Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2015., 00:49   #1
Gubitak garancije na otključani mobitel

Dakle, želim kupiti novi mobitel, obični, na tipke, i jedan od nih koji mi se sviđaju je iz VIP-ove ponude, Samsungov neki preklopni. Ne želim biti njihov korisnik, ne trebaju mi dva mobitela niti dve tarife (pretplata ili bonovi),sad sam na Bon bonu, zadovoljna sa iznosima računa .Mobitel se može kupiti u slobodnoj prodaji za xy kn, zaključan je na VIP (naravno), a ako mi ga otključaju, gubim garanciju. Da li je to "po zakonu" ( u nedostatku boljeg izraza), da li oni mene smiju tak zeznuti ili sam primorana igrati po njihovim pravilima?

Mobitel sam tražila i u Tele 2, kod njih nema ništ u slobodnoj prodaji, u
T-Mobile-u još nisam bila. Bon Bon ima samo smartfonove u ponudi (koliko sam skužila na portalu njihovom.)

Kaj mi preostaje? Kupnja preko oglasnika? Da kupim mob u onim dućanima kaj otkupljuju rabljene mobove pa ih preprodaju?

Hvala!

Zadnje uređivanje Noise : 01.02.2015. at 01:01.
Noise is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 01:28   #2
Ako ti ga oni otključaju za ~400 kuna, onda ti ostaje garancija.
Ako ga sama otključaš- po uvjetima iz garancije, gubiš ju.
Jedino ako su nešto mijenjali u zadnje vrijeme.
Po zakonu je- možeš kupiti skuplji koji je otključan ili jeftiniji koji je zaključan na njihovu mrežu.

No, uglavnom se otključavanjem kodom (koji može koštati i par dolara na eBayu, ovisno o mobitelu) ne gubi garancija.
Tj. u teoriji se gubi, ali u praksi još nisam čuo da je nekome odbijena (slobodno neka se javi ako tko ima takvo iskustvo ).

A za kupovinu- preko oglasnika ćeš vjerojatno jeftnije proći i ispast će najjednostavnije.
Dućani s rabljenim mobitelima uglavnom debelo precjenjuju (ovi koje sam ja vidio), tako da radije nađeš nov s garancijom u oglasniku (samo da radi na tvoju mrežu).
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 02:14   #3
Ak mobitel kupi u vipu, u slobodnoj prodaji po punoj cijeni, moraju joj ga besplatno otkljucati te ne gubi garanciju. Jedino ak kupi u prepaid paketu mora platiti oko 400kn pa ne gubi garanciju.. ili, kako si napisao, preko ebaya (ili nekako drugacije preko interneta) kupi kod.. cini mi se da su priznavali garamciju u takvim slucajevima

Sent from my SM-G900F using Tapatalk 2
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 22:48   #4
a o kojem je to tajnovitom modelu rijec?

ako ga kupi po povoljnijoj cijeni naravno da ce bit zakljucan...pa nije niti jedan operater lud prodavati mobitele ispod cijene a ne imati koristi od klijenta...

po normalnoj cijeni ti moraju prodati otkljucan telefon ili ako je zakljucan dati kod za otkljucavanje.....

a mobitel se moze kupiti i u raznim ducanima a ne samo kod operatera
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 13:42   #5
Riječ je o onom nekom Samsung preklopnom, C2350 il tak nešt. ak nisam moža bila dovoljno jasna, cijena uređaja je nekih 400i nešt kuna u nekoj od njihovih kombinacija. Slobodna prodaja, 700kn, ali je zaključan na VIP. Citiram: "ako ga otključamo, gubiš garanciju"... Ja bi ga kupila i za tih 700kn. No hvala na odgovorima
Noise is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 13:56   #6
Ak ga kupis u slobodnoj prodaji (znaci, ne uz pretplatu ili u prepaid paketu), moraju ti ga besplatno otkljucati te ne gubis garanciju.
Ako kazi drugacije, lazu. Moraju to napraviti.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk 2
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 18:37   #7
C3590- na dnu imaš "Cijena uređaja bez ugovorne obveze"- to je cijena mobitela "u slobodnoj prodaji", tj. mobitela nezaključanog na neku mrežu.
400 (399! ) je u Vipme kompletu- zaključan na Vip, naravno.
Reci te tri cijene nekom u dućanu ili gdje su ti već rekli suprotno- valjda su se zabunili.

Mislim, ako nisu- onda iPhone 5S zaključan na Vip košta 6800 kuna. A otključan bi onda valjda koštao 10000

Usput, imaš u oglasniku za 500-550 kuna otključan mobitel s garancijom i svim.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 11:33   #8
Je, to sve znam, al eto, zbog toga kaj mu mi rekli za gubitak garancije, došla sam se tu raspitati da vidim kaj mogu.
Noise is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 12:28   #9
Zato sto nemaju pojma ili muljaju..

Sent from my SM-G900F using Tapatalk 2
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 00:36   #10
Ako kupim mobitel iz shopa na njuskalu (nov, sa garancijom) i piše da je otključan na sve mreže, vrijedi mi ta garancija?
Lantena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 11:11   #11
Ako je od operatera ili sluzbenog servisa onda vrijedi.
One od kojekakvih mob shopova -
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 15:34   #12
Ne znam, ne razumijem se u te shopove na njuskalu al to bi trebalo biti legit, ne?
Oni to kupe jeftino na veliko od nekog operatera pa prodaju? Prema tome trebalo bi valjda imat garanciju, barem u ovlastenom servisu
Morat cu se jos raspitat, bez garancije ne dolazi u obzir
Lantena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 19:28   #13
Ne kupuju oni od operatera na veliko

Sent from my SM-G900F using Tapatalk 2
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 18:49   #14
Pogledaj si u dučanima tipa Emmezeta oni imaju dosta veliki izbor mobitela, kod njih su mobiteli svi otkuljčani s jamstvom a i nemaju tak loše cijene.
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:23.