Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2012., 00:35   #1
Tekija na forumu - new generation :)

Esselamu alejkum, neka je Bozji mir na vas!

Ova tema je nastavak dvaju tema: (Tekija na forumu) i (Tekija na forumu (light).

U prvim postovima ovih tema nalaze se sljedece rijeci:
Selam i mir svima.
Koliko je web nestvaran, nestvarna je i ova tekija.
Ovo je kutak za slavljenje Božje ljubavi i nade koju nam je dao da ćemo se ipak njemu vratiti.
Kada se osjetite usamljeni, tužni, veseli, razdragani, kada ste odbačeni, kada su vas lagali, kada mislite da je cijeli svijet protiv vas, kada ste puni briga ko šipak...
Dođite i pokušajte iskreno.
Pitajte, možda vam odgovorim.
Traži dušo izgubljena, dat će ti se. Samo traži, nećeš tužna srca iz tekije izaći.
Oni koji nevjeruju u Božansku ljubav, možda povjerujete.
Svi pravo na nadu imaju. Nikom nije uskraćena.
O ti što voliš, dođi da uvećamo tvoju ljubav.
Zar ima ljudi koji ne vole da vole i da voljeni budu.?

Bacite predrasude, izujte cipele i bujrum.

Za posljedice mističnog iskustva ne preuzimam odgovornost i ne znam odgovore na sva pitanja.



S imenom Allaha, Milostivog, Samilosnog...

Tema "Tekija na forumu (light)" je zatvorena na zamolbu @Sjene jer nije u mogucnosti biti prisutna koliko bi zeljela.

Muhammed, sallallahu alejhi we sellem je rekao:
“Niko se neće pomaknuti s mjesta obračuna, dok ga Allah dž.š. ne upita za:
- život, kako ga je proveo;
- mladost, kako ju je iskoristio,
- znanje, je li po njemu radio,
- imetak, kako ga je zaradio i gdje ga je potrošio, i za
- tijelo, za šta ga je koristio.“ (Bilježi Tirmizi, En-Nesai)

Bujrum, izvolite... "Neka vas nosi Allahovo zadovoljstvo"
__________________
Znaj, brate, covjek nije stvoren šale radi ili slučajno, već majstorski sazdan za cilj uzviseni (Ebu Hamid el Gazali)
i-s-l-a-m-i-c is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 10:00   #2
Esselamu alejkum, svim prisutnim i odsutnim.

Ne znam da li sam vam dosad čestitala Ramazan, neka vam ga Allah učini blagoslovljem. Da Bajram dočekate oproštenih grijeha, i malih i velikih.
Zehra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 10:14   #3
Evo da odgovorim Varanasiju sa light tekija topica.

Meni je to bogoostvarivanje osobe o čemu ti govoriš širk. Ne bih da komentarišem velikane sufizma koji su zbog toga izgubili glavu, njihov nijjet samo Allah zna, predpostavljam da su izjavljivali 'Enel HAkk' iz svoje velike skromnosti, ne iz oholosti.

@Kalbijja,
pa dobro može musliman i bez sufizma, ali sufija ne može bez islama.

Zašto kažem da izgleda sufizam nije za mene, tj. ja nisam za sufizma. Zbog ovih stvari o kojima piše Varanasi.
Zehra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 11:10   #4
A kaj znači tekija?
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 14:39   #5
Quote:
Božo. kaže: Pogledaj post
A kaj znači tekija?
"kutak za slavljenje Božje ljubavi i nade koju nam je dao da ćemo se ipak njemu vratiti."
__________________
Znaj, brate, covjek nije stvoren šale radi ili slučajno, već majstorski sazdan za cilj uzviseni (Ebu Hamid el Gazali)
i-s-l-a-m-i-c is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 18:30   #6
Quote:
i-s-l-a-m-i-c kaže: Pogledaj post
"kutak za slavljenje Božje ljubavi i nade koju nam je dao da ćemo se ipak njemu vratiti."
A hvala!
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 18:47   #7
Quote:
Zehra kaže: Pogledaj post
Evo da odgovorim Varanasiju sa light tekija topica.

Meni je to bogoostvarivanje osobe o čemu ti govoriš širk. Ne bih da komentarišem velikane sufizma koji su zbog toga izgubili glavu, njihov nijjet samo Allah zna, predpostavljam da su izjavljivali 'Enel HAkk' iz svoje velike skromnosti, ne iz oholosti.
Ja sam samo naveo termin koji koristi Meher Baba. Rekoh, samo u službi pominjanja knjige "Bog govori", po meni fantastične gnoze koja se dotiče kako sufizma tako i vedantizma ali ne proističe ni iz jednog od njih već sublimira i nosi upoznavanje o putu duše kroz evoluciju, reinkarnaciju i involuciju svesti odnosno potpunog oslobađanja od impresija.
Varanasi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 19:52   #8
Drago mi je da postoji volja za održavanjem tekije, i ovom prilikom šaljem punu podršku svima koji ili vole čitati ili vole pisati na tekiji - osobno sam više u prvoj skupini. Također, i islamicu za kojeg uopće ne sumnjam da će dobro voditi ovu temu.

Neka je mir Božji na sve vas, a oni koji trenutno osjećaju nemir, neka se umire čitanjem ajeta o poticanju na činjenje dobrih djela. Zašto time? Vidjet ćete - kad počnete čitati...
__________________
Čuvaj ljubav u svom srcu. Život bez ljubavi je kao vrt bez sunca i pun mrtvog cvijeća. - Oscar Wilde
dux pessimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2012., 17:43   #9
Evo jedne ramazanske hedije, nova ilahije, novi tekst, novi aranzman... O Miradzu Muhammeda s.a.v.s....

http://www.youtube.com/watch?v=fu2hnMVEKDw

"I Dzibril je zastao ispred Sidre Munteha, ti si dalje krenuo gdje no skripe sva pera... Hajj.. Samo tebi Ahmede na dva luka i blize Vlasnik svjetla priso je koji kosmos uzize..."
__________________
Znaj, brate, covjek nije stvoren šale radi ili slučajno, već majstorski sazdan za cilj uzviseni (Ebu Hamid el Gazali)
i-s-l-a-m-i-c is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2012., 17:53   #10
Quote:
dux pessimus kaže: Pogledaj post
Drago mi je da postoji volja za održavanjem tekije, i ovom prilikom šaljem punu podršku svima koji ili vole čitati ili vole pisati na tekiji - osobno sam više u prvoj skupini. Također, i islamicu za kojeg uopće ne sumnjam da će dobro voditi ovu temu.

Neka je mir Božji na sve vas, a oni koji trenutno osjećaju nemir, neka se umire čitanjem ajeta o poticanju na činjenje dobrih djela. Zašto time? Vidjet ćete - kad počnete čitati...
Hvala na podrsci, samo se ti ukljuci u pisanje, postanje itd itd Mir Bozji i na tebe, a kur'anski ajeti... Citati ih je velika blagodat... Lijep obicaj mukabele je u Bosni, u dzamijama se svaki dan zajednicki cita jedan dzuz (trideseti dio) Kur'ana...
__________________
Znaj, brate, covjek nije stvoren šale radi ili slučajno, već majstorski sazdan za cilj uzviseni (Ebu Hamid el Gazali)
i-s-l-a-m-i-c is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 11:49   #11
Selma ...

Ko se jednom u Tekiju udje taj vise nikad ne izadje ...

kako rece @dux pessimus, lijepo je vidjeti voju i zelju da je ova tema i dalje aktivna...
iako asik nije aktivan vec godinama, dolazio je rado da cista postove ...
ali evo ... tu je da ovu temu odrzimo i da joj jake temelje udarimo za new generation ... imate asikovu punu poršku i povremenu aktivnost ...

i naravno ... hedija na naselje ... nikada se ne ide praznih ruku ...

http://www.youtube.com/watch?v=yV3FgZIDGbI
__________________

BEZ DEDA NEMA REDA
ašik is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 11:51   #12
Quote:
i-s-l-a-m-i-c kaže: Pogledaj post
Evo jedne ramazanske hedije, nova ilahije, novi tekst, novi aranzman... O Miradzu Muhammeda s.a.v.s....

http://www.youtube.com/watch?v=fu2hnMVEKDw

"I Dzibril je zastao ispred Sidre Munteha, ti si dalje krenuo gdje no skripe sva pera... Hajj.. Samo tebi Ahmede na dva luka i blize Vlasnik svjetla priso je koji kosmos uzize..."
... ...

Samo tebi Ahmede na dva luka i blize Vlasnik svjetla priso je koji kosmos uzize...
__________________

BEZ DEDA NEMA REDA
ašik is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 16:31   #13
Quote:
ašik kaže: Pogledaj post
Selma ...

Ko se jednom u Tekiju udje taj vise nikad ne izadje ...

kako rece @dux pessimus, lijepo je vidjeti voju i zelju da je ova tema i dalje aktivna...
iako asik nije aktivan vec godinama, dolazio je rado da cista postove ...
ali evo ... tu je da ovu temu odrzimo i da joj jake temelje udarimo za new generation ... imate asikovu punu poršku i povremenu aktivnost ...

i naravno ... hedija na naselje ... nikada se ne ide praznih ruku ...

http://www.youtube.com/watch?v=yV3FgZIDGbI
Asik usao u Tekiju i nije ni izasao Uvijek je aktivna tema, Tekija... Hedija zbilja prelijepa...

Quote:
ašik kaže: Pogledaj post
... ...

Samo tebi Ahmede na dva luka i blize Vlasnik svjetla priso je koji kosmos uzize...
Prelijepa, vec danima samo ide iznova...
__________________
Znaj, brate, covjek nije stvoren šale radi ili slučajno, već majstorski sazdan za cilj uzviseni (Ebu Hamid el Gazali)
i-s-l-a-m-i-c is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 00:12   #14
Evo da i ja navratim da vas poselamim Eselamu alejkum. Da se nadovežem na duxa, dobro je da ima volja za odrzavanje tekije, a bratu Islamicu porucujem da se ne osjeca previse obaveznim, nek ova tekija živi za sve nas, i nek svatko pridonosi na svoj nacin.
Ugodne ramazanske dane svima... selam
__________________
""Nije Znanje Znanje Znati, Već Je Znanje Znati Znanje Drugom Dati""
nur-xxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 20:02   #15
Nisam musliman ali zanimljiv mi je nesto ovaj M\mjesec....daj napisite nesto lijepo vi koji znate zasto je vazno postiti sad i to,nas ostale zanima,a ponavljanja nikad dosta...
Zadakiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 04:30   #16
Esselamu alejkum

Ljepotu mjeseca Ramazana sve osjeti. Stvoritelj ga je poklonio sljedbenicima svog Miljenika. I ranije generacije su imale post, ali samo ummet Muhammed s.a.w.s ima Ramazan. Prva njegova trećina je milost, druga oprost a treća oslobađanje od vatre pakla.

U njoj je noć koja vrijedi više od 1000 mjeseci.

Pa zar nije nesretan onaj koga zaobiđu sve ove blagodati i ljepote!

Da nam Allah oprosti grijehe i nagradi nas najljepšom nagradom.
Zehra is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 09:25   #17
Quote:
Zehra kaže: Pogledaj post
Da nam Allah oprosti grijehe i nagradi nas najljepšom nagradom.
Lijepo receno,neka oprosti...
I ako recimo dobijem neku nagradu vec u ovom svijetu,npr brdo para...znaci li to da moram poceti graditi visoke zgrade kao sto rade vecina voda muslimanskog svijeta?
Ne sprdam,vec stvarno pitam.....
Zadakiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 16:13   #18
Quote:
Zadakiel kaže: Pogledaj post
Lijepo receno,neka oprosti...
I ako recimo dobijem neku nagradu vec u ovom svijetu,npr brdo para...znaci li to da moram poceti graditi visoke zgrade kao sto rade vecina voda muslimanskog svijeta?
Ne sprdam,vec stvarno pitam.....
Raspolaganje s imetkom je test za svakog covjeka ponaosob. Postoje preporuke, postoje zabranjene stvari a svako ce biti pitan za ono sto je radio sa svojim imetkom... A znas, imetak inace i nije nas, to je Allahovo, nama je samo dato da dalje preraspodijelimo, da s njime steknemo hajr ili šerr (dobro ili zlo)... A Allahovo je sve sto je na nebesima i na Zemlji...

__________________
Znaj, brate, covjek nije stvoren šale radi ili slučajno, već majstorski sazdan za cilj uzviseni (Ebu Hamid el Gazali)
i-s-l-a-m-i-c is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 11:49   #19
Quote:
Zadakiel kaže: Pogledaj post
Lijepo receno,neka oprosti...
I ako recimo dobijem neku nagradu vec u ovom svijetu,npr brdo para...znaci li to da moram poceti graditi visoke zgrade kao sto rade vecina voda muslimanskog svijeta?
Ne sprdam,vec stvarno pitam.....
jednostavno je!
zaviriš u srce,,
ako to podižeš samo radi Boga onda valja
a ako u tome ima imalo tebe onda ti valja rušiti
da ne bi On tebe kasnije rušio .

Islam je lahak i jednostavan
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 11:50   #20
selam tekiji lijepoj...
ne vidjeh datum
da li ima ramazanski početak?
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:35.