Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2011., 11:45   #1001
Kako napravit print screen na benchmarku, jer kad stisnem tipke za print screen on mi se vrati. Za print screen treba tipka back pa home, a cim stisnem tipku back one se vrati.
android-Split is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 14:56   #1002
Quote:
BrUn0 kaže: Pogledaj post
1. jesi napravila root? ako nisi, onda ga napravi pomoću z4root (ako imaš 2.1 android) ili ako imaš 2.2 onda pomoću super one click root
2. instaliraj na mobitelu Root Explorer
3. skini ovo na komp http://forum.xda-developers.com/atta...8&d=1309326636 i extraktaj ga na mobitel pomoću winzipa ili šta već imaš
4.otvori na mobitelu root explorer i onda će ti skočit jedan prozor, stisni samo allow. onda će ti bit gore u programu jedna tipka Mount R/W - stisni to i morat će ti odmah lijevo pisat Mounted as r/w
5. sad potraži dolje datoteku sdcard, onda kopiraj (dugo drži prst pa će ti doć copy) LiveWallpapersPicker.apk i onda odi nazad jedan put i nađi /system/app/ i tamo stisni paste
6. sad opet idi u sdcard, nađi libRS.so i ibrs_jni.so - kopiraj jednu po jednu u folder /system/lib/
7. ugasi i upali mobitel, livewallpaperi bi trebali šljakat

ne šteka mi mobitel, nego mi samo sitno šteka pozadina, ali zanemarivo.. sad ću stavit kyrillos v8.0 pa javim svima kako to izgleda

evo ti opet Catherine47, najbolje da ti daš to nekome ko se kuži...
__________________
Samsung Galaxy 3 (GT-I5800) Android 2.2 Kyrillos' ROM 9.7.1 + G3 MOD v2.3 OC @1.2GHz, Hybrid Data2sd 1GB particija, 32GB microSD class4
BrUn0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 14:59   #1003
Quote:
Android-split kaže: Pogledaj post
Kako napravit print screen na benchmarku, jer kad stisnem tipke za print screen on mi se vrati. Za print screen treba tipka back pa home, a cim stisnem tipku back one se vrati.
meni je isto tako bilo kad sam išao ''slikat'' one apn postavke.. a jel ti se čuje onaj zvuk kad stisneš, meni nakon 3 puta nekad zna ulovit sliku
__________________
Samsung Galaxy 3 (GT-I5800) Android 2.2 Kyrillos' ROM 9.7.1 + G3 MOD v2.3 OC @1.2GHz, Hybrid Data2sd 1GB particija, 32GB microSD class4
BrUn0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 15:47   #1004
Ma znam ja napravit print screen nego kad odem u benchmark tu nemogu. Možda i nemože. A ostale screenove mogu, samo je ovi problem. Ma nebitno.
android-Split is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 16:39   #1005
Daj mi recite, kako aplikacije koje sam skinuo i instalirao na telefon, prebaciti na SD karticu, da oslobodim memoriju telefonu.
Imam aplikacije ES Task Mananger i ES File Explorer, pomoću njih bih to trebalo napraviti ali mi baš ne ide. Ako može objašnjenje ili neki drugi naćin.
selk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 20:26   #1006
Quote:
Thorin kaže: Pogledaj post
Npr. aplikacija Clock Sync
Služi za sinkronizaciju s atomskim satom preko interneta, ako ti mobitel nije rootan, nećeš ju moći koristiti.
Ili WiFiKill, ubije sva ostala računala i uređaje spojene na WLAN na kojem si i ti možeš ih i pojedinačno

Quote:
selk kaže: Pogledaj post
Daj mi recite, kako aplikacije koje sam skinuo i instalirao na telefon, prebaciti na SD karticu, da oslobodim memoriju telefonu.
Imam aplikacije ES Task Mananger i ES File Explorer, pomoću njih bih to trebalo napraviti ali mi baš ne ide. Ako može objašnjenje ili neki drugi naćin.
Ne ide li to preko Menu - Settings - Applications - odabereš app pa Move to USB?
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)

Zadnje uređivanje R1982 : 19.10.2011. at 20:48.
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 12:40   #1007
Quote:
R1982 kaže: Pogledaj post
Ili WiFiKill, ubije sva ostala računala i uređaje spojene na WLAN na kojem si i ti možeš ih i pojedinačno
Treba za to licenca?
__________________
3-19, 2-58
Thorin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 16:45   #1008
Za program? Ne, besplatan je na Marketu.

Koristiti s oprezom
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 17:35   #1009
Pa ono, ko James Bond. Licenced to kill.
__________________
3-19, 2-58
Thorin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 00:41   #1010
Quote:
Thorin kaže: Pogledaj post
Pa ono, ko James Bond. Licenced to kill.
Proceed.



__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 21:32   #1011
Quote:
BrUn0 kaže: Pogledaj post
evo ti opet Catherine47, najbolje da ti daš to nekome ko se kuži...
ma uspila san fala ti^^
nego evo još jedan problem ja san se dekodirala stavila san novu karticu (bonbon) i nema mi onoga vraga 3G.? oće li se to pojavit ili...? Jer nemogu na internet bez toga, inace san bila Tele2 mreža, a kad stavin tu karticu u mobitel onda se pojavit 3G.
Catherine47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 23:11   #1012
Vjerojatno nisi namjestila postavke za internet (posptupak imaš u Android tutorialu koji je prva tema u Android podforumu).
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 14:45   #1013
Ljudi imam problem. Uzeo sam neki dan ovaj mob i sve ok, i sad sam si skinuo onaj samsung kies za upravljanje mobom preko kompa i vidim da si mogu skiniti update za mob ali da bi prije toga bilo pametno napraviti backup, i ok krenem radit backup i nigdje ne mogu naći kako napraviti.Gledao sam u help tog samsung kies-a i ima uputa gdje se nalazi naredba za pravljenje backupa ali toga kod mene jednostavno nema. LUDIM!!!!! pOMAGAJEEEEE
niDJo7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 16:51   #1014
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Vjerojatno nisi namjestila postavke za internet (posptupak imaš u Android tutorialu koji je prva tema u Android podforumu).
jel to ovo kad uđen u Settings> Wireless & networks> Mobile networks> pa onda ovu kvačicu stavin?
Catherine47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 17:07   #1015
Quote:
Catherine47 kaže: Pogledaj post
jel to ovo kad uđen u Settings> Wireless & networks> Mobile networks> pa onda ovu kvačicu stavin?
Da, mora biti uključen podatkovni paket-promet da bi se pojavila oznaka E ili 3G, i da bi se mogla spajati na internet.
Ako sada imaš novu karticu i mrežu onda moraš imati i nove podatke za spajanje na internet ne vrijede više od tele2.

Postavke upisujete u Wireless and Networks-Mobile Networks-Access Point Names-menui tipka i Add APN

T-Mobile i bonbon postavke

Internet
Name: TM Hr Internet
APN: web.htgprs
MMS protocol: WAP2.0
MCC: 219
MNC: 01
Authentication type: PAP
APN type: default
sve ostalo: <not set>(prazno ostavite)

Zadnje uređivanje selk : 25.10.2011. at 17:13.
selk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 21:09   #1016
Quote:
selk kaže: Pogledaj post
Da, mora biti uključen podatkovni paket-promet da bi se pojavila oznaka E ili 3G, i da bi se mogla spajati na internet.
Ako sada imaš novu karticu i mrežu onda moraš imati i nove podatke za spajanje na internet ne vrijede više od tele2.

Postavke upisujete u Wireless and Networks-Mobile Networks-Access Point Names-menui tipka i Add APN

T-Mobile i bonbon postavke

Internet
Name: TM Hr Internet
APN: web.htgprs
MMS protocol: WAP2.0
MCC: 219
MNC: 01
Authentication type: PAP
APN type: default
sve ostalo: <not set>(prazno ostavite)
a ovi MMS protocol, jel to MMS proxy ili MMS port?
i ovo APN type da ostavin zadanu? meni je stvaljeno internet + mms.
Catherine47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 06:54   #1017
Quote:
Catherine47 kaže: Pogledaj post
a ovi MMS protocol, jel to MMS proxy ili MMS port?
i ovo APN type da ostavin zadanu? meni je stvaljeno internet + mms.
APN type neka bude internet+mms
mms protocol izostavi, nema ga kod samsunga.

još možeš upisati i postavke za MMS:
MMS centar: http://mms.t-mobile.hr/servlets/mms
MMS proxy: 010.012.000.004
MMS ulaz : 8080

Onda će raditi internet i mms.
selk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 14:09   #1018
Quote:
selk kaže: Pogledaj post
APN type neka bude internet+mms
mms protocol izostavi, nema ga kod samsunga.

još možeš upisati i postavke za MMS:
MMS centar: http://mms.t-mobile.hr/servlets/mms
MMS proxy: 010.012.000.004
MMS ulaz : 8080

Onda će raditi internet i mms.
a opet neće

sve san napravila evo...

Ime: TM Hr Internet
APN: web.htgprs
Proxy: ništa
Ulaz: ništa
Korisničko ime: ništa
Šifra: ništa
Poslužitelj: ništa
MMS centar: http://mms.t-mobile.hr/servlets/mms
MMS proxy: 010.012.000.004
MMS ulaz: 8080
MCC: 219
MNC: 01
Vrsta provjere: PAP
APN vrsta: Internet + MMS

:/

Nikad stop problemima na ovon mobitelu. izludit ću, sad kad se iden spojit na komp. (USB-on) neće mi. o.O

Zadnje uređivanje Catherine47 : 26.10.2011. at 14:39.
Catherine47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 00:20   #1019
samsung galaxy gt-i5800

Pozz, imam Galaxy gt-i5800 i može li mi netko objasniti što znači plava oznaka "E" pored sata u gornjem desnom kutu i da li to skida promet? hvala
walter22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 10:03   #1020
Quote:
walter22 kaže: Pogledaj post
Pozz, imam Galaxy gt-i5800 i može li mi netko objasniti što znači plava oznaka "E" pored sata u gornjem desnom kutu i da li to skida promet? hvala
To su oznake za mrežnu tehnologiju prijenosa podataka (brzina)
E (EDGE) do 236,8 kbit/s u downloadu
3G (UMTS) do 384 kbit/s u downloadu
H (HSPA) do 7.2 Mbit/s u downloadu

Ne troši se promet, dok ne otvoriš neku aplikaciju koja koristi internet.
Možeš otići u Postavke - Bežićno i mreža - Mobilne mreže - i odznačiti (ugasiti) "koristi paketne podatke" onda više ne bude oznake "E" i ne može se koristiti internet dok ponovo ne upališ tu funkciju.
selk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:54.