Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2009., 12:21   #1
Zašto se vrijeđati na iskreno mišljenje?

Nedavno sam započela vezu sa kolegom, muškarcem kojeg poznajem par godina, ali tek smo prije nekoliko tjedana produbili naš odnos. Mislila sam da ga dobro poznajem, on je inače jako staložena osoba. Ima 30 godina, ja 25.

Prošlu subotu smo bili kod mene u stanu, i sve je bilo odlično, i onda me pitao (mislila sam tada nonšalantnim tonom) koje je moje mišljenje o braku. Pitanje mi je zaista zazvučalo kao da me pita za moje generalno mišljenje.

Odgovorila sam, da, mislim, kako je brak, posebno za muškarce jedna vrsta samonametnutog ropstva. Opće je poznata činjenica da muškarci gledaju mladost i ljepotu kao osnovni kriterij, te da je brak zapravo veliki teret, kako za muškarca koji traži raznolikost i plodnost, tako i za ženu koja, htjela ne htjela, mora priznati da je svakim danom sve manje privlačna svom muškarcu. Naravno, govorila sam čisto s biološke strane.

Kad sam završila sa svojim, pa malo podužim izlaganjem, osjetila sam da je temperatura u sobi pala na sibirsku zimu. Rekao mi je da on nije imao pojma da imam takvo 'hladno' razmišljanje, da što ja mislim da je on nekakva životinja, da s takvim razmišljanjem nikad neću biti sretna, kakva sam ja žena, da nije imao pojma da sam baš toliko emancipirana itd...

Ja sam bila malo zatečena s tim njegovim istupom, rekla sam, mislim, to je stvarno stanje stvari, ne razumijem zašto se ljutiš...Na što je on odmahnuo glavom i otišao. Danas sam ga srela na poslu, nije me niti pogledao, ni a ni b.

Ne razumijem zašto se moj (friški) partner vrijeđa na činjenice. Očito nemam dovoljno razvijenu emocionalnu inteligenciju da bi razaznala zašto ga to vrijeđa toliko.

Kako izgladiti stvar, kad niste načisto ni u čemu je problem?
Nocturnal is offline  
Old 23.03.2009., 12:24   #2
ahahahahahahha
rekla si mu istinu
ako ju ne moze svarit znaci da spada u one muskarce iz tvog izlaganja
neki se ljudi jedino mogu ispuniti u braku
ljubavi povezanoj ugovorom...
zbog cega iskreno nemam pojma
a kako izgladiti
nikako
cekaj da ti on prvi kaze sto ga muci
__________________
01.01.2019. LAJTE KERE JAKOBSFELDA
marčelina is offline  
Old 23.03.2009., 12:24   #3
Quote:
Nocturnal kaže: Pogledaj post
...tjedana produbili naš odnos. ...
on te produbio
NextG is offline  
Old 23.03.2009., 12:28   #4
Pa ponaša se kao dijete. Nije bitno samo tvoje mišljenje o braku, jer, bilo koje mišljenje koje se protivi njegovim stajalištima može biti odbijeno na takav način. Ima obrambeni mehanizam osobe od 15. g.
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"
Ja,Lucifer is offline  
Old 23.03.2009., 12:32   #5
Pokušaj mu objasniti da je stav bio s cisto bioloske perspektive.
I onda mu odgovori na ono sto je izgleda zapravo i pitao - što ti mislis o braku, tj. o sebi i braku. Da li se vidis u braku kad, i sto mislis da bi brak (tvoj) trebao biti. Tako nesto.

A ako ni onda ne moze svatiti ono sto hoces reci na pravi nacin...a jbg, pisi kuci propalo.
Sto i nije u konacnici tako lose, bar se meni cini.
Tip bi se zenio. A sad, tvoj stav o tom podatku je ono ono odlucujuce u tome kakav ces odnos moci imati s njim.

Nema ti to u ovom slucaju veze s emocionalnom inteligencijom. Tip se jednostavno oce zenit, a tebe je gledao kao potencijalnu.
I sad si mu dala "hladno" objasnjenje koje mo ocito nije sjelo i prekrizio te sa liste potencijalnih...

A i, slazem se s Luciferom...zato ponavljam ... pisi kuci propalo, sto i nije tako lose.
__________________
Sve u zivotu shvati kao igru, jedino tako mozes pobijediti...
no ako i izgubis, ne ocajavaj, bila je to samo igra...
deja is offline  
Old 23.03.2009., 12:33   #6
Kad bi svi gledali tu "biološku stranu" nitko se nebi udavao,niti ženio jer koja bi to htjela biti svakim danom sve manje privlačna svom mužu ili koji bi muškarac htio pristati na jednoličnost.Na sreću ne gledaju svi tako brak.
zeljko_ri is offline  
Old 23.03.2009., 12:33   #7
A što bi on

bar znaš na čemu si

ne mogu vjerovat kako se neke žene lako riješe kretena u životu, ja to rastegnem
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Old 23.03.2009., 12:35   #8
To to ne shvaćaš jer nemaš njegovu zrelost. Zato i lamentiraš toliko umjesto da poput njega stvari rješavaš jednostavnim odmahivanjem glavom i odlaskom.

On odlučno poput Račana i nesmiljeno poput Slovenije odriče mogućnost da je on nekakva životinja, i tu je potpuno u pravu. On nije nekakva tamo hladna životinja, on je topla i odana životinjica medena, koju je tvoja verbalna eskapada toliko sablaznila da se jadna smrzla.
__________________
Osvitli mu! Bila bi šteta da padne i slomije vrat a da to nitko ne vidi.
vrrrlet is offline  
Old 23.03.2009., 12:40   #9
neki ljudi jednostavno ne podnose da se drugi ne slazu sa njihovim 'vizijama'. iskreno, frajer u goreispricanoj prici zvuci kao budala koja nezna ni diskutirati o stvarima s kojima se ne slaze.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Old 23.03.2009., 12:41   #10
Pa rekla si mu svoje mišljenje i on to nije mogao podnijeti.

No..i?Bolje da si sad spoznala nego kasnije.


Idemo dalje..
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Old 23.03.2009., 12:43   #11
On je htio voditi ljubav, a ne rat.
__________________
I always made one prayer to God, a very short one. Here it is: "O Lord, make our enemies quite ridiculous!" God granted it.
Posve_nova is offline  
Old 23.03.2009., 12:44   #12


Nije znao da si toliko EMANCIPIRANA???

Jedino što meni malo upada u oko jest činjenica da si rekla da je POGOTOVO MUŠKARCIMA brak tamnica i sve ostalo...
To mi malo "smrdi" na jedu od onih žena koje silno žele ostaviti KUL dojam, kako one nisu opterećene ni ovim ni onim, a pogotovo imaju razumjevanja za SIROTU mušku čeljad.

Jer, znaš, i muškarcima rastu trbušine, otrombolje se i od snažnog junca na kraju dobiješ čvarak. O nemoći svetog organa nakon nekih godina da i ne govorimo. Tako da... I žene na kraju žude za mladim, lijepim i moćnim.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Old 23.03.2009., 12:44   #13
Quote:
Nocturnal kaže: Pogledaj post
Nedavno sam započela vezu sa kolegom, muškarcem kojeg poznajem par godina, ali tek smo prije nekoliko tjedana produbili naš odnos. Mislila sam da ga dobro poznajem, on je inače jako staložena osoba. Ima 30 godina, ja 25.

Prošlu subotu smo bili kod mene u stanu, i sve je bilo odlično, i onda me pitao (mislila sam tada nonšalantnim tonom) koje je moje mišljenje o braku. Pitanje mi je zaista zazvučalo kao da me pita za moje generalno mišljenje.

Odgovorila sam, da, mislim, kako je brak, posebno za muškarce jedna vrsta samonametnutog ropstva. Opće je poznata činjenica da muškarci gledaju mladost i ljepotu kao osnovni kriterij, te da je brak zapravo veliki teret, kako za muškarca koji traži raznolikost i plodnost, tako i za ženu koja, htjela ne htjela, mora priznati da je svakim danom sve manje privlačna svom muškarcu. Naravno, govorila sam čisto s biološke strane.

Kad sam završila sa svojim, pa malo podužim izlaganjem, osjetila sam da je temperatura u sobi pala na sibirsku zimu. Rekao mi je da on nije imao pojma da imam takvo 'hladno' razmišljanje, da što ja mislim da je on nekakva životinja, da s takvim razmišljanjem nikad neću biti sretna, kakva sam ja žena, da nije imao pojma da sam baš toliko emancipirana itd...

Ja sam bila malo zatečena s tim njegovim istupom, rekla sam, mislim, to je stvarno stanje stvari, ne razumijem zašto se ljutiš...Na što je on odmahnuo glavom i otišao. Danas sam ga srela na poslu, nije me niti pogledao, ni a ni b.

Ne razumijem zašto se moj (friški) partner vrijeđa na činjenice. Očito nemam dovoljno razvijenu emocionalnu inteligenciju da bi razaznala zašto ga to vrijeđa toliko.

Kako izgladiti stvar, kad niste načisto ni u čemu je problem?
ak prekines s njim javi se

no šalu na stranu, isto i ja dozivljavam od brda cura, jer imam jednako "hladan" pogled na brak...no ja se trudim to moje vidjenje svijeta i stvari oko mene utkati u razgovor prije nego sama veza krene i tak vidjeti sto i kako ta osoba dise po tom pitanju i zapravo ni ne zapoceti nista ako se bar u par bitnih stvari ne podudaramo....
__________________
Nijedan život nije promašen! Uvijek možeš biti loš uzor.
StetoCina is offline  
Old 23.03.2009., 12:48   #14
jebate jes ti naivna,ali vidis on je falija u jednome,naivni ljudi su cesto najsretniji
__________________
lepljiv od znoja i mastan od krvi...
jebe se non is offline  
Old 23.03.2009., 12:49   #15
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
To mi malo "smrdi" na jedu od onih žena koje silno žele ostaviti KUL dojam, kako one nisu opterećene ni ovim ni onim, a pogotovo imaju razumjevanja za SIROTU mušku čeljad.
Ma da je tip bio pametan, izjebao bi ju onako pravo, po muški, i vjerojatno bi nakon toga prela ko maca.

__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Old 23.03.2009., 12:50   #16
Quote:
violently_happy kaže: Pogledaj post
Ma da je tip bio pametan, izjebao bi ju onako pravo, po muški, i vjerojatno bi nakon toga prela ko maca.

To ti tako obično ide u životu.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Old 23.03.2009., 12:50   #17
Quote:
violently_happy kaže:
Pa rekla si mu svoje mišljenje(koje ne mora biti ispravno, ali je tvoje) i on to nije mogao podnijeti.

No..i?Bolje da si sad spoznala nego kasnije.


Idemo dalje..
Ne volim nedorečenost.

Isto tako, nisam pričala što ja osobno mislim o braku, makar, istina je, da je na moje mišljenje uvelike utjecao taj biološki argument. Ali to ne bi trebao biti razlog, da ja i on ne nastavimo naš odnos. Ali, očito je.

Quote:
Morticia Addams kaže:
Tako da... I žene na kraju žude za mladim, lijepim i moćnim.
Zaista ne odajem dojam KUL žene kako kažeš. Niti mi je to namjera. Samo pokušavam stvari sagledati na realan način.

Jedno je žudnja za lijepim i mladim, zato što, naravno, seks ima i druge dimenzije (užitak, povezivanje na nekim drugim razinama). Ja sam govorila o reprodukciji, a tu je čisto s biološke strane logično da će muškarac od 50 žudjeti za plodnim mladim djevojkama. To što žena od 50 žudi za mladim momcima, to biološki ima jako malo smisla.

Zadnje uređivanje Nocturnal : 23.03.2009. at 12:56.
Nocturnal is offline  
Old 23.03.2009., 12:51   #18
Nocturnal, jesi li djevica
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Old 23.03.2009., 12:52   #19
Quote:
Nocturnal kaže: Pogledaj post
Ne volim nedorečenost.

Isto tako, nisam pričala što ja osobno mislim o braku, makar, istina je, da je na moje mišljenje uvelike utjecao taj biološki argument. Ali to ne bi trebao biti razlog, da ja i on ne nastavimo naš odnos. Ali, očito je.
To nije bilo tvoje OSOBNO mišljenje o braku?Nego čije?Iz nekih novina?
Pa pitao te čovjek što misliš o braku, zar ne?

Kako god bilo, ako je on tako reagirao na ono što si rekla..koji kurac će ti to?
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Old 23.03.2009., 12:52   #20
Quote:
Nocturnal kaže: Pogledaj post
Ne volim nedorečenost.

Isto tako, nisam pričala što ja osobno mislim o braku, makar, istina je, da je na moje mišljenje uvelike utjecao taj biološki argument. Ali to ne bi trebao biti razlog, da ja i on ne nastavimo naš odnos. Ali, očito je.
a sto tebe toliko uopce dira netko tko se nakon neslaganja u misljenju dize i odlazi iz stana nakon sexa, i ne pozdravlja te na poslu dan nakon?
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:31.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger