Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2023., 14:10   #1
Decluttering - treba mi podrska

Uzasno mi treba decluttering. Poslovnog, privatnog prostora, digitalnog...
Vremena bas nemam, klinke su male. Osjećam pritisak od te gomile stvari oko nas.
Koji su vam tip&tricks za manje stvari? Sto sa stvarima?
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2023., 14:26   #2
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Uzasno mi treba decluttering. Poslovnog, privatnog prostora, digitalnog...
Vremena bas nemam, klinke su male. Osjećam pritisak od te gomile stvari oko nas.
Koji su vam tip&tricks za manje stvari? Sto sa stvarima?
dođem ti ja i rasčistim ti pol stana

kažu mama i frendica da im je super kad im uletim

sad ozbiljno - sve sitnice i stare ručnike, posteljinu... doniraj udruzi Merida... sitnice za aukcije, ostalo za životinje

dofuraj si frendicu, dvije pa nek ti prođu kroz ormar i uzmu sebi kaj im paše - ostalo doniraj isto
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2023., 14:42   #3
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
dofuraj si frendicu, dvije pa nek ti prođu kroz ormar i uzmu sebi kaj im paše - ostalo doniraj isto
Ovo. Uvijek kad sam selila, rekla sam ljudima šta znam da dođu i uzmu si šta žele. Pogotovo za odjeću odlično funkcionira, i sad zadnju selidbu sam rekla ženskama da dođu (sa kćerima, susjedama, štaveć) i slobodno nek si prebiru i uzmu šta hoće.
Mislim, možeš na razne načine se organizirati, odvojit prethodno, itd., kužim da nisu svi comfy s time da im drugi nesputano prčkaju po stvarima.

Tips&tricks nemam, osim nemoj kupovat.
bijeli zeko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2023., 14:52   #4
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
.... Sto sa stvarima?
prodaj, podijeli, baci
povadi sve, a još dok vadiš pofotkaj čega se želiš riješiti
odmah oglasi ako nešto želiš prodati ili pokloniti
što ostane baci
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2023., 15:15   #5
Generalna čistka s vremena na vrijeme, sa prodajom mi se baš i ne nateže pa onda preferiram grupe za poklanjanje, složim neki lot ili kutiju, udruge za aukcije, nešto prebacim za na selo i tako u krug
taraa24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2023., 15:20   #6
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
dođem ti ja i rasčistim ti pol stana



kažu mama i frendica da im je super kad im uletim



sad ozbiljno - sve sitnice i stare ručnike, posteljinu... doniraj udruzi Merida... sitnice za aukcije, ostalo za životinje



dofuraj si frendicu, dvije pa nek ti prođu kroz ormar i uzmu sebi kaj im paše - ostalo doniraj isto
Moze se bilo kad donirat za aukcije? Imam hrpe knjiga.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2023., 15:21   #7
Quote:
bijeli zeko kaže: Pogledaj post
Ovo. Uvijek kad sam selila, rekla sam ljudima šta znam da dođu i uzmu si šta žele. Pogotovo za odjeću odlično funkcionira, i sad zadnju selidbu sam rekla ženskama da dođu (sa kćerima, susjedama, štaveć) i slobodno nek si prebiru i uzmu šta hoće.

Mislim, možeš na razne načine se organizirati, odvojit prethodno, itd., kužim da nisu svi comfy s time da im drugi nesputano prčkaju po stvarima.



Tips&tricks nemam, osim nemoj kupovat.
I nekupovanje bi pomoglo. Bas se trudim manje kupovat, a nekako pokleknem na stvarima za djecu. Stalno previse robe i igracaka imaju.

E i ne uspijevam bas poklonit robu.
Nemam kome robu od klinki proslijediti. Zadnji put smo donirali kvalitetne igracke i robu u jednu udrugu.
Ja setam s kilazom, pa imam cijeli opus brojeva s tim isto ne znam sta bi, ormari mi pucaju, a moje frendice nisu bas zainteresirane za uzeti. Jedino sam sportsku robu uspjela udomit.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2023., 15:27   #8
I jos mi je problems tim klinka a. Starija he kreativna. Previse. Ono ne mogu nista bacit od nje, jer ce ona od svega nesto napravit i zbilja napravi i onda to mira stat doma na izlozbi.
Sinoc sam pokusala neki buket od papira zaitit. Ono ko da joj se radari upale, odmah su joj oci bile na meni, pa sam samo preselila buketu neki pitar
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2023., 16:38   #9
Dječje robe, stvari, igračka se lako riješiti.

Napraviš profil na Facebooku (ne mora biti tvoje pravo ime, može nadimak, bilo što...)

Pridružiš se lokalnoj Sharing is caring ili sličnim Facebook grupama.

Sve dječje ode u roku od par minuta.

Jedino uvjetuješ preuzimanje npr. kod tebe u kvartu, u vrijeme kad si ionako doma da se ne moraš gnjaviti s nalaženjem, ljudima koji kažu da će doći pa ne dođu i sl.

Ili staviš na Marketplace (to su oglasi na Facebooku) za neku simboličnu cifru npr. 15eura za cijeli lot ako je baš neka dječja markirana odjeća.

Ide u grupama na poklon i odjeća za odrasle ako je lijepa.
blaenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2023., 16:44   #10
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Moze se bilo kad donirat za aukcije? Imam hrpe knjiga.
To mozes u bilo koju knjiznicu
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2023., 16:52   #11
Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
To mozes u bilo koju knjiznicu
Nažalost, ne možeš.
Knjižnice su pune, uzimaju ono što nemaju, ne uzimaju prestare knjige, ne uzimaju ono što se ne traži itd...
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2023., 16:59   #12
Bacila sam, najviše pri selidbama

Jedino stvari koje mi je bilo žao baciti sam oglasila za simboličnu cijenu
mad cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2023., 17:03   #13
Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
To mozes u bilo koju knjiznicu
Jedno vrijeme nisu primali u KGZ, raspitaj se prije
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2023., 17:04   #14
Tako je. Bacajte i mir s vama.

S tim preturanjem si samo zadajete dodatan posao i stres.
Jedino vrijedne stvari na prodaju.

I ni za živu glavu ne uzimajte tuđe stvari koje vam nude, osim izvanredan komad odjeće koji vam savršeno pristaje i ne treba ga nosati popravljati.
Zapravo, ma ni to.
hours is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2023., 17:13   #15
Moj savjet ti je da počneš izbacivati postupno. I spremiš se na to da će se to razvući mjesecima, ali bude sve veći red.

Pokušavam se držati onog da jedna stvar unutra, druga van.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2023., 17:27   #16
Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
To mozes u bilo koju knjiznicu
U parkicu imamo kao onu malu kucicu knjiznicu i tu često odnesem koju knjigu, slikovnicu. Znam i u vrtic odnijet knjige za djecu koje mogu bit od koristi.
Meni bi trebalo valjda par dana doma da raskrstim knjige, odlucim sto je za zadrzat, sto ide dalje, a jednostavno nemam toliko vremena. Samo jedan zid strucne literature mi je uredno poslozen i sortiran, ostalo samo premjestamo.I onda u hodu se rijesim pokoje knjige, a to onda izgleda kao da sam od brda odvojila kamencic. Bez nekog ucinka.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2023., 17:28   #17
Quote:
hours kaže: Pogledaj post
I ni za živu glavu ne uzimajte tuđe stvari koje vam nude, osim izvanredan komad odjeće koji vam savršeno pristaje i ne treba ga nosati popravljati.
Zapravo, ma ni to.
Točno!
Par godina sam premiještala kesu s novom i rabljenom odjecom na kojoj trebam "samo nesto prepraviti". To napraviš odmah ili nikako.

Ja zapravo nemam stvari po kuci viška, nisam to nikad ni nakupljala.
Jedino mozda odjece, ali i to sad rješavam.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2023., 17:28   #18
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Uzasno mi treba decluttering. Poslovnog, privatnog prostora, digitalnog...
Vremena bas nemam, klinke su male. Osjećam pritisak od te gomile stvari oko nas.
Koji su vam tip&tricks za manje stvari? Sto sa stvarima?
Imaš li neki rok do kojeg sve to treba biti napravljeno? Ako ne, onda imaš prednost da možeš postavljati ideje i uvjete što i kako.
Nisam samo za pusta bacanja i davanja, sve to su i novci i emocionalni teret.
Točno da svaki komad odjeće naplatiš 5 kuna, možeš imati lijepu cifru na kraju.

atlantis ti je već lijepo napisala što se sve može, dodat ću par svojih:
- frendice, susjede, žene s posla s kojima si dobra, rođakinje- procijeni što bi poklonila, a što možeš pretvoriti u večer s cugom i prodajom uz simboličnu cijenu. Bila sam jednom na takvom druženju i bilo mi je dobro. Kupila sam nešto po cijeni od 5-10 kuna. Poslije radi s tim novcem što hoćeš, ali činjenica je da je sve to koštalo, nemojmo se praviti da to nisi sve platila i da vrijednost još ne postoji. To je dobar primjer i tvojim curkama, da vide da se ne mora sve baciti nego da može imati i drugi život.
- možeš svoju ili dječju robu prodati u lotu, tipa vreća stvari za x kuna, stavi na fb, fb grupe, fb marketplace, krpice. Najviše vremena oduzima napisati oglas, a lot ne moraš sve poslikati, samo opišeš, tipa ženska odjeća M veličine, majice, dolčevite, suknje, 10 stvari za 20 eura.
- digitalni nered riješiš tako da napraviš foldere, i kad imaš vremena, malo po malo prebacuj slike u foldere koji imaju smisla. Duple izbriši, dokumenti isto tako.
- stvari koje te vežu za neki moment a danas nemaju neku funkciju poslikaj, da ih se možeš prisjetiti, i daj/prodaj.
Nemam pojma koje stvari bi se točno bacile, ako imaš doma stvari očito nisu smeće.

Ja sam osoba koja dobije odjeću koju treba samo malo prepraviti, i onda ju prepravi kad je prilika i imam vremena, uopće ne razumijem da je to neki problem pričekati neko vrijeme.
Slikovnice i dječje knjige koje vam više ne trebaju isto u lot i prodaj.
Svoju djecu uči tome da ne mogu imati sve, neka odaberu x igračaka i ostale doniraj, na primjer, provjeri dječje odjele po svojim bolnicama primaju li plišance, operi mašinu, i odnesi im. Znam da su Klaićeva i Rebro nedavno skupljali.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2023., 17:34   #19
Quote:
hours kaže: Pogledaj post
Tako je. Bacajte i mir s vama.

S tim preturanjem si samo zadajete dodatan posao i stres.
Jedino vrijedne stvari na prodaju.

I ni za živu glavu ne uzimajte tuđe stvari koje vam nude, osim izvanredan komad odjeće koji vam savršeno pristaje i ne treba ga nosati popravljati.
Zapravo, ma ni to.
A i ovo. Povremeno mi doleti koja kesa igracaka i robe za djecu, ali obavezno tek nakon sto im kupim sve za sezonu. Tako da to bude ona kesa s kojom krece zatrpavanje. A kao ne zelim bit nezahvala, ali bas cesce ispadne da mi poremeti sve. Evo starijoj maloj sam nekidan izbrojila 35 majci kratkih rukava. Bez onih u pranju ili na sušenju. Ja joj sigurno nisam toliko kupila, to se samo skupi u sezoni ne znam ni ja kako.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2023., 17:42   #20
Quote:
blaenka kaže: Pogledaj post
Dječje robe, stvari, igračka se lako riješiti.

Napraviš profil na Facebooku (ne mora biti tvoje pravo ime, može nadimak, bilo što...)

Pridružiš se lokalnoj Sharing is caring ili sličnim Facebook grupama.

Sve dječje ode u roku od par minuta.

Jedino uvjetuješ preuzimanje npr. kod tebe u kvartu, u vrijeme kad si ionako doma da se ne moraš gnjaviti s nalaženjem, ljudima koji kažu da će doći pa ne dođu i sl.

Ili staviš na Marketplace (to su oglasi na Facebooku) za neku simboličnu cifru npr. 15eura za cijeli lot ako je baš neka dječja markirana odjeća.

Ide u grupama na poklon i odjeća za odrasle ako je lijepa.
Kao odvajam u jednu kutiju stvari koje bi pokusala prodat. Treba uhvatit vremena pri pravom svjetlu to sve slikat, poslozit oglase. Pa sam mislila zadat si neki rok, a ako ne ode u tom roku, onda odnijet donirat negdje.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:59.