Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2015., 21:26   #4121
Meloxidolor,pretpostavljam ista stvar.Neću joj više davati,a i za tri dana sam dobila.Mirnija je većinu dana,ali stalno moram biti na oprezu,jer skoči u sekundi.
Dečkić se već primirio,skužio da su to ipak njegove cure,pa sve nekako bi pored njih samo se legne da im bude blizu.Ne gnjavi ih,ni ne dira.Sad se lego pored Malene i grije je.Ma medeni su.Maza više voli da joj nije blizu,pa lagano zareži.To je onaj što ju je sisao skoro sedam mjeseci,jebemu i ja bi režala.Za noć obavezno razdvajanje,ovako preko dana nadzirem,pa ako zagusti,ih odmah razdvojim.
Dammy is offline  
Old 31.01.2015., 22:11   #4122
Dammy kako si ih uopće uspjela toliko dugo sačuvati bez kastracije, sterilizacije?
Ja svoje več danima idvajam u različite sobe, pa tule i deru se usred noći
Luda sam više i jedva čekam plaću da to sredim
ozanavg is offline  
Old 31.01.2015., 23:02   #4123
Ma nije dugo,sedam mjeseci imaju,malena je imala jedno tjeranje od par dana i odmah smo išli riješiti.A dečko se smirio kad i ona.Njega ćemo idući mjesec bude li nemoguć,a ako bude dobar,što kasnije.Pitala sam veta za muške,veli donja granica osam mjeseci,pa ćemo svakako to ispoštovati.Ne zapišava,ne naskakuje,samo je razigran.Sad je šizio dva dana,obje cure hodaju s nečim na glavi i čudnog su mirisa,danas je već super.
A Maza se možda nije tjerala,jer ta kila je njoj morala raditi probleme,samo ih nismo opažali,kažem ti da mi je vet rekao da mu nije jasno kako je uopće živjela s tim.A bila i pokretna,i dobrog apetita,i lovila,i znala se i igrati s malcima i imala normalne stolice,i dojila balavurdiju toliko dugo...čuvala kuću ko pes.Sad kad vrtim film unazad kužim da je znala često režati u igri,a to je možda bilo njoj i bolno,i nije se dala dizati ni nositi.Ali inače,super maca,živahna.
Dammy is offline  
Old 31.01.2015., 23:07   #4124
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
moj veterinar jako ne voli predugo držat mačku na analgeticima, zbog moguće toksičnosti i nuspojava. na sreću nismo ni imali neke prezahtjevne situacije. osteoartritične bolove pod kontrolom držimo s MSMom.
Nisam ni ja mislio na predugo več neposredno nakon
Corduroy is offline  
Old 01.02.2015., 00:42   #4125
Ako ćemo pravo, tj ako se hoće baš biti ziher ziher, metacam / meloxicam / meloxidolor bi se kod mačaka trebao injekciono dati samo jednokratno.
Zašto? Jer... Bilo je pizdarija po USA i Kanadi jer je bilo dosta prijavljenih slučajeva acute renal failure, i to od injekcija (oralno je kao sve bilo ok), pa ih je FDA prisilila da stave 'black box warning' u vezi bubrega i kakti ograniče na jednu dozu.
U EU je dozvoljen za dulje vrijeme liječenja.
eto više info, koga zanima
E sad, u USA je doza bila 0,3mg/kg mačetine, a u Kanadi je 0,2.
Dosta vetova kaže da su ziher s dozom od 0,1mg/kg za par dana ili dulje vrijeme.

Itekako sam ja kao vlasnik svjesna važnosti analgezije (a falabogu i kod nas su se vetovi počeli malo obrazovati), ali kod takvih operacija se najčešće (i vani i kod nas) daje samo za prvih dan-dva-tri i nakon toga ne. Baš zato da se mačetina ne raspojasa i ne navali divljati, te pritom sjebe ranu.
ryell is offline  
Old 01.02.2015., 10:40   #4126
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post

što se hrane tiče, primjetila sam da obožavaju ribu. i riblje konzerve i suha hrana "od ribe" puno bolje prolaze nego ostalo. čak im ni janjetina nije bila tak jako napeta koliko u ribi guštaju. i općenito više vole konzerve, a to nam je čak i bolja opcija. kad jedu suhu hranu uvijek jedan ostavi, pa drugi pojede više od planiranog, a mala je već sad tenk. ovak kad dajem konzervu fino razdjelim, svatko ima svoju zdjelicu, dobije koliko dobije i ajbok. nema više do sljedećeg hranjenja.
Nemoj im davati previše tu riblju. Kao prvo jako se lako navuku i onda ne žele jesti ništa drugo (recimo u ovima za izbirljive mačke znaju stavljati ribu, onda znaš koliko je sati ), a kao drugo riba ima dosta fosfora, magnezija pa se ne preporuča davati u većim količinama i dulji period zbog bubrega, a pogotovo zbog kamenaca. Kod mačora je to veći problem jer imaju užu uretru od ženki i puno češće imaju blokade uretre pa treba pripaziti.
Ako ti je financijski prihvatljivo onda ti je bolje hraniti sa mokrom jer je ona sličnija njihovoj prirodnoj hrani. Oni putem hrane u prirodi unesu oko 70-tak posto vode i nemaju neki veliki nagon za piti vodu dodatno. Dehidrirane hrane najčešće imaju oko 7-8 posto vlage u sebi i onda ako imaš micu ko ja koja jako slabo pije vodu pa stoga i jako slabo piški onda nastanu problemi, moj je imao već 2 puta kamence s time da je zadnji puta bila blokada uretre i morali smo hitno vetu.

Da sam znala sve ovo prije možda sam neke stvari mogla spriječiti i usput si ušparati hrpu love koju trošim na specijalne hrane i veterinarske preglede. Ovako jebat ga, drugi puta ću pametnije.

Tvoji su mladi pa ne vjerujem da bi bilo nekakvih problema ali bolje znati i pripaziti. Ja imam gerijatriju pa moram paziti na sve živo.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 01.02.2015., 13:57   #4127
Maza povraća,moraću je na strogu dijetu staviti.Ko za vraga,nedjelja,a bed mi zvati veta kući.Čim sam joj tabletu uvalila nakon par minuta je krenulo.A i sinoć nakon klope.Sad joj juhicu kuham,valjda će htjeti...
Dammy is offline  
Old 01.02.2015., 21:16   #4128
Quote:
Dammy kaže: Pogledaj post
Maza povraća,moraću je na strogu dijetu staviti.Ko za vraga,nedjelja,a bed mi zvati veta kući.Čim sam joj tabletu uvalila nakon par minuta je krenulo.A i sinoć nakon klope.Sad joj juhicu kuham,valjda će htjeti...
Kako je Maza,jeli papala?
cupanka is offline  
Old 01.02.2015., 21:34   #4129
Mantram da sve bude ok s Mazom
Znam kako je batleru kad mu je dlakavac bolestan


Mama Bucka sa Zubom i Mrvicom
Puno gore to izgleda u živo
Njih troje u maloj košari

Zadnje uređivanje ozanavg : 01.02.2015. at 22:15.
ozanavg is offline  
Old 01.02.2015., 23:05   #4130
Pa nisu ni ludi, hladno vani pa se malo griju.

Dammy to mačka od tableta povraća? Ja bi na tvom mjestu nazvala veta, čisto da vidim šta dalje. Jel tito rigala recovery?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 01.02.2015., 23:15   #4131
Maza je papala finu skuhanu papicu,nije povraćala više.Zvala sam veta ipak,vjerojatno je od antibiotika,plus preveč klope.Ima ženska fajn apetit.Mene je strah da ne razvije ileus,pa paničarim.Danas nije kakala,ako sutra ne obavi to,idemo do doktora,tako smo se dogovorili.Inače je fino živahna,čak se htjela i malo poigrati sa sinekom,pa sam ih razdvojila da ipak miruje.
Morala sam joj skinuti satelit na kratko da ga operem jer je zarigala,pa se čistila ko da je iz blata izašla,ranu nije dirala.
Ove hrpe miceka su mi zakon!:klap:
Dammy is offline  
Old 01.02.2015., 23:19   #4132
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post

Dammy to mačka od tableta povraća? Ja bi na tvom mjestu nazvala veta, čisto da vidim šta dalje. Jel tito rigala recovery?
Je,recovery je izrigala,više joj neću davati.Imaš slično iskustvo?
Dammy is offline  
Old 02.02.2015., 01:04   #4133
Jel ti uopce kakala od operacije? Moja isto kad ju je zmija ugrizla nije kakala par dana, pa mi je vet dao vazelinsko ulje da joj dajem. Ne sjecam se kolicine, dva dana sam joj davala i kasnije sve ok...
__________________
Nema slobode bez odgovornosti.
V e n t u s is offline  
Old 02.02.2015., 01:23   #4134
Dammy, meloxicam malo zatvara, nis cudno. Uvali joj u klopu malo maslinovog ulja, pricekaj s parafinskim (inace ga treba jako pazljivo davati ako dajes spricom, jer nema ni okus ni miris pa jako lako ode "u krivi sokak"). Tri-cetiri dana u ovakvom slucaju nije za paniku ali nazovi veta pa provjeri
ryell is offline  
Old 02.02.2015., 02:16   #4135
Quote:
Dammy kaže: Pogledaj post
Je,recovery je izrigala,više joj neću davati.Imaš slično iskustvo?
Nemam fala bogu. Mojoj žutoj sotoni je dosta pomogla, bila je jako bolesna, na antibioticima, ništa nije htjela jesti, piti, samo je kunjala, ja sam ju tada bila otpisala. Pomirila sam se da će uginuti, baš je bila loše. Uzela joj rc recovery i svakih sat-dva davala razrijeđenog u šprici po malo, otimala se al bome mi je nakon dan-dva živnula i maltretirala nas još koju godinu nakon toga.

Mislila sam ako joj nisi davala recovery da probaš s njom jer je super kod ovakvih stvari.

I ja bi ti savjetovala ko i Ryell da za početak dodaš koju kap maslinovog u klopu. Meni moji kako su stariji sve više imaju problema sa opstipacijama (ono ko pravi babci ) i ja ti to rješavam tako kad skontam da netko nije svoju dužnost obavio taj dan dodam maslinovo u klopu i fino se u neko doba pokenjaju.
Super mi je što micko obožava maslinovo pa onda usput spojim ugodno sa korisnim.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 02.02.2015., 02:30   #4136
Quote:
Dammy kaže: Pogledaj post
Pitala sam veta za muške,veli donja granica osam mjeseci,pa ćemo svakako to ispoštovati.Ne zapišava,ne naskakuje,samo je razigran.Sad je šizio dva dana,obje cure hodaju s nečim na glavi i čudnog su mirisa,danas je već super.
Samo bi se nadovezala na ovo, ja sam svog sa 7 mj kastrirala jer je zapišao jednom i odmah je sutra išao na kastraciju...ženkicu sam kastrirala s nepuna 4 mj , ne nije se tjerala al surađujem sa super veticom koja radi minimalne šavove rez se ni ne vidi doslovno , nema oporavka nakon 24 sata maca kao nova.

Čuvam sestrinog mačića, znači došao je kod mene s 2. mj...s 3.5 mj znači prije nekih 10 ak dana mi je počeo naskakivati na mačku i zapišavati čisto ko suza, spolno sazrio nema puna 4 mj.

S obzirom da s puno mačaka radim sve ranije i ranije se tjeraju, već s 4 mj budu skotne mislim meni je to užas al ošlo sve kvragu..


Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post

I ja bi ti savjetovala ko i Ryell da za početak dodaš koju kap maslinovog u klopu. Meni moji kako su stariji sve više imaju problema sa opstipacijama (ono ko pravi babci ) i ja ti to rješavam tako kad skontam da netko nije svoju dužnost obavio taj dan dodam maslinovo u klopu i fino se u neko doba pokenjaju.
Super mi je što micko obožava maslinovo pa onda usput spojim ugodno sa korisnim.
E može i ono turbo masno vrhnje i to ih protjera Ili recimo ulje iz one konzervice s tunom, to sam koristila kad nisam imala ništa drugo.
Lucile is offline  
Old 02.02.2015., 22:50   #4137
Danas mi je otišlo par godina života od straha.Krenula sam raditi pa je kćer bila sama sa njima.Maza je pobjegla van,vjerojatno je skočila na kvaku i otvorila vrata,kad me mala nazvala u suzama i panici,mislila sam da će mi srce otkazati.
Vratila se za sat i pol sama,neozlijeđena,ali bez ovratnika,jebeš njega,živa je i zdrava,ali možda sparena.Divlja,ali se smiri na maženje i glađenje.S vetom sam se čula,sve je ok,bogu i svim svecima i ne znam kome sve tamo gore hvala.Kakala je,dajem joj i maslinovo,voli ga,i malo jogurta,i rigala ne rigala,antibiotike treba piti.
Vrata zaključavamo.Kad se oporavi,idemo na sterilizaciju.
Dammy is offline  
Old 03.02.2015., 10:50   #4138
Eto još Trovanje mačaka

Zato moja Ali ne ide van bez mojeg prisustva i lajne. Nikad si ne bi oprostila da umre u mukama od nekog maloumnog bezosjećajnog kretenoida...
charmed84 is offline  
Old 03.02.2015., 13:06   #4139
jučer sam vagala mačke i oboje su se udebljali pol kile. gile sad ima 6 kg tako da idemo definitivno na dijetu. vidi se na njemu da se malo zdebljao, ali nije mi bio ništa teži kad bi ga nosila pa nisam provjeravala kilažu.


bom smrdi ko kuga od ovog sirupa što je dobila. sirup je nekakva otopina mente i eukaliptusa. jadnica se napatila s time. mogu mislit kako je neugodno bilo to progutati.

ako ima netko iz ri da mu treba za macu ili psa koji kašlje, ovo je samo menta i eukaliptus, nema nikakvih lijekova u sebi. pa da ga proslijedim kad meni više ne treba. malo sam potrošila, a dosta je skup pa da netko kome treba ne kupuje. mora stajati u hladnjaku inače bi ga i poslala.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Old 03.02.2015., 18:09   #4140
Dammy drzim fige da sve prodje okej s cicama, jao nikad kraja dadiljanju....drago mi je da je sve na kraju ipak proslo okej s tom kilom, sad samo jos sterilizacijjhu rijesit.

Moje su mice sve okej, spavaju po cijele dane i tak. Otkrile su novu ljubav prema domacoj slanini koja nam je stigla sa susenja na buri, strava kolko polude cim osjete da ju vadim malo nakoso narezat

inace danas na poslu nervni slom, sjedim i radim nesto svoje a ova kolegica jedna, starija zena, brije na zdrav zivot, picajzla je i inace me izludjuje, al nesto smo dosli na temu Mede psa opet i ja nesto spomenem macke, ma neznam u kojem kontekstu je uopce bilo, i ona prokomentira nesto u smislu " a da macama je uvijek zanimljivo, jos je sad i veljaca" i ja kao "a dobro nema meni veze obje su sterilizirane" i tu sad kao, a joooooooj, jadne mace. Ja reko sta jadne, sasvim im je dobro, a ona spike "a dobro sve ima svoje dobre i lose strane", ja odgovaram da nema apsolkutno niti jedne negativne strane sterilizacije , a ona "a micaa, a oduzimas joj radost majcinstva" i take pizdarije, ja onak, de sjasi. jako me nazivcirala. i inace me nazivcira kad dodjdemo na tu temu kad mi svi iz labosa koji imamo zivotinje (ili pse ili macke) i svima su nam u kuci tj po stanovima, a ona ima "profesionalnu deformaciju", pazi, kao zna ona sve parazite i picke materine i nebi nikad imala zovotinju u kuci eventualno u dvoristu. da a ja kao biolog kurca znam o zovtinjskim parazitima, i onak, umjrjecu od neznam, mirkosporoze koju eventualno mogu pokupit sa macke. kako me zivcira e nemogu vam opisat.
profesionalna deformacija my ass, gadljiva si, priznaj ko covjek i amen dovidjenja.
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:39.