Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2014., 10:32   #2281
Quote:
kulerica kaže: Pogledaj post
Bila sam u oba, dovoljno puta, ne kužim ni tvoju primjedbu ni ton tvog posta.



Žena je pitala za SCS i Primark, gdje su i kako se dođe do njih, pa sam joj odgovorila.



Da je pitala za Parndorf, odgovorila bih joj i na to, ali nije pitala. Ne znam zašto bih je slala u Parndorf (ili bilo koji drugi, treći ili deseti shopping centar), ako tamo nema glavnog dućana koji je zanima. (Neki brendovi se mogu naći u oba shopping centra, ali ne svi. Primark postoji samo u SCS-u i Gerasdorfu, a Gerasdorf joj baš nikako nije usput. Što traži u Primarku je njezina privatna stvar. )





Ana2605, nadam se da ćeš biti zadovoljna hotelom. Lokacija je ok, dobro si prometno povezana sa svim dijelovima grada.



crocro25, vidi onaj Ibis kod Gasometra, link ti je na prethodnoj strani. Mislim da on nije skup, ali imaj na umu da je zaista basic. To je malo dalje od centra, ali na liniji U3, tako da si u centru za čas posla.

Zašto se onda ti imaš potrebe raspravljati sa mnom?
Ili je zabranjeno pored tebe dati neki savjet?
Stoga, ja sam još manje razumjela ton tvog posta.

Iako je pitala za Primark njeno planiranje shoppinga vrlo neidredjeno zvuči stoga neka sama odluči prema prijedlozima a ne mi za nju.
SCS je ogroman pregigantski kompleks gdje se vrijeme izgubi samo tako.
EOD.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 10:40   #2282
[QUOTE=ana2605;51763495]Da vidjela sam i taj Parndorf centar, al nekako kad nemam previse vremena, a dolazim najvise zbog adventa mislila sam si usput u povratku ubacit taj Primark, da ne gubin vrime po Becu hodajuci po ducanima, jer bi tamo na kraju provela cile dane Tako da vecinu vrimena mogu posvetit samo Bozicnom

Puncu hihi :-)





Ja sam nasla Ibis wienmariahilf cini mi se i hotel i lokacija ok, nas troje(1 dijete), 117€ 2 nocenja. To mi je skroz ok cijena.mislim da nista jeftinije nisam nasla, al sam ovim skroz zadovoljna
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 10:45   #2283
[QUOTE=UglyKidJoe;51766524]
Quote:
ana2605 kaže: Pogledaj post
Da vidjela sam i taj Parndorf centar, al nekako kad nemam previse vremena, a dolazim najvise zbog adventa mislila sam si usput u povratku ubacit taj Primark, da ne gubin vrime po Becu hodajuci po ducanima, jer bi tamo na kraju provela cile dane

Sve treba dobro uravnotežiti
Poanta svega je što ti je zapravo u Prarku interesantno jer svega u robnoj kući ima na dosta mjesta okolo.
Poanta u SCS-jest da je to pregolemi kompleks koji te samo zavede a - da barem ima neki popust...

Uvijek je teško napraviti ravnotežu društveno-umjetničke komponente i mračne požude kupnje pa i sitnice i nikad dovoljno vremena.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 12:42   #2284
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Zašto se onda ti imaš potrebe raspravljati sa mnom?
Ili je zabranjeno pored tebe dati neki savjet?
Stoga, ja sam još manje razumjela ton tvog posta.

Iako je pitala za Primark njeno planiranje shoppinga vrlo neidredjeno zvuči stoga neka sama odluči prema prijedlozima a ne mi za nju.
SCS je ogroman pregigantski kompleks gdje se vrijeme izgubi samo tako.
EOD.
Nemam baš nikakvu potrebu raspravljati, a dodatni savjeti nisu zabranjeni, nego dobrodošli, pod uvjetom da nisu pogrešni.

Reagirala sam zato jer je žena lijepo napisala

Quote:
ana2605 kaže: Pogledaj post
Super za SCS, stala bih samo zbog Primarka(nisam nikad bila pa se nadam nekom dobrom jeftinom shoppingu))
a ti si je poslala u sasvim drugi shopping centar, udaljen 45 minuta vožnje, u kojem nema Primarka. (Zašto si to napravila, znaš samo ti.)

Budući da je riječ o poznatom dućanu i da mnogi koji idu u Beč žele svratiti i u njega, a čitaju ovaj topic, mislim da treba jasno napisati da u Parndorfu (koliko god on bio dobar za neke druge stvari) Primarka nema.

Isto kao što nekog tko traži Ikeu nećeš poslati u taj isti Parndorf, jer u njemu eto ima *nekih* dućana za kuću. Ako netko traži Ikeu, onda traži Ikeu. Ako traži Primark, onda traži Primark. Ako traži H&M, onda traži H&M. I tako dalje.

Nije komplicirani koncept.
kulerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 12:45   #2285
Quote:
crocro25 kaže: Pogledaj post
Cijena 53eura, može proc. Samo koliko je karta po smjeru/po osobi i koliko je to 'čas posla' do centra ? Hvala unaprijed.
Za hotel ćeš se ipak morati snaći sam ili će ti savjetom pomoći oni koji češće borave u bečkim hotelima, pa su upućeniji od mene.

Što se tiče javnog prijevoza, od stanice Gasometer do Stephansplatza treba nekih 15-20 minuta, ovisno o tome kakva je gužva.

Cijene javnog prijevoza vidi ovdje: http://www.wienerlinien.at/eportal2/...annelId/-47643

Mislim da ti se najviše isplate one karte tipa 48-satna, 72-satna ili neka vezana uz Vienna Card (tada dobivaš i popust za pojedine muzeje).

http://www.wienerlinien.at/eportal2/...annelId/-47345

Jednostavno pogledaj na stranici, istraži i vidi što najbolje odgovara tvojim potrebama.
kulerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 19:01   #2286
Quote:
kulerica kaže: Pogledaj post
Nemam baš nikakvu potrebu raspravljati, a dodatni savjeti nisu zabranjeni, nego dobrodošli, pod uvjetom da nisu pogrešni.



Reagirala sam zato jer je žena lijepo napisala







a ti si je poslala u sasvim drugi shopping centar, udaljen 45 minuta vožnje, u kojem nema Primarka. (Zašto si to napravila, znaš samo ti.)



Budući da je riječ o poznatom dućanu i da mnogi koji idu u Beč žele svratiti i u njega, a čitaju ovaj topic, mislim da treba jasno napisati da u Parndorfu (koliko god on bio dobar za neke druge stvari) Primarka nema.



Isto kao što nekog tko traži Ikeu nećeš poslati u taj isti Parndorf, jer u njemu eto ima *nekih* dućana za kuću. Ako netko traži Ikeu, onda traži Ikeu. Ako traži Primark, onda traži Primark. Ako traži H&M, onda traži H&M. I tako dalje.



Nije komplicirani koncept.

I dalje nepotrebno jer - nije bila niti u jednom niti u drugom te možda ju zagolica i drugi s obzirom da SCS nema popuste i bolesno je preogroman. Ona će sama odlučiti što želi i bez nas - ali postoji izbor za koji možda i ne zna. To je poanta izbora.

Nigdje nisam rekla da Primarka ima u Parndorfu ali svaki ima svoju prednost - i nije baš 45, stigne se i za kraće osim ako voziš kao ....
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 19:04   #2287
Quote:
crocro25 kaže: Pogledaj post
Cijena 53eura, može proc. Samo koliko je karta po smjeru/po osobi i koliko je to 'čas posla' do centra ? Hvala unaprijed.

Zar nema onaj meki A&O ili sl. hotel koji su hvalili ovdje forumaši? I relativno jeftin. Kao neki hostel ali ima i sobe.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 23:44   #2288
Smile

Da nisam ni gledala za Parndorf, malo cu proguglat
A u SCS me jedino Primark i zanimao, jer mislim da nam ga nema blize od ovoga, a u Englesku bas neznam kad cu
hvala vam svejedno puuno na pomoci, i savjetima, vidim da spomen shoppinga samo stvara probleme hahahaha ))
ana2605 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 01:36   #2289
Oh, još kakve...
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 19:42   #2290
Vecer i lijep pozdrav svima ovdje. Čitam dosta savjeta, preporuka i komentara ovdje koji mogu biti zbilja korisni i zato svaka pohvala uvijek aktivnima koji su na raspolaganju.
E sad, mene zanima transport od aerodroma do hotela koji se nalazi u ulici Schottenfeldgasse 74, ne idemo autom. Naravno da cijena bude sto povoljnija.
Zahvaljujem unaprijed.


Sent from my iPhone using Tapatalk
cMaltese is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 13:02   #2291
Pogledaj si na linku aerodroma Schwechat - nedavno je netko pisao tako da prelistaj cca 5 strana unazad.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 14:36   #2292
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
I dalje nepotrebno jer - nije bila niti u jednom niti u drugom te možda ju zagolica i drugi s obzirom da SCS nema popuste i bolesno je preogroman. Ona će sama odlučiti što želi i bez nas - ali postoji izbor za koji možda i ne zna. To je poanta izbora.

Nigdje nisam rekla da Primarka ima u Parndorfu ali svaki ima svoju prednost - i nije baš 45, stigne se i za kraće osim ako voziš kao ....
Pa SCS je sasvim normalni shopping centar sa sezonskim rasprodajama, nije ništa bolesno preogroman, parkiralište je super organizirano, ako znaš koji dućan trebaš, parkiraš točno ispred njega, stvarno je super označeno. A svi dućani koji se nalaze u glavnoj zgradi, od Interspara s jedne strane, do Ikee s druge, su pod istim krovom i mogu se obići bez izlaženja van.

Bože, sad ispada da zagovaram SCS, a u biti uopće ni ne volim shopping.

Parndorf je super, ali teško ga je obaviti za par sati - pojede ti doslovce cijeli dan (osim ako baš ne znaš što točno želiš, pa dođeš ciljano u te dućane i nakon kupovine se disciplinirano okreneš i vratiš kući). Zadnji put sam bila prije nekih tri tjedna, autoput A4 je u izgradnji (dodaju mu još jednu traku), ograničenje je 80 km/h, padala je kiša i trebalo je sto godina. I onda još deset krugova po parkiralištu jer je sve, naravno, zauzeto. Ali našla sam sve po što sam išla.

(Ana2605 će biti u hotelu na Gürtelu, koji je isto sav u gradilištima (Gürtel, ne hotel), tako da će joj, kako god okrene, trebati dosta da izađe iz grada. Naravno, to sve do Adventa možda bude i gotovo, stvarno ne znam kad im je rok za završetak gradnje.)

Quote:
ana2605 kaže: Pogledaj post
Da nisam ni gledala za Parndorf, malo cu proguglat
A u SCS me jedino Primark i zanimao, jer mislim da nam ga nema blize od ovoga, a u Englesku bas neznam kad cu
hvala vam svejedno puuno na pomoci, i savjetima, vidim da spomen shoppinga samo stvara probleme hahahaha ))
Nema na čemu. Da, mislim da je ti je ovaj Primark najbliži Hrvatskoj. Ima ih nešto i po Njemačkoj, ako se ne varam.

Quote:
cMaltese kaže: Pogledaj post
E sad, mene zanima transport od aerodroma do hotela koji se nalazi u ulici Schottenfeldgasse 74, ne idemo autom. Naravno da cijena bude sto povoljnija.
Zahvaljujem unaprijed.
Na Schwechatu sjedneš na CAT (City-Airport Train) ili Schnellbahn (S-Bahn) i voziš se do Landstraße-Wien Mitte. Tamo sjedneš na U3 i voziš se u smjeru Ottakring do stanice Zieglergasse i tada šetnjica po Schottenfeldgasse do kućnog broja koji trebate.

ILI

Aerodromskim autobusom do stanice Westbahnhof, pa s U6 jednu stanicu do Burggasse/Stadthalle i opet mrvicu pješice.

Razlika između CAT-a i S-Bahna je da CAT vozi nešto brže i izgleda nevjerojatno bolje, ali je zato i dosta skup. Schnellbahn je, s druge strane, star i nešto sporiji, ali i neusporedivo povoljniji.

Za aerodromski autobus ćeš se morati raspitati na web stranici aerodroma, nisam ga nikad koristila.
kulerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 14:51   #2293
Novogodišnji koncert Bečke filharmonije!
Punih šest godina čekanja karte, isplatit će se.

Zadnje uređivanje BoleynAnne : 06.10.2014. at 15:05.
BoleynAnne is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 15:37   #2294
@kulerica - opet se ne slažemo, SCS je bolesno preogroman i tek tamo izgubiš vrijeme ali dobro si naglasila - SCS ima sezonske dok se u Parndorfu cijele godine da naći sniženja. To jest outlet ali za mnoge stvari se to ne primjeti.
Je - ne moraš na glavno parkati, ima iza i oko 2. paviljona uvijek koji parkplac slobodan.
SCS se reklamira kao jedan od deset najvećih shopping centara u Europi.
Što se gužve tiče - bila u 6. mjesecu tak da, nije baš tako strašno.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 18:45   #2295
Quote:
kulerica kaže: Pogledaj post
Na Schwechatu sjedneš na CAT (City-Airport Train) ili Schnellbahn (S-Bahn) i voziš se do Landstraße-Wien Mitte. Tamo sjedneš na U3 i voziš se u smjeru Ottakring do stanice Zieglergasse i tada šetnjica po Schottenfeldgasse do kućnog broja koji trebate.
Samo da se mrvicu ispravim. Sad tek vidim da ste na kućnom broju 74, što je dosta daleko od Hilferice (na kojoj je stanica Zieglergasse), pa bih ti predložila mrvicu drugačiju rutu.

Dakle, CAT-om ili S-Bahnom do Landstraße-Wien Mitte, zatim linojom U3 do stanice Volkstheater, izlaz Ring.

Na Dr. Karl Renner Ringu tramvaj 46 u smjeru Joachimsthalerplatza, silaziš na stanici Schottenfeldgasse i hotel ti je stvarno blizu.

Quote:
BoleynAnne kaže: Pogledaj post
Novogodišnji koncert Bečke filharmonije!
Punih šest godina čekanja karte, isplatit će se.
Prekrasno, dobro se provedi!

Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
@kulerica - opet se ne slažemo, SCS je bolesno preogroman i tek tamo izgubiš vrijeme ali dobro si naglasila - SCS ima sezonske dok se u Parndorfu cijele godine da naći sniženja. To jest outlet ali za mnoge stvari se to ne primjeti.
Je - ne moraš na glavno parkati, ima iza i oko 2. paviljona uvijek koji parkplac slobodan.
SCS se reklamira kao jedan od deset najvećih shopping centara u Europi.
Što se gužve tiče - bila u 6. mjesecu tak da, nije baš tako strašno.
Pa tu se zapravo nema oko čega slagati, veličina je prilično subjektivan pojam, mene SCS nije nešto impresionirao veličinom, a nije mi ni nepregledan (skroz je druga priča što u njega idem jednom-dvaput godišnje jer jednostavno ne volim ni shopping ni takve centre). SCS je velik ako gledaš cijeli kompleks unutar kojeg su i hotel i zgrade s dječjim igraonicama, dućanima tipa Reiter, Toys'r'Us, kompleksom kina i restorana... Uglavnom, cijeli SCS zaista je velik, ali onaj dio u koji ide većina (a to je dio u koji bi i Ana 2605 išla) nije nešto preogroman, a nije ni nepregledan.

Čim se siđe s autoputa i dođe na lokalnu cestu, postoji odvojak za svaku grupu zgrada i/ili dućana - što ti treba, tamo skreneš, sve je super obilježeno, sa zasebnim parkiralištem za svaki izlaz.

Gužva je na kraju radnog vremena, kad svi u isto vrijeme kreću kući. (Ali to riješiš tako da sjedneš na kavu ili pojedeš večeru, za pola sata se gužva raščisti.)

U Parndorfu je gužva najčešće sezonska. Ako je dodatna (ljetna/zimska) rasprodaja, tamo je čovjek na čovjeku. Zatim, ako pada kiša, ljudi će subotu provesti u shoppingu, za razliku od sunčane subote, kad idu na izlet, i sl. Adventsku gužvu sam tamo doživjela par puta i ne bih si to više rado priuštila. Ali da ima i mirnih perioda, ima. Kako naletiš. (Ako kupujem za sebe, odem preko tjedna i nema žive duše, ali sad sam trebala nešto za djecu, pa sam morala ići u subotu i to je bio krkljanac nad krkljancima.)
kulerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 15:41   #2296
Shopping je uvijek muka, ali nas muka natjera svakako a kad to možeš spojiti sa korisnim - mrak. Treba samo staviti stvari pod kontrolu.

Ja sam doživjela sve scenarije u oba centra i mislim da je to pitanje osobne preferencije no Parndorf za zasebnim dućanima mi je doživljaj bolji jer možeš izaći van i proluftati se, uvijek nešto povoljno nĐeš no ok - specifične želje određuju cilj.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 23:26   #2297
Question

Quote:
(Ana2605 će biti u hotelu na Gürtelu, koji je isto sav u gradilištima (Gürtel, ne hotel), tako da će joj, kako god okrene, trebati dosta da izađe iz grada. Naravno, to sve do Adventa možda bude i gotovo, stvarno ne znam kad im je rok za završetak gradnje.)
( mooolim? Uf ;-))) ali u biti sam mislila auto ostaviti na hotelski parking(10€ 24h), pa ici ubahn, pjeske i to po gradu. Cini mi se zgodnije;-)

Svakako imam jos 2 hotela u pripravnosti , Mocca u Gupmperdoefer str i drugi u esterhazygasse- iako mi se cini da je to sve nekako relativno blizu jedno drgom, zar ne?
ana2605 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 12:58   #2298
Quote:
ana2605 kaže: Pogledaj post
( mooolim? Uf ;-))) ali u biti sam mislila auto ostaviti na hotelski parking(10€ 24h), pa ici ubahn, pjeske i to po gradu. Cini mi se zgodnije;-)

Svakako imam jos 2 hotela u pripravnosti , Mocca u Gupmperdoefer str i drugi u esterhazygasse- iako mi se cini da je to sve nekako relativno blizu jedno drgom, zar ne?
Ništa ne brini, hotel ti je na jako dobrom položaju i plan s autom u garaži/hotelskom parkingu je odličan.

Na pljucomet od hotela imaš ogromnu stanicu podzemne željeznice (Westbahnhof), na kojoj se sijeku linije U3 i U6, koje će te odvesti do svega što ti kao turistu (pogotovo za Advent) treba.

Gumpendorferstraße ti je mrvicu izvan ruke i nije tako dobra za šetnje, a i nije tako dobro prometno povezana kao vaš hotel i ovaj u Esterhazygasse. Esterhazygasse je sama po sebi super, ali imaj na umu da se 1. Mariahilferstraße upravo preuređuje u neku nebuloznu polupješačku zonu i tamo je sad prometni kaos i 2. tijekom adventskih vikenda je u Mariahilferstraße zabranjeno i ono malo prometa koji je inače dozvoljen, što dovodi do dodatnog prometnog kaosa u tim malim uličicama.

Moja primjedba je išla u smjeru da ako biste odlučili dio dana provesti izvan grada (bio to Parndorf ili nešto drugo), otišlo bi vam dosta vremena na prometne gužve. Budući da vjerojatno nećete napuštati grad i da ćete sve obilaziti javnim prijevozom, ništa ne brini, nego uživaj.


UglyKidJoe, već vidim da ćemo nas dvije morat nabacit koji shopping, čisto za uspoređivanje i aktualiziranje dojmova.
kulerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 13:10   #2299
Apsolutno Kulerice! S obzirom da dijelimo apsolutno istu platformu prema shoppingu - nužno zlo, koje treba po stavkama ogoliti do srži što nam po dosad prikazanom dobro ide . još da nas plačaju...
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 13:15   #2300
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Apsolutno Kulerice! S obzirom da dijelimo apsolutno istu platformu prema shoppingu - nužno zlo, koje treba po stavkama ogoliti do srži što nam po dosad prikazanom dobro ide . još da nas plačaju...


Eh, da...
kulerica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:45.