Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2014., 22:50   #81
I meni se čini, nakon duuuugo vremena, da će biti dobra turska serija, a ne glupava limunadica.

Likovi su konzistentno dorađeni, gluma odlična od prvog do zadnjeg lika, drama, nema pločica i torza, hvala Bogu ( nisam vjerovala da ću ovo ikad izgovorit, svašta).

I napokon, dobar , pravi, ženski lik , slažem se Teuta.
Iako je serija u stvari pretrpana ženskim likovima, svaki za sebe je poseban i dobar, a da ne kažem odlično odglumljen. Mora da je scenaristica radila scenario ili se varam.
Kao protuteža tolikim ženskim likovima , morali su dati ovog Kendala testosterončinu + malog testosteronca u nastajanju koji pokušava biti c/p stricu.

Ne znam što će Ebru učiniti ali ja Muratu ne bih oprostila, ne drugu ženu nego krađu djeteta i 18-godišnju laž. Za to nema oprosta, za bankrot tako tako.
__________________
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
ribica0903 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 23:30   #82
Danas je bila kratka, ali čok zanimljiva epizoda ...

Narin - koliko se god ja trudila tu ženu shvatiti i suosjećati s njom, nikako mi ne uspjeva. Ta žena u meni samo izaziva ... pa u stvari ništa, možda jedino kad krene sa svojim biserima agresivnost. Meni se čini da ona pati od neke vrste selektivne amnezije - pamti ono što joj odgovara, a ostalo briše. Prvo vrši emocionalnu ucjenu na Barana i kaže da ako ju imalo voli da nikada neće razgovarati s Ebru, čak niti jednu riječ progovoriti, ako ga Ebru nešto pita, ne odgovaraj. Stvarno savjet zlata vrijedan, polako postaje i paranoična, a time će se samo otkriti, a ne zataškati sve. Dalje, skupila se velika trojka koja zna tajnu o Baranu i kaže Narin ja sam odgojila Barana, ona ga je samo rodila. Žena se ponaša ko da je ona posvojila Barana i da ga je mama tamo negdje ostavila, a ona milosrdna ga pokupila, a ne ko da su ženi ukrali dijete. Da nisu ukrali dijete od Ebru, ne bi draga i krhka Narin imala što odgajati. I definitivno vrhunac je bio kad je Narin rekla da ako Ebru ima imalo ponosa da neće ostai u konaku. Ko o čemu Narin o ponosu, žena koja skoro 20 godina čeka muškarca koji ju i nije baš doživljavao. Ponosita je Narin nema šta.

Zanimljive su mi dvije sasvim različite reakcije na ogrlicu: s jedne strane imamo Narin koja i dalje čuva tu orlicu kao zjenicu svoga oka, iako zna da eto ni po čemu nije bila posebna, kada je i Ebru dobila istu, a s druge strane imamo Ebru koja baca ogrlicu u Eufrat i koja je time na neki način zauvijek raskrstila s Muratom. Znakovita scena jer, dok se Narin čuvanjem ogrlice i dalje grčevito drži Murata i prošlosti, Ebru s druge strane odlučuje nastaviti svoj život bez njega i boriti se za sebe i djecu i gleda na budućnost.

Za Adu bih prije rekla da je Narinina kćer, a ne Ebruina. Stvarno su obje iste po pitanju sebičnosti - uvijek same sebi na prvom mjestu i uvijek one jadne najviše pate i svima sole pamet i svačije greške vide, ali svoje naravno ne. Draga Ada trudna s likom kojega boli briga za nju, ukrala one narukvice, povjerovala svom dečku da će joj pomoć da ode u Istanbul, tresnula po glavi onog lika koji ju je htio silovati, bez da je vidjela jel ga ubila, ali ne ona to ništa ne vidi. I naravno opet je Ebru za sve kriva, jer je dragi tatica švrljao, kako Ebru nije palo na pamet malo špijunirati mužica, eh Ebru Ebru jesi glupa što si imala povjerenja u bračnog druga, trebala je otići kod Ade - ona je ipak stručnjak za te stvari što naravno vidimo iz svega priloženoga.

Zanimljiv razgovor Ebru i Kadriye i opet smo imali priliku vidjeti kako se izvlače na običaje i tradiciju, a u pitanju je obična licemjernost. To što je mlada Ozlem druga Kendalova žena je ok jer je sve u svrhu produžavanja loze, ali sačuvaj Bože da Melek nekad postane nekome druga žena, to ne bi išlo jer je Melek njihova.

Firat opet danas divan, polako mi se uvlači pod kožu taj lik Iako Ebru još nije svjesna svoje prave snage, Firat to vidi i uvijek će biti uz nju ako joj zatreba pomoć.

Sve mi se čini da, kako Ebru polako raste u Kardiyinim očima, da tako Narin pada. Uviđa baka vrijednosti svoje druge snahe i mislim da ju počinje sve više cijeniti, posebno kad se prisjećala scene kad je Ebru vratila zlato s kojim je mogla komotno otići u Istanbul i živjeti tamo neko vrijeme. S druge strane uviđa ona da Narin i nije baš tako mila i draga kako izgleda.

U moru emocija, većinom tužnih, baš me nasmijalo kada se mali Ruzgar upiškio u krevet i kako je Kadriye rekla da je i zločesti Kendal stalno piškio u krevet i da je teklo ko rijeka, pokušavam si zamislit tu scenu s velikim Kendalo i evo još uvijek umirem od smijeha.
PoisonIvy1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 23:40   #83
Quote:
ribica0903 kaže: Pogledaj post
I meni se čini, nakon duuuugo vremena, da će biti dobra turska serija, a ne glupava limunadica.

Likovi su konzistentno dorađeni, gluma odlična od prvog do zadnjeg lika, drama, nema pločica i torza, hvala Bogu ( nisam vjerovala da ću ovo ikad izgovorit, svašta).

I napokon, dobar , pravi, ženski lik , slažem se Teuta.
Iako je serija u stvari pretrpana ženskim likovima, svaki za sebe je poseban i dobar, a da ne kažem odlično odglumljen. Mora da je scenaristica radila scenario ili se varam.
Kao protuteža tolikim ženskim likovima , morali su dati ovog Kendala testosterončinu + malog testosteronca u nastajanju koji pokušava biti c/p stricu.

Ne znam što će Ebru učiniti ali ja Muratu ne bih oprostila, ne drugu ženu nego krađu djeteta i 18-godišnju laž. Za to nema oprosta, za bankrot tako tako.
nisam gledal prvih 4-5 epizoda pa nisam povezala to oko krađe što se tu dogodilo jesu li prikazali..
večeras kad su pričali narin i kendal oko djeteta ja to nisam povezala ...

Quote:
PoisonIvy1990 kaže: Pogledaj post
Danas je bila kratka, ali čok zanimljiva epizoda ...
Zanimljiv razgovor Ebru i Kadriye i opet smo imali priliku vidjeti kako se izvlače na običaje i tradiciju, a u pitanju je obična licemjernost. To što je mlada Ozlem druga Kendalova žena je ok jer je sve u svrhu produžavanja loze, ali sačuvaj Bože da Melek nekad postane nekome druga žena, to ne bi išlo jer je Melek njihova.
Firat opet danas divan, polako mi se uvlači pod kožu taj lik Iako Ebru još nije svjesna svoje prave snage, Firat to vidi i uvijek će biti uz nju ako joj zatreba pomoć.
Sve mi se čini da, kako Ebru polako raste u Kardiyinim očima, da tako Narin pada. Uviđa baka vrijednosti svoje druge snahe i mislim da ju počinje sve više cijeniti, posebno kad se prisjećala scene kad je Ebru vratila zlato s kojim je mogla komotno otići u Istanbul i živjeti tamo neko vrijeme. S druge strane uviđa ona da Narin i nije baš tako mila i draga kako izgleda.:
i meni se najviše dojmio razgovor rbtu i kadrije ...inače mi ova kadrije djeluje sasvim ok..pokazala se da je pravedna koliko može biti u cijeloj situaciji i svojim svjetonazorima ...
ja isto mislim da se ebri svidjela svekrvi i ja se nekako nadam da će joj ona bit podrška u teškim danima koji su pred njom ...
__________________
Prije nego što smo naučili hodati, svi smo puzali.
Nismo se zbog toga obeshrabrili, u tome smo čak nalazili i zadovoljstvo.
Nastavimo puzati kako bi na kraju hodali..

Zadnje uređivanje teuta.luburic : 04.09.2014. at 23:48.
teuta.luburic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 23:53   #84
Da bi dobio slobodu i oženio Ebru,te ostao u Istanbulu ,Murat je po naređenju oca morao žrtvovati prvo dijete sina.Narin je rekla da ona nije tražila dijete ,ali da je pristala kada su joj ga donjeli da ga odgaja.Murat ,pretpostavljam u dogovoru sa doktorima i sestrama ( sigurno potplatili) uzima sina odmah nakon poroda,a Ebru kažu da je dijete umrlo.

za to znaju Kendal,Narin i Kadriye,a kasnije dozna Firat i Ozlem

Mogu razumiti Murata da je želio slobodu nakon šta se zaljubio u Narin,ali cijenu koju je za to platio nikako..bez obzira šta će se dešavati i kako će teći priča i objašnjenje,ja mu to nikad ne bih oprostila...

A tek kako će to primiti Baran kojeg su cijelo vrijeme odgajali da mrzi očevu drugu familiju i pravu majku...užas...
__________________
Sve je više poznavanja stranih jezika i nerazumijevanja među ljudima - T.B. LOVE
MalMati is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 00:05   #85
Quote:
MalMati kaže: Pogledaj post
Da bi dobio slobodu i oženio Ebru,te ostao u Istanbulu ,Murat je po naređenju oca morao žrtvovati prvo dijete sina.Narin je rekla da ona nije tražila dijete ,ali da je pristala kada su joj ga donjeli da ga odgaja. Murat ,pretpostavljam u dogovoru sa doktorima i sestrama ( sigurno potplatili) uzima sina odmah nakon poroda,a Ebru kažu da je dijete umrlo.
za to znaju Kendal,Narin i Kadriye,a kasnije dozna Firat i Ozlem
Mogu razumiti Murata da je želio slobodu nakon šta se zaljubio u Narin,ali cijenu koju je za to platio nikako..bez obzira šta će se dešavati i kako će teći priča i objašnjenje,ja mu to nikad ne bih oprostila...
A tek kako će to primiti Baran kojeg su cijelo vrijeme odgajali da mrzi očevu drugu familiju i pravu majku...užas...
@MM
nisam te ovo shvatila?!
čiji je baran?!
tko mu je majka ?!
kakve veze ima ebru s baranom?
__________________
Prije nego što smo naučili hodati, svi smo puzali.
Nismo se zbog toga obeshrabrili, u tome smo čak nalazili i zadovoljstvo.
Nastavimo puzati kako bi na kraju hodali..

Zadnje uređivanje teuta.luburic : 05.09.2014. at 00:22.
teuta.luburic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 00:55   #86
Quote:
teuta.luburic kaže: Pogledaj post
@MM
nisam te ovo shvatila?!
čiji je baran?!
tko mu je majka ?!
kakve veze ima ebru s baranom?
Baran je prvorođeni sin Ebru i Murata. Murat je uzeo dijete i dao ga Narin i svojima na odgajanje kako bi mu obitelj mogla dozvoliti da mirno nastavi svoj život s Ebru u Istanbulu, a Murat je Ebru rekao da je dijete umrlo pri porodu.
PoisonIvy1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 07:42   #87
Quote:
PoisonIvy1990 kaže: Pogledaj post
Baran je prvorođeni sin Ebru i Murata. Murat je uzeo dijete i dao ga Narin i svojima na odgajanje kako bi mu obitelj mogla dozvoliti da mirno nastavi svoj život s Ebru u Istanbulu, a Murat je Ebru rekao da je dijete umrlo pri porodu.
@PoisonIvy1990 hvala ti !
pa jesu li to prikazivali?!
ja to nisam gledala ...
moram ići na net pregledati tu epizodu ...
u kojoj je to epizodi ...
prestrašeno ..evo ne znam što na to reći...užas ....
ne znam na koji način murat može to opravdati?!
ja sam to sinoć skužila ali sam se pitala , što i o čemu sad ovi dvoje pričaju
ebru mi je predobar ženski lik ..posjetila me na džemilu a ona mi je jedna od najdražih likova iz tr.serija
__________________
Prije nego što smo naučili hodati, svi smo puzali.
Nismo se zbog toga obeshrabrili, u tome smo čak nalazili i zadovoljstvo.
Nastavimo puzati kako bi na kraju hodali..
teuta.luburic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 09:20   #88
@ Teuta , da sličan lik Džemili ( iako ja nisam gledala previše tu seriju, tada sam imala posla), ali ova serija me je prvo podsjetila na Kad lišće pada, ne zbog tematike, ne zbog likova, nego zbog obiteljske sage.
I tamo sam godinu i nešto redovno gledala obitelj i njihove probleme sa napetošću kao da je neki akcioni film.
Kad je logična priča sa dobrim glumcima, dobrim dijalozima i laganim razvojem situacije, meni nije muka gledati, ali one limunadice...
__________________
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
ribica0903 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 09:24   #89
Crna ruža / Karagül

Teuta, to nije prikazano (flashbackom itd.) nego to saznajemo iz razgovora koje vode Narin + Kendal + Kadriye. Ne znam točno epizodu. Najbolje ti je (moja preporuka) da preko vikenda pogledaš propuštene epizode i tako stekneš cjelovitu sliku, ima još tih dogadjaja.

Znači Baran je prvorodjeni sin Ebru i Murata. Murat je dijete poslije poroda odmah dao Narin, dok je Ebru rekao da je mali umro. Ebru pada u tešku depresiju, a Murat sve organizira u vezi "sahrane". Vjerojatno negdje postoji i lažni grob, tko zna.

Narin prihvaća malog Barana, uz Kadriyinu i Kendalovu pomoć, svi misle da je on sin nje i Murata. Mozak operacije je bio rahmetli baba Šanverdi, ne znam mu ime (Muratov, Kendalov i Melekin ćaća).

Inače su Narin i Murat živjeli u IST neko vrijeme, ali Narin se nikada nije privikla. Dolazila je 1x mjesečno u Halfeti. Nije mogla imati djece. Brat Firat joj bio u Njemačkoj. Vjerojatno je onda Murat upoznao Ebru i krenula ta priča. Sa pok. ocem dogovorio da će mu dozvoliti ostanak i život u IST ako prvo muško dijete da Narin. Pošto je ona bila u IST nitko nije posumnjao u trudnoću, samo se jednom pojavila s Muratom i Baranom i ostala u Halfetiju.

U pretprošloj epki Ozlem priskuškuje razgovor Narin i Kendala u kuhinji, oni pričaju o Baranu i tajni itd. pa ona greškom skopča u svojoj glavi da je Baran zapravo sin Kendala i Narin! Sad je njoj kao jasno zašto je Narin princeza konaka i zašto je Kendal uvijek na njezinoj strani, jer, ona si tako posložila, ova mu rodila sina Barana kojeg su podmetnuli Muratu.

Maya i Ada su blizanke.

Ebruini roditelji su poginuli u prometnoj nesreći.

E da, dobre su mi bile one ženice od preksinoć. Kad nude Ebru klopu i pričaju o tome čime se narod ovdje bavi. Ebru na kraju uoči crnu ružu i pita koliko vremena treba da to nikne, onaj čovjek kaže pola godine. Ebru je rekla da u IST nikad nije vidjela crne ruže u dućanima. Možda joj se tu rodila ideja za pokretanje posla. Zemlju ima, sad treba nešto osmisliti da to oplodi.
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 09:32   #90
Iz ovog Mininog Who is who, dodala bih još nešto Kadrije je teta ( tetka) u prvom koljenu Narin i Firatu.
Opet incest na turski način - Murat+Narin . Dodala bij još i pedofilija obzirom da je Narin imala 15 godina kad ju je udalo!!!
__________________
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
ribica0903 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 09:38   #91
Ribice evet. Zaboravila sam to dopuniti. Mada, njima na istoku to izgleda nije nikakav bed da se bratić & sestrična vjenčaju. Jedino ne znamo je li Kadriye imala sestru, pa im je tako tetka, ili brata. Ugl. su Firat i Narin od malih nogu u Šanverdi konaku i tamo su odrasli.

Što se godina tiče, to izgleda isto nije nikakav problem. Recimo, glumac Murat Yildirim je rekao da se njegova majka sa 15 godina udala za njegovog oca u ugovorenom braku. A njegov otac prosvjetni radnik, nastavnik u školi!

A Firat je bio i u zatvoru, samo ne znamo zašto i zbog čega. Kendal je jednom natuknuo da je nekoga izbo nožem. Možda je žena sa kojom ima Sedef u Njemačkoj našla švalera, pa je on u naletu ljubomore ubio čovjeka nožem i gulio tamo kaznu?
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 10:10   #92
I meni je grozno što je Narin rodica ( mislim da je njihov otac njezin brat ),a i imala je 15 godina.Čuli smo da se Firat s tim nije složio ,no oni su je ipak udali..tko zna da li se i Murat s tim slagao..možda nam i pojasne..

Mislim da je Firat ubio ženu..ali još nismo čuli njegovu priču..Lik je odličan,a i glumac super glumi..

Teuta pogledaj prve epizode,isplati se
__________________
Sve je više poznavanja stranih jezika i nerazumijevanja među ljudima - T.B. LOVE
MalMati is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 18:55   #93
Quote:
mina_jasmina kaže: Pogledaj post
Teuta, to nije prikazano (flashbackom itd.) nego to saznajemo iz razgovora koje vode Narin + Kendal + Kadriye. Ne znam točno epizodu. Najbolje ti je (moja preporuka) da preko vikenda pogledaš propuštene epizode i tako stekneš cjelovitu sliku, ima još tih dogadjaja.
Znači Baran je prvorodjeni sin Ebru i Murata. Murat je dijete poslije poroda odmah dao Narin, dok je Ebru rekao da je mali umro. Ebru pada u tešku depresiju, a Murat sve organizira u vezi "sahrane". Vjerojatno negdje postoji i lažni grob, tko zna.
Narin prihvaća malog Barana, uz Kadriyinu i Kendalovu pomoć, svi misle da je on sin nje i Murata. Mozak operacije je bio rahmetli baba Šanverdi, ne znam mu ime (Muratov, Kendalov i Melekin ćaća). :
@mina hvala ti na pojašnjenju ,
ja nisam mislila gledati seriju i jednu večer onako ostanem ju gledati i svidjela mi se glavna glumica i njen lik....
i pomislila sam, ma kao da trebam gledati propušteno i tako ja samo nastavim ... mislila sam kao da sam što propustila nešto važno...
mislim mogu se uvijek uključiti u turske serije i evo baš ovdje sam propustila te najvažnije momente i bit cijele priče …
ali ovo oko murata mi je ono baš gnusno …ne znam kako to scenaristi misle „opravdati“ ..

Quote:
MalMati kaže: Pogledaj post
I meni je grozno što je Narin rodica ( mislim da je njihov otac njezin brat ),a i imala je 15 godina.Čuli smo da se Firat s tim nije složio ,no oni su je ipak udali..tko zna da li se i Murat s tim slagao..možda nam i pojasne..
Mislim da je Firat ubio ženu..ali još nismo čuli njegovu priču..Lik je odličan,a i glumac super glumi..
Teuta pogledaj prve epizode,isplati se
@ MalMati
hvala i tebi ..moram pogledati ali ne mogu ovaj vikend…MM napokon ćemo obadvije voljeti isti ženski lik …
mene isto muči ovaj dio kad je sinoć rekla tetka, pa bokte oni su prvi rođaci ..
pa nisu oni nešto dalje oni su direktna rodbinska veza. ….to je ista krv…uff ja sam se baš naježila na to..iako znam da ima naroda koji se žene-udavaju unutar obitelji ali moja svijest to ne može percipirati .. ne znam je li mi za to treba reakcija na život višeg ili nižeg stanja svijesti ili neka druga ili treća dimenzija svjesnost...
__________________
Prije nego što smo naučili hodati, svi smo puzali.
Nismo se zbog toga obeshrabrili, u tome smo čak nalazili i zadovoljstvo.
Nastavimo puzati kako bi na kraju hodali..
teuta.luburic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 19:46   #94
Quote:
teuta.luburic kaže: Pogledaj post
[B]
@ MalMati
hvala i tebi ..moram pogledati ali ne mogu ovaj vikend…MM napokon ćemo obadvije voljeti isti ženski lik …
mene isto muči ovaj dio kad je sinoć rekla tetka, pa bokte oni su prvi rođaci ..
pa nisu oni nešto dalje oni su direktna rodbinska veza. ….to je ista krv…uff ja sam se baš naježila na to..iako znam da ima naroda koji se žene-udavaju unutar obitelji ali moja svijest to ne može percipirati .. ne znam je li mi za to treba reakcija na život višeg ili nižeg stanja svijesti ili neka druga ili treća dimenzija svjesnost...
Pa volile smo mi još jedan ženski lik

Ja sam seriju gledala ,neke epizode , direktno na atv..zbog Ozcana naravno.. i ne virujem da bi je pogledala cijelu bez prijevoda jer to nema smisla..Ali evo Nova je otkupila i nadam se da će je pokazati do kraja..

Mislila sam da više neću gledati serije sa ovom temom,tradicija,dvije žene ,omalovažavanje žena koje postoje da budu sluškinje i stroj za rađanje zbog produženja loze kako je to danas rekla Kadriye Ebru za Ozlem.. međutim stvarno sam se navukla jer su glumci odlični,glavni lik ženski fantastičan a i ne postoji klasična ljubavna priča..jedan čovjek i dvije žene ili jedna žena i dva muškarca pa povuci potegni..To mi je već dosadilo..

Ovdje borba jedne žene koja se našla u velikim problemima..njena uloga majke ..Inače osim Ebru interesantne su i druge žene u konaku,njihov karakter i narav..

Ja samo želim viditi Narin koja glumi nedodirljivu princezu kako će izgledati kada se dozna istina..
__________________
Sve je više poznavanja stranih jezika i nerazumijevanja među ljudima - T.B. LOVE
MalMati is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 23:21   #95
Ono je bio živi užas za gledati kako Kendal mlati Melek
Ebru mi je svakim trenom sve draža, a Narin mi ide sve više na živce...
Šta je Baran mislio da će uništavanjem onih papira onemogućiti upis svojih sestara u školu?
vane1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 23:45   #96
Još uvijek sam pod šokom od današnje epizode. Koji manijački nasrtaj Kendala na Melek, prvo šamaranje, pa kako ju je vukao po onim stepenicama, i kao vrhunac kad joj je glavom počeo udarati po vratima. Pa žena ima da dobije potres mozak odmah. Scena koja ledi krv u žilama. I najtužnije je to što, sudeći prema reakcijama ukućanki, njima je to očito normalno. Stoje i gledaju i vjerojatno zahvaljuju u sebi što nisu one na njenom mjestu. Jedina koja je barem pokušala zaštititi Melek je Ebru, koja ju poznaje možda mjesec dana, a ove s kojima živi 20 godina stoje i gledaju. Kad je Ebru krenula gore da ju ponovno pokuša spasiti, dođe Narin kamo si ti krenula, i da si pazi na dijete, ko da Narin boli briga za Ruzgara i mislila sam možda će ona, kendalova miljenica, nešto napraviti da pomogne Melek, ali ne ona stoji gleda i šuti.

Okršaj Narin – Ebru. Opet smo imali priliku vidjeti Ebru ponosnu i dostojanstvenu , a Narin kako prosipa svoju žuč. Ebru koja realno prihvaća situaciju i krivi samo Murata koji ih je obje doveo u tu situaciju, dok je Narin i dalje za sve kriva Ebru zbog koje je jadna živjela u patnji i agoniji. Narin priča o ljubavi i ponovno ko pokvarena ploča ponavlja jedno te isto: ona i Murat oženili se iz velike ljubavi i bili sretni čak 2 godine dok vještica Ebru nije došla. Opet ponavljam što sam napisala u jednom od ranijih postova – pa da je to bila tako velika ljubav kakvom ju Narin opisuje ne bi Murat niti imao potrebu da pogleda Ebru ili neku drugu ženu, a kamoli da drugu oženi, ali ne, lakše je kriviti vješticu Ebru koja je zatrovala Muratovu dušu i ščepala ga, nego priznati da ju divni i dragi Murat baš i nije volio koliko si je ona umislila. Ja se anekad zapitam jel ona sebe čuje dok priča, jel čuje što joj izlazi iz usta. Narin ima potrebu stalno dokazivati svoju i Muratovu ljubav prema njoj, dok s druge strane Ebru ne jer je žena normalna i realna. Drago mi je da je rekla Ebru da u 18 godina nije 6 mjeseci sve skupa proveo u Halfetiju, što nam opet daje neku sliku o velikoj ljubavi Narin i Murata.

Razgovor Kadrije - Ebru, ja se već ponadala kad je Ebru pitala koji je Baranov datum rođenja, ali vidi sad da je sve to smišljeno bilo kada je prikazano da je mali rođen 3 mjeseci kasnije nešto što stvarno jest. Iako, imala sam dojam da kad je Kadriye zazvala Ebru na izlazu, a ona otišla, da je možda pala u iskušenje da joj kaže. Izgleda da je od Velike trojke Kadriye najslabija karika i da bi se jedino od nje mogla saznati prava istina.

Zanimljivo mi je da, čak i u situaciji kad je Kadrije pala u nesvjest i kada je valjda samo bitno da joj se pomogne, Narin je i to prilika za nadmetanje. Kad je Ebru pokušala pomoći, pa kad ju je namjerno odgurnula, pa mislim stvarno, šta i u tim trenutcima misli na to. Onaj pogled kad je Ebru pomagala Kadrije i kad joj je našla puls, Narin mi je izgledala kao da bi radije da je žena umrla nego da ju je upravo ebru spasila. U takvim situacijama najbolje izlazi na vidjelo kakva je tko osoba, a danas smo imali priliku vidjeti Narin u ne baš najboljem svjetlu (iako, nije da ju inače viđamo u super izdanju).

Ona od Ayše sestra - ne sjećam se kako se zove, mi je isto za sada zanimljiv ženski lik sa karakterom i baš sam se iznenadila da nije pristala na Kendalovu ucjenu, iako sve mi se čini da će zbog Ayše ipak nakraju popustiti.
PoisonIvy1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 23:58   #97
Odlična epizoda večeras!

Vidjeli smo Kendal agu u svoj svojoj raskoši! Otkrio je da Melek ima nešto sa Recepom i ubio Boga u njoj. Mene samo zanima kako će sad proći Recep? Sve mi se čini da će izvući aduta iz rukava - bio je svjedok dok je Kendal gušio brata Murata! Mada sam mišljenja da su mu dani odbrojani ako to pokuša. Zaplivat će i on dnom Eufrata.

Ebru danas ostala pribrana i spasila Kadriye. Ne znam što je studirala, ali moguće da je nešto u vezi medicine. Ipak je stručno reagirala, dok su ostali samo kukali, a Narin donijela kanister kolonjske vode. Čak mi se učinilo kako Baran malo u čudu, ali i malo sa divljenjem, gleda Ebru kako pomaže njegovoj baki. Ebru opet u pat poziciji. Ruzgar tek propričao i to zbog žalosti prema baki, Kadriye u kritičnom stanju, u IST nema kamo otići, para nema. Svi nekadašnji džet-set prijatelji naprasno nemaju vremena, mjesta, ne javljaju se na telefon kad vide da ih Ebru zove. Klasika. Dok su bili bogati i dio kreme, svi su se smješkali i oblijetali ih, a sad ih ne poznaju više. Užas.

Još jedan užas - Ebru lista foto album sa Baranovim slikama! Gleda svog sina, za kojeg misli da je mrtav, u naručuju druge žene. Šanverdijevi lažirali datum Baranovog rodjenja (ili je to baka slagala u tom momentu), 11.03.1996. Ebru kaže da je tri mjeseca prije toga izgubila sina. Jedva ček dan da i ta tajna ispliva na površinu!

Ada i Maya u Gaziyantepu zbog abortusa. Prodale 2 narukvice i dobile +1,500TL. Eyvallah. Samo pametna Ada kuvertu stavila u stražnji džep, a baš je bistra, svaka čast! U bolnici tuš, nije punoljetna, došla policija i sad bježi kroz prozor. Još Maya pala i razbila koljeno, a Ada izletila pred auto! Lik poznaje Kendal agu, bit će veselo. Ako sam dobro skontala njih dvije su blizanke rodjene 18.08.1998.

Ayše i sestra se moraju odseliti jer sestra Sibel (?) ne želi biti Kendalova priležnica. Ayše pozitivno utječe na Barana, nadam se da će ostati. Iako mi glumica nije lijepa, ima čudan nos, ali je simpatična. Sve si mislim da će se sestra predomisliti, zapravo nema kamo. Eto, i to je život jedne uboge sirotice bez obitelji i škole. Potuca se od nemila do nedraga, nadničari i svaki mulac misli da je lak plijen. A ona na kraju nekome i popusti jer je pitanje opstanka. Grozno.

Ozlem nije mogla šutit, nego izbrbljala tajnu - Baran je sin Kendala i Narin. Barem je ona tako skužila u svojoj glavi. Emine ne želi da se miješa. Što će i ona jadnica? Ima sina invalida, ako napusti Kendala kamo će? (Niti bi to smjela uraditi.) Nigdje nije prispjela. Da se osamostali nema ni samopouzdanja, ni škole, a ni novca. Ostaje joj sudbina da kao zakonita prva žena živi poput služavake i skrbi o sinu. Jbš takav život!

Baran ukrao upisne papire Maye i Ade. E stvarno mu je potez za 10! Jedino još Ayše može nastradat, bila je dežurna i nosila te papire u referadu.

Nitko ne komentira onog bisera Rizu! Kendalov potrčko za sve situacije, a sa manjkom mozga. Kako taj lik mene nasmije! Ono kad je ostavio Ebru na placu, pa se vratio u gruntovnicu i sav bitan rekao Kendalu da će tako brže pobjeći za IST, kad vidi kako je tu grozno. A Kendal ju čeka da potpiše ko ozebo sunce! Pa Rizu šutne nogom u guzicu pred svima. Situacija kad su jurili za autobusom u kojem je bila Ada. Kaže Kendal Rizi da ga pretekne i zaustavi, ovaj udari po gasu, zaobidje i nastavi. Kendal kao, kud si nagario, što je ovo? Veli Riza, stići ćemo u IST prije njega, pa ćemo malu pokupiti na kolodvoru. Onda ga Kendal u autu nalupa. Bilo je još tih bisera.
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 00:15   #98
Meni je u ovoj a i prijašnjim epizodama nekako neugodno gledati ovu "ljubav" Kadrije prema malom Ruzgaru.

Imala sam osjećaj da će Ebru reći, "Hajte vi za Istanbul, evo vam nešto love, ali mali ostaje kod nas, ipak je on sin moga sina i moj unuk. Mora ostati ovdje".
Cure su joj unuke pa ih ni jednom nije pomazila...

Nije to samo zato što je ovaj mali, nego isključivo jer je muško.

Za kasniji odnos muškaraca prema ženama, odgovoran je rani odnos majki prema sinovima i točka.
__________________
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
ribica0903 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 00:18   #99
Evo da se i ja malo javim uvezi ove serije. Stvarno nisam mislila da ću pratiti seriju ovakve tematike, jer iskreno ovakve teme me izmore psihički. Dok gledam taj zatucani mentalitet, ubija me, jer se cijela iznerviram. Žena je tu kao spremačica i ne vrijedi ništa Dobro je danas Ebru rekla da je sve to u glavama.

Narin mi je iskreno čak i odvratniji lik od ludog Kendala. S njim bar znaš na čemu si. Znaš da je divljak, da je lud i da si nagrabusio ako napraviš nešto što mu nije po volji. Ali Narin je posebna priča. Kao fina, mirna ženica, a zapravo kučketina kakve nema. Ona dopušta Baranu da ponižava i gazi svoju majku. Okej kužim da si ogorčena, muž te napucao zbog druge (koja jadna btw ništa ne zna, ali daj ženo pokaži malo ponosa, ne ponižavaj se. Ne podnosim takve žene kojima su krive isključivo "ljubavnice" muževa. Ona mi razorila brak, zbog nje me prestao voljeti, ali na kraju kad se sve zbroji i oduzme da tvom mužu nije radila prvo donja pa gornja glava ništa se ne bi dogodilo. Pogotovo ne bi pogledao drugu. I na kraju nije kriv muž već druga žena. Daj se malo zapitaj što tebi fali da se on tako ludo zaljubi u drugu. Da se razumijemo protiv prevere sam ali ne volim dvostruka mjerila.

Baran je u dubini duše dobar dečko. Dobro je on i ispao u onom okruženju. Luda, opsjednuta mater, još luđi divlji stric, 322 žene u kući od kojih nijedna nema pravo glasa i otac kojeg vidi jednom godišnje. Familija za poželit. Normalno da jadničak puca, ne zna za bolje. Pravi se faca, a u biti je jedno dobro stvorenje. Ali vidi se kako lagano popušta, malo pomalo, ali popušta. Nije krv voda. A ni glumac nije za bacit. Po godinama, taman!

Ebru je jedna predivna i hrabra žena. Mogu reći da mi je i omiljeni ženski lik iz neke serije. Nakon što je ostala bez svega ona je našla hrabrosti da se izbori za sebe i za svoju djecu. U njoj nema trunke zla ali žena ne da na sebe. Predivna je!

Firat mi je također jako pozitivan lik za sada. Nema u njemu one tipične zatucanosti.

Sve u svemu ja se raspisala
__________________
☆ Shoot for the moon. Even if you miss, you'll land among the stars ☆
GraceKelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 00:20   #100
Ribice Pa oni se prema sinovima ponašaju kao prema mini-sultanima. Ženskadija ih opslužuje, oni ni klinca ne moraju, sve im se povladjuje. Pa još gledaju starije muške u tipu Kendal i slične sirovine, ništa se ne čudim.

Kadriye toliko voli Ruzgara jer je sin pok. sina miljenika Murata. Još je pride mali, sladak, drag i zanijemio od stresa. Da je curica, ne bi ni pišljiva boba dala za njega. Maya & Ada kao da ne postoje. Nebitne su.
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:56.