Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2014., 13:35   #1
Draguljareva kći / Bugünün Saraylısı

Quote:
(Bugünün Saraylısı), 2013., Turska
Autor: Refik Halit Karaj
Producent: Şükrü Avşar
Redatelj: Kudret Sabancı
Scenaristi: Melis Civelek, Sırma Yanık

Uloge:

Selçuk Yöntem - Ata Katiboğlu
Nazan Kesal - Üftade Katiboğlu
Cansu Tosun - Ayşen Yılmaz
Ali Ersan Duru - Fatih Soysal
Serhat Teoman - Savaş Ataman
Gülenay Kalkan - Rezzan Ataman

Ajšen, koja zajedno s Jašarom, za kojeg misli da joj je otac, živi u Kajseriju, prije nekoliko godina izgubila je majku, a sama je plod nesretne ljubavi proživljene prije puno godina u Istanbulu. Njezina majka Asuman proživjela je naivnu ljubav sa sinom jedincem Atom iz obitelji Katiboglu, čiji korijeni sežu do osmanske palače, dok je radila kao njihova služavka, no kad se pročulo za njihovu ljubav, Atina ju je obitelj udaljila iz Istanbula. Dok se Ati govorilo da je Asuman pobjegla sa sinom upravitelja imanja Jašarom, Ata nije znao da je Asuman bila primorana udati se za Jašara niti da je ostala trudna. Obitelj Katiboglu nije propustila dati Asuman poprilično bogatstvo koje joj je omogućilo da tijekom cijelog života živi lagodno i to zato da ih ona i njihova neželjena unuka ne dovedu u nevolju. Zahvaljujući tom bogatstvu nije se promijenio samo Asumanin život nego i Jašarov, sina upravitelja imanja za kojeg se morala udati. Jašar, zaljubljen u Asuman otkad zna za sebe, pobijedio je Atu s kojim se od djetinjstva i prvih godina mladosti potajno, ali uzalud natjecao, no bol koju osjeća jer nikad neće osvojiti srce svoje lijepe žene kroz godine je uvećala mržnju koju osjeća prema Ati, umjesto da je umanji.

Ambiciozni je Jašar bogatstvo koje je njegova žena dobila pametnim ulaganjima kroz godine udvostručio te postao jedan od najbogatijih ljudi u današnjem Kajseriju. Iako je Jašar postigao sve u životu zahvaljujući Ajšen, nikad je nije prihvatio, gledao je na nju kao na dokaz da nikad neće osvojiti srce žene koju voli. Ajšen, za koju zna da je Atina kći, za Jašara je najteži i najbolniji poraz.

Iako je Asuman jako voljela svoju kćer, kao neobrazovana i ponizna žena zbog svega što je proživjela, nije se mogla suprotstaviti Jašaru dok je podcjenjivao njezinu kćer, koliko god je to boljelo. Jašar je Ajšen, koju nikad nije prihvatio, otvoreno počeo mrziti nakon Asumanine smrti. Prvo što je učinio nakon Asumanine smrti bilo je da ju je ispisao iz gimnazije.

Ajšen, koja od svog djetinjstva nije shvaćala zašto je otac ne voli, kao djevojci koja je odrastala prema strogim pravilima, nikad nije palo na pamet da se suprotstavi ocu, unatoč buntu koji je u njoj gorio, te je prihvatila sudbinu koju joj je Jašar odredio. Nesvjesna bogatstva koje je zakonito naslijedila nakon majčine smrti, kao i njegove moći, živi kao Pepeljuga u vlastitoj kući, kao “očeva” služavka.

Danas je Ajšen prava ljepotica, pametna mlada djevojka. Na neki način živi zatočena pod Jašarovim nadzorom. Jašar, svjestan njezine ljepote, ne želi da se Ajšen ikad uda samo da ne izgubi bogatstvo te je drži u kućnom pritvoru, što dalje od očiju drugih, pod izlikom konzervativizma. Ajšen, prisiljena napustiti školu, u svom životu između četiri zida nema nijednog prijatelja, nijednu prijateljicu s kojom bi mogla porazgovarati. Jedino što je Ajšen vodilo iz njezina četiri zida u druge živote i svjetove bila je “čarobna kutija”, televizija. Za Ajšen, koja je prazninu u svom životu punila živopisnim svijetom televizije, gledanje serije bilo je neka vrsta terapije i putovanja. Dok je Ajšen odrastala s velikim ljubavima koje je gledala na malom ekranu, postojalo je još nešto što je smatrala jednako čarobnim kao i ljubavi o kojima je maštala, a to je bio Istanbul, dom svih tih velikih ljubavi. Ajšen, koja je svoj mali život u Kajseriju ispunila velikim svijetom, gori sa znatiželjom i nostalgijom prema Istanbulu.

Ajšenin pravi otac Ata živi u nesretnom braku. Bogatstvo preostalo od njegove obitelji, brzo je ishlapjelo zbog neodgovornosti njegove žene Uftade, zabavnog života punog kriza njihove kćeri Feride, kao i njezine lude ovisnosti o skupim brendovima i udaje za zgubidana, problema nastalih zbog teške prilagodbe njegova sina Četina koji je na zadnjoj godini privatne škole bio primoran prijeći u državnu školu te nestabilne ekonomije u državi. Iako se Ata trudi oprezno i susprežući svoje prave osjećaje održati posao “majstora dragocjenog kamenja” svog oca, njegova draguljarnica sad se pretvorila u “butik” s namjerom da se, polako propadajući, ipak nekako održi na životu, te obitelj nije u mogućnosti održati prijašnji standard. Jedino što Ata Katiboglu još posjeduje jest prezime koje mu čuva čast.

AJŠEN POSTAJE DIO SVIJETA KOJI PAMTI IZ SERIJA!

Priča počinje kad obitelj Katiboglu stavi svoju posljednju tvrđavu, vilu, na prodaju i smjesti se u skroman stan u četvrti Arnavutkoj, a Jašar, koji se želi riješiti dugogodišnje boli, kupi tu vilu. Dok je Ajšen, koja već godinama sanja o Istanbulu, presretna što je njezin otac naglo odlučio smjestiti se u Istanbul ne rekavši joj ništa, Jašar je pak spreman busati se kako bi se osvetio Ati kojeg smatra svojim životnim neprijateljem.
Uftade, koja selidbu iz vile smatra pitanjem ponosa, maltretira Atu jer je vilu kupio nekadašnji sin upravitelja imanja obitelji Katiboglu, a Atu pak nimalo ne muče neprijateljski osjećaji, samo potiho oplakuje činjenicu što je izgubio vilu u kojoj je odrastao. Ata je odavno obrisao prošlost, čak je i puno godina prije oprostio Asuman, koju je smatrao ljubavi svog života, i Jašaru.

Da pokaže dobru namjeru, Ata Jašaru i njegovoj lijepoj kćeri pripremi toplu dobrodošlicu, no ovo novo stanje za njega neće biti nimalo lako kao što misli.
Ajšenina ljepota koja jako podsjeća na majčinu, i činjenica da ga i tolike godine poslije podsjeća na Asuman, Atu pogađa iznutra, i to do te mjere da Uftade zamjera ženi koja je umrla. Uftade i Feride svim svojim srcem mrze oca i kćer koji su došli iz Kajserija i smjestili se u njihovu vilu, no kako žele ostati bliske s moćnima, potiho ih podbadaju, ne dijeleći s njima svoje prave osjećaje. Iako je Jašar svjestan da ih, unatoč svem novcu i moći, njihova nova okolina ne prihvaća, zaslijepljena dobronamjerna Ajšen ne primjećuje da je Uftade i Feride gledaju svisoka te se svim svojim srcem trudi postati prijateljica s Feride.

Dok se Ata i Jašar u tišini obračunavaju oko prošlosti pune tajni, Ajšen, koja je naslijedila majčinu ljepotu, kreće u upoznavanje Istanbula. Poslije smrti svoje majke živjela je pod očevim pritiskom. Ima jezik, ali ne govori, dobronamjerna i naivna Ajšen Istanbul je viđala samo u serijama. U svakom pogledu odaje da je strankinja u bosporskom svijetu. Ajšen je toliko dobronamjerna i željna ljubavi da nije ni svjesna neprijatelja oko sebe. Unatoč njenoj jednostavnoj, osrednjoj i prezatvorenoj odjeći, njezinu preozbiljnom ponašanju, te činjenici, kako bi Uftade rekla, “da nikad neće izaći iz mjesta iz kojeg je došla”, i njezinoj neupadljivosti, Ajšenina privlačna i jednostavna ljepota plijeni pozornost čak i najpodrugljivijih pogleda u njezinoj okolini.

Serija ''Draguljareva kći'', inspirirana je romanom Refika Halita Karaja, u produkciji Avšar filma i režiji Bahadira Indžea. Refik Halit rekao je da su u seriji 'Draguljareva kći, koja je rađena prema njegovom romanu, scenaristi morali usvojiti lik koji dolazi iz svijeta mašte kako bi ga lakše oživotvorili.

Praćena s velikim zanimanjem, serija ''Draguljareva kći'' posebna je između ostalog i po tome što je u njoj prvi put u Turskoj korištena CGI-tehnika. Tom se tehnikom objekti s dva različita mjesta mogu prikazati kao da su jedan pokraj drugog.

Od ponedjeljka u 20h na Novoj tv
split1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 14:31   #2
A ja mislila da nece nitko sjetiti napraviti njezinu temu! Kad smo ocekivali dr.seriju.

Po ovome sto sam procitala,gl.zenski lik je cudan,prenaivan! A tema me posjeca puno na Ferihu!Opet nevoljeno dijete i glupe presude
Samo se nadam drugacijem kraju!

Tko glumi Jasara?Ja sam mislila da ovaj na slici glumi!Ali ne ovaj glumi drugog covjeka.
tina 25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 14:42   #3
brate mili jel može još veči sažetak..neda mi se ni čitat
x files agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 15:23   #4
Quote:
x files agent kaže: Pogledaj post
brate mili jel može još veči sažetak..neda mi se ni čitat


Svi su mi poznati osim ove glavne, koja mi je btw bezveze a ni radnja serije mi nešto nije zanimljiva.

Još jedna tur. koju sigurno neću gledat.
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 17:12   #5
Quote:
x files agent kaže: Pogledaj post
brate mili jel može još veči sažetak..neda mi se ni čitat
Ja sam kopirao šta je objavila Nova tv. Očekujem da bi ovo moglo biti uspješno jer ni RTL ni HRT ne nudi dobru zamjenu za taj termin.
split1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 22:46   #6
ni meni se sada neda sve to čitati.
pogledati ću početak pa ću odlučiti da li ću gledati, ali ne privlači me baš.
od glumaca mi je poznat samo Bihterin muž iz SO.
__________________
Saying nothing... sometimes says the most
maxnel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 23:26   #7
e pa ja sam bila vrijedna i pročitala
izgleda klasično sapuničarski ali... ok
malo nezgodan termin za ljeto
bumo vidli!
Tarum is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 22:54   #8
Quote:
split1995 kaže: Pogledaj post
Ja sam kopirao šta je objavila Nova tv. Očekujem da bi ovo moglo biti uspješno jer ni RTL ni HRT ne nudi dobru zamjenu za taj termin.
RTL kreće s Tog se nitko nije sjetio u 20:00.
exodus175 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 15:28   #9
Pozdrav svima!

Nisam pročitala sadržaj ali ovako mi se čini modernija,vile se neke spominju to je dobar znak Poznat mi je samo Bihterin muž iz SO ovi ostali su mi nepoznanice.Ali nakon Dile dobro je da su nam dali moderniju malo za promjenu.
Sanja 453 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 20:37   #10
Nazan Kesal koja promena od njene zadnje serije

Dobro ne zvuci lose... moze da se proba gledati
__________________
History is written by survivors. And I am surely that.
|Catherine de Medici ♥ R E I G N |
cemileakarsu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 21:44   #11
meni ima par poznatih, Üftade je glumila u Ljubav i Kazna, sin njezin također-nečaka od Savaša, onda ovaj lik Savas iz Nebo i Zemlja, i curka koja mu je valjda sestra u Sulejmanu jednu robinju
__________________
Svaki zaljubljeni muškarac ponaša se isto. Svaki muškarac koji nije zaljubljen ima svoj izgovor.
I to je jedina istina.
baby-deluxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 00:01   #12
Prva epizoda danas je.bila srednja ništa prwzanimljivo čak mi ni kraj nije bio napet samo se sad nadam da je Jasar umro jer me.zovcira i ta njegova munjena cer....ako je živ neda mi se gledat ako nije možda i ocu ako sutra.bude zanimljivo
__________________
_______________________________
TikiFiesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 00:27   #13
Ja nisam gledala, ali mi je tv bio upaljen na tom kanalu i na mute, ali brate kada sam vidjela onog Savasa, čak sam i na Boran agu zaboravila. Rekoh, gledat ću seriju samo zbog Savasa!
__________________
It's never too late to be what you might have been...
ALsf is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 00:38   #14
Nakon dugoooooo vremena pogledala i ja neku seriju na tv-u
Nije losa epizoda. A je onaj Savas mljac.

Ona njegova cura je glumila u Gonulcelen
__________________
❤❤❤
Eysan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 01:00   #15
nadam se da je ovaj umro jer ne mogu gledati kako maltretira kćer.inače mi serija djeluje zanimljivo.
jedino ovi iz visokog društva...ajmeeee...koji luzeri.ak si bogat, budi sretan, uživaj u tome.a ne provodi cijele dane u tračanju onih koji nisu bogati ili nisu dovoljno fensi.žalim takve ljude.
__________________
just do it.
just-do-it is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 01:13   #16
Quote:
baby-deluxx kaže: Pogledaj post
meni ima par poznatih, Üftade je glumila u Ljubav i Kazna,
Da, Nazan Kesal je u AvC bila Sevgi. Yasina legica i marketing stručnjak.

Quote:
sin njezin također-nečaka od Savaša,
Alihan Araci je glumio sina od daidže Pale. To je bio Savašev bratić onda.

Quote:
onda ovaj lik Savas iz Nebo i Zemlja,
E jeste, Serhat Teoman je glumio Buraka u KG i bio je sasvim solidan.

Quote:
i curka koja mu je valjda sestra u Sulejmanu jednu robinju
Mislim da je to bila 1. priležnica šehzade Mustafe.


Matori Yašar, tj. Metin Coksun, je glumio u Suskunlaru lik Belali Naima.

Snobuša Feride, Begum Akkaya, je glumila u 20 Dakika.

Selcuk Yontema znamo iz Ask-i Memnu.

Ps.. I watch to much TR dizi
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 01:19   #17
meni je ona feride prava razmažena preseratorica.
glavna glumica mi je jako slatka, a i čini mi se simpatična sestra od savaša. tata od aysen i mene živcira i nadam se da će umrijet što prije
aysen18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 01:27   #18
Nije me nešto impresionirala prva epizoda dajem im šansu da se poprave.Tata je iz horora,čist užas...
Dobar onaj doktor!Nekako mi on najbolji dio večerašnje epke
lena.n is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 08:47   #19
upisujem se u klub ljubitelja mrtvog jašara, odvratan je.
doktora se isplati gledati.
hvala mina, sevgi nisam mogla smjestiti, poznata, ali ????
zlatna mladež - svugdje ista.
__________________
srce ne traži ni kavu, ni kavanu; srce traži razgovor,kava je samo izgovor
cincamarinca2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 09:48   #20
Skicam sad bas malo i meni doktor najinteresantniji muski lik.
A i ona sto slika i zatreskana je u docu je zanimljiva. Nije klasicna ljepotica, ali ima nesto u njoj.
Draguljareva kci mi je slatkica.

Zakonita kci vrijednog draguljara i zenica mu - prave prostakuse.
Imaju para (imale su, tacnije ), mogucnosti, svega, ali zapravo sitne duse, nesposobne za bilo sta sem za trac i povrsne zakljucke. Mozak - hotel promaja.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)

Zadnje uređivanje M@3X : 08.07.2014. at 09:56.
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:45.