Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2013., 22:52   #1
Kako spojiti više uređaja na mobilni internet (usb stick)?

Dakle, imam mobilni internet od Tele2 (USB modem ZTE MF667).

Htio bi ići na internet s dva računala, ne istodobno s oba ali ne bi htio 10 puta dnevno prebacivati USB iz jednog računala u drugi. Vjerojatno bi se nekad spojio i s iPhonom na taj mobilni internet da skinem/uploadam fotografije.

Koliko sam našao na internetu i uspio shvatiti treba mi neki 3G router, kao što je Airlive Traveler.

Sad mene zanima kako vidjeti koliko sam potrošio MB na računu ako je USB stick uključen u taj router a ne u moje računalo?

Na što trebam paziti kod kupovine kako bi USB stick i 3g router bili kompatibilni?

Ako netko ima bolje rješenje za ovaj problem možete slobodno predložiti. Gledao sam i Connectify kojeg svi spominju ali čini mi se jednostavnije ovo riješenje preko 3G routera.
RodneyM is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 00:27   #2
da, pazi kod kupovine da su router i stik kompatibilni, na stranicama proizvođača routera obično ima lista kompatibilnih usb modema
vjerojatno ćeš na routeru moći pratiti potrošnju, ne znam da li tele2 nudi svojim korisnicima online praćenje potrošnje
Sith is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 08:15   #3
Quote:
RodneyM kaže: Pogledaj post
Dakle, imam mobilni internet od Tele2 (USB modem ZTE MF667).

Htio bi ići na internet s dva računala, ne istodobno s oba ali ne bi htio 10 puta dnevno prebacivati USB iz jednog računala u drugi. Vjerojatno bi se nekad spojio i s iPhonom na taj mobilni internet da skinem/uploadam fotografije.

Koliko sam našao na internetu i uspio shvatiti treba mi neki 3G router, kao što je Airlive Traveler.

Sad mene zanima kako vidjeti koliko sam potrošio MB na računu ako je USB stick uključen u taj router a ne u moje računalo?

Na što trebam paziti kod kupovine kako bi USB stick i 3g router bili kompatibilni?

Ako netko ima bolje rješenje za ovaj problem možete slobodno predložiti. Gledao sam i Connectify kojeg svi spominju ali čini mi se jednostavnije ovo riješenje preko 3G routera.
Ne znam jesi li riješio problem ili ne, uglavnom poanta je da na ovom laptopu gdje ti je uboden stick podigneš hotspot. Koje windowse imaš gore?

Evo ti dva linka gdje je detaljno objašnjeno kako to napraviti na win7.

https://www.youtube.com/watch?v=pjrN9bFcOLM

https://www.youtube.com/watch?v=AguNyAdd6_Y


Meni ovo uredno radi i kačim se gore mobitelom, tabletom i TV-om u isto vrijeme. Dakle, ne treba ti nikakav dodatni ruter, a promet pratiš na ovom laptopu gdje ti je uboden stick i paziš da ne pretjeraš.
gorguc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:00.