Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2008., 07:51   #1
Tuča

Kupio novi auto prije par mjeseci.
Sve super.Kad ono, jučer - tuča.
Nastala udubljenja, lak nije popucao.
Tražim savjet.Dal se da kako bezbolno to popravit (ne bih želio kitati i lakirati),
čitao sam za neko vakum izvlačenje lima, pa opet da je to iliuzija,...pa da ima neka firma "Tuča" koja to radi mehanički, ali ti moraju skinuti sav tapicirung s krova, a sad je pitanje kako će to natrag sjesti.
Dal ima u okolici Čakovca ili Varaždina kakav pouzdan majstor?
Kumerle is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 08:31   #2
Ja sam čuo za ove http://www.tuca.hr/. Sam nemam iskustva s takvim popravcima, ali ljudi ih hvale.
__________________
U životu je važno da ne skidaš pločice sa zida u kupioni!
Korto is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 17:58   #3
Quote:
Korto kaže: Pogledaj post
Ja sam čuo za ove http://www.tuca.hr/. Sam nemam iskustva s takvim popravcima, ali ljudi ih hvale.
Izrazio bih određenu dozu skepse glede popravaka bez lakiranja,ali eto,daj bože da se može.I što je s cijenom?Link nam lijepo objašnjava što je grad,kako nastaje itd.međutim kad se dovede u kontekst s autima,nema baš nekih informacija.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 19:09   #4
Quote:
Kumerle kaže: Pogledaj post
čitao sam...da ima neka firma "Tuča" koja to radi mehanički...
prvi slijedeći post:

Quote:
Korto kaže: Pogledaj post
Ja sam čuo za ove http://www.tuca.hr/

_code_x_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 19:52   #5
Quote:
_code_x_ kaže: Pogledaj post
prvi slijedeći post:




Je slatko kad to ovako složiš, valjda nisam čitao post do kraja
__________________
U životu je važno da ne skidaš pločice sa zida u kupioni!
Korto is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 10:13   #6
re

Negdje na forumu sam našao link sa youtube...likovi griju udubljenje fenom..malo ne baš da se farba digne al da bude onak vruće....onda naglo usmjere mlaz co2 na to mjesto......oće reć naglo hlade lim....uhvati se mraz...vidi se lijepo...i onda čuješ samo kako lim bubnja....ispravlja se sam....koda neko udara po željeznom buretu...i na kraju.....pokažu mjesto udubljenja....nula...ravno ko i prije.....a bome rupa je bila ko šaka......btw...nedavno sam kupio u getrou..aparat za gašenje...mali ...za 100 kn....za ne daj bože.....al poslužio bi i u ovu svrhu....pa probaj...sretno....
__________________
20 god vojske
maystor1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 13:43   #7
I ja sam čuo za tu metodu, ali piše da ne šljaka za jamice od tuče, da su kao premale, nego samo za udubljnje , npr. ak ti neko sjedne na haubu.
Kumerle is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 18:20   #8
firma "Tuča" u Zaprešiću ti je najbolje rješenje za novi auto.
Odi tamo, pogledaj kako rade, dogovori termin. Bit ćeš zadovoljan. Popravljaju i preko kaska, ako ga imaš. Radili su mom frendu, vidio sam auto prije i poslije.
Charlie_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 21:20   #9
Quote:
alfa146 kaže: Pogledaj post
Izrazio bih određenu dozu skepse glede popravaka bez lakiranja,ali eto,daj bože da se može.I što je s cijenom?Link nam lijepo objašnjava što je grad,kako nastaje itd.međutim kad se dovede u kontekst s autima,nema baš nekih informacija.
I ja sam bio skeptičan, ali su na mom autu napravili fantastičan posao i preporučam ih svakome!

Imao sam 3 udubine na krovu i 2 na haubi, te jednu udubinu kod stražnjega kotača (to nije bilo od tuče, već od parkiranja). Moram napomenuti da su udubine od tuče bile stare 10 dana, a udubina od parkiranja 7 mjeseci. Dakle, ni 'starost' udubine nije problem.

Uglavnom, sve su sredili za neka 4.5 sata, a na laku se nije vidjelo apsolutno ništa (metalik lak). Dan nakon toga sam auto vodio na poliranje i također se ništa nije vidjelo, čak ni majstor koji je polirao auto nije ništa primjetio.

Skidali su i tapecirung krova. Iskreno, toga sam se najviše bojao, ali mi je čovjek objasnio da oni doslovno svakodnevno skidaju tapecirunge i da znaju što rade. Bojao sam se i da mi ne zaprljaju tapecirung (jako svijetla boja unutrašnjosti auta, cream beige), ali nije bilo ni jedne flekice. Isto tako, napravio sam nekih 5.000 km od tada i ništa ne cvrči.
Cijena je bila 650 + PDV.

Uglavnom, moja topla preporuka!
terza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 22:09   #10
Quote:
Kumerle kaže: Pogledaj post
Kupio novi auto prije par mjeseci.
Sve super.Kad ono, jučer - tuča.
Nastala udubljenja, lak nije popucao.
Tražim savjet.Dal se da kako bezbolno to popravit (ne bih želio kitati i lakirati),
čitao sam za neko vakum izvlačenje lima, pa opet da je to iliuzija,...pa da ima neka firma "Tuča" koja to radi mehanički, ali ti moraju skinuti sav tapicirung s krova, a sad je pitanje kako će to natrag sjesti.
Dal ima u okolici Čakovca ili Varaždina kakav pouzdan majstor?
Ja sam osigurao auto protiv svih vremenskih neprilika u jednom stranom i poznatom osiguranju
pa tako i protiv tuce. Kažu ako ga tuća ošteti ,popraviš doneseš raćun i to je to. Cijena je 560 kn godišnje i smatram da nije puno.
Što je zanimljivo oni u osiguranju uopće nisu gledali auto, samo su uzeli podatke.
Sad ti teorecki možeš osigurati auto,takav oštećen i kad sljedeći put pada tuća prijaviš štetu.
Ja kad sam sklopio ugovor za pola sata sasipala je tuća ali nije bilo štete.
karlom is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 19:32   #11
Quote:
Kumerle kaže: Pogledaj post
Kupio novi auto prije par mjeseci.
Sve super.Kad ono, jučer - tuča.
Nastala udubljenja, lak nije popucao.
Tražim savjet.Dal se da kako bezbolno to popravit (ne bih želio kitati i lakirati),
čitao sam za neko vakum izvlačenje lima, pa opet da je to iliuzija,...pa da ima neka firma "Tuča" koja to radi mehanički, ali ti moraju skinuti sav tapicirung s krova, a sad je pitanje kako će to natrag sjesti.
Dal ima u okolici Čakovca ili Varaždina kakav pouzdan majstor?
može se napravit. u varaždinu nema nitko ko to radi, a tam i nije jako oštetila aute. koji je auto u pitanju?
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 20:46   #12
Quote:
tj1 kaže: Pogledaj post
može se napravit. u varaždinu nema nitko ko to radi, a tam i nije jako oštetila aute. koji je auto u pitanju?
U varaždinu to popravlja Meteor (Citroen)! I moj auto je nedavno razbila tuča, kad se vratim s godišnjeg ide na popravak!
bandit99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 00:40   #13
Quote:
alfa146 kaže: Pogledaj post
Izrazio bih određenu dozu skepse glede popravaka bez lakiranja,ali eto,daj bože da se može.I što je s cijenom?Link nam lijepo objašnjava što je grad,kako nastaje itd.međutim kad se dovede u kontekst s autima,nema baš nekih informacija.
Kao što je i kolega Terza rekao - nemoraš. Meni nisu radili ovi iz Tuče nego Talijani ali je posao odrađen fantastično. I nakon 5 godina NIKAKVIH tragova ili puknuća ili nedo Bog hrđe. I nem čovjeka koji može vidjet di su bile udubine.
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 10:22   #14
Quote:
tj1 kaže: Pogledaj post
može se napravit. u varaždinu nema nitko ko to radi, a tam i nije jako oštetila aute. koji je auto u pitanju?
Mazda 6
Kumerle is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 10:31   #15
nazovi u "mazdu arbanas" pa će ti vjerojatno oni reć.
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 19:16   #16
Zna li netko broj ili kako se zove servis, mislim da se gospodin zove Tihomir i ima servis u Šestinama? Navodno radi isto bez lakiranja i da je dobar.
7000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 21:32   #17
tuča

Pozdrav svima!!
Vidim da ova tema nije baš aktuelna sad kad nema novih padalina #krutog stanja# po automobilima. Htio bi cut dojmove forumaša kako su zadovoljni sa popravcima po tuči.
Jeste li uspjeli slozit štetu nastalu prošlog ljeta?
sasalj is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 21:58   #18
Quote:
7000 kaže: Pogledaj post
Zna li netko broj ili kako se zove servis, mislim da se gospodin zove Tihomir i ima servis u Šestinama? Navodno radi isto bez lakiranja i da je dobar.
098-1828-715 ili 095-9025-837
Jonathan Archer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 07:34   #19
Quote:
sasalj kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!!
Vidim da ova tema nije baš aktuelna sad kad nema novih padalina #krutog stanja# po automobilima. Htio bi cut dojmove forumaša kako su zadovoljni sa popravcima po tuči.
Jeste li uspjeli slozit štetu nastalu prošlog ljeta?
Ja nisam.Bio sam kod nekog tipa koji dok je vidio udubljenja na autu, predložio kitanje i lakiranje cijelog auta.Halooo??
Auto mi je bio star nekoliko mjeseci, srce bi mi puklo dok sam vidio kako to rade.
Ništa, odlučio sam tako ostaviti.Polako se privikavam, a sumnjam da i ovog ljeta neće biti tuče.Sve u svemu, nije da se ne vidi, a opet nije tako strašno.
Ima u životu i gorih stvari.
Kumerle is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 13:38   #20
Quote:
sasalj kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!!
Vidim da ova tema nije baš aktuelna sad kad nema novih padalina #krutog stanja# po automobilima. Htio bi cut dojmove forumaša kako su zadovoljni sa popravcima po tuči.
Jeste li uspjeli slozit štetu nastalu prošlog ljeta?
Šteta na jednom od mojih nije nastala prošlog nego ... jednog davnog ljeta. Uređeno "hladnom" metodom (izvlačenja) u jednom servisu specijaliziranom za to izvan ove države.

Posao odrađen blago rečeno savršeno. Do današnjeg dana nikakav problem, znak, posljedica ....

@kumerle - a što nisi otišao na izvlačenje? Nego odma kit i pituraj ....
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:33.