nije važno, gledamo ih sve, ma što god drugi rekli o tome

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2011., 23:19   #1
Resistiré (2003)



Kad već imamo topic o Amar sin limites, nek bude i za original.

Entrada:
http://www.youtube.com/watch?v=lhpBdkzbSF4

Resistiré je argentinska serija premijerno emitovana 2003. godine. U Srbiji se prikazivala na RTS-u 2004-2005. pod nazivom Jača od sudbine. Serija je u Argentini bila veliki hit i oborila sve rekorde gledanosti. Poslednja epizoda se paralelno prikazivala na TV-u i u kinu pred 3500 ljudi, među kojima su bili i glumci.

Glavni lik u seriji je Diego (Pablo Echarri) koji doživljava fatalni susret sa lepom Julijom (Celeste Cid). Nakon jedne strastvene noći, njih dvoje se rastaju, budući da je ona već zaručena za uglednog preduzetnika Mauricija (Fabian Vena).
U međuvremenu u Dijegov život ulazi Martina (Carolina Fal), ogorčena žena koja krivi Mauricija za smrt svog malog sina. Kad jednom prilikom bude pokušala da ubije Mauricija, Dijego mu spašava život i time stiče njegovu naklonost i počinje da radi za njega. Tako će se Dijego i Julia ponovo naći jedno pored drugog. Vremenom Diego otkriva da Mauricio krije strašnu tajnu i da se bavi izuzetno mračnim poslovima. Ne želeći da ostavi Juliju u opasnosti, protiv svoje volje će biti uvučen u svet kriminala i nasilja. Za to vreme Martina pokušava da dokaže da je Mauricio krvi za smrt za njenog sina, a ispostaviće se da postoji mnogo dublji razlog zašto se Mauricio oženio Julijom...

Ovu seriju najviše odlikuje vrlo smelo i otvoreno prikazivanje seksualnosti, ne samo u slobodnim scenama između Diega i Julije, već i u bavljenju raznim tabu temama kao što su incest, homoseksualnost i prostitucija. Tako na primer Mauricijev saradnik Andres istovremeno održava seksualnu vezu sa svojom tetkom Leonardom, Julijinim bratom Lupeom i njenom najboljom drugaricom Vaninom. Dijegova sestra Rosario otkriva da je seksualno uzbuđuje novac i tako na svojevrstan način postaje prostitutka...

Radnja serije uglavnom balansira negde na granici realnog i nadrealnog i to savršeno funkcioniše, osim možda na samom kraju kada se malo pretera sa nadnaravnim elementima. Iako serija ima preko 200 epizoda, radnja je u svakom trenutku izuzetno dinamična, ima mnogo likova koji su svi posebni i na svoj način doprinose radnji i serija ni u jednom momentu ne postaje monotona.

Najtoplije preporuke za Resistiré, ukoliko ikada budete u prilici, obavezno je pogledajte!
Amelie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 23:34   #2
Moram reci da mi se samo jednom desilo da mi se remake vise svideo nego original i to je upravo ovaj slucaj... Amar sin Limites je na mene ostavila puno veci utisak nego Resistire
issii is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 00:41   #3
Ova telenovela se nalazi na mojoj listi za obavezno gledanje...Argentinci su majstori napetih telenovela...
Sapunicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 02:24   #4
Thumbs up

Resistire je bila jedna od mojih vecih opsesija...gledala sam je sa tolikim zarom i nesmanjenim interesovanjem do samog kraja,a to se ne desava tako cesto...za ljubitelje dobre misterije,ovo je za ne propustiti...serija osvaja na prvo gledanje dobro prikazanim glavnim likovima,uvodom u naizgled normalan zivot Diega i Julie i njihovih porodica i prijatelja,da bi se posle polako pocelo otkrivati da u njihovim zivotima mnogo toga nije normalno...e to je upravo car ove serije...na stranu Diego i Julia,koji jesu dobar par sa odlicnom hemijom,vec na pocetku se srecu i pocinje njihovo zblizavanje,ali to je samo jedan deo ove sjajno ispricane price...pored njih postoji citava galerija fenomenalnih likova,prilicno cudnih,jer svaki nosi neke svoje tajne,glumicima zaista svaka cast...ko sto rece amelie ovde ima svega,od slobodnijih scena sexa,homoseksualaca,biseksualaca,do odlicnog prikaza kako mracni svet podzemlja moze biti uklopljeni u naizgled normalan zivot,a da pri tome niko u to ne posumnja...sve je dakle povezano u seriju koja zaista drzi paznju od pocetka do kraja i to nije fraza,svako ko je gledao sigurno to moze da potvrdi...ovde su i sasvim male epizode fantasticni likovi i zato zaista mislim da je bilo kakav pokusaj rimejka ovako neceg sjajnog,u najmanju ruku smesan,jer ovde je sve za cistu 10,tema je vrlo specificna a interpretacija neponovljiva ...ko voli ovakav tip serija,sigurno ce uzivati!
dolcevita026 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 12:36   #5
Je li "Amar sin limites" remake ove serije? Je, zar ne?
Poncho23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 15:02   #6
Ja ovu seriju već godinama želim gledati, ali nitko je nije otkupio kod nas. Našla sam na netu nastavke, ali su u loših rezoluciji pa mi se nije dalo tako gledati
Ne znam još uvijek se nadam
cielo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 15:12   #7
Quote:
PONCHO_23 kaže: Pogledaj post
Je li "Amar sin limites" remake ove serije? Je, zar ne?
Jeste, ali bilo su velike promene u scenariju. Zapravo, ASL počinje kao remake, a onda u jednom trenutku radnja kreće sasvim drugim tokom.
Amelie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 16:25   #8
Također,preporučam ovu seriju,puna je dinamike,napetosti i odlične kemije između glavnih glumaca.A uz to Pablo Ecarri je pravi komad.
Bilo bi krasno kad bi netko od naših TV-kuća odlučilo dati ovu seriju,makar bi morala ići u malo kasnijem terminu.
leona23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 19:44   #9
Quote:
leona23 kaže: Pogledaj post
Također,preporučam ovu seriju,puna je dinamike,napetosti i odlične kemije između glavnih glumaca.A uz to Pablo Ecarri je pravi komad.
Bilo bi krasno kad bi netko od naših TV-kuća odlučilo dati ovu seriju,makar bi morala ići u malo kasnijem terminu.
i ja sam za ovo. gledala sam neke klipove na yt, julia y diego, frca među njima, kemija odlična.
Zorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 23:11   #10
ja preko vikenda malo njihove scene gledala,serija je totalno cool glavna glumica je baš zgodna,super glumi i onako cool he he

ovi Mehikanci su pobrali skoro sve scene ISTE iz serije

ja bi rađe ovo pogledala
x files agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 23:29   #11
Pokušala sam više puta gledati ovu seriju, ali kad vidim onoga Pabla smrači mi se. U faci mi zna izgledati toliko ispijeno i bolesno da je to zabrinjavajuće

Ženska mi je bomba, ono vrh vrhova, a imala je tada 17/18 godina
zašto i kako is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 23:39   #12
Quote:
zašto i kako kaže: Pogledaj post

Ženska mi je bomba, ono vrh vrhova, a imala je tada 17/18 godina
daj zezaš tak malo meni liči starije,ima mi taj neki stav ko da je starija pa valjd zato

Pablo ni meni nije neš zgodan ali ajd,možda bi bilo bolje da je onako zgodniji glumac ali šta se može ali svejedno serija mi se čini super
x files agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 23:53   #13
Celeste je imala tada 19 godina
dolcevita026 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 00:16   #14
da sad gledam 84 godište

ma divna mi je http://i48.tinypic.com/2aka89d.jpg iako u pokretu puno bolja nego na slikama koje sam sad vidla
x files agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 11:19   #15
Pazite što mi pričate o Pablu


Zezam se, naravno

No, ja njega obožavam, odličan je glumac, meni je toliko seksi i privačan, uz Marka Tachera, on mi je top ponude 'mužjaka' iz telenovela
cielo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 11:26   #16
Quote:
cielo1 kaže: Pogledaj post
Pazite što mi pričate o Pablu


Zezam se, naravno

No, ja njega obožavam, odličan je glumac, meni je toliko seksi i privačan, uz Marka Tachera, on mi je top ponude 'mužjaka' iz telenovela
Nekako se opet slažem s tobom...
upa222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 16:24   #17
Je je, Celeste je napunila 19 tijekom prikazivanja serije I kako joj fantastično stoji kratka kosa
Ajde, Pablu mogu priznati da može djelovati seksi. Ima nešto misteriozno, mračno u njemu

Zadnje uređivanje zašto i kako : 22.02.2013. at 16:30.
zašto i kako is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 16:50   #18
I meni je Pablo dobar,nije tipican lepotan to sigurno,ali ima ona nesto,u Resistire pogotovo...i super pasu on i Cele,iako je on dosta stariji,mozda zato sto i ona deluje starije u seriji,mislim da Julia ima oko 25 godina,tako nesto.

I njih dvoje se bas,bas dobro ljube,toga se dobro secam

dolcevita026 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 17:06   #19
Quote:
dolcevita026 kaže: Pogledaj post

I njih dvoje se bas,bas dobro ljube,toga se dobro secam
a koji argentinci se dobro ne ljube svaku Argentinsku seriju koju sam bar malo pogledala skužila sam da nema ni jednog glumca koji ljubavne scene loše radi šta se tiče prikazivanja erotizma tu su najbolji bez premca
x files agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 17:57   #20
Quote:
x files agent kaže: Pogledaj post
a koji argentinci se dobro ne ljube svaku Argentinsku seriju koju sam bar malo pogledala skužila sam da nema ni jednog glumca koji ljubavne scene loše radi šta se tiče prikazivanja erotizma tu su najbolji bez premca
Istina
Ali ipak neki to rade za nijansu bolje,a neki najbolje,ne samo u Argentini nego i sire (Naty & Facu )

Ova zena je rodjena za kratku kosu ...sad ima dugu,ali nije mi to to,iako je ona uvek lepa

[SLIKA OBRISANA]
dolcevita026 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:05.