Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Pogledaj rezultate ankete: Vjerujete li u život nakon smrti?
Da 56 59.57%
Ne 25 26.60%
Ne znam jer je i jedno i drugo nedokazivo 13 13.83%
Glasovatelji: 94. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2007., 18:22   #181
Quote:
Sonja75 kaže: Pogledaj post
Apsolut, mislim da si samog sebe izgubio u svojim mislima
mislim da nisam,ali ok ako to misliš.samo mi nije jasno zašto?
Apsolut is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 22:14   #182
Quote:
Euroskeptik kaže: Pogledaj post
Tako je!

Našla se pametna skupina lukavaca koji su iskoristili citirane slabosti ljudi. I, molim te, obećali vječni život... I sve to razradili, nadopunili i doveli do savršenstva - isključivo radi uspostave savršenog sustava vladavine privilegiranih skupina.

Obećali nedokazivo, ali s jako puno uvjeta - mrkve i batine. Moraš ovo, moraš ono, ako budeš dobar, ako budeš vjerovao, ako budeš donirao (poglavito), ako budeš slijepo slušao, ako budeš živio po njihovim pravilima, ako ne budeš koristio kontracepciju, ako ne budeš razvijao znanost, ako ne budeš slobodan, ako budeš sluga pokorni, živjet ćeš život vječni...

U suprotnom, ako ne vjeruješ u sve to što ti nameću, snaći će te takva sudbina koju niti zamisliti ne možeš...

Zagrobni život je čista izmišljotina stvorena s ciljem da se prijetnjama ili lažnim utjehama uspostavi vlast nad neukim pukom.
a nezna se dali je izmišljeno il šta,....nitko se nije vratio iz mrtvih da bi nam rekao što je istina,....
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 02:00   #183
Sto je dusa? sto je suptilno tijelo,? um, inteligencija, ego? priroda duse, svjesnost, transmigracija svijesti i sl. opisano je u starim Vedama.
Radjen je i veliki broj istrazivanja, otkrivene su razni fenomeni koji su znanstveno tesko mjerljivi. Postoji suptilna priroda stvari. Pitanje je vremena kad ce fenomen duse biti snimljen i time postojanje duse nece biti upitno.
__________________
Neka sva bića budu sretna,
bez neprijateljstva, bez straha i u miru.
vitaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 12:44   #184
Quote:
vitaka kaže: Pogledaj post
Sto je dusa? sto je suptilno tijelo,? um, inteligencija, ego? priroda duse, svjesnost, transmigracija svijesti i sl. opisano je u starim Vedama.
Radjen je i veliki broj istrazivanja, otkrivene su razni fenomeni koji su znanstveno tesko mjerljivi. Postoji suptilna priroda stvari. Pitanje je vremena kad ce fenomen duse biti snimljen i time postojanje duse nece biti upitno.
kaze puno toga, neda dokze i zavrsi sa svojom malenom nadom......
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 23:00   #185
Quote:
Pokondirena tikva kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem.
I to mi nevjerovanje ni najmanje ne umanjuje smisao života, dapače, čini ga itekako smislenim.
onda me zanima koja razlika između tebe i životinje ili biljke????? to vjerovanje itekako moze obogatit život
d@nijel@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 23:04   #186
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Zanima me kako katolici točno razmišljau o životu poslije smrti.

Gdje odlazi duša i kako živi.

Dalije moguće doći u kontakt sa umrlima i kako.

Hoćemo li se vidjeti poslije smrti ili nećemo.

Da li pokojnici dolaze na zemlju i dali vide preživjele članove porodice.

Može li mi netko stručno odgovoriti na ova pitanja.
na ta pitanja ti moze odgovoriti samo TVOJA VJERA, ako ju uopće imaš
d@nijel@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 15:31   #187
VJerujem,i nadam se da ce mi biti lijep zivot posle smrti,jer sam dobra cura
Otto Maximale is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 10:51   #188
Quote:
d@nijel@ kaže: Pogledaj post
na ta pitanja ti moze odgovoriti samo TVOJA VJERA, ako ju uopće imaš
Lijepo je tako vjerovati, ali gdje su dokazi. Ako postoje duše jaželim da mi se te duše jave. Ako se duše nikada nikome nisiu javile kako onda mogu znati da duše postoje. Kada netko umre iza njega ostaje meso kojim se onda mi hranimo. Iako nismo ljdožderi, mi ipak jedemo to isto meso.

Jer vidite, čovjeka će pojesti crvi ili drugi mesožderi ili bakterije. Jedan dio mesa će ući u zemlju i postati hrana za biljke. I sad kad zbrojimo sve molekule na cijelom sviletu od početka, jasno je da su leševi svih onih ljudi koji su ikada živjeli na zemlji, postajući hranom, postali dio životinja i biljaka koje mi danas jedemo. Naime krave svinje, piliči, salata itd se sastoje od materije koja je jednom bila sastavni dio ljudi iz prošlosti.

Tvrdi se međutim, da čovjek nije životinj i da se to vidi po tome što čovjek ima dušu a duša preživi smrt tijela. Gdje je onda duša poslije smrti tijela.

A šta je vjera. Vjera je nešto u što su vjerovali ljudi iz 1 stolječa u Rimskom carstvu. Onda je Rim koji je imao mnogo boštvo u jednom trenutku odlučio da će preči na krščanstvo. Ali ljudi koji nisu htjeli postati krščani, oni su moram to reči poubijani. Nitko im nije prišao i rekao im u šta da vjeruju. I kasnije u srednjem vijeku su ljudi ubijani ako su bili u nekoj drugoj vjeri.

Stari Hrvati su u 6 stolječu došli ovamo i opet je neki kralj odlučio da Hrvati postanu krščani. Vjerojatno mu je to politički odgovaralo. Oni koji su htjeli ostati u staroj vjeri su poubijani, a narod je morao vjerovati šta su mu rekli.

I danas 1000 godina polije netko mi kaže da moram vjerovati.

U ono što su mi vjerovali roditelji, a oni zapravo vjeruju jer su u i njihovi roditelji tako vjerovali. Ali ostaje problem, u tome što su naši preci postali vjernici zbog političkog terora u kome su kroz stolječa grubo bili poubijani svi oni koji su mislili drugačije.

Kad sve to znamo nije li onda logično pitanje a gdje je duša umrlih i zašto mi se ne javlja.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 15:03   #189
Quote:
ZOsvald kaže: Pogledaj post
Ono dali, dali,.....ide mi na...dali ti kurac!
Dl li....
Rodio se, živio, umro..................moj život poslije smrti ostaje u sjećanju moje djece. Nigdje drugdje!

Dali je genije.
Seljacino..
Maitreya is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 21:25   #190
Svakako da postoji.Allah s.w.t. je obecao,ko bude vjerovao u njega i postovao ga,On ce ga nagraditi sa vjecnom Dzenetskom bascom,a onaj koji ne vjeruje,On je obecao,platit ce za to sa Dzehenemskom vatrom.
xGolf 3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 23:55   #191
Vjerujem u reinkarnaciju.
pospan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 06:41   #192
Ajme Gospe di ste vi zapeli.,Normalno da postoji zivot poslije smrti no ne zivi svaki covjek s istim uvjerenjima jer ne idu svi ljudi u raj pa cak ni oni koji misle da su zasluzili,.Da biste to sve shvatili ne treba uopce .mnogo ni razmsljati na nacin na koji vi razmisljate o svemu ,. Plitak si asu!jakarbitu!!!!
__________________
son of perdition
second coming is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 19:44   #193
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
dali vjerujete da postoji život nakon smrti,... život u kojem ćete se opet sresti sa osobama koje ste izgubili ,dali vjerujete da postoji raj,čistilište i pakao?

dali je život poslije smrti samo stanje uma, kao npr. san? ili se to zaista duša odvaja od tijela....

molim vaša mišljenja
Vjerujem u smrt nakon života.
Hello Operator is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 19:59   #194
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
dali vjerujete da postoji život nakon smrti,... život u kojem ćete se opet sresti sa osobama koje ste izgubili ,dali vjerujete da postoji raj,čistilište i pakao?

dali je život poslije smrti samo stanje uma, kao npr. san? ili se to zaista duša odvaja od tijela....

molim vaša mišljenja

Razdvajanjem materijalnog tijela (a što se uvjetno rečeno može nazvati razdvajanjem duše od tijela) dolazi se u drugu razinu postojanja.
Ako ovu nazovemo jednom, onda je ona druga - druga.

Njezina svrha nije da nas spoji s onima koje smo izgubili. Taj gubitak je, ovaj put ne uvjetno rečeno, rastanak na ovoj razini. Samo na ovoj. Na drugoj je put malo drugačiji.

Naša ovoživotna bol za onima kojih više nema pripada ovom životu, nećemo je izliječiti nadom da ćemo "biti zajedno" na onom svijetu jer tamo se samo nastavlja naša zadaća. To je vezanost, tako se nećemo osloboditi.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 20:48   #195
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
dali vjerujete da postoji život nakon smrti,... život u kojem ćete se opet sresti sa osobama koje ste izgubili ,dali vjerujete da postoji raj,čistilište i pakao?

dali je život poslije smrti samo stanje uma, kao npr. san? ili se to zaista duša odvaja od tijela....

molim vaša mišljenja
Virujem
__________________
Kiss my ass
Džukela15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 16:23   #196
Quote:
Blaise kaže: Pogledaj post
Razdvajanjem materijalnog tijela (a što se uvjetno rečeno može nazvati razdvajanjem duše od tijela) dolazi se u drugu razinu postojanja.
Ako ovu nazovemo jednom, onda je ona druga - druga.

Njezina svrha nije da nas spoji s onima koje smo izgubili. Taj gubitak je, ovaj put ne uvjetno rečeno, rastanak na ovoj razini. Samo na ovoj. Na drugoj je put malo drugačiji.

Naša ovoživotna bol za onima kojih više nema pripada ovom životu, nećemo je izliječiti nadom da ćemo "biti zajedno" na onom svijetu jer tamo se samo nastavlja naša zadaća. To je vezanost, tako se nećemo osloboditi.


hoces reci da mi na onom svijetu vise necemo vidjeti svoje najdraze? Pa koja je onda svrha svega zajedno?
St cu tamo imati novog oca i majku i brata i mozda jos vise ot toga? I zasto bih ja dosla na onaj svijet sa praznim mislima? Zasto ja nebi znala da sam bila djete duse koja se vec davno nalazi na svijetu u koji sam ja dosla( mislaim na smrt kada se desi).
Daj mi molim te svoje stajaliste poblize objasni.
Sonja75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 10:55   #197
Hajmo ovako:


Blizanci u maternici razgovaraju:

- Da li vjerujes u zivot poslije rodenja?
- Naravno, sigurno postoji nesto nakon rodjenja. Mozda smo ovdje bas zato da se pripremimo na zivot poslije rodjenja.
- To je glupost. Nema zivota poslije rodjenja. Kako bi taj zivot uopce izgledao?
- Ne znam tocno, ali uvjeren sam da ce biti vise svjetla i da cemo moci hodati i jesti svojim ustima.
- To je potpuna glupost. Znas da je nemoguce trcati. I jesti svojim ustima, pa zato imamo pupcanu vrpcu. Kazem ti; poslije rodjenja nema zivota. Pupcana vrpca je prekratka.
- Uvjeren sam da postoji nesto poslije rodjenja. Nesto posve drugacije nego ovo sto zivimo sada.
- Ali nitko se nije vratio od tamo. Zivot se poslije rodjenja zavrsava. Osim toga, zivot nije nista drugo nego postojanje u uskoj i mracnoj okolini.
- Pa ne znam bas tocno kako izgleda zivot poslije rodjenja, ali cemo u svakom slucaju sresti nasu mamu. Ona ce zatim brinuti za nas.
- Mama?!? Ti vjerujes u mamu, pa gdje bi po tvome ta mama bila?
- Svuda oko nas, naravno. Zahvaljujuci njoj smo zivi, bez nje ne bismo uopce postojali.
- Ne vjerujem! Mamu nisam nikada vidio, zato je jasno da ne postoji.
- Da, moguce, ali ponekad, kada smo potpuno mirni, mozemo je cuti kako pjeva i miluje nas svijet. Znas, uvjeren sam da zivot poslije rodjenja zapravo tek zapocinje....
__________________
Nek me vodi labud bijeli | kojeg pozna šumski svijet | il nek hladni vjetar veli | gdje je taj moj mali cvijet

Vjetar šušti, grane dira | pita cvijet gdje sniva sad | još mi srce nema mira | dođi cvijete, smiri jad
Lea12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 12:07   #198
omg, ova pričica za djecu je još aktualna?

Naime, postoji velika razlika između majke i Boga.
Blizanci ovdje majku i te kako vide i osjećaju dodirom. Njena maternica je vrlo stvarna. Oni su čak i čvrsto fizički vezani za majku pupčanom vrpcom preko koje i hranu dobivaju. Mogu čuti protok krvi i kucanje srca majke, mogu čuti vanjske zvukove i sl.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 13:54   #199
...zanimljivo bi bilo vidjeti kako bi religija reagirala kada bi se nekako (ovo je sve hipotetski naravno) dokazalo da nakon smrti nema ničeg..nikakve duhovnosti, raja, pakla, univerzalne linije života i sl...
...mislim znam da se veliki broj ljudi s ovime neće složiti, ali jednoboštvo se uglavnom vrti oko smrti, a i logično je da je to tako jer kada se pogleda unatrag ljudi su kroz povijest uvijek vjerovali u ono što ne razumiju pa su tako svojedobno postojali bogovi munja, mora, ratovanja itd. (mislim da se shvaća na što mislim). kako je naše znanje o svijetu i njegovim fenomenima raslo tako su i mnoga božanstva postala suvišna...međutim do dan danas nije razotkriven fenomen smrti pa potreba za bogom smrti još uvijek stoji. mislim možete smrt zvati život vječni, valhala, had ili nešto drugo, ali uvijek se radi o vremenu nakon naše smrti na ovom planetu...
...e sad, kada bi došlo do spoznaje da svega toga nema religije bi se našle u ozbiljnoj krizi postojanja, makar osobno mislim da tako nešto nikada neće biti dokazano....
__________________
mors tua, vita mea
ratanplan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 01:11   #200
postoji zivot poslje smrti....ali u nekom drugom obliku
__________________
Ne brinite pushka je zakocena.....Bummmm!
Baya_Rober is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:05.