Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2011., 16:59   #21
hranimo, stara im je napravila nadstrešnicu kao ispred prozora, pa sad macka uredno zaljepi nos na prozor i kak ptica skakuce, skakuce i ona, pa uredno svaki put tres sa stolca
__________________
four wheels move the body — but two wheels move the soul #bikerzone
typhoid_mary is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 21:28   #22
Hranim psa.
Ovaj obično dobiva kuhano meso sa žgancima ili razmočenim kruhom. Običaj pseta je da izbire meso, a žgance i kruh ostavlja u zdjelici - na radost gomije vrabaca, sjenica i grlica. Tolerantan je prema njima i one skakuću bez straha oko zdjele i pseta.
Hannan Ball is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 22:07   #23
Ptičice i ostali

Naravno da bilo što što mi ostane od hrane ostavim ptičicama. Kako imam papigu, onda im dam malo i njezinog zrnja, pobacam im malo mrvica od kruha, a i ostataka od krumpira ili riže i tjesta i sve to pozoblju, samo snimaju s drveća kad ću štogod donijet na balkon. Imam posudu u koju im to lijepo stavim i oni pojedu i odu. Isto tako znam im narezat i malo masnog od mesa i to isto vrlo vole pojest pogotovo zimi ili kad imaju mlade.
P. S. I ne tako oštro o mačkama pa ni o golubovima. To su sve živa bića. Stavite se u njihovu poziciju, zamislite da ste vi oni. I oni moraju jesti. Osim toga mačke su svoje i ne dozvoljavaju da netko njima upravlja pa onda nije ni čudno da oni koji u svojoj okolini očekuju podanike i poslušnike osjećaju odbojnost prema mačkama. A one to osjećaju. Vrlo dobro. Meni su baš zgodne takve svoje.
red_rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 22:11   #24
da
vrapce, i ostale. tko šta zgrabi
kad sam u gradu a jedem obavezno nešto ode i golubovima koji su toliko slobodni da dođu čim vide da se nešto gricka
__________________
Keeping my soul happy...
markiza poisson is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 09:41   #25
Hranim ih itekako, kupujem u petšopu one sjemenke za ptice u prirodi, i ostavim i više od sto kn tamo prek zime.

Žao mi ih je gledati kad vani krepavaju, a (slučajno ili ne) nema više onih pobješnjelih jednookih/nogih mačketina koje su se prije skupljale oko kuća i zapišavale sve živo, od automobila do dječjih kolica ostavljenih u verandi.
Hallucigenia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 11:27   #26
"moji" vrapci već više sliče letećim prascima.
Sav stari kruh smažu. Kupim i onu lopticu sala sa sjemenkama i objesim na drvo.
To vole kosovi, carići, sjenice..svi dođu.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 09:24   #27
Hranila sam vrapce i golube na prozoru s kuhinjske strane, ali sada, od kada na prozoru imam cvijeće, više ne...a i susjedi su se bunili da im mrvice padaju po glavama, kad izađu na pločnik, pa sam se uredno preselila sa pernatim barabama na drugu, balkonsku stranu - sada tamo imamo i plavetne sjenice, a hranimo ih orasima koje im tata nakrcka ili onim kuglama sa mašču i sjemenkama iz pet centra...istina,i pesi pucaju na orahe na veliko i maznu ih ptičicama, pa smo im napravili kućicu i daske za stajanje na višim etažama...
__________________
Štenad vukodlaka, povoljno ili u dobre ruke!
Mist_Dragonlady is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 21:03   #28
ne treba navikavati ptice na gotovo.
to mi liči na ono kako lovci prehranjuju srne zimi ne bi li ih što više preživjelo za odstrel slijedeće sezone.
to ne znači da, kad ciča-zima potraje ne iznesem posudu s čvarcima pomiješanim s krušnim mrvama.
dok uživam gledajući sjenice, znam da one ne uživaju gledajući mene.
Smajlić aga is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 21:10   #29
Moj stari ima golubove. Da. 80% vremena ne uživam pretjerano u toj činjenici.

Golubovi su takvi da ih boli neka stvar kad druge ptice jedu s njima i požderu im pola tog što su oni trebali pojest. Rezultat tog je da u bližoj okolici postoji cijeli niz različitih vrsta ptica čija kilaža graniči s pretilošću.
Maiya is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 11:05   #30
Quote:
Smajlić aga kaže: Pogledaj post
ne treba navikavati ptice na gotovo.
to mi liči na ono kako lovci prehranjuju srne zimi ne bi li ih što više preživjelo za odstrel slijedeće sezone
A šta mi inače, kad dođe proljeće, tamanimo iste swarovski lovačkom optikom ili bacamo kašikare po ornitološkim rezervatima?
Pa na 100 ptica skinemo i kojeg lokalnog cugera pred dućanom al nema veze?
Stvarno Smajlić, daj se uozbilji...
Hallucigenia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 14:00   #31
Quote:
Khufu kaže: Pogledaj post
Ja sam čuo da pticama (vrapcima) smeta kruh jer ih napuhuje i da mogu čak i uginuti od toga. E sad, jel to mit ili ne, ne znam.

Istina. Tijesto im se zalijepi za crijeva i mogu uginuti.
stvarna-mishka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 14:29   #32
Quote:
Hallucigenia kaže: Pogledaj post
A šta mi inače, kad dođe proljeće, tamanimo iste swarovski lovačkom optikom ili bacamo kašikare po ornitološkim rezervatima?
Pa na 100 ptica skinemo i kojeg lokalnog cugera pred dućanom al nema veze?
Stvarno Smajlić, daj se uozbilji...
ozbiljan sam.
usporedba sa srnama možda nije najbolja, hoću reći da je najbolje za sva živa bića da opstanu svojom snagom.
rekao sam već da zimi na prozoru i balkonu zateknem gladne ptice, ali nakraj, nisam siguran pomažem li im.
ne bih se obazirao na tvoje dodatne usporedbe.
Smajlić aga is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 15:23   #33
A što ti znači da opstanu svojom snagom?

Uništili smo im staništa, zagadili sve od vode do zraka, a ono malo hrane što je ostalo u prirodi premazali olovom za bolji sjaj u očima, doveli hrpu neprirodnih predatora itd. Zato je možda malo neispravno pozivati se na prirodni poredak stvari kad takav više ne postoji.
Hallucigenia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 16:15   #34
Quote:
Hallucigenia kaže: Pogledaj post
A što ti znači da opstanu svojom snagom?

Uništili smo im staništa, zagadili sve od vode do zraka, a ono malo hrane što je ostalo u prirodi premazali olovom za bolji sjaj u očima, doveli hrpu neprirodnih predatora itd. Zato je možda malo neispravno pozivati se na prirodni poredak stvari kad takav više ne postoji.
mi jesmo zagađivači.
ali - ne usuđujmo se govoriti, da smo neka posebna vrsta koja može iz sveprisutnog gliba izbaviti bilo kakva stvorenja, pa ni ptice.

misliš li da bjeloglavi supovi preživljavaju u žici? ne.
njihovo preživljavanje ovisi o broju krepanih ovaca.
Smajlić aga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 11:31   #35
Nismo posebna svakako ali o njoj ipak ovisi sudbina svih drugih.

A za šta sam ostavio 150 kn likovima na Cresu prošlo ljeto?! -rekli su da je za hranu? Osim toga, rečeno mi je i da od lokalnih seljaka prikupljaju krepanu stoku. Znači, i njih prihranjuju..
Hallucigenia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 11:43   #36
ja također preko zime brinem o pticama. za sjenice sijem suncokret i ono što uspijem sačuvati preko ljeta(jer neke ptice navale i dosta pojedu dok nije sazorio), od kraja devetog mjeseca stavljam na grane i sjenice uživaju. ponekad im stavljam salo i orase koje ne iskoristim za kolače .njima je potrebna masnoća da mogu izdržati hladne zime.vrapci se zaletavaju u kokošinjac i jedu sa kokicama, makar i njima ostavljamo hranu (mljevene kukuruze).tijekom zime navrate i neke ptice za koje ne znam kako se zovu,te kos kojem ostavljamo jabuke. životinjama je potrebno pomoći , a one će same prestati jest tu hranu kad im vrijeme to dozvoli obično u prvom mjesecu.
opsjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 15:38   #37
Quote:
Hallucigenia kaže: Pogledaj post
Nismo posebna svakako ali o njoj ipak ovisi sudbina svih drugih.

A za šta sam ostavio 150 kn likovima na Cresu prošlo ljeto?! -rekli su da je za hranu? Osim toga, rečeno mi je i da od lokalnih seljaka prikupljaju krepanu stoku. Znači, i njih prihranjuju..
u svom prirodnom okružju lešinar, poput bjeloglavog supa lebdeći s visine oštrim njuhom i bistrim vidom pronalazi sebi hranu.

krepanu stoku ne plaća onaj koji je uklanja, tako da priča "zaštitara" da su im to troškovi ne drži vodu.

najzad, život na zemlji odvija se i bez izumrlih vrsta.
a našim intervencijama, pitanje je pomažemo li ili odmažemo.
Smajlić aga is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 21:05   #38
Hranimo ptičice svaki dan sada kad je pao snijeg , a i kvartovske pse, koje gazde po vom hladnom vremenu ne hrane dovoljno. Muka mi je i od ovih koji po ovako niskim temperaturama svoje "ljubimce" drže vani.
SHYRAH is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 21:19   #39
Jucer i danas hodao po naselju i stavljao pitu sto je ostala iz piterije, i snite kruha po drvecu, tocnije ih zabijao i grane jer drukcije nije islo.
Nekako vjerujem da ljudi misle da im vacam sihre po naselju

A psi, to necu ni spominjat, evo jos uvijek odleđujem noge i ruke od kopanja metra snijega trazeci kucice koje smo pravili = (
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 21:23   #40
hranim ih sva godišnja doba isto kao mačke i pse lutalice
kodo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:16.