Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2022., 18:50   #1
Montažne kuće (vol. 2)

Tema Montažne kuće (vol. 1) prešla je 10.000 postova, pa otvaramo novu.

Montažne kuće (vol. 1):
www.forum.hr/showthread.php?t=236965


...


Pozdrav svima,evo nakon skoro godine dana(4/21)od kada smo potpisali ugovor sa D+,ishodili posebne uvjete,napravili idejni projekat,glavni projekat stigla je i gradevinska dozvola.Kroz par dana ce postati pravomocna pa cemo prijaviti pocetak gradnje i traziti privremeni prikljucak struje i vode.Zanima me koliko cca kostaju ti privremeni prikljucci? Isto tako vidim da se pise da cijene gradevinskog materijala divljaju ako je netko nedavno radio temelje za otprilike koliko su cijene skocile gore?Nama su temelji 124m2 jos nemamo izvodaca trenutno smo u fazi trazenja ponuda.I koliko cekas D+ nakon gotovih temelja da ti smontiraju kucu?
Anato is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2022., 20:28   #2
Nisi ti još potpisao Ugovor o građenju da bi mogao brojati vrijeme kada Domus mora montirati kuću. Uvjet je isplata, temelji i uredna dokumentacija temelja, a od toga se onda broji maksimalni rok 160 dana. Tako je u našem ugovoru.
Tunja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2022., 20:12   #3
Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
Uz malu napomenu - nakon Ivana je cijena još otišla gore :/
Ola, Charmed! Ste uselili?
Mi čekamo Domus+ ponudu, okvirno su nam rekli da se kvadrat danas kreće 800-850eura. Ali, tek smo kupili gradilište, tako da se bojim i pomisliti kakva će cijena biti nakon projekta, dozvola, temelja
Glo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2022., 21:45   #4
Quote:
Glo kaže: Pogledaj post
Ola, Charmed! Ste uselili?
Mi čekamo Domus+ ponudu, okvirno su nam rekli da se kvadrat danas kreće 800-850eura. Ali, tek smo kupili gradilište, tako da se bojim i pomisliti kakva će cijena biti nakon projekta, dozvola, temelja
Hej! Eto konačno, prošli tjedan sve bitno riješeno, došla voda i danas zadnja kutija preseljena U kući smo od prošlog tjedna. Ima još sitnog posla, sobna vrata su u kući i čekaju montažu ali sve ostalo je posloženo

Nema do ovog mira!

A vama sretno dalje u projektiranju!
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2022., 10:47   #5
Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
Hej! Eto konačno, prošli tjedan sve bitno riješeno, došla voda i danas zadnja kutija preseljena U kući smo od prošlog tjedna. Ima još sitnog posla, sobna vrata su u kući i čekaju montažu ali sve ostalo je posloženo

Nema do ovog mira!

A vama sretno dalje u projektiranju!
Sve čestitke na useljenju i budućem uživanju.
Tunja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2022., 12:55   #6
Već neko vrijeme djevojka i ja planiramo kupiti/izgraditi kuću, i jedna od opcija je montažna kuća. Naime, jako je teško saznati točnu informaciju koliko bi jedna montažna kuća koštala nakon svega što se u svijetu trenutno događa, barem okvirno, ukljucujuci temelje + gradnja kuće (ključ u ruke). Zemljište ne ulazi u tu cijenu.

Pročitao sam razne informacije na forumu, sve unazad par godina, ali cijena se toliko mijenja iz godine u godinu i jako ovisi o koristenim materijalima u gradnji.

Ako netko može odgovoriti, zanima koliko bi izgradnja kuće katnice od ~150m2 koštala sa svim koracima ukljucenima (temelji + svi ostali troskovi s kojima ste upoznati) sa dobrih/naboljim materijalima pri gradnji. Također, ako netko ima cjenik kuća od DomProjekt ili DomusPlus firmi, dobro bi došlo!
Spaso is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2022., 14:03   #7
Pozdrav! Zanima me postoji li neka firma za izgradnju montažnih kuća na području Kvarnera? Tražio sam po internetu i ništa nisam našao. Jel moguće da u Rijeci nema ni jedne?
darkanini is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2022., 14:33   #8
Quote:
darkanini kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Zanima me postoji li neka firma za izgradnju montažnih kuća na području Kvarnera? Tražio sam po internetu i ništa nisam našao. Jel moguće da u Rijeci nema ni jedne?
Zasto je nuzno da je od tamo tvrtka? Poanta montazne je da se proizvede u tvornici i dopremi bilo gdje na gradiliste.
Mekto is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2022., 14:39   #9
Quote:
Spaso kaže: Pogledaj post
Već neko vrijeme djevojka i ja planiramo kupiti/izgraditi kuću, i jedna od opcija je montažna kuća. Naime, jako je teško saznati točnu informaciju koliko bi jedna montažna kuća koštala nakon svega što se u svijetu trenutno događa, barem okvirno, ukljucujuci temelje + gradnja kuće (ključ u ruke). Zemljište ne ulazi u tu cijenu.

Pročitao sam razne informacije na forumu, sve unazad par godina, ali cijena se toliko mijenja iz godine u godinu i jako ovisi o koristenim materijalima u gradnji.

Ako netko može odgovoriti, zanima koliko bi izgradnja kuće katnice od ~150m2 koštala sa svim koracima ukljucenima (temelji + svi ostali troskovi s kojima ste upoznati) sa dobrih/naboljim materijalima pri gradnji. Također, ako netko ima cjenik kuća od DomProjekt ili DomusPlus firmi, dobro bi došlo!
Cjenik kuca se nalazi na njihovim stranicama i poznat je, zato to nitko vise ne pise ovdje.

Trenutna cijena za visoki roh bau je oko 900 eura/m2. Sto se tice temelja ne znam da li se vise moze dobiti temelj (bez podruma naravno) za ispod 1000 kn/m2.

Grijanje dizalica topline za tu kucu ugrubo 8 kW je bar 55 000kn sa ugradnjom, podno grijanje cca 280kn/m2 sa ugradnjom. Glazure su barem 100kn m/2. Ostaju podovi, gletanje knaufa i bojanje zidova te struja sto drasticno ovisi o tome sto kuca ima, ali sruja 50 000 kn navise. Rekuperacija sa ugradnjom 60 000 kn. Ako se dodaju ventilokonvektori za hladenje u sve prostorije barem jedno 25 000 kn dodatno za hladenje. Ovo je sve ugrubo.
Mekto is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2022., 14:52   #10
Quote:
Mekto kaže: Pogledaj post
Zasto je nuzno da je od tamo tvrtka? Poanta montazne je da se proizvede u tvornici i dopremi bilo gdje na gradiliste.
Je ali troškovi se predpostavljam povećavaju ukoliko radnici zbog udaljenosti moraju imati osiguran smještaj. Ako se ide na razinu ključ u ruke radovi će sigurno trajati preko mjesec dana.
darkanini is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2022., 15:03   #11
Quote:
darkanini kaže: Pogledaj post
Je ali troškovi se predpostavljam povećavaju ukoliko radnici zbog udaljenosti moraju imati osiguran smještaj. Ako se ide na razinu ključ u ruke radovi će sigurno trajati preko mjesec dana.
Ne, kriva je potpuno pretpostavka. Cijena je takva kakva je, jedina varijabla koja nesto varira je prijevoz kuce, no on je ukalkuliran u tu cijenu u visoki roh bau.

Kod nasih vodecih proizvodaca ti nemas nikakve veze niti sa radnicima niti sa smjestajem, to nije tvoja briga.
Mekto is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2022., 15:11   #12
Quote:
Mekto kaže: Pogledaj post
Cjenik kuca se nalazi na njihovim stranicama i poznat je, zato to nitko vise ne pise ovdje.

Trenutna cijena za visoki roh bau je oko 900 eura/m2. Sto se tice temelja ne znam da li se vise moze dobiti temelj (bez podruma naravno) za ispod 1000 kn/m2.

Grijanje dizalica topline za tu kucu ugrubo 8 kW je bar 55 000kn sa uradnjom, podno grijanje cca 280kn/m2 sa ugradnjom. Glazure su barem 100kn m/2. Ostaju podovi, gletanje knaufa i bojanje zidova te struja sto drasticno ovisi o tome sto kuca ima, ali sruja 50 000 kn navise. Rekuperacija sa ugradnjom 60 000 kn. Ako se dodju ventilokonvektori za hladenje u sve prostorije barem jedno 25 000 kn dodatno za hladenje. Ovo je sve ugrubo.
Nažalost, cjenik nije direktno dostupan na stranicama, već treba slati email (na koji mi ni jedni ni drugi nisu odgovorili već danima). Našao sam po forumima cjenike stare 2-3 godine, ali to više nije ni blizu relevantno. Sve u svemu, ugrubo, cijena bi bila oko 200k eura (cca. 1300 eur / bruto m2). Jel to zuvci kao ok procjena? Pretpostavljam da cijena po m2 ide gore ako je kuća manja, i obrnuto, jer tu odredeni troškovi fiksni. Svakako, po tim ciframa, ne izgleda kao nešto isplativija opcija nego kupiti direktno kuću novogradnju 20-ak km van Zagreba, pogotovo ako treba prvo kupiti zemljište.

Što je danas najisplativija opcija od gradnje klasicne/montažne kuće ili kupnje kuće/stana na 15-20km van Zagreba? Svaki savjet znači puno za jednog zelembaća poput mene
Spaso is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2022., 15:32   #13
Quote:
Mekto kaže: Pogledaj post
Ne, kriva je potpuno pretpostavka. Cijena je takva kakva je, jedina varijabla koja nesto varira je prijevoz kuce, no on je ukalkuliran u tu cijenu u visoki roh bau.

Kod nasih vodecih proizvodaca ti nemas nikakve veze niti sa radnicima niti sa smjestajem, to nije tvoja briga.
Aha nisam znao. Hvala.
darkanini is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2022., 21:46   #14
Quote:
Mekto kaže: Pogledaj post
Grijanje dizalica topline za tu kucu ugrubo 8 kW je bar 55 000kn sa ugradnjom, podno grijanje cca 280kn/m2 sa ugradnjom. Glazure su barem 100kn m/2. Ostaju podovi, gletanje knaufa i bojanje zidova te struja sto drasticno ovisi o tome sto kuca ima, ali sruja 50 000 kn navise. Rekuperacija sa ugradnjom 60 000 kn. Ako se dodaju ventilokonvektori za hladenje u sve prostorije barem jedno 25 000 kn dodatno za hladenje. Ovo je sve ugrubo.
Ovo su troškovi isto kao i kod normalne gradnje. S time da meni kod Domtere gletanje je uključeno u cijenu kao i jedna ruka bojanja.

Kod njih je kvadrat visokog roh baua sada ako sam dobro shvatio majstore 540Eura, ja sam ugovor potpisao u 6 mjesecu i ispalo me 375 eura i nisu mi dizali cijenu ni centa od onda neovisno o svim poskupljenjima a prva faza montaže je bila prošli tjedan (zidovi, krov, knauf i vanjska stolarija). Tada sam i platio prve dvije rate. Sutra će mi javiti kada dolaze moleri i fasada, ali su već rekli da ih očkujem idući tjedan). Onda dolazi i zadnja rata.

Što se tiće smještaja i prehrane. Kod njih prva ekipa od 5 ljudi bude ukupno 5-6 noćenja, nakon toga dolaze trojica koji obave sve ostalo i oni budu ovisno o zahtjevnosti kuće 2-3 tjedna. To je ukupno mjesec dana. Prozore dođu postaviti dvojica u par sati. Po Slavoniji se uvijek može naći neka kuća u najam da te s svim troškovima košta 2000-3000kn i onda još prehrana.

DP i D+ još uvijek od 5. mjeseca prošle godine čekam da mi pošalju ponudu, Domtera mi je u nedjelju u 11 navečer poslala iniciajalnu nakon što sam im upit poslao u petak. Kasnije je bilo odgađanja s njihove i moje strane pa se malo oteglo, ali financijski definitivno ne na moju štetu
qwert79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2022., 22:01   #15
Ja sam se odlučio za ovu kuću s njihovog sitea. Ne, to nije tipska kuća, no dali su mi za nju tlocrtne dimenzije pa sam ja napravio neke promjene
https://www.montaznekucedomtera.rs/m...-nica/kuca-26/

prije svega kuću sam zrcalio i proširio za 1m u oba smjera kako bi dobio veće spavaće sobe i veća kupatila




Ovaj povišeni strop nije u cijeni kuće od 375€/m2. To se dodatno plaća kao i ovaj dio fasade koji je drveni (sibirski ariš) koje sam ja oboje nadoplatio. Nadoplatio sam i za antraciti stolariju.

Cijena kuće za HR tržište ovako kako je na njihovoj stranici bi bila 37500€ + PDV ako se dobro sjećam, no to je onda samo sa običnom fasadom u odabranoj boji, bijelom stolarijom i bez tog povišenja u dnevnom boravku/blagovaonici/kuhinji
qwert79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2022., 20:30   #16
Quote:
qwert79 kaže: Pogledaj post
Cijena kuće za HR tržište ovako kako je na njihovoj stranici bi bila 37500€ + PDV ako se dobro sjećam, no to je onda samo sa običnom fasadom u odabranoj boji, bijelom stolarijom i bez tog povišenja u dnevnom boravku/blagovaonici/kuhinji
Po tome su cijene od Domtere daleko manje nego DP ili D+. Također, kuće iz kataloga izgledaju odlično.

Koliko će te ukupno koštat? Ukljucujuci temelje, plaćanje smjestaja i hrane radnicima te kuću sa svim izmjenama (kao što si spomenuo viši strop...ako si uzimao podno grijanje etc. također uračunaj).
Spaso is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2022., 23:18   #17
Mene zanima koji si tip zida uzeo i koja mu je U vrijednost???
visoki12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2022., 19:53   #18
qwert79 ako ti se da malo pisati napiši kako je to išlo s Domterom. Ugovor, izgradnja, sve što treba znati. Imaš još neke savjete s njima? Napravio bi neku kućicu 60m2.
cartman682 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2022., 20:12   #19
Cool

Charm, čestitke od srca
I mene zanima kvakva Domerta (pre)niske cijene.

Mi čekamo i dalje ponudu od Domus+, u međuvremenu našli i super kuću kod Domus Pula. Radio tko s njima?
Glo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2022., 09:18   #20
Montažne kuće (vol. 2)

ne mogu vam odgovoriti smisleno na ta pitanja. ja sam temelje radio u 8. mjesecu, sad je to sve puno skuplje. smještaj sam rješio besplatno, da nisam mogao sam iznajmiti neku kuću za 2-3 kn ili ih smjestiti u hotel za 15ak tisuća kuna. hrana košta koliko košta, ne postoji hrana specijalno pravljena za majstore po drugačijim cijenama. negdje je hrana jeftinija, negdje je skuplja. poslije visokog roh baua cijene su razlicite po hrvatskoj a radi se o istim troškovima koje imaju svi koji rade kuću bilo zidano ili montažno. ponude za podno + dizalica idu od 120-180kn. estrih ne košta svuda isto, pločice (podove) ne kupuju svi na istom mjestu niti koriste iste majsore.

nije mi u interesu niti nekoga nagovarati da uzme kuću kod njih. o kvaliteti materijala i zidova imate na njihovoj stranici, a to dobijete i u inicijalnoj ponudi u detalje raspisano. za EU tržište moraju pri carinjenju imati certifikate. komunikacja je više manje išla glatko, neki drugi koji su uzeli kuću su imali nekih problema, sve je to individualno, ali kažem, ponudu sam u to vrijeme dobio u rekordnom roku, daljnje detalje dogovorio kroz par poziva i emailova ugovor potpisan u roku mjesec dana od prve ponude. s time da sam osobno imao više vremena mogao sam to obaviti i u tjedan dva.
qwert79 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:59.