Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2015., 16:15   #181
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
http://www.dnevno.hr/vjera/svjedocan...tremiteta.html

Nakon čitanja ovog teksta ostaju mnoga pitanja otvorena jer je velika odgovornost roditelja takve djece kao faktor sreće njihovih potomaka.
Imati dijete s takvim invaliditetim svjesno znači prihvatiti svoju ulogu u njegovom podizanju i doživotnoj skrbi ali ono što je daleko teže je saznanje da smo donijeli život na svijet kojemu će biti vrlo teško živjeti u i sa svijetom koji je takav kakav jeste pun predrasuda prema invalidnim osobama.

Vjerujem da je puno roditelja spremno žrtvovati se za dijete no u ovom slučaju mi ne očekujemo samožrtvovanje već i žrtvu djeteta koje neće imati normalno odrastanje niti normalan život već će biti izdvojeno od svega i u nemogućnosti da prolazi odrastanje kao svako drugo dijete.
Ta njegova posebnost je trajna i bolna lekcija ne samo za dijete već i za njegovu najbližu okolinu.

Jesmo li spremni i sposobni za to?

Imamo li uopće pravo takav život priuštiti vlastitom djetetu?


Eto ...da li bi ste se vi odlučili na takav potez?
Ovo pitanje(vidi bold)nema pravog odgovora.
Samo ona majka(roditelji)koji su se našli u takvoj situaciji mogu dati svoj odgovor,ipak nevažeći za druge..I samo ti roditelji možda imaju pravo odlučivati.Prema svojoj savjesti,vjeri i svijesti jesu li spremni podizati takvo dijete.
Sve ostalo su nagađanja što bih kad bi se meni tako nešto dogodilo.
Nitko od nas ne zna što će to dijete kao osoba postati.
Može biti jedan od izuzetnih umova važnih za cijelo čovječanstvo.Takvih primjera već imamo.
Osobno kao vjernik,mogu dati samo jedan odgovor:
Bože,zahvaljujem ti da mene nisi stavio na takvu kušnju,jer ne znam što bih učinila.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 17:12   #182
Quote:
bilobi kaže: Pogledaj post
Tvoj argument je zaista puno jači od argumenta prava na život. To su valjda ti glasovi koje ti čuješ, koje tumačiš i presuđuješ. Evo beba mi šapće da se ne želi roditi.
Ne razumijem zašto je tebi tako teško prihvatiti da nisi, kao ni nitko drugi, etalon za sretni život i da svatko ima PRAVO na svoju pokušaj sretnog života
I da, jače
nta PRAVO NA ŽIVOT zaista nema
zašto pokušavaš postaviti dijagnozu meni a, izbjegavaš odgovoriti na jedno jednostavno pitanje?

sorry to tvoje, vaše " pravo" koje se ovdje konstantno naglašava, za mene je samo jedna prazna fraza. i bez brige, ja sebe ne doživljavam kao etalon za sretan život al, isto tako ni taj život za mene nije etalon koji bi trebali uvažavati kao nešto jedino mjerodavno....

i jedini pravi argument koji osobno uvažavam je izbor, "moj izbor"...a, to nitko od vas ne spominje....vi birate al, odgovornost za svoje postupke prebacujete na nekog drugog, nemate petlje, ne želite snositi odgovornost za svoje možebitne krive odluke...vama kao da je bitno samo poštedjeti sebe, drugi nek pate i ispaštaju, koga briga...

da si malo bolje pratila/o ono što ovdje piše, onda bi sigurno uocila/o ,(a, ne gledala/o gdje ceš prosipati otrov po neistomišljenicima) da na nicije "moj izbor" nitko ovdje nije odgovarao niti ga je pokušao uvjeriti da radi grešku,... jer to je njegov izbor, kao covjek tim "moj izbor" daje do znanja da je spreman preuzeti odgovornost za svoje postupke...za razliku od vas koji se samo opravdavate nekim pravom na život i božjom voljom...

i za kraj, da, taj glas koji je tebi nevažan, meni kao covjeku je jako bitan...jer beba se u moju utrobu nece smjestiti po duhu svetom vec iskljucivo zahvaljujuci mojoj odluci i odluci mog partnera...a, u ovakvim slucajevima radi se iskljucivo i samo o njoj...ona treba živjeti s tim hendikepom i svim onim što taj hendikep nosi, ne mi
tanita is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 19:27   #183
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
mogu se ja truditi u beskonacnost al, shvatiti ovako nešto, uz najbolju volju nemrem...da netko može prati svoje ruke i teret svaljivati na tuđa leđa...sorry al, to mi je totalno nepojmljivo....

a, zašto stalno koristiš tu rijec "pravo" ?na osnovu cega zakljucuješ da je ona tako važna....danas svi imamo pravo na rad al, malo tko ima posao...i koji je onda njen smisao, njen znacaj , kad je u konacnici samo mrtvo slovo na papiru?

zato, daj mi napisi jedan jedini argument za rođenje takve bebe bez tih iluzornih poštapalica...

ili da ti bude lakše, šta bi to ta nerođena beba trebala napraviti da ti kao veliki vjernik, kažeš o.k., ova beba se ne želi roditi....
Vidim da se mi nećemo naći na zelenoj grani.

Pošto svaki ima pravo na svoje mišljenje, neka tako i ostane.

Nego nisi napisala KAKO to Bog zapovijeda.

Na što si mislila?

Može konkretno.
civilizacija I is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 19:35   #184
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post

i jedini pravi argument koji osobno uvažavam je izbor, "moj izbor"...a, to nitko od vas ne spominje....
Slažem se. Izbor je JEDINI pravi argument.

Pa daj konačno djetetu "njegov izbor" a ne tvoj.

Kako ćeš mu to dati?

Tako da ga ubiješ? Neće ići. Time mu oduzimaš taj izbor, kako to ne shvaćaš?

Dijete može birati tek kada postane svjesno svoga postojanja, pa si zbroji dva i dva.
civilizacija I is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 23:05   #185
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
beba se u moju utrobu nece smjestiti po duhu svetom vec iskljucivo zahvaljujuci mojoj odluci i odluci mog partnera...
Izjavi Bice nesvjesno da se sastoji upravo od onoga sto pokusava nihilirati i bez toga ne bi ni postojalo.


...


Odluka tebe i tvog partnera dovodi sjeme u stanje potencijalno za oplodjenje jajasca. Nakon cega proces preuzimaju druge sile i ostalo nije vasa zasluga i *malo* je kompleksnije od izazivanja trenja u intimnom podrucju.

Koliko kompleksnije ? Toliko da te procese obradjuju biologija, kemija, fizika, neurologija i nekolicina ostalih poznatih znanosti, od kojih je svima neki dio potpuna misterija, dok su neke vezane znanosti vecinom nepoznate u danasnjem svijetu a poznate jos u periodu gradjenja piramida.

Niti vi upravljate sa spermijem, niti ti svjesno navodis svoje jajasce, niti ista ostalo nakon zaceca, u procesu koji od jedne stanice generira mikrosvemir od desetaka trilijardi, sposoban da rascjepi atom i utjece na cijeli planet kada sazrije.

Ukoliko je racionalizacija "desetine trilijardi" tezi zadatak, korisno je a) zamisliti broj trenutne ljudske populacije ovog planeta i pomnoziti ga sa 10,000 (slovima "deset tisuca") ili b) zamisliti galaksiju u kojoj maticni planet prebiva i umnoziti broj zvijezda x100. Ne bi li se generirala gruba interpretacija barem broja zivih stanica (ako nicega drugog) koje tamo negdje nesto rade. Danonocno. Bez godisnjeg odmora. Zajedno. Da bi nesto postojalo. A te sve zive stanice su neke sile poslagale u neku shemu. Sa nekom svrhom.

Ti i tvoj partner mozete sjediti na kaucu, naruciti pizzu i cohati se po glavi uz mozak na pasu dok se taj mikrosvemir generira, strukturira i adaptira. Prije busanja u prsa i neosnovanog preuzimanja zasluga, korisno je biti svjestan barem osnova, dok se neznanjem i arogancijom ignorirane sile jace od covjeka ne pocnu manifestirati na odabranom principu. Koji je u ovom slucaju princip negacije.

Koji u ovom kontekstu dovodi do principa destrukcije.
Kada se taj princip manifestira na onoga koji ga je odabrao, Ljudska Bica imaju tendenciju cuditi se zasto pate.


Prevedeno na lako probavljivi jezik:

Ovakvim stavom stetis sama sebi.


Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
a, u ovakvim slucajevima radi se iskljucivo i samo o njoj...ona treba živjeti s tim hendikepom i svim onim što taj hendikep nosi, ne mi
Da se radi samo o njoj ti niti bi bila svjesna icega u vezi nje (jer samo njeno postojanje utjece na tebe a kamo li tvoja interakcija s njom), niti bi ti imala ikakvu moc utjecanja na njen zivot.

1) Kada utjeces na neciji zivot utjeces i na ono na sto taj zivot utjece (ili bi utjecao) i proporcionalno utjeces i na sebe.

2) Kada osoba u ovakvom primjeru odlucuje nesto o tudjem zivotu i to na nacin da taj zivot onemogucuje, ta osoba:

a) pretpostavlja da ima moc procjene sto sve taj zivot moze generirati;
b) onemogucuje sve sto taj zivot moze generirati;
c) snosi odgovornost za onemogucavanje svega sto taj zivot moze generirati.

3) Prioritetiziranjem fizickog hendikepa Ljudskog Bica zapostavlja se jedna od najvecih njegovih vrijednosti, sto je racionalni kreativni Um.


...

Zadnje uređivanje omen4k : 30.01.2015. at 23:24.
omen4k is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 18:13   #186
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Da bi to mogao prvo životu moraš dopustiti DA ŽIVI!
Ali ne po svaku cijenu !!
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 22:10   #187
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ali ne po svaku cijenu !!
A tko odlučuje o granici kada dati život a kada oduzeti?

Netko tko ne zna sve parametre?

Zbilja znanstveno, nema što!
civilizacija I is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 23:50   #188
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
A tko odlučuje o granici kada dati život a kada oduzeti?

Netko tko ne zna sve parametre?

Zbilja znanstveno, nema što!
Najčešće je majka ta koja odluči. Ako je u njezinoj državi abortus zabranjen, otiđe u susjednu državu. Ili plati neku babu, što je rizično.

Inače su eskimi prije 150 godina bez pardona ostavljali prvo žensko dijete na snijegu. Kažu oni da je to znanstveno: prvo dijete mora biti muškarac pa da pomaže ocu kod lova. A oni su i znanstveno ostavljali i starčad da se smrznu na snijegu. Njihovi su bogovi smatrali da je to u redu. Kao i grčki prije 3000 godina, kada su spartanci bacali defektnu djecu u provajliju na kraju grada.
Ali ipak trebalo bi vidjeti u povijest koji je nedostatak bio dovoljan za smrtnu presudu novorođenog djeteta: da li da mu vali samo jedan prst ili tek ruka
I tko je to odlučivao: lokalni kralj ili neki veliki svećenik zeusovog hrama !

Quote:
omen4k kaže: Pogledaj post
Nisam mislio na taj fetišizam. Nego na onaj koji sam učio na Marksizmu

http://sr.wikipedia.org/wiki/Feti%C5%A1izam_robe

Fetiš (fr. fétiche; od port. feitiço; od lat. facticius, umjetan) u etnologiji jest predmet za koji se vjeruje da ima nadnaravne moći.

Fetišizam života je dakle vjerovanje da život sam po sebi ima neke nadnaravne karakteristike. Ali nisu problem same karakteristike, nego problem nastaje kada imamo zadana ograničenja koje te karakteristike za sobom vuku.
Tako je po religiji abortus strogo zabranjen i ravan je ubojstvu. A također je zabranjeno dati bolesniku ,koji je na samrti sredstvo koja će mu ubrzati smrt.
Čak je kažnjivo dati mu ta sredstva na dohvat ruke.
Čovjek je tu da se muči sve dok ne umre u velikim bolovima. Ili da skonča kao biljka.

Zadnje uređivanje krena : 01.02.2015. at 00:09.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 10:25   #189
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Da se koji slučajem takvo dijete rodilo u trećem svijetu radilo bi na ulici ako uopće preživi do toga da to može,
(tko je bio u Indiji zna o čemu pričam jer gradovi su prepuni svakojakih invalida).
Da se rodilo prije napretka medicine pitanje da li bi takvi slučajevi uopće preživljavali...

Postoje toliko faktora koji određuju sudbinu pa tako i našu.
Kad bi bilo da bi bilo. Posve nebitno. Da je u pitanju neko mladunce zenka sigurno nebi kalkulirala. Pokusala bi podignut mladunce. Pokusala! Tako bi i mi trebali slijedit primjer prirode i biti u svakom slucaju prirodni mada nam razum govori suprotno. Ukoliko majka nije u stanju, drustvo bi trebalo ponjet teret. U svakom slucaju to je jos jedan vid razlicitosti i ljepote zivota te primjer njegove "surovosti"

Ovo sto kazes za invalide u Indiji. Ispada da bi trebali primjenit Hitlerovu metodu ciscenja invalida. Gdje stat? Gdje je granica? Po meni su daleko veci problem neki koji su se rodili fizicki zdravi...
filmko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 11:28   #190
Quote:
krena kaže: Pogledaj post

Nisam mislio na taj fetišizam. Nego na onaj koji sam učio na Marksizmu

http://sr.wikipedia.org/wiki/Feti%C5%A1izam_robe

[I] Fetiš (fr. fétiche; od port. feitiço; od lat. facticius, umjetan) u etnologiji jest predmet za koji se vjeruje da ima nadnaravne moći.


Roba, predmet:








Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Fetišizam života je dakle


Termin koji si ti izmislio na temelju simplifikacije i generalizacije.
omen4k is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 11:41   #191
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Bože,zahvaljujem ti da mene nisi stavio na takvu kušnju,jer ne znam što bih učinila.


Hvala ti na iskrenosti!
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 11:54   #192
Quote:
filmko kaže: Pogledaj post
Kad bi bilo da bi bilo. Posve nebitno. Da je u pitanju neko mladunce zenka sigurno nebi kalkulirala. Pokusala bi podignut mladunce. Pokusala! Tako bi i mi trebali slijedit primjer prirode i biti u svakom slucaju prirodni mada nam razum govori suprotno. Ukoliko majka nije u stanju, drustvo bi trebalo ponjet teret. U svakom slucaju to je jos jedan vid razlicitosti i ljepote zivota te primjer njegove "surovosti"

Ovo sto kazes za invalide u Indiji. Ispada da bi trebali primjenit Hitlerovu metodu ciscenja invalida. Gdje stat? Gdje je granica? Po meni su daleko veci problem neki koji su se rodili fizicki zdravi...
Promašen smisao mog upisa.

Mi bi trebali slijediti primjer prirode?

Koliko beba ne bi preživjelo godinu dana da nije medicine i lijekova?
Koliko ih umire jer to nemaju...

Sve ovisi gdje se rodiš ili gdje rodiš.

Priroda nema problema niti inhibicija prema smrt ijednog bića pa tako ni beba; ona ne gleda sa pozicije humanosti već prema mogućnostima preživljavanja.


Spominjanje Hitlera u kontekstu čišćenja invalida...a Staljin valjda dolazi malo kasnije je :klap:

treba samo na licu mjesta vidjeli dostojanstvo ljudske bijede bilo da si zdrav ili pokretan ili sveden na tijelo bez udova koje se izlaže da bi svojom pojavom izmamilo novčić.

Zanima me što na to kažu njihovi roditelji
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 12:30   #193
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Najčešće je majka ta koja odluči. Ako je u njezinoj državi abortus zabranjen, otiđe u susjednu državu. Ili plati neku babu, što je rizično.

Inače su eskimi prije 150 godina bez pardona ostavljali prvo žensko dijete na snijegu. Kažu oni da je to znanstveno: prvo dijete mora biti muškarac pa da pomaže ocu kod lova. A oni su i znanstveno ostavljali i starčad da se smrznu na snijegu. Njihovi su bogovi smatrali da je to u redu. Kao i grčki prije 3000 godina, kada su spartanci bacali defektnu djecu u provajliju na kraju grada.
Ali ipak trebalo bi vidjeti u povijest koji je nedostatak bio dovoljan za smrtnu presudu novorođenog djeteta: da li da mu vali samo jedan prst ili tek ruka
I tko je to odlučivao: lokalni kralj ili neki veliki svećenik zeusovog hrama !
Baš si naveo pravi primjer eskima koji ostavlja žensko dijete na snijegu.

Da i mi taj primjer slijedimo?

Ako se ne znaju svi parametri oko nečega onda se ne može ni sa sigurnošću donijeti bilo koja odluka.

Onda je to lutrija.

A čak i u lutriji se daje šansa SVIMA da dobiju glavni zgoditak. A mi bi najveći zgoditak, sam ŽIVOT nekome uskratili. Zbilja logično, i nadasve LJUDSKI. Dapače! :klap:
civilizacija I is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 20:00   #194
[QUOTE=bilobi;53117083]
Imamo li pravo biti sudac i egzekutor?
?[i/QUOTE] ako zavrsis pravni faks imas pravo biti sudac...a ako u saudiskoj arabiji ukrades nesto odrube ti javno glavu...dakle netko mora biti egzekutor....a netko mora biti i mesar...i zaklet svinju...da bi mogli jesti kobasice...a netko mora i doktor ....a raditi abortuse? Mora?
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 12:50   #195
Quote:
omen4k kaže: Pogledaj post
Roba, predmet:



Termin koji si ti izmislio na temelju simplifikacije i generalizacije.
Evo ti onda primjer materijalnog fetišizma ali za neke ljude jako svetog.
Toliko svetog da ih je taj fetišizam UNIŠTIO. U pravom slislu riječi:
http://pixelizam.com/kako-su-moai-ki...rebali-cuvati/

Kako su moai kipovi, čuvari Uskršnjeg otoka, uništili one koje su trebali čuvati





Inače kod mene ima primjer jednog NE-fetišizma. Naime ja sam ljubitelj mačaka. I uvijek imam jednu mačku koja mi je u vrtu jer imam stan sa privatnim vrtom. I onda su ljudi shvati da ja volim mačke. Ali ih mnogi ne vole. Barem ne u velikoj količini.
I onda kada im se mačka okoti snašli su se da se riješe malih mačkica.
Jijepo ih bace u moj vrt preko noći kada ih nitko ne vidi. Dovoljno su "humani" da ih bace kada su maćići stari par mjeseci da mogu sami jesti.
I onda ja moram hraniti i te maćiće uvaljotkiće, koji su drugi meni uvalili , jer grad nema svoj azil za njih.
A unatoč oglasima nema udomitelja.
I onda meni pukne film i ja poslije 7-8 mjeseci idem putem tih istih pokvarenajka: izvršim dizlokaciju viška tuđih maćića koje sam hranio do spolne zrelosti.

Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Baš si naveo pravi primjer eskima koji ostavlja žensko dijete na snijegu.

Da i mi taj primjer slijedimo?

Ako se ne znaju svi parametri oko nečega onda se ne može ni sa sigurnošću donijeti bilo koja odluka.

Onda je to lutrija.

A čak i u lutriji se daje šansa SVIMA da dobiju glavni zgoditak. A mi bi najveći zgoditak, sam ŽIVOT nekome uskratili. Zbilja logično, i nadasve LJUDSKI. Dapače! :klap:

Marx: ne određuje svijest ljudi naše biće nego određuje realna materijalna baza.

A to znači da bi i ti to isto radio da živiš prije 200 godina na Grenlandu !!

Zadnje uređivanje krena : 02.02.2015. at 13:16.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 15:53   #196
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
http://www.dnevno.hr/vjera/svjedocan...tremiteta.html

Nakon čitanja ovog teksta ostaju mnoga pitanja otvorena jer je velika odgovornost roditelja takve djece kao faktor sreće njihovih potomaka.
Imati dijete s takvim invaliditetim svjesno znači prihvatiti svoju ulogu u njegovom podizanju i doživotnoj skrbi ali ono što je daleko teže je saznanje da smo donijeli život na svijet kojemu će biti vrlo teško živjeti u i sa svijetom koji je takav kakav jeste pun predrasuda prema invalidnim osobama.

Vjerujem da je puno roditelja spremno žrtvovati se za dijete no u ovom slučaju mi ne očekujemo samožrtvovanje već i žrtvu djeteta koje neće imati normalno odrastanje niti normalan život već će biti izdvojeno od svega i u nemogućnosti da prolazi odrastanje kao svako drugo dijete.
Ta njegova posebnost je trajna i bolna lekcija ne samo za dijete već i za njegovu najbližu okolinu.

Jesmo li spremni i sposobni za to?

Imamo li uopće pravo takav život priuštiti vlastitom djetetu?

Eto ...da li bi ste se vi odlučili na takav potez?
Izdvojeno od svega? To bi bilo ipak malo pretjerano.

Ne znam, ja se pitam sljedeće: kakva bi točno osoba morao netko biti da u jednom trenu želi dijete i sav je presretan u iščekivanju tog malog čuda, a već u drugom pomisli - ajme, invalid je, bolje da ga ubijemo, jer realno, kakve šanse ima u ovom okrutnom svijetu? Baci ga u smeće, napravit ćemo novo.

Nije to neka stvar pa da ćeš razmišljati koliko je funkcionalna da bi ju zadržala.

Sigurno da je teška spoznaja da će ti dijete biti invalid i da neće moći sve ono što sva ostala djeca mogu, ali zbilja ne znam kome je to dovoljan razlog da presudi nečijem životu. Ne nečijem, nego životu svog vlastitog djeteta.

Nije svima život bajka i nismo svi savršeni, a i pokaži mi nekoga tko se na ovaj ili onaj način ne žrtvuje i ne trpi nepravdu i zlobu koje je svijet prepun, bez obzira ima li ili nema sve ekstremitete na broju. Onaj tko doista razmišlja na način koji si ti predstavila ovdje vjerojatno niti neće odlučiti imati djecu, a i sam je na granici samoubojstva.
__________________
There is nothing like the sight of an amputated spirit. There is no prosthetic for that.
Lovecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 16:36   #197
Quote:
krena kaže: Pogledaj post

Marx: ne određuje svijest ljudi naše biće nego određuje realna materijalna baza.

A to znači da bi i ti to isto radio da živiš prije 200 godina na Grenlandu !!
Mi smo i duhovna a ne samo materijalna bića.

Tako da sam živio i prije 200 ili tisuću godina, bilo gdje, pa i na Grenlandu, sigurno ne bi svoju tek rođenu kćerkicu bacio u snijeg.

Daj molim te, budimo ozbiljno.
civilizacija I is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 17:00   #198
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Mi bi trebali slijediti primjer prirode?
u pravu si
filmko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 14:11   #199
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Mi smo i duhovna a ne samo materijalna bića.

Tako da sam živio i prije 200 ili tisuću godina, bilo gdje, pa i na Grenlandu, sigurno ne bi svoju tek rođenu kćerkicu bacio u snijeg.

Daj molim te, budimo ozbiljno.

Ti tako misliš jer ti je um oblikovalo današnje javno mijenje. Drugačije bi mislio da si živio prije 200 godina. Jer našu svijest isto oblikuje okolina u kojoj živimo.

Quote:
Lovecat kaže: Pogledaj post
Izdvojeno od svega? To bi bilo ipak malo pretjerano.

Ne znam, ja se pitam sljedeće: kakva bi točno osoba morao netko biti da u jednom trenu želi dijete i sav je presretan u iščekivanju tog malog čuda, a već u drugom pomisli - ajme, invalid je, bolje da ga ubijemo, jer realno, kakve šanse ima u ovom okrutnom svijetu? Baci ga u smeće, napravit ćemo novo.

Nije to neka stvar pa da ćeš razmišljati koliko je funkcionalna da bi ju zadržala.

Sigurno da je teška spoznaja da će ti dijete biti invalid i da neće moći sve ono što sva ostala djeca mogu, ali zbilja ne znam kome je to dovoljan razlog da presudi nečijem životu. Ne nečijem, nego životu svog vlastitog djeteta.

Nije svima život bajka i nismo svi savršeni, a i pokaži mi nekoga tko se na ovaj ili onaj način ne žrtvuje i ne trpi nepravdu i zlobu koje je svijet prepun, bez obzira ima li ili nema sve ekstremitete na broju. Onaj tko doista razmišlja na način koji si ti predstavila ovdje vjerojatno niti neće odlučiti imati djecu, a i sam je na granici samoubojstva.

Nisam vidio da su žene u depresiji: https://www.forum.hr/showthread.php?t=114930&page=101

Pogotovo na ovom primjeru:

Quote:
emi676 kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Objavljujem ovaj post jer sam ja abortirala u 13. Tjednu trudnoce.znaci nakon onih 10tjedana kako je u hrvatskoj zakonom dozvoljeno. Nakon svih mogucih obavljenih kontakata u hrvatskim bolnicama i privatnim poliklinikama ocajnicki sam pocela trazit ginekologije po sloveniji.cak sami dobila jedan termin u rakicanu murska sobota da bi mi kod dolaska rekli kako je ginekolog otisao na godisnji sa kojim sam dogovorila termin. Razocarenje ogromno ali sam bila uporna.krenula sam na austriju.poslala sam dvadesetak emailova posto ne pricam njemacki jezik koristila sam google prevoditelj i tako dosla do jedne klinike imenom prowoman.at dogovorila termin za dva dana i otisla sa muzem do beca. Kod njih je kao granica 14 tjedana a ja sam bila 13+3 i doktor mi rekao da mi to zadnji dan. Tako sam ja ispunila tamo obrasce imaju na svim jezicima i svi pricaju engleski pa smo se relativno dobro sporazumjeli. Sa sobom sam morala ponjeti samo krvnu grupu i rh faktor koji sam imala posto sam nedavno rodila. Nakon prijema ljubazna sestra me odvela u tu sobu gdje vrse a.a,dali mi opcu anesteziju i probudila sam se u sobi bez trunke boli jedino sto sam krvarila.dali su mi caj i kekse i pustili me kuci. Po mom iskustvu sve proslo u najboljem redu jer ja nisam imala nikakvih psihickih problema sa tim jednostavno sam se odlucila na taj korak i nije bilo dileme. I da cijena je poprilicno velika 655 €, put 150€ ali ko se za to odluci nabavit ce novce.nadam se da ce nekome pomoci ove informacije posto sam ja sama morala sve naci i mora reci strasno sam se namucila a da ne govorim kolko je otislo vremena i novaca na telefon i benzin..

Zadnje uređivanje krena : 03.02.2015. at 14:47.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 10:00   #200
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ti tako misliš jer ti je um oblikovalo današnje javno mijenje. Drugačije bi mislio da si živio prije 200 godina. Jer našu svijest isto oblikuje okolina u kojoj živimo.




Nisam vidio da su žene u depresiji: https://www.forum.hr/showthread.php?t=114930&page=101

Pogotovo na ovom primjeru:
Čudno si našao samo jedan primjer žene koje NIJE imala problema nakon abortusa.

Imaš mnogo više primjera gdje žene "izjeda" savjest što su pobacile cijeli život.

Imaš žene koje ZBOG abortusa neće nikada moći više imati djece.

Budi objektivan kada daješ primjere, a ne samo one koji nose vodu na nečiji mlin. Pozdrav
civilizacija I is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:08.