Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2010., 18:21   #301
Quote:
Black Molly kaže: Pogledaj post
Priroda, planinarenje, čaj od gloga. Cijeli život sam se mučila s niskim tlakom, nije da se jako povisio, ali ne vrti mi se, osjećam se bolje, imam više energije i nisam stalno umorna.
Kupinovo vino. Po zimi, aerobik.

Ja spadam u onu grupu kojoj poskoči samo donji, kad popijem kavu ili kad se uzrujam. I od kad sam se počela više kretati sve manje tegoba imam.
__________________
Molim lijepo, sve one koji tvrde da je Varaždin Zagorje, nek mi to potkrijepe nekim linkom ili daju ime knjige gdje to piše. Hvala.
jasmina1969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 12:05   #302
Čulam sam da je kupinovo vino jako zdravo..a i fino je.

I ja imam niski tlak, često mi se zamrači pred očima kad se (naglo ili čak normalno) dignem, sad sam ga izmjerila (imam onaj digitalni) - 99/57, 103 puls puls mi je skoro uvijek nekako ubrzan, ponekad i da prođem svega par stepenica...a znalo mi se i par puta desit da bi mi iz čista mira srce 'preskočilo'...onako, sjedim normalno, nikakvi napori i samo odjednom, osjetim ga u prsima onako jače, 'u grlu' kako bi se reklo i čujem u ušima...kao aritmija.
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 21:02   #303
evo da se i ja upišem moj pritisak je izmedju 110/70 i 115/75,pretežno je takav,rijetko kada krvni ide na 120.ali eto....meni takav ne smeta baš puno. maločas sam mjerila bio je 90/60....ali i imam osjećaj lebdenja i nesigurnosti.nikad se nisam srušila zbog pritiska,ali imam neku nelagodu,npr.da se ne mogu fokusirati na odredjenu tačku duže od 5 sek.imam taj neki osjećaj napetosti u sebi i osjećaja da će mi se nešto desiti...kao da ću izgubiti svijest,ali nikada nije došlo do toga. toplotu ne podnosim nikako....ne funkcionišem kada mi je toplo,prosto mrzim ljeto zbog tog osjećaja koji imam,zbog nelagoda...i evo baš sada dok tipkam osjećam kao da isparavam ) ali fakat! neki talasi vreline,fuuuuj! i kao većina vas imam problem prilikom budjenja,ako se ne naspavam dovoljno,cijeli dan lebdim,nije mi dobro,i naravno nema razumijevanja od strane drugih,koji nemaju te simptome.jadan osjećaj pored svih tegoba je i taj da te ne shvataju u okruženju imam 27.god. mislim da se jednostavno trebamo pomiriti s tim da je to tako,nekad malo bolje,nekad lošije...lijep pozdrav za sve...izdržat ćemo mi to
simfonijazivota is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 11:30   #304
Quote:
simfonijazivota kaže: Pogledaj post
imam taj neki osjećaj napetosti u sebi i osjećaja da će mi se nešto desiti...kao da ću izgubiti svijest,ali nikada nije došlo do toga. toplotu ne podnosim nikako....ne funkcionišem kada mi je toplo,prosto mrzim ljeto zbog tog osjećaja koji imam,zbog nelagoda...i evo baš sada dok tipkam osjećam kao da isparavam ) ali fakat! neki talasi vreline,fuuuuj! i kao većina vas imam problem prilikom budjenja,ako se ne naspavam dovoljno,cijeli dan lebdim,nije mi dobro,i naravno nema razumijevanja od strane drugih,koji nemaju te simptome.jadan osjećaj pored svih tegoba je i taj da te ne shvataju u okruženju
potpuno te shvacam, imam nekoliko prijateljica s istim simptomima, samo sto one nisu niti svjesne da je to tlak, samo smo lelujave, vrti nam se stalno i moramo puno spavat i cesto jest.. razmisljamo da osnujemo klub s motom "nije nam dobro" jer tak se i sprdamo na svoj racun , a sta cemo... drzi i probaj s intenzivnijim vjezbanjem i puno vode (meni evo voda pomaze zadnjih dana)
jambalaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 12:24   #305
da osnujemo klub s motom "nije nam dobro"
prejako,baš si me nasmijala! jer po tome sam prepoznatljiva,cijelo jutro se mislim dal da odem do doktora al kad se sjetim svih dosadašnjih posjeta njima,shavtam da to baš i nije pametno. ne po ovakvoj vrućini,a znam da mi neće pomoći. ostaje mi sa se uhvatim tv-a i boce vode,i da čekam večer,nekako mi tada bude bolje. pozz!
simfonijazivota is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 18:08   #306
"Ajme nama, nije nam dobro, ajme nama, nije nam dobro"....hahahahah !!!
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 20:24   #307
Hronican problem sa niskim tlakom. A pri tom se bavim poslom koji je i mentalno i fizicki naporan i zahtijeva puno vremena na suncu, malo spavanja, jede se kad se stigne...drugim rijecima, muski posao pa vi sad zamislite kako je raditi to sa ovim problemom. Kako se spasavam? Ne izlazim iz kuce bez boce sa vodom, zapravo vodu stalno moram imati, u rancu uvijek nosim i neke sokice i slatkise, jer kad mi padne secer, padne i tlak, padam i ja... Znaci: voda, sokovi, cocacola, slatkisi uvijek pri ruci i jos nesto vrlo vazno, a to je - ne razmisljati puno o tome! Ja pokusavam da nekom autosugestijom ignorisem taj svoj tlak
metropolitan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 21:55   #308
Dragi niskotlakaši, ja vam svima preporučujem ono što radim na sebi
i za što sam sigurna da pomaže više od ikakve hrane, tekućine i sl.

Vježbajte! Ozbiljnije se bavite tjelovježbom.
Za 2-3 tjedna osjetit ćete znatne promjene!
Sretno!
__________________
~ Fortes fortuna adiuvat ~
Z e t t a is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 15:19   #309
zetta, slažem se, ustvari općenito zdrav tempo i način života mislim da bi skroz uklonili te neugodne simptome, a možda i sam niski tlak. teško je danas živjeti zdravo, al piti vode i vježbat, to stvarno nije neka nemoguća misija..
jambalaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 09:18   #310
1. Tjelovjezba!!!
2. Svakih sat vremena popiti casu vode.
3. Soliti hranu
4. Piti mineralnu vodu.
5. Ujutro kad se probudite, prije nego ustanete, lezite sa stopalima gore (stavite ispod njih nekoliko jastuka).
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 23:30   #311
Evo da se i ja priključim u klub "ajme nije nam dobro" al stvarno je tako kad se čovjek konstantno osjeća umorno. Tek nedavno saznala da imam niski tlak, maloprije mjerila 88/54 bila sam nešto nervozna, uzbuđena, ono imam osjećaj da mi je visok tlak, a on nizak. Onda pravilno disala, napila se vode, pa za pola sata 101/44 Pa na koji način dignut ovaj donji?
enne21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 00:01   #312
Tjelovjezba. Redovita.
Zuji li vam kad u usima od niskog tlaka?
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 10:36   #313
ja bi vam preporučila čaj od rusomače, ja sam se preporodila otkako pijem svako jutro.

puno kave nije dobro, barem je meni uništila želudac....
__________________
Locco
bobby-j is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 12:58   #314
I ja sam niskotlakašica. Najveća frka mi je bila poslije poroda kad mi je nakon jednog lijeka tlak bio 95/ 90. Snijeg pred očima, šum u ušima, mislila sam da je gotovo. Izvuklo me tuširanje hladnom vodom, pijenje crnog vina ( na preporuku starog doktora) i pojačano solenje jela.
Na moru mi je tlak obično 90/ 68 i osjećam se dobro, ali u Zagrebu me " ubija" i 105/ 70.
Tijelovježba koja je individualno prilagođena, polagano i duboko disanje "trbuhom", pijenje puno vode, slanije jelo i tuširanje hladnijom vodom pospješiti će cirkulaciju, te olakšati balonsku glavu i lelujavo stanje tijela.
Ne znam kak vi, ali meni je najgore ujutro. Zna me zanositi na ulici tak da se moram hvatati stupova ili drveća. Onda si mislim kak se ljudi vjerojatno pitaju kad sam se stigla tako nacvrcati.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 13:07   #315
Quote:
bobby-j kaže: Pogledaj post
ja bi vam preporučila čaj od rusomače, ja sam se preporodila otkako pijem svako jutro.

puno kave nije dobro, barem je meni uništila želudac....
A ja i tako ne smijem kavu zbog gastritisa, smeta mi. Probat ću s tim čajem. Ovaj tlak nikako da se podigne kad god mjerim bude oko od 80-90/40-60, a otkucaji nenormalni, jučer 101
enne21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 19:41   #316
Jedna moja kolegica kaže da baš zavidi niskotlakašima ( ona je suprtna strana - visokotlakaš ).
Kaže : "Ja bih uživala - malo pršuta, malo kulena pa čaša crnog vina!"
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 19:43   #317
Quote:
zdenka27 kaže: Pogledaj post
Jedna moja kolegica kaže da baš zavidi niskotlakašima ( ona je suprtna strana - visokotlakaš ).
Kaže : "Ja bih uživala - malo pršuta, malo kulena pa čaša crnog vina!"
Ma kad te uhvati toliko da ti se ljulja cijela soba nije ti ni do kulena ni do pršuta ni do vina. A i to sve samo trenutno digne, pa kad se opet spusti je veselje.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 11:47   #318
Bok niskotlakaši...evo ima par dana majka mi mjeri tlak i reko ajde da i ja izmjerim...kad tamo 90 sa 53...odem ja brzo nešto pojesti,pojedem suhomesnatog (slano jelte podiže tlak),popijem čaj s medom,gusti sok,francuske salate i rekoh sva sretna odoh opet izmjeriti,kad 90 sa 60...a puls 60...i tako ja par dana i odprilike puls mi je toliki,maksimalno oko 75...inače majka mi je niskotlakaš i imam problema sa cirkulacijom (čak mi i kapilari pucaju po nogama, a meni je to čudno u ranim 20-tim)...Iz sna se budim jaaaako teško a stalno sam u nekom polusnu,vrti mi se i mutno mi je..Vidim u predhodnim postovima da guarana pomaže,pa me zanima ima li itko iskustva sa Encianovim kapsulama Guarana,ima ih čak kupiti i u dm-a? I trebam još naglasiti da ne pijem alkohol,i puno tekućine ni kavu...
__________________
...Neki su rođeni za maske,neki statiraju do daske,ja sam pozitivno-negativan lik...
character is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 18:22   #319
Ja sam niskotlakaš i nikad ne pijem kavu (meni to fuj), ali zato sam kao vodokotlić - samo pijem vodu. Ne silim se, nego jednostavno imam potrebu. Jednako kao što mi organizam traži uvijek nešto slanije.
I to mi uglavnom dobro dođe. Te Encianove kapsule nisam probala, ali čisto sumnjam da bih jer je to uzimala jedna moja kolegica sa posla i rekla da joj se čini isto kao i prije.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 19:26   #320
Quote:
character kaže: Pogledaj post
imam problema sa cirkulacijom (čak mi i kapilari pucaju po nogama, a meni je to čudno u ranim 20-tim)...Iz sna se budim jaaaako teško a stalno sam u nekom polusnu,vrti mi se i mutno mi je.. I trebam još naglasiti da ne pijem alkohol,i puno tekućine ni kavu...
Da, ovako je meni svaki dan.

Za nizak tlak odlicno pomaze malo redovita tjelovjezba, 2-3 l vode dnevno, sol i kod tusiranja se pri kraju natjerati na mlaz hladne vode pri zavrsetku tusiranja. To ubrza cirkulaciju i osvjezava.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:37.