Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2015., 14:06   #1
postavke routera

Pitanje? NIje problem, i suviše je jednostavno da otvaram temu, nadam se da nije problem. Ne bi li trebao Adsl router kada se resetira vratiti na tvorničke postavke i pri tome izgubiti sve šifre i podatke. Naime imam nekih trzavica sa mrežom i vratio sam router na factory settings ali kada se ponovno pokrenuo, kao da se ništa nije dogorilo, bez problema sam se spojio na internet i preko LAN-a i preko WLAN-a, sve je zapamtio kako je i bilo prije resetiranja?
__________________
Bože, sad kada si uzeo Tošu, možemo li dobiti Hendrixa nazad!
*floyd* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 18:11   #2
Quote:
*floyd* kaže: Pogledaj post
Pitanje? NIje problem, i suviše je jednostavno da otvaram temu, nadam se da nije problem. Ne bi li trebao Adsl router kada se resetira vratiti na tvorničke postavke i pri tome izgubiti sve šifre i podatke. Naime imam nekih trzavica sa mrežom i vratio sam router na factory settings ali kada se ponovno pokrenuo, kao da se ništa nije dogorilo, bez problema sam se spojio na internet i preko LAN-a i preko WLAN-a, sve je zapamtio kako je i bilo prije resetiranja?
On povuče lozinke i ostatak balade od davatelja usluga... a ako imaš trzavica zovi službu za korisnike. to ti je najbrže i najefikasnije riješenje...
Compov is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 14:05   #3
mozda si resetirao ali nisi 100% factory-Reset napravio , inace nebi imao vise lozinke...
kad mu uzmes struju i opet dajes, to ti je isto reset.
A Factory-Reset ide tako da stikas Reset dugme i palis i stiskas dalje negde 10 sekundi....kod nekih jo sdulje..kod nekih je dosta sam stiskati reset malo dulje pod strujom ...itd... manual?!
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 15:54   #4
Opet Blues Willis prica bezveze. Mozes ti njega resetiravat kolko god oces, kad on od providera povuce password i sve. Do pred nekoliko godina to recimo kod T-coma nije bio slucaj, ali onda su to uveli. A pravi reset routera se vrsi na nacin da se drzi reset dugme dok je ukljucen u struju, i drzeci reset isteka se iz struje i drzi nekakvih dvadesetak sekundi, ponovo se usteka u struju i pusti reset dugme. Ali ce on svejedno povuci username i password za zicnu konekciju jer je to tako napravljeno. Za wireless ne bi trebao - recimo mom routeru kad napravim ovakav reset wireless je po defaultu (tvornicke postavke) iskljucen, pa se moram spojit kabelom i upalit ga.
__________________
https://cracklingsound.com/
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 17:42   #5
A najnovije je to da ti teta ili lik može mijenjati i pass za wireless, uključivati isključivati isti čak i vidjeti uređaje koji su spojni na wireless...

imam kolegu koji radi u službi pa znam iz prve ruke... a autoru savjetujem da ih nazove jer ako bude čitao ovdje postove zapalit će i modem pa sebe pa i kuću!
Compov is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 09:44   #6
Quote:
*floyd* kaže: Pogledaj post
Pitanje? NIje problem, i suviše je jednostavno da otvaram temu, nadam se da nije problem. Ne bi li trebao Adsl router kada se resetira vratiti na tvorničke postavke i pri tome izgubiti sve šifre i podatke. Naime imam nekih trzavica sa mrežom i vratio sam router na factory settings ali kada se ponovno pokrenuo, kao da se ništa nije dogorilo, bez problema sam se spojio na internet i preko LAN-a i preko WLAN-a, sve je zapamtio kako je i bilo prije resetiranja?
nisi dobro resetirao
najsigurniji način da si napravio factory reset ti je da uđeš u sučelje modema i tamo ga napraviš
ili nazoveš službu za korisnike
bocojaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 14:17   #7
:klap:
Quote:
bocojaki kaže: Pogledaj post
nisi dobro resetirao
najsigurniji način da si napravio factory reset ti je da uđeš u sučelje modema i tamo ga napraviš
ili nazoveš službu za korisnike
Džaba mu ako modem povlači konfiguraciju iz acs-a.
Bezzeze is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 17:45   #8
koliko sam skužio autora teme da želi vratiti modem na tvorničke postavke zbog problema s mrežom
ako ga resetira na tvorničke (ima adsl od providera) onda će se sve vratiti onako kako ga je dobio prvog dana od providera (tvornički ssid, pasword, dhcp...)
ako nešto drugo želi neka da detaljnije što treba
bocojaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 18:18   #9
Quote:
bocojaki kaže: Pogledaj post
koliko sam skužio autora teme da želi vratiti modem na tvorničke postavke zbog problema s mrežom
ako ga resetira na tvorničke (ima adsl od providera) onda će se sve vratiti onako kako ga je dobio prvog dana od providera (tvornički ssid, pasword, dhcp...)
ako nešto drugo želi neka da detaljnije što treba
Da, trebalo bi ako je u acs-u podešeno sve po defaultu.
Ali ako su mu tehničari podešavali wlan kroz sustav onda je to upisano u acs i onda router povlači te podatke.
Bezzeze is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 21:42   #10
ak ti ne pase sta su ti podesili..
resetiras na factory,
nemoj spajati sa internetom,
pogledaj tocno po menu sto ima svega i podesis kako ti pase,
mozda i nades mjesto gde ti provider podesio...
nemam sa takvim sranjem iskustva, ja nikome nista ne vjerujem sta se tice tehnike ..uvjek sve kontroliram i podesim si kako meni pase.
Ako to danas zna automatski iti, pa dobro za vecinom ljude...

cuj, normalno provider hoice da radi, ti hoces da radi...pa trebalo bi raditi ..
a desi se da modemi/ruteri se pokvare, sva elektroniak je danas tako slabo...
Pa bi najbolje bilo da ti daju novi ruter..ak se objesi i slicno, ak si dosta siguran da nije do tvojeg uredaja kao komp...
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 18:07   #11
Quote:
Bezzeze kaže: Pogledaj post
Da, trebalo bi ako je u acs-u podešeno sve po defaultu.
Ali ako su mu tehničari podešavali wlan kroz sustav onda je to upisano u acs i onda router povlači te podatke.
nije tako
u samom sustavu od providera bude sve po defaultu
to što ti njih nazoveš da ti podese nešto drugo bude podešeno dok se ne napravi freset
znam jer sam radio u jednom od hrvatskih providera
bocojaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 19:42   #12
Quote:
bocojaki kaže: Pogledaj post
nije tako
u samom sustavu od providera bude sve po defaultu
to što ti njih nazoveš da ti podese nešto drugo bude podešeno dok se ne napravi freset
znam jer sam radio u jednom od hrvatskih providera
Tehničar kroz acs može sve podešavati i te postavke sačuvati.
Znam to jer mi tako rade podešavanja za sve poslovne korisnike i to od wifi postavki do port forwarda. Ako dođe do reseta sve se vrati kao da se ništa nije dogodilo.
Bezzeze is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 22:29   #13
Quote:
bocojaki kaže: Pogledaj post
nije tako
u samom sustavu od providera bude sve po defaultu
to što ti njih nazoveš da ti podese nešto drugo bude podešeno dok se ne napravi freset
znam jer sam radio u jednom od hrvatskih providera
A kad si radio ? To je recimo Tcom uveo relativno nedavno, da kad resetiras router on sam povuce username i pass. Znam jer mi frend radi u Tcomu i tu opciju moze za svaki router posebno upalit ili ugasit. Ja sam ga zamolio da meni to upali, jer mi se ne da nakon reseta to ponovno ukucavat svaki put.
__________________
https://cracklingsound.com/
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 10:10   #14
ok
tcom je očito to nedavno uveo kad ne znam za to
isprike
bocojaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 12:12   #15
đabe mi raspravljamo kad autora nema
Compov is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 14:07   #16
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
A kad si radio ? To je recimo Tcom uveo relativno nedavno, da kad resetiras router on sam povuce username i pass. Znam jer mi frend radi u Tcomu i tu opciju moze za svaki router posebno upalit ili ugasit. Ja sam ga zamolio da meni to upali, jer mi se ne da nakon reseta to ponovno ukucavat svaki put.
Pa amo reć relativno nedavno, početkom 2010. je sustav implementiran.
Anyway, od prije nekih godinu dana svi modemi moraju biti na acs-u, nema više izbora, sve radi usranog voipa.
Bezzeze is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 16:10   #17
znaci ako doma napravim pravi reset, drzim onaj mali gumbić u rupici jedno dvadeset sekundi kad je upaljen ruter, ugasim ga pa upalim, nemoze se nista desiti?

problem je jer mi se nesto zbrikalo sa ruterom tj. wi fi samo....a to je da nakon kaj sam upalio ruter odjedom mi je wi fi mreža nezaštićena, tj mogu se svi spojiti...

hoce glavni reset to vratit da bude zaštićeno?
PanameraFlow is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2020., 21:47   #18
Trebala bi pomoč namjestiti postavke u t com modemu speedport plus.Znam uči u njega ali tu moje znanje staje.Ovake sam upute dobila:

Postavite sljedeće postavke na wifi mreži od 2,4 GHz: 2,4 GHz 802.11g. Kanal 10 (ili niži) Propusnost 40 MHz ili 20 MHz.DHCP mora biti omogućen. Pametno svjetlo i upravljanje trakom moraju biti onemogućeni. Moraju se onemogućiti WMM i APSD ili drugi načini uštede energije u usmjerivaču. Claudflare (DNS) ne smije biti u upotrebi.
plizz pomoč
Pepa82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2020., 18:06   #19
Quote:
Pepa82 kaže: Pogledaj post
Trebala bi pomoč namjestiti postavke u t com modemu speedport plus.Znam uči u njega ali tu moje znanje staje.Ovake sam upute dobila:

Postavite sljedeće postavke na wifi mreži od 2,4 GHz: 2,4 GHz 802.11g. Kanal 10 (ili niži) Propusnost 40 MHz ili 20 MHz.DHCP mora biti omogućen. Pametno svjetlo i upravljanje trakom moraju biti onemogućeni. Moraju se onemogućiti WMM i APSD ili drugi načini uštede energije u usmjerivaču. Claudflare (DNS) ne smije biti u upotrebi.
plizz pomoč
Imaš odgovor na Namještanje postavki u modemu na tvoje pitanje.
sshathost is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:57.