Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2014., 13:13   #1
Novi val - stranka razvoja (Ljubo Jurčić)

Ljubo Jurčić pokreće "Novi val – stranku razvoja"
Ljubo Jurčić će početkom travnja pokrenuti političku stranku pod nazivom "Novi val – Stranka razvoja", koja će zagovarati novi pristup rješavanju dugogodišnje ekonomske, financijske i društvene krize u Hrvatskoj, osobno nam je potvrdio taj profesor zagrebačkog Ekonomskog fakulteta i predsjednik Hrvatskog društva ekonomista.

– Inicijativni odbor za pokretanje nove stranke sastao se 8. ožujka, a ona će imati gotovo 150 osnivača. Već sada nam se javilo više od tisuću ljudi zainteresiranih za sudjelovanje u projektu, kaže Jurčić. Nova stranka neće izaći na svibanjske izbore za Europski parlament, nego će se pripremati za sljedeće parlamentarne i lokalne izbore.

Jurčić je već izašao na prošle parlamentarne i lokalne izbore, u koaliciji s PGS-om i ostalim manjim političkim skupinama, ali nije postigao uspjeh. Novu stranku će razvijati, kaže, na temelju dosadašnjih iskustava, dijelom u suradnji s partnerima s prošlih izbora. No, situacija u Hrvatskoj u međuvremenu se počela bitno mijenjati, a Jurčić smatra da njegova stranka može ponuditi drukčiji put za zaustavljanje krize i za razvoj Hrvatske, koji nije ideološki usmjeren, nego praktičan.

– Mi nismo ni liberali, ni demokršćani, niti socijaldemokrati, kaže Jurčić koji smatra da Hrvatskoj ponajprije treba suradnja institucija i političkih snaga. Problemi koje hrvatski građani svakodnevno trpe prouzročeni su, smatra, upravo nedostatkom suradnje.

Najveći problemi Hrvatske, koje priroritetno treba rješavati, jesu visoka nezaposlenost i pad proizvodnje. U radnom materijalu za novu stranku, kojeg je naš list dobio na uvid, kaže se da treba ojačati ulogu države tijekom izlaska zemlje iz krize, unaprijediti položaj radnika i ostvariti ravnotežu između rada i kapitala.

Pokretači nove stranke, doznajemo, žele dovesti do ravnomjernije raspodjele u hrvatskom društvu, koje danas ima malo bogatih a sve više siromašnih. Posebno im je stalo do zaštite nacionalnih interesa i vraćanja samopouzdanja hrvatskom narodu. (D. PODGORNIK/Novi list)
http://www.glasistre.hr/vijesti/hrva...azvoja--443598
-----
Evo još jedne stranke.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 14:03   #2
Novi val?!

facepalm, facepalm, facepalm.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 14:59   #3
O, ne

Where is a facepalm when you need one?
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 15:01   #4
Ljubo Jurčić i njegove ekonomske ideje!?

Pa bio je u obnašavajućoj vlasti pa sve šta je radio je prodavo.Još jedan Linić na grbači naroda.
Ribički pribor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 16:09   #5
još jedna stranka koja je propala prije nego je i počela
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 16:30   #6
Novi val (engl. new wave) naziv je za glazbeni žanr započet 1976. godine u Velikoj Britaniji i Sjedinjenim Američkim Državama. U počecima se naziv vezao isključivo za punk, da bi kasnije označavao širi krug izvođača povezanih s punkom, te uključivao glazbu utemeljenu na žanrovima poput funka, disca, reggaea, te osobito elektronske glazbe.
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 16:45   #7
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Novi val (engl. new wave) naziv je za glazbeni žanr započet 1976. godine u Velikoj Britaniji i Sjedinjenim Američkim Državama. U počecima se naziv vezao isključivo za punk, da bi kasnije označavao širi krug izvođača povezanih s punkom, te uključivao glazbu utemeljenu na žanrovima poput funka, disca, reggaea, te osobito elektronske glazbe.
Hvala na informacijama, g. Wikipedija.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 16:45   #8
Omašio ceo fudbal.

Nek se udruži s Čačićem. Njegovo "država mora imat veću ulogu" + Čačićeve megainvesticije javnih tvrtki...tu su negdje.
Rok is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 17:06   #9
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Hvala na informacijama, g. Wikipedija.
ahhaahahhahaha

poanta je - totalno loš naziv za stranku
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 17:59   #10
Quote:
Rok kaže: Pogledaj post
Omašio ceo fudbal.

Nek se udruži s Čačićem. Njegovo "država mora imat veću ulogu" + Čačićeve megainvesticije javnih tvrtki...tu su negdje.
Udružit će se oni prije ili kasnije. Ljubo će najprije izgraditi svoju stranačku infrastrukturu pa će se prikloniti nekakvoj centrističkoj koaliciji. Samostalno nema ni š od šanse prijeći izborni prag.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 21:12   #11
Mašem bijelom zastavom

Ne pišem na politici pa molim iskusne vukove u političkim debatama da me odmah ne napadnu.

Već sam ponešto godina član ovog foruma i smatram da mi je obaveza da vas izvijestim o slijedećem.

Moja malenkost je član inicijalnog odbora za osnivanje političke stranke koja se zove Novi val i kojoj je najisturenija osoba Ljubo Jurčić.

Pozvan sam u inicijalni odbor samo zato što se ne mirim sa sistemom u kojem živimo. Jedan sam od osnivača i glavni pokretač,(ideju smo razradili upravo na ovom forumu i pristupio sam registraciji udurge Franak zajedno sa cca. 20 ljudi, na PDF-u Gospodarstvo je to TOP - tema i zahvaljujem moderatorima sa Gospodarstva što su prepoznali problem i ideju te nas na svoj način podržali) .

Niti se hvalim niti sam ponosan na to što sam napravio, smatram da u uređenom društvu čovjek pred 50-tim godinama, srednje stručne spreme treba živjeti miran građanski život sa svojom obitelji - ali ne ide to baš tako.

G. Jurčić je prvi imao petlje od svih analitičara, ekonomista... kojima vrvi ovo društvo i javno nas podržao.

Na prvom inicijalno sastanku Jurčić nas je pitao što želimo od te nove stranke?

Moj odgovor je bio jednostavan: želim da sa plaćom svoje supruge i svojom, koje su oko prosječne, platim kredit, režije,napunim hladnjak, školujem svoju djecu, platim vragu I Bogu što moram i da mi dan uoči plaće u novčaniku ostane 100 kuna koje ne moram više nikome dati.

Nemam namjeru se uhljebiti, nemam potrebna znanja i vještine za preuzimanje odgovornosti, (čitaj vlasti).

Jedino što imam to je iskustvo malog čovjeka i sikustvo koje imam iz udruge.

U inicijalnom odboru koji čini 20-tak ljudi je miješano društvo: par ovakvih ko ja, nekoliko obrtnika i poduzetnika, nekoliko fizičara, kemičara, agronoma, ekonomista, pravnika... i to je. Nema zvučnih imena.

Osnovna ideja je da se ovakav gospodarski sustav može promijeniti, živimo u svijetu paradigmi, drži nas se u uvjerenju da je sve apsolutno nepromjenjljivo i da nam nikada neće biti bolje:

ja ne mislim tako i zato sam se pridružio inicijalnom odboru.

sad očekujem drvlje i kamenje, uvrede, omalovažavanje... samo dajte: to sam već jedanput doživio

ali nekoliko desetaka tisuća obitelji je počelo dobivati smanjene rate kredita u CHF, nekom je umanjeno svega nekoliko kuna, a nekome preko 1 000 kuna. Meni osobno je rata smanjena za cca. 720 kuna, prvostupanjska presuda je dobivena, uskoro će i drugostupanjska, naš glas je došao i do EK i sam Ek zauzima stav oko našeg problema - u pozitivnom smislu.

Hoću vam reći da stvari nisu uklesne u vječnost već da se mogu promijeniti. Nikoga ne nagovaram na ništa, ali nemojete biti negativistički nastrojeni prema jednoj novoj ideji i nemojte ju odmah u početku odbacivati.

Bolje se raspišite o problemima koje ste uočili, dajte konstruktivnu kritiku, predložite riješenje.

Politika je nažalost jedina mogućnost da jedna zdrava ideja može participirati u vlasti i preuzeti odgovornost za budućnost.
domar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 21:25   #12
Ako si jedan od Frankovaca to je već sasvim dovoljno za veliki respekt.
Oni se ni ne reklamiraju, ne provode referendume, ne pitaju jel peder digo kredit, a napravljena je konkretna pomoć ljudima od kojih je većina doma čačkala uši i kukala o velikom kreditu.
Mislim da nikome nije bilo u peti da se stvarno nešto može napraviti.
E sad...ja imam problem s Ljubom Jurčićem
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 21:28   #13
Quote:
domar kaže: Pogledaj post
Ne pišem na politici pa molim iskusne vukove u političkim debatama da me odmah ne napadnu.

Već sam ponešto godina član ovog foruma i smatram da mi je obaveza da vas izvijestim o slijedećem.

Moja malenkost je član inicijalnog odbora za osnivanje političke stranke koja se zove Novi val i kojoj je najisturenija osoba Ljubo Jurčić.

Pozvan sam u inicijalni odbor samo zato što se ne mirim sa sistemom u kojem živimo. Jedan sam od osnivača i glavni pokretač,(ideju smo razradili upravo na ovom forumu i pristupio sam registraciji udurge Franak zajedno sa cca. 20 ljudi, na PDF-u Gospodarstvo je to TOP - tema i zahvaljujem moderatorima sa Gospodarstva što su prepoznali problem i ideju te nas na svoj način podržali) .

Niti se hvalim niti sam ponosan na to što sam napravio, smatram da u uređenom društvu čovjek pred 50-tim godinama, srednje stručne spreme treba živjeti miran građanski život sa svojom obitelji - ali ne ide to baš tako.

G. Jurčić je prvi imao petlje od svih analitičara, ekonomista... kojima vrvi ovo društvo i javno nas podržao.

Na prvom inicijalno sastanku Jurčić nas je pitao što želimo od te nove stranke?

Moj odgovor je bio jednostavan: želim da sa plaćom svoje supruge i svojom, koje su oko prosječne, platim kredit, režije,napunim hladnjak, školujem svoju djecu, platim vragu I Bogu što moram i da mi dan uoči plaće u novčaniku ostane 100 kuna koje ne moram više nikome dati.

Nemam namjeru se uhljebiti, nemam potrebna znanja i vještine za preuzimanje odgovornosti, (čitaj vlasti).

Jedino što imam to je iskustvo malog čovjeka i sikustvo koje imam iz udruge.

U inicijalnom odboru koji čini 20-tak ljudi je miješano društvo: par ovakvih ko ja, nekoliko obrtnika i poduzetnika, nekoliko fizičara, kemičara, agronoma, ekonomista, pravnika... i to je. Nema zvučnih imena.

Osnovna ideja je da se ovakav gospodarski sustav može promijeniti, živimo u svijetu paradigmi, drži nas se u uvjerenju da je sve apsolutno nepromjenjljivo i da nam nikada neće biti bolje:

ja ne mislim tako i zato sam se pridružio inicijalnom odboru.

sad očekujem drvlje i kamenje, uvrede, omalovažavanje... samo dajte: to sam već jedanput doživio

ali nekoliko desetaka tisuća obitelji je počelo dobivati smanjene rate kredita u CHF, nekom je umanjeno svega nekoliko kuna, a nekome preko 1 000 kuna. Meni osobno je rata smanjena za cca. 720 kuna, prvostupanjska presuda je dobivena, uskoro će i drugostupanjska, naš glas je došao i do EK i sam Ek zauzima stav oko našeg problema - u pozitivnom smislu.

Hoću vam reći da stvari nisu uklesne u vječnost već da se mogu promijeniti. Nikoga ne nagovaram na ništa, ali nemojete biti negativistički nastrojeni prema jednoj novoj ideji i nemojte ju odmah u početku odbacivati.

Bolje se raspišite o problemima koje ste uočili, dajte konstruktivnu kritiku, predložite riješenje.

Politika je nažalost jedina mogućnost da jedna zdrava ideja može participirati u vlasti i preuzeti odgovornost za budućnost.
Pošteno.
Dapače, ovakve inicijative su hvalevrijedne, a i vaša motivacija mi se čini iskrena i poštena.
Ja ću za sada ostati rezerviran, ali vama želim puno uspjeha... i sreće
gromukoprive is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 21:35   #14
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Ako si jedan od Frankovaca to je već sasvim dovoljno za veliki respekt.Oni se ni ne reklamiraju, ne provode referendume, ne pitaju jel peder digo kredit, a napravljena je konkretna pomoć ljudima od kojih je većina doma čačkala uši i kukala o velikom kreditu.
Mislim da nikome nije bilo u peti da se stvarno nešto može napraviti.
E sad...ja imam problem s Ljubom Jurčićem
Je kolega je iz te grupe i ima moje poštovanje za taj trud i rad.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 21:35   #15
Quote:
domar kaže: Pogledaj post
Ne pišem na politici pa molim iskusne vukove u političkim debatama da me odmah ne napadnu.

Već sam ponešto godina član ovog foruma i smatram da mi je obaveza da vas izvijestim o slijedećem.

Moja malenkost je član inicijalnog odbora za osnivanje političke stranke koja se zove Novi val i kojoj je najisturenija osoba Ljubo Jurčić.

Pozvan sam u inicijalni odbor samo zato što se ne mirim sa sistemom u kojem živimo. Jedan sam od osnivača i glavni pokretač,(ideju smo razradili upravo na ovom forumu i pristupio sam registraciji udurge Franak zajedno sa cca. 20 ljudi, na PDF-u Gospodarstvo je to TOP - tema i zahvaljujem moderatorima sa Gospodarstva što su prepoznali problem i ideju te nas na svoj način podržali) .

Niti se hvalim niti sam ponosan na to što sam napravio, smatram da u uređenom društvu čovjek pred 50-tim godinama, srednje stručne spreme treba živjeti miran građanski život sa svojom obitelji - ali ne ide to baš tako.

G. Jurčić je prvi imao petlje od svih analitičara, ekonomista... kojima vrvi ovo društvo i javno nas podržao.

Na prvom inicijalno sastanku Jurčić nas je pitao što želimo od te nove stranke?

Moj odgovor je bio jednostavan: želim da sa plaćom svoje supruge i svojom, koje su oko prosječne, platim kredit, režije,napunim hladnjak, školujem svoju djecu, platim vragu I Bogu što moram i da mi dan uoči plaće u novčaniku ostane 100 kuna koje ne moram više nikome dati.

Nemam namjeru se uhljebiti, nemam potrebna znanja i vještine za preuzimanje odgovornosti, (čitaj vlasti).

Jedino što imam to je iskustvo malog čovjeka i sikustvo koje imam iz udruge.

U inicijalnom odboru koji čini 20-tak ljudi je miješano društvo: par ovakvih ko ja, nekoliko obrtnika i poduzetnika, nekoliko fizičara, kemičara, agronoma, ekonomista, pravnika... i to je. Nema zvučnih imena.

Osnovna ideja je da se ovakav gospodarski sustav može promijeniti, živimo u svijetu paradigmi, drži nas se u uvjerenju da je sve apsolutno nepromjenjljivo i da nam nikada neće biti bolje:

ja ne mislim tako i zato sam se pridružio inicijalnom odboru.

sad očekujem drvlje i kamenje, uvrede, omalovažavanje... samo dajte: to sam već jedanput doživio

ali nekoliko desetaka tisuća obitelji je počelo dobivati smanjene rate kredita u CHF, nekom je umanjeno svega nekoliko kuna, a nekome preko 1 000 kuna. Meni osobno je rata smanjena za cca. 720 kuna, prvostupanjska presuda je dobivena, uskoro će i drugostupanjska, naš glas je došao i do EK i sam Ek zauzima stav oko našeg problema - u pozitivnom smislu.

Hoću vam reći da stvari nisu uklesne u vječnost već da se mogu promijeniti. Nikoga ne nagovaram na ništa, ali nemojete biti negativistički nastrojeni prema jednoj novoj ideji i nemojte ju odmah u početku odbacivati.

Bolje se raspišite o problemima koje ste uočili, dajte konstruktivnu kritiku, predložite riješenje.

Politika je nažalost jedina mogućnost da jedna zdrava ideja može participirati u vlasti i preuzeti odgovornost za budućnost.
Ne bih osobno Ljubi Jurčiću nikad dao glas, ali pozitivno i dobro je što se javljate gore i stojite iza toga. Želim vam puno iskrenosti u komunikaciji i izvršavanju obećanoga
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 21:43   #16
Interesantno.

Puno ljudi baš ne vidi g. Jurčića kao rješenje za probleme ove zemlje.

Istovremeno nitko nema loše riječi za ekipu iz Udruge Franak.

Ne bi li se iz toga dao izvući zaključak da bi ti ljudi - kad bi politički nastupili sami - polučili bolji uspjeh?

Mislim, oni su baš ona intelektualna i moralna suprotnost šljamu koji se nakupio u našoj politici od samostalnosti.

A svi znamo da ta "drugačija, bolja Hrvatska" postoji, ali nikako da ispliva na površinu.

Zašto se vezati za nekoga tko se već istrošio u postojećem establišmentu?
gromukoprive is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 21:53   #17
Quote:
gromukoprive kaže: Pogledaj post
Interesantno.

Puno ljudi baš ne vidi g. Jurčića kao rješenje za probleme ove zemlje.

Istovremeno nitko nema loše riječi za ekipu iz Udruge Franak.

Ne bi li se iz toga dao izvući zaključak da bi ti ljudi - kad bi politički nastupili sami - polučili bolji uspjeh?

Mislim, oni su baš ona intelektualna i moralna suprotnost šljamu koji se nakupio u našoj politici od samostalnosti.

A svi znamo da ta "drugačija, bolja Hrvatska" postoji, ali nikako da ispliva na površinu.

Zašto se vezati za nekoga tko se već istrošio u postojećem establišmentu?
Želio bih naglasiti da iza Novog vala ne stoji ekipa iz Franka, nas nekoliko je aktivno u novoj stranci svojom odlukom,

svoj rad u udruzi sam naveo samo kao legitimaciju. Više nisam aktivan u udruzi jer udurgu vode ljudi koji daleko stručniji od mene i koji su na kraju krajeva najzaslužniji za ovakav uspjeh samne udruge. Ja sam bio samo onaj koji je posložio uvjete za rad, infrastrukturu i predsjednik udruge, kad je udruga zaživjela, kad je problem izvađen ispod tepiha dao sam ostavku i odgovornost je preuzeo upravni odbor.

Molim vas nemojete dovoditi u vezu udrugu i Novi val, to su ipak dvije različite priče sa različitim horizontima.

I hvala na podršci!
domar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 00:36   #18
U Hrvatskoj zasigurno postoji komadić biračkog tijela koji razmišlja na slijedeći način:
Ljevičar sam, pomalo liberal, podržavam što manje poreze za gospodarstvo, želim što manju ulogu države u svim sferama života, domoljub sam, prezirem komunizam, Tita i Jugoslaviju...

Ako je Novi val odgovor na ovakvo razmišljanje dobro nam došli...
Tko zna, možda dobiju i moj glas...
__________________
Danas je jučer...
ZorroD is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 09:22   #19
Ma šta kažete, nova stranka?

Ajde, baš mi je drago.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 12:16   #20
Quote:
ZorroD kaže: Pogledaj post
U Hrvatskoj zasigurno postoji komadić biračkog tijela koji razmišlja na slijedeći način:
Ljevičar sam, pomalo liberal, podržavam što manje poreze za gospodarstvo, želim što manju ulogu države u svim sferama života, domoljub sam, prezirem komunizam, Tita i Jugoslaviju...

Ako je Novi val odgovor na ovakvo razmišljanje dobro nam došli...
Tko zna, možda dobiju i moj glas...
Evo upravo ja tako razmišljam, savršeno si ovo sumirao.
Inače apsolutno podržavam Jurčićev ekonomski model (teoretski, praksu treba vidjeti) temeljen na sustavnoj strateškoj industrijalizaciji . Volio bih ga viditi u nekoj novoj Vladi.

PS. Domar, svaka čast, respect i samo naprijed i sa udrugom i sa strankom! Sretno
hr1u00 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:05.