Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2008., 21:50   #141
samo brusnicu, ništa drugo nam nisu dali
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 21:53   #142
vjerujem, i mene je, ali kad malo pogledam ljude oko sebe, neka je i sve zlo u tome!
ja bi još na tvom mjestu razmislila o uzv cistografiji.
da li ste imali samo escherihiju ili i druge beštije?da li uzimate profilaksu ili samo cranactin?koliko je stara curica?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 21:54   #143
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
samo brusnicu, ništa drugo nam nisu dali
i uz brusnicu se upala ponavljala a oni opet ništa nisu dali?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 21:55   #144
Cranactin kapi smo dobili kao profilaksu kad smo izasli iz bolnice(klaićeve )u kojoj smo bili 10 dana a moj sin je imao 2mj i 12 dana. ta bestija se vracala svaki drugi mj. kad smo isli na kontrole,jedan sterilan a drugi antibiotik i tako od prvog mj.2008 do proljeca kad je nalaz bio u normali!sad ju kontroliramo i za sad ju nemamo(mikcija nam je bila u redu,svi nalazi ok a u urin koma!!!)

nadamo se da je nasla neko bolje stanište od našeg malog mišića koj ju je dobi sa 2mj!!
puno je spavao i nije imao temperaturu a kad je bio budan je imao okice na pola dvanest i bio je jako pospan...klonuo bi pa se probudi pa tako ucestalo!!!mokraca mu je imala intezivan miris acetona koji su pripisali probavi u trbuscicu jel su ga mucili grcici (mi smo mu davali kapi.)to je trajalo 3 dana kad je prespavao citav dan od 10 ujutro do 4 popodne u komadu i nakraju zakurio 38.9.i to na 01.01.2008!!!tad smo zavrsili na odjelu u klaicevoj,eto sve je na kraju dobro proslo i nadamo se da necemo vise to proci!!!:
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 22:07   #145
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
i uz brusnicu se upala ponavljala a oni opet ništa nisu dali?
čak ni brusnicu mi oni nisu rekli da uzimam, već sam ja kopala po netu i našla da se to daje, pitala pedicu a ona rekla da mogu dati. nefrologici sam rekla da dajem, samo je kratko rekla "u redu". nije pitala ni za dozu ni ništa, da ja nisam spomenula, ona nikad ne bi.
mala ima 10,5 mj, prva infekcija je bila sa 6, druga sa 8,5 mj. Samo E.coli, drugih beštija nema, fala bogu
cranactin pije od 6. mj
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 08:51   #146
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
. nije pitala ni za dozu ni ništa, da ja nisam spomenula, ona nikad ne bi.
koju dozu daješ? da li vam se ta druga infekcija javila nakon uz uzimanje cranactina?
da li ste prvu infekciju tretirali antibiotikom?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 10:03   #147
za obe infekcije je dobila antibiotik, a cranactin joj dajem cijelo vrijeme od početka prve infekcije (i onih dana dok je pila antibiotik) 1 ml navečer. sreća da ona to voli, direktno joj iz one kapaljke dam u usta.. zijeva kao riba mala dok čeka
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 21:25   #148
bili smo na uzv cistografiji i nema refluks!!!!
ostajemo i dalje na brusnici, a čim odemo do nefrologice, nadam se da će nas skinuti s profilakse....
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 20:31   #149
M.....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 09:11   #150
forrest, ima li novosti?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 09:18   #151
nije bio baš dobar nalaz, pa smo ponovili. danas ću vidit na čemu smo
imala je 10 na 3 (na kateter uzeto), ali leukociti malo porasli. mislim, nije loš nalaz, ali nije ni za daljnje pretrage

jako mi je drago zbog vas! sad se možeš opustiti, bitno da refluksa nema. nadam se da se ni beštije neće vraćati

daj bože da i ja dođem s takvim vijestima..
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 09:24   #152
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
nije bio baš dobar nalaz, pa smo ponovili. danas ću vidit na čemu smo
imala je 10 na 3 (na kateter uzeto), ali leukociti malo porasli. mislim, nije loš nalaz, ali nije ni za daljnje pretrage
pojačaj joj dozu brusnice 1 ml ujutro, jedan navečer
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 09:28   #153
ti si svojoj tako davala?
jel bitno da li je prije ili poslije obroka?
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 15:52   #154
sretna sam ko beba!! nalaz sterilan!
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 16:08   #155
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 16:10   #156
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 21:09   #157
Forest, super za nalaz.
a što bi onda leukocitima?
mi smo uzimali i još uvijek uzimamo samo 1 ml. kad bi uzimali samo brusnicu onda bi ju uzeli prije spavanja da što dulje bude u mjehuru,a kad smo uzimali profilaksu,onda sam brusnicu davala ujutro,a profilaksu navečer. nama je 1 ml bio dovoljan jer nam se Esch. nikad nije vratila ali znam da su neke bebe na jačoj dozi.po 2, 3 ili 4 ml( to je max)
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 08:23   #158
Mislim da bi ovdje mogla pitati da znam za ubuduće. Kako vi uzimate doma djetetu urin u vrećicu? Mislim, kako je operete/dezinficirate prije toga, što koristite?

Evo mi smo jučer završili na Šalati da tamo uzmu urin sa sumnjom u refluks, urinarnu infekciju, što li već. Mala ima 7 mj i na sistematskom pregledu rekla pedica da izvadi krv i damo urin na pegled. Dali krv, doma u vrećicu skupili urin i nalaz urina loš. Nije jako ali i eritrocita i leukocita i nešto bakterija. Pedica rekla ponavljati, dala upute kako je opati prije, ništa dirati rukama, vatice jednom povući i baciti....i uz svu muku, opet isti nalaz, samo još malo lošiji. I dala nam uputnicu za bolnicu. Tamo došli, doktor se čudi što smo došli, nema temp, jede normalno, ponaša se normalno, mi završili u bolnici s uputnicom na kojoj stoji HITNO! . Ok, naša pedica se htjela osigurati da nije ništa,ali mene panika uhvatila da mi je dijete bolesno a da ja nisam ništa opazila, mislila sam da sam možda neku malu temperaturu previdjela , što ja znam. Oni uzeli urin, krv, čekali nalaze i došlo da je sve u redu i krv i urin. Sad me zanima gdje smo pogriješili pri tom uzimanju uzorka jer je očito tu nastala greška ma koliko smo se trudili.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 08:28   #159
nightfall, ja nikad nisam sama uzimala svojoj...
ja bi ju oprala otišla pedici,tj. sesstri ujutro dok još nema nikog i ona bi je prebrisala s octeniseptom( znači dezinficirala) i zaljepila vrećicu.
inače moja je imala urinoinfekte bez ikakvih simptoma, bez temp, razdražljivosti i sl.jedino je jutarnja pelena smrdila jače.

zar je vaša pedica posumnjala na refluks na osnovu prvog lošeg urina?
bilo bi dobro da ste radili urinokulturu, a ne urin.
ono što me buni kod vašeg nalaza, urin se može kontaminirati, ali od kud povišeni leukociti?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 08:34   #160
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
nightfall, ja nikad nisam sama uzimala svojoj...
ja bi ju oprala otišla pedici,tj. sesstri ujutro dok još nema nikog i ona bi je prebrisala s octeniseptom( znači dezinficirala) i zaljepila vrećicu.
inače moja je imala urinoinfekte bez ikakvih simptoma, bez temp, razdražljivosti i sl.jedino je jutarnja pelena smrdila jače.

zar je vaša pedica posumnjala na refluks na osnovu prvog lošeg urina?
bilo bi dobro da ste radili urinokulturu, a ne urin.
ono što me buni kod vašeg nalaza, urin se može kontaminirati, ali od kud povišeni leukociti?
Ne, imala je leukocite u urinu i eritrocite, malo više od dopuštenog (nemam sad nalaz ako recimo dopušteno je do 4 leukocita a ona imala 9, 10, tako nekako i eritrociti). Nismo znali što je, i drugi nalaz je bio isti.Istina, nismo s octeniseptom prebrisali, možda zato, samo vodom. A rekla je da to sami napravimo , i meni je palo na pamet da je odvedemo pa nek je ona dezinficira lai smo ipak morali u bolnicu. DRugi put je vodim k njoj pa nek je sestra dezinficira.

Na kraju je urin bio sterilan .Leukociti u krvi su bili ok i CRP isto. Nema upale.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:21.