Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2012., 13:48   #261
Quote:
l3go kaže: Pogledaj post
...je, bučine su.
..
kad sam ih dodavao u tijesto činilo mi se da sam baš nakrcao, a sad kad ga režem, nekako bih rađe da ih je više tako da, idući put svakako više sjemenki

hvala svima na pohvalama

Ma samo ti meći bučine sjemenke ... vama dečkima je to potrebno, prostata će vam biti zahvalna
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 14:14   #262
OOOOOOO, l3go, Justin

L3go, i ja bih nabubala više sjemenki.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 15:10   #263
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
OOOOOOO, l3go, Justin

L3go, i ja bih nabubala više sjemenki.


A je ne volim u kruhu bučine sjemenke,ni suncokretne.
Volim lan,volim stučeni kukuruz,volim komadiće raži ili pšenice...
Ove su mi nekako preintenzivne.
Sezam ne volim nigdje,nikako.Bilo mo nedavno žao kaj je moja kćer spekla mini peciva i meni ostavila samo 3 bez sezama.
kme!
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 15:15   #264
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
A je ne volim u kruhu bučine sjemenke,ni suncokretne.
Volim lan,volim stučeni kukuruz,volim komadiće raži ili pšenice...
Ove su mi nekako preintenzivne.
i ja jako volim lan u kruhu, to mi je najdraža od sjemenki za staviti u kruh, ali sad ih nisam imao. da jesam, i njih bi bilo nutra, i to puno

sad tek vidim da me Justin pitao po kojem sam receptu pravio

onaj Donatin od prije par strana, samo što nisam 400 g integralnog, 200 crnog i 100 raženog, nego 400 integralnog i 300 raženog. Dalje klasika. Starter, 1/4 tsp kvasca, žličica soli i malo manje od 400 ml vode. 12 sati dizanja sve skupa, i pečenje u emajliranoj posudi.
__________________
"Do I wanna know?"

Zadnje uređivanje L3go : 21.02.2012. at 15:23.
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 15:15   #265
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
A je ne volim u kruhu bučine sjemenke,ni suncokretne.
Volim lan,volim stučeni kukuruz,volim komadiće raži ili pšenice...
Ove su mi nekako preintenzivne.
Sezam ne volim nigdje,nikako.Bilo mo nedavno žao kaj je moja kćer spekla mini peciva i meni ostavila samo 3 bez sezama.
kme!
Hvala što si podijelila s nama! Na znanje svima s ove teme koji su ti planirali kruh peći na poklon?
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 16:03   #266
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
Hvala što si podijelila s nama! Na znanje svima s ove teme koji su ti planirali kruh peći na poklon?
Hvala i tebi na ovom nadasve dobronamjernom komentaru.
A možda mi,vidiš,baš netko s teme i kani ispeći kruh na poklon.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 16:52   #267
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
Uopće nisi zabrljala s omjerima brašna; važno je da ukupno brašna ima 700 gr ako radiš sa cijelom količinom startera. Po meni, problem je jedino s raženim brašnom, kod njega treba doći do količine koja se dovoljno okusno osjeti u kruhu, a opet da nije prevelika radi vlažnosti koju raženi zadrži u sebi.
Ove grudice o kojima govoriš mi nisu posve jasne, ali čekam izvještaj s gotovoim kruhom

uspjelo




Meni osobno kruhu fali malo soli, ali mojima je odličan ovako. Pekla sam ga oko 1 sat cijelo vrijeme poklopljeno, prvih pola sata na 245 a kasnije na 180 ventilirano. Kad sam ga otklopila nakon prvih pola sata već je potamnio i uhvatio koricu pa me bilo strah peći bez poklopca.

Pretjerala sam u posipanju sa brašnom prije pečenja, pa sam skoro došla u napast da ga operem pod špinom

E, za grudice,( kao sljepljeno brašno), vjerojatno sam pregrijala starter, ali nema veze ništa se nije osjetilo u kruhu.


Upravo mi se peče jedan sa bijelim brašnom, stavim slikicu kasnije..
__________________
Zamela me bura..
Casidy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 17:20   #268
casidy lijepo ti je ispao, a za višak brasno, kupi obicnu tvrđu četku ono tipa za robu, cipele i da vidiš šta praši
Tavanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 17:43   #269
Caisdy bravo. Jedva čekam da isprobam Donatin način pečenja
__________________
proljeće je ...
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 18:26   #270
ovo mi je postala top tema

ja pravila kukuruzni by donata (of kors). bio je
slike nema. pojeden.
tri-cetiri dana je bio mljac!
nisam ga pekla poklopljenog

misija-kupiti emajliranu teću sa poklopcem samo za hleb
Killi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 18:28   #271
i da... bravo mulice, casidy, l3go, donata, OOOOOO, justin

slike su
Killi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 18:34   #272
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Hvala i tebi na ovom nadasve dobronamjernom komentaru.
A možda mi,vidiš,baš netko s teme i kani ispeći kruh na poklon.
Ja se samo zahvalila što si podijelila s nama svoju intimu, ne može to svako.
Mislila sam da je za sektor procjene dobrih namjera zaslužen kolega totalno me zbunjujete ekipica ...

Quote:
Casidy kaže: Pogledaj post
Meni osobno kruhu fali malo soli, ali mojima je odličan ovako. Pekla sam ga oko 1 sat cijelo vrijeme poklopljeno, prvih pola sata na 245 a kasnije na 180 ventilirano. Kad sam ga otklopila nakon prvih pola sata već je potamnio i uhvatio koricu pa me bilo strah peći bez poklopca.
Najprije da ti velim da kruh jako lijepo izgleda. Što se soli tiče, negdje sam već rekla da ja volim manje slani kruh, ali do žlice razom soli mislim da je slanost na 700 gr brašna čisto OK (ja stavim manje).
Što se pak pečenja tiče, ravnajte se po svojim pećnicama, čak i ventiliranje slobodno isključite, jer je na ovoj mojoj 180 ventilirano opcija za pečenje kolača, dakle, ventilator ne puše luđački. Ako na vašim pećnicama nema opcija obzirom na ono što se peče, bolje je izostaviti ventiliranje da se ne presuši kruh.

Quote:
Casidy kaže: Pogledaj post
E, za grudice,( kao sljepljeno brašno), vjerojatno sam pregrijala starter, ali nema veze ništa se nije osjetilo u kruhu.
Starter moraš ili hladiti neprekidno mješajući i onda tako ohlađenog staviti u hladnjak (najbolje da odstoji jedno 10 sati u hladnjaku) ili preručiti u neku zdjelicu i pokriti folijom da se ne napravi korica kao na pudingu.

Starter treba prestati kuhati istog trenutka kad kuhača ostavi trag, a nakon hlađenja u hladnjaku taj starter treba izgledati želatinozno, ne smije izgledati kao bešamel umak.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 18:54   #273
Cure, dečki hvala
Sa četkom kažeš, morati ću nema mi druge

Moje najmlađe ima vodene kozice, pa umjesto karnevalskih ludosti mi imamo dane kruha i kolača

Ovaj je po receptu iz coolke, tu sam se prvi put susrela sa starterom. Ima okus kao mliječno pecivo







Donata, ja sam starter radila na indukcijskoj ploči i prevarilo me, još sam ga koristila odmah čim se ohladio. Može li starter stajati više dana u friđu? Hvala na svim korisnim informacijama
__________________
Zamela me bura..
Casidy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 18:59   #274
Quote:
Casidy kaže: Pogledaj post
Donata, ja sam starter radila na indukcijskoj ploči i prevarilo me, još sam ga koristila odmah čim se ohladio. Može li starter stajati više dana u friđu?
Ovo na slikama je pravi TangZhong kruh

Starter može stajati u hladnjaku do 3 dana vele, važno je samo da ne promijeni boju, ako posivi moraš baciti.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 19:33   #275
Casidy bas su lijepiprimamljivo djeluju
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 20:00   #276
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
Starter treba prestati kuhati istog trenutka kad kuhača ostavi trag, a nakon hlađenja u hladnjaku taj starter treba izgledati želatinozno, ne smije izgledati kao bešamel umak.
može pojašnjenje?

misliš na ovo?
kako se miješa, tako ostaje trag za kuhačom? isto ko kod pudinga?

casidy, ovaj bijeli ti je
morat ću i ja počet s tim starterom!
e da, što se soli tiče, ja sam donatinu količinu odma uduplala
__________________
Ne zanima me kakav mi novčanik ima dragi - ja nisam površna i vanjština mi nije tako bitna, važno mi je ono unutra. :o :D (© Nica)
Kad narastem, bit ću moderator! :lux:
MalaMulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 20:14   #277
Hvala, hvala

Evo recept ako koga zanima (već sam ga prije linkala na nekoj temi)
http://www.coolinarika.com/recept/du...ngzhong-hljeb/

Samo sam smanjila kvasac za pola, dizao se oko 1,5 h. Sljedeći put ću probati još smanjiti kvasac. ( Još malo pa ću peći beskvasni, a sve zbog Donate)

Mala mulica, tamo piše zagrijavati starter do 70 stupnjeva, sad kako ja nemama toplomjer za kuhanje probam prstom pa ako ne peče
__________________
Zamela me bura..
Casidy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 20:17   #278
Quote:
MalaMulica kaže: Pogledaj post
može pojašnjenje?

misliš na ovo?
kako se miješa, tako ostaje trag za kuhačom? isto ko kod pudinga?
Baš tako! Sve umutiš hladno pjenjačom i onda staviš kuhati, kod mene je to na plin, pa je brzo gotovo ... ima i filmić , a ovdje je i jedan recept s detaljnim opisom.


Quote:
Casidy kaže: Pogledaj post
Samo sam smanjila kvasac za pola, dizao se oko 1,5 h. Sljedeći put ću probati još smanjiti kvasac. ( Još malo pa ću peći beskvasni, a sve zbog Donate)

Da sam ja u Hr više nego samo ljeti, pokrenula bih klub "kiselog tijesta"; ovdje moje 3 prijateljice redovno distribuiraju svoju "pasta madre" po cijelom gradu i regiji, svako malo im netko šalje mail s pitanjem da im daju komad na usvojenje Jedini razlog radi kojeg nisam počela i ja s "uzgojem" je što ipak ne trebam tako velike količine kruha, pizzu rijetko pečem, dizane kolače uopće ne i tako ... imam njih, pa mogu iskoristiti kad mi treba, samo me grdo gledaju, moraš nastaviti uzgajati to tijesto, a ne potrošiti poput mene

Zadnje uređivanje Donata : 21.02.2012. at 20:23.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 20:24   #279
ok, hvala!

:Pamtim:
__________________
Ne zanima me kakav mi novčanik ima dragi - ja nisam površna i vanjština mi nije tako bitna, važno mi je ono unutra. :o :D (© Nica)
Kad narastem, bit ću moderator! :lux:
MalaMulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 22:36   #280
Evo i jedan muški na temi

Inače počeo sam peći kruh i puno su mi pomogli donatini savjeti, pa zahvaljujem

Donata još samo par nedoumica:

1. Radim u omjeru vlažnosti 70% i kada tako zamijesim tijesto se još uvijek lijepi uz ruke i mekano je. Trebam li posipati brašnom i dalje mijesiti dok ne izgubi ljepljivost i mogne se oblikovati?

2. Kad odstoji desetak sati i preklopim ga, koliko treba čekati da se digne drugi put, sat ili dva?

Hvalissimus
cogito is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:04.