Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2015., 12:53   #5341
Javi se ginu i hitno prestani piti Yaz!Moze te doci glave.Javi se LOM da ti da nesto za razrjedjivanje krvi.Prvo to rijesi pa kod gina.Na zalost cini se da nisi kandidat za ab terapiju. Isto tako bilo bi pametno da obavis genske testove na trombofilije jer ukoliko imas poremecaj morat ces kod trudnoce primati terapiju antikoagulansom kako bi sprijecila komplikacije i pobacaje.Jako je vazno da to saznas.
Isto tako moguce je da se uopce ne radi o endometriozi kod tebe.Naime endometricne ciste se bas ne smanjuju pod ab terapijom, vise odrzavaju stanje. Nista osim laparoskopije i phd uzorka ne moze dijagnosticirati 100% endometriozu.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 19.01.2015. at 13:02.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 15:19   #5342
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Javi se ginu i hitno prestani piti Yaz!Moze te doci glave.Javi se LOM da ti da nesto za razrjedjivanje krvi.Prvo to rijesi pa kod gina.Na zalost cini se da nisi kandidat za ab terapiju. Isto tako bilo bi pametno da obavis genske testove na trombofilije jer ukoliko imas poremecaj morat ces kod trudnoce primati terapiju antikoagulansom kako bi sprijecila komplikacije i pobacaje.Jako je vazno da to saznas.
Isto tako moguce je da se uopce ne radi o endometriozi kod tebe.Naime endometricne ciste se bas ne smanjuju pod ab terapijom, vise odrzavaju stanje. Nista osim laparoskopije i phd uzorka ne moze dijagnosticirati 100% endometriozu.
Moze me primit tek slj srijedu,a mene bas strah tog zgrusavanja odkad sam primila nalaze. Bila sam kod doktora dao mi je andol 100 protect,valjda mi nista nece biti do kraja ove kutije. Nego ne znam koje je rjesenje kad prestanem piti pilule? Jer po njima se ta cista smanjuje radi pilula,a kad prestanem piti pilule onda ce sigurno sve u meni poludit Ivanicapeca sta mi ti preporucujes ? da probam nesto alternativno ? dosta mi je vise savjeta od raznoraznih ginek da samo nastavim piti pilule imam 23 god i nisam radala.
andrea m is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 19:10   #5343
gle,morat ces prestati piti jer tebi je eventualna endo. trenutno najmanji problem.Imas u sebi pakleni stroj s tim trombocitima.Otpij onda to do kraja i gotovo s tim.Pratit ces stanje pa ces vidjeti.Ne mora biti da ce ista buknuti, a ako krene ici ces na zahvat. Sto se alternative tice tu to po mom iskustvu nema kruha.Probaj se savjetovati s nutricionistom vezano za izbjegavanje namirnica koje imaju estrogen u sebi.Trebala bi izbjegavati mlijeko i mlijecne proizvode i povecati unos omege3. Znam da je to totalno nadrealno s 24 al moras imati na umu da tvoj bioloski sat drukcije kuca...trudnoca je najbolji lijek, ako se radi o endo.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 20:19   #5344
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
gle,morat ces prestati piti jer tebi je eventualna endo. trenutno najmanji problem.Imas u sebi pakleni stroj s tim trombocitima.Otpij onda to do kraja i gotovo s tim.Pratit ces stanje pa ces vidjeti.Ne mora biti da ce ista buknuti, a ako krene ici ces na zahvat. Sto se alternative tice tu to po mom iskustvu nema kruha.Probaj se savjetovati s nutricionistom vezano za izbjegavanje namirnica koje imaju estrogen u sebi.Trebala bi izbjegavati mlijeko i mlijecne proizvode i povecati unos omege3. Znam da je to totalno nadrealno s 24 al moras imati na umu da tvoj bioloski sat drukcije kuca...trudnoca je najbolji lijek, ako se radi o endo.
hvala ti na savjetima! u srijedu cu kod nje, ali mislim da sta god da mi kaze da ja vise necu ih nastavit pit. Pazim cu na prehranu sto vise mogu, pa cemo vidit kako ce se situacija odvit.
andrea m is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 09:18   #5345
Pozdrav svima! Htjela sam vas pitati za savjet, vidim da ovdje ima puno iskusnih cura, a mene trenutno muče neke male sitnice...
U veljači 2010. mi je dijagnosticirana endometrioza na oba jajnika, u ožujku sam bila na laparoskopiji i sve su mi očistili, laparoskopija prošla bez problema. 6 mjeseci nakon toga sam ostala trudna i nakon poroda i dojenja se vratila na pilule (recimo u svibnmju 2012.). Pilule sam pila i prije i nije nikad bilo nikakvih problema. U srpnju 2014. sam ih prestala piti u dogovoru s ginekologom jer smo mislili krenuti na drugu bebu, pregledi su super, nema endo ni ništa. Ovu jesen me počelo opet boljeti, desni jajnik (prvi put mi je lijevi imao veći endometriom i više su ga operirali), doktor sumnja na endometr i šalje me na drugo mišljenje, CA 125 = 33 (isto kao i prošli put). Na tom drugom pregledu mi je rečeno da više nemam lijevi jajnik! I da je vjerojatno endomtr na ovom desnom opet. Toliko me zbunio taj lijevi jajnik, da uopće nisam ništa pitala doktora o tom desnom. Rekao je da i dalje radimo na bebi. Jučer sam išla na kontrolu, opet tom "drugom" doktoru, spremna da ga ispitam i druge opcije, no on je i dalje ignorirao moja pitanja i samo je ponavljao nek ostanem trudna. Ko da to i sama ne znam... Nije mi ni rekao koliko bi trebali pokušavati da se smatra "normalnim", niti jel bi mi pomogla prvo operacija pa onda trudnoća (kao i zadnji put), ni ništa. Rekao mi je samo da je dobra stvar što endomtr nije rasao (22 mm) i što zapravo osim te velike boli nemam drugih nuspojava. Ne znam što da radim, mi sad od rujna pokušavamo, čini mi se to sve dugo jer smo zadnji put doslovce iz prve uspjeli, jel imate akkav savjet? Da odem po još treće mišljenje? Možda terapija pilulama neko vrijeme pa onda trudnoća, ne znam...
Isprčavam se što sam vas zagnjavila s dugim postom!
mahazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 10:52   #5346
smatra se problemom ako nakon 6 mj pokusavanja se nista ne dogodi. Ja bih na tvom mjestu otisla kod klinicara posto imas endometriozu, ipak se to drukcije gleda. Preporucujem ti KB Sv.Duh i dr Baumana. Pregledat ce te, pogledat stare nalaze i odmah ti crno na bijelo dati stanje i plan sta i kako bi on. Vjerojatno, ako preodtali jajnik radi kako spada ces na stimulaciju pa insemenaciju, a i dragi ce morat napravit spermiogram da se iskljuci da kod njega nes ne stima....no odi ti do Rencija (Bauman), on ti je tu tata mata
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 13:45   #5347
Hvala ti puno!
mahazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 18:25   #5348
Pozdrav svima, prije 3,5 mj. sam operirala endometriozu na lijevom jajniku oko 4 cm velicine.. nisam imala nikakve simptome, i da nisam na redovnom pregledu to slucajno otkrila, ne bih ni znala da ju imam.. budući da sam mlada, nikada rađala, a planiram jednog dana imati djecu, doktor je rekao to je definitivno za operaciju, rekli su to je rutinska operacija, nista strasno, za razliku od obicnih zahvata oziljci se ni ne vide.. itd. Bez nesto puno proucavanja, zakljucila sam da je to ocito jedino i najbolje rijesenje, da se operacijom cista ukloni i da ja opet budem ona stara. Zakazali smo termin operacije i ona je prosla uredu.

Medutim, nakon nekih mjesec dana, kada sam dosla na kontrolu kod svoje gin, propisala mi je Yaz tablete, iskreno uopce mi se nije svidjelo sto to moram piti. Ali bilo je ili hormonske ili beba ili velika vjerojatnost ponovne operacije zbog vracanja ciste.

Od te 3 solucije, odlucih se na Yaz, jer nemam drugog izbora, nisam u braku i nemam s kim raditi na bebi jos, a ici stalno na operacije mi nema smisla..

Nakon 2 mjeseca sto pijem Yaz, imam nekoliko nuspojava.. vec 2 mjeseca patim od nesanice, stalno sam umorna, probava mi je jako losa, sa smetnjama i oči su mi isušene, imam osjecaj da me kod pokretanja kapaka nesto žulja u ocima..

Ocito mi ni te tablete nisu rijesenje u sprjecavanju vracanja ciste.. totalno sam zabrinuta kad pomislim na ponovnu operaciju... a sto se tice oziljaka, imam 3 oziljka koja se vide iz aviona, stvarno ruzno...

Zna li netko hoce li ti oziljci s vremenom proci i postoji li mogucnost da bi mi neke druge tablete mogle odgovarati? Idem tek krajem iduceg tjedna kod gin. pa cu joj reci za te nuspojave! Ako je netko imao slicna iskustva, pisite!

Zadnje uređivanje mirelaa : 31.01.2015. at 18:35.
mirelaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 14:33   #5349
mirela, dobit ces druge tablete...na zalost bez njih ce tesko ici, a bilo bi zaista steta da ti se opet nesto napravi jer izgleda da nemas bas invazivni oblik. Ja sam pet god. bila na Yasminu i odlicno sam ih podnosila. Ostala sam trudna odmah prvi ciklus bez njih.
Operirana sam prije 10 godina i danas se uopce ne vidi gdje je bio rez od operacije. Zapravo vec je bio vrlo blijed nakon godinu dvije dana.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 22:06   #5350
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
mirela, dobit ces druge tablete...na zalost bez njih ce tesko ici, a bilo bi zaista steta da ti se opet nesto napravi jer izgleda da nemas bas invazivni oblik. Ja sam pet god. bila na Yasminu i odlicno sam ih podnosila. Ostala sam trudna odmah prvi ciklus bez njih.
Operirana sam prije 10 godina i danas se uopce ne vidi gdje je bio rez od operacije. Zapravo vec je bio vrlo blijed nakon godinu dvije dana.
Ivanica, hvala ti na odgovoru... nadam se onda da ce mi druge tablete odgovarati, i pit cu ih ako treba narednih 10 godina... jer stvarno bi mi bilo krivo da se opet napravi cista... jedva cekam da mi oziljci postanu manje vidljivi, sad si me bas utjesila kad kazes da s godinama postane blijed oziljak... ja ne znam nikog od cura i zena oko sebe da je imao endometriozu... gdje god sam na netu citala o endometriozi, svugdje se spominje neplodnost, i problemi s tim... cisto mi je drago kad citam ovdje na forumu da vas ima koje ste uspjele dobiti bebice..
mirelaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 00:53   #5351
hey...da pitam , vi koje ste prošle laparoskopiju jajnika-ima li koja od vas problema s priraslicama?
vesela djevojka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 16:52   #5352
Imam priraslice, ali nikakvih problema
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 17:14   #5353
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Imam priraslice, ali nikakvih problema
a kako znaš da ih imaš, jel se to može vidjeti možda preko ct-a ili magnetske?
vesela djevojka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 20:00   #5354
Quote:
vesela djevojka kaže: Pogledaj post
a kako znaš da ih imaš, jel se to može vidjeti možda preko ct-a ili magnetske?
dr mi je rekla da ih svi imamo nakon zahvata...ne sjecam se je li mi rekla da se vide na uzv, al pitala sam je zato sto me rez od carskog kod pojedinih pokreta zna neugodno zazuljati pa je tak prokomentirala da su priraslice i da se kod svakog zahvata rezanja tkiva pojave.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 12:32   #5355
Pozdrav!
Operirana sam laparaskopski prije nepune 2 godine i dijagnosticirana mi je endometrioza. U međuvremenu mi je propisana hormonalna terapija, ali nitko mi za to vrijeme nije napravio uzv (iako hodam po doktorima, sređujem visok prolaktin, odlazim kod endokrinologa za humanu reprodukciju, ginekologa itd). Od svog ginekologa sam tražila upitnicu i danas ga obavila u Petrovoj bolnici. Doktor je rekao da je sve ok i čisto, na moju neopisivu sreću, ali tek kad sam došla doma vidjela sam na nalazu da kraj dimenzija uterusa i jajnika piše "endometrij u tragu". Zna netko što to znači? Ima li potrebe za brigom? Hvala

Zadnje uređivanje Laforet : 06.02.2015. at 12:49.
Laforet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 16:28   #5356
Quote:
Laforet kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Operirana sam laparaskopski prije nepune 2 godine i dijagnosticirana mi je endometrioza. U međuvremenu mi je propisana hormonalna terapija, ali nitko mi za to vrijeme nije napravio uzv (iako hodam po doktorima, sređujem visok prolaktin, odlazim kod endokrinologa za humanu reprodukciju, ginekologa itd). Od svog ginekologa sam tražila upitnicu i danas ga obavila u Petrovoj bolnici. Doktor je rekao da je sve ok i čisto, na moju neopisivu sreću, ali tek kad sam došla doma vidjela sam na nalazu da kraj dimenzija uterusa i jajnika piše "endometrij u tragu". Zna netko što to znači? Ima li potrebe za brigom? Hvala
Ne, jer se radi o endometriju tamo gdje mu je i mjesto-stijenka maternice.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 10:47   #5357
Pozdrav svima, ja sam upravo prošla laparoskopiju prije tjedan dana. Rezultat sve očišćeno i rađena prohodnost jajnika. Samo jedan mi radi, drugi je sterilan. Doktor mi je rekao s obzirom na godine (35) da bi me stavio na klomifene tri mj i nakon toga na postupak oplodnje. usput me je upozorio na mogućnost vanmaternićne trudnoće nakon propuhivanja jajnika.
jel imao tko takav slučaj, kakva vam je bila trudnoća nakon laparo i koliko brzo ste smjele ići na bebača?
__________________
My Ovulation Chart
peg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 21:25   #5358
Pozdrav svima! Mozete li mi reći s kojim pretragama su vam dijagnosticirali endometriozu, a da nije laparaskopija? Koliko je specifičan UZV?
Babygaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 17:42   #5359
Quote:
Babygaga kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Mozete li mi reći s kojim pretragama su vam dijagnosticirali endometriozu, a da nije laparaskopija? Koliko je specifičan UZV?
Endometriozu je nemoguce dijagnosticirati bez laparodkopije.
Specificnim nalazom color doplera+povisen ca125+specificni simptomi mogu ukazivati da se o tome radi i indicirati laparoskopski zahvat. Tek nakon phd analize tkiva se dobije konacna i nedvojbena dijagnoza endometrioze.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 17:08   #5360
Question

Bok cure, ja sam prilicno nova u prici sa endometriozom.. naime, prije 8 mjeseci sam operirala dvije ciste, jednu na lijevom, drugu na desnom jajniku. Doslovno me u minuti zabolio trbuh, nisam mogla uspravno hodati, mucnina, vrtoglavica i temp 37,3. I ond sam zavrsila na hitnoj, pa na ginekologiji gdje su ustanovili da je rijec o cistama.. ugl da ne duljim, mogla bih roman napisat o tome, na terapiji sam na visannu od operacije, vec 7 mj nemam menstruaciju. Svatko govori drugacije, da bih trebala nastaviti pit visanne, pa da ne bi smjela vise od 6 mjeseci piti to cudo.. a ja nezz sto da radim :/ puno mi je pomogao ovaj forum, psihicki, ali vecina vas su mlade cure ili zene koje se bore sa endo uz pomoc trudnoce.. znaaam da je to najbolji lijek, ali ja jednostavno nisam spremna na to jos neko duze vrijeme. Zanima me ima li slicnih slucajeva kao moj, i da li ste culi za nekog specijalistu bas za endo i te probleme? Preko neta sam guglala i izasla mi je dr romana dmitrovic iz zg. Sto mislite o kontracepciji kao privremenom rjesenju?
kata352 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:13.