Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2012., 12:28   #4601
Quote:
Josip09 kaže: Pogledaj post
Koja si dim? itd, itd...
16'' zimske, downgrade s 17'' ljetne. 4 komada... dot 2012, idu gore za 2 tjedna.
O UG5, UG7, UG7+ same riječi pohvale. Čista 5.
Šala mala po snijegu s njima a i ostalim zimskim uvjetima,
Ove se godine odlučih za A4 zato jer je cijena li/la, a ipak je neznatno A4 bio bolji na ADAC testu. I niš više.
Mislio sam staviti 850-ice, ali ipak su 10-15% skuplje od oba navedena konkurenta.
Nadam se da će i Alpinke biti TOP kao i do sada UG.
A da i Michelin dijeli mukte kapice, šal i rukavice kao dodatak opremu.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Old 15.10.2012., 13:03   #4602
Quote:
rass kaže: Pogledaj post
ja s najboljom namjerom da iskesiram za Miselinke 16-ce ...prodavac me uvjerio da uzmem Kleberice...tako da cu ove godine uzet zimske Kleberice...vidit cu kako ce se ponasati
ako ne divljaš po cesti, sigurno nisi pogriješio a vjerojatno si i dobro uštedio...

btw, kolika je sad razlika u cijeni michelin / kleber koje si gledao? meni je bila skoro 300 kn po gumi prošle godine za A3 i krisalp hp2, i to dot s kraja 2011.
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.

Zadnje uređivanje taipan : 15.10.2012. at 13:12.
taipan is offline  
Old 15.10.2012., 13:21   #4603
Quote:
taipan kaže: Pogledaj post
ako ne divljaš po cesti, sigurno nisi pogriješio a vjerojatno si i dobro uštedio...

btw, kolika je sad razlika u cijeni michelin / kleber koje si gledao? meni je bila skoro 300 kn po gumi prošle godine za A3 i krisalp hp2, i to dot s kraja 2011.
razlika cca. 300 kunica...veli tip da ne uzimam Mishelinke da su Kleberice cist o.k...velim kupit cu ovak il onak gume kod tebe...ja bi Mishelinke ,on veli da su Kleberice savim o.k...iduci tjedan idem da mi ih stave...zato jos ne mogu rec dojmove
rass is offline  
Old 15.10.2012., 14:03   #4604
Quote:
rass kaže: Pogledaj post
razlika cca. 300 kunica...veli tip da ne uzimam Mishelinke da su Kleberice cist o.k...velim kupit cu ovak il onak gume kod tebe...ja bi Mishelinke ,on veli da su Kleberice savim o.k...iduci tjedan idem da mi ih stave...zato jos ne mogu rec dojmove
Dakle kaže tebi trgovac, uzmi kleber zato što su čisto OK, odnosno, u suprotnom ne uzimaj Michelin zato što on nije čisto OK?

Da je rekao, Michelin je TOP, no imam ti u ponudi Kleber koji je čisto OK, a jefitniji je neznatnih 300kn na setu, pa odluči, onda bi to možda bilo korektno od trgovca, ovako, trgovac je budala, ili možda nije on nego onaj koji mu vjeruje u lovačke priče.

Moraš biti specijalac da na nečiju oduku o kupnji bilo koje gume iz prve lige, uvjeravaš čovjeka da kupi nešto iz treće lige.
Josip09 is offline  
Old 15.10.2012., 14:07   #4605
Quote:
Josip09 kaže: Pogledaj post
Dakle kaže tebi trgovac, uzmi kleber zato što su čisto OK, odnosno, u suprotnom ne uzimaj Michelin zato što on nije čisto OK?

Da je rekao, Michelin je TOP, no imam ti u ponudi Kleber koji je čisto OK, a jefitniji je neznatnih 300kn na setu, pa odluči, onda bi to možda bilo korektno od trgovca, ovako, trgovac je budala, ili možda nije on nego onaj koji mu vjeruje u lovačke priče.

Moraš biti specijalac da na nečiju oduku o kupnji bilo koje gume iz prve lige, uvjeravaš čovjeka da kupi nešto iz treće lige.
ha,ha...Josip the Michelin fan ...pa ne placas ti gume ,vec ja...moja odluka ,moje pare...

Zadnje uređivanje rass : 15.10.2012. at 14:12.
rass is offline  
Old 15.10.2012., 15:25   #4606
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
16'' zimske, downgrade s 17'' ljetne. 4 komada... dot 2012, idu gore za 2 tjedna.
O UG5, UG7, UG7+ same riječi pohvale. Čista 5.
Šala mala po snijegu s njima a i ostalim zimskim uvjetima,
Ove se godine odlučih za A4 zato jer je cijena li/la, a ipak je neznatno A4 bio bolji na ADAC testu. I niš više.
Mislio sam staviti 850-ice, ali ipak su 10-15% skuplje od oba navedena konkurenta.
Nadam se da će i Alpinke biti TOP kao i do sada UG.
A da i Michelin dijeli mukte kapice, šal i rukavice kao dodatak opremu.
Nadam se, da na "dodatnoj opremi" sitnim slovima ne piše "za lopatu se pobrinite sami"
Nego,ontopično, zanima me upravo komparacija isti vozač+isti auto 16-colnih UG7+ vs A4, jerbo nagodinu vjerojatno i ja moram obut nove zimulje, a Michelin će vjerojatno biti kandidat br.3, pa kad bude kakvih iskustava... Hvala unaprijed.
body halleck is offline  
Old 15.10.2012., 15:50   #4607
Ma reci da ćeš uzeti A4, u protivnom slijedi te Jožina pokora i kletva.

Imaš Savu S3+ u svim popularnim dimenzijama u Konzumu, Merkatoru, Šparu...
imandaric is offline  
Old 15.10.2012., 15:51   #4608
Ima li netko iz Rijeke i okolice da preporuči gdje po gume u Sloveniju?

Furlan, Lašić i ostatak ekipe su predaleko da bi bilo isplativo ići, treba mi nešto na ovoj strani bliže.
__________________
Tulio is offline  
Old 15.10.2012., 16:03   #4609
Quote:
Josip09 kaže: Pogledaj post
...Kleber koji je čisto OK, a jefitniji je neznatnih 300kn na setu...

podržavam način razmišljanja, a i već napomenuh da se kleber ne može mjeriti s michelinom ili contijem, no s druge strane (isto već rekoh) kako je korektna guma za rezerviraniji stil vožnje...

no, ipak valja napomenuti da (bar meni) razlika nije bila 300kn po setu nego po jednoj gumi, dakle 1200kn za set, a to je ipak cifra koju bih rado zadržao u džepu ako ikako mogu. druga stvar je da sam svakodnevno na cesti po bilo kojim uvjetima, ali za opseg vožnje od cca 15kkm godišnje s 1.4 benzincem i od toga zanemarivo km po brzim cestama, smatram da je kleberica taman po mjeri...

da su neka druga vremena dileme ne bi bilo, ali recesija čini svoje... donekle...

niže od zimske kleberice ne bih išao ni po kojoj cijeni, a pogotovo kupovao gume po trgovinama špecerajem...
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Old 15.10.2012., 19:35   #4610
Quote:
Tulio kaže: Pogledaj post
Ima li netko iz Rijeke i okolice da preporuči gdje po gume u Sloveniju?

Furlan, Lašić i ostatak ekipe su predaleko da bi bilo isplativo ići, treba mi nešto na ovoj strani bliže.
Imas jednog tipa u Ribnici kraj Kočevja koji uvozi gume iz Belgije....
tu ti je mail i br telefona: [email protected] 0038641795950.
posašlji mu dimenziju koja ti treba pa ce ti odgovorit na mail, ima skoro sve gume u ponudi, cekaju se nekih 5 dana i vraća cijeli povrat poreza a ne ono sranje od tax free.... ima stvarno super cijene tesko da ces nac nesto jeftinije u slo....
skakavac111 is offline  
Old 15.10.2012., 20:32   #4611
Upravo gledam kod Furlana cijene guma u dimenziji 185/65/14.Prosle godine kad sam uzimao za sebe UG8 bio je nekih 50 evrici, a sada taj isti UG8 dodje oko 60 evrica ......Izgleda da je Furlan digao cijene guma za jako lijep postotak .....
TheAnswer is offline  
Old 15.10.2012., 21:59   #4612
Quote:
imandaric kaže: Pogledaj post
Imaš Savu S3+ u svim popularnim dimenzijama u Konzumu, Merkatoru, Šparu...
Na dva mjesta, u trgovačkim lancima, S3+, 195x65 r15 po 430-440kn. Puno previše, pa za 50kn više imaš Alpin A4 gumu iz premium klase.

Nadalje, 175x70 r13 je 400kn, a kod vulkića 360kn sa montažom, tako da, trgovački lanci, pa-pa sa gumama.

A evo jedan rekorder; žuta boja je slučajnost, nemam pojma o kojoj trgovini se radi.


http://i45.tinypic.com/33lm52f.jpg
Josip09 is offline  
Old 15.10.2012., 22:14   #4613
Imam pitanje vezano uz felge, a posljedicno i uz gume. Naime, ja na svom autu (Golf IV) imam jos uvijek tvornicke felge i tvornicku dimenziju guma (175/80R14).

Ono sto mene interesira je, koje dimenzije guma mogu sve staviti na felge na kojima se nalaze postojece gume?

jer, stavio bi neku drugu dimenziju, ali po mogucnosti bez mjenjanja felgi, a nacuo sam da postoji neka tolerancija koliko guma moze biti sira/uza od felge.
Dukkai is offline  
Old 15.10.2012., 22:41   #4614
Quote:
Dukkai kaže: Pogledaj post
Imam pitanje vezano uz felge, a posljedicno i uz gume. Naime, ja na svom autu (Golf IV) imam jos uvijek tvornicke felge i tvornicku dimenziju guma (175/80R14).

Ono sto mene interesira je, koje dimenzije guma mogu sve staviti na felge na kojima se nalaze postojece gume?

jer, stavio bi neku drugu dimenziju, ali po mogucnosti bez mjenjanja felgi, a nacuo sam da postoji neka tolerancija koliko guma moze biti sira/uza od felge.
Ali mora biti homologirana (prem da meni nitko nikad nije ništa napravio) i ne znam dal golf ima neku dimenziju homologiranu u 14 osim te, slijedeča je 195/65 r15.
__________________
Odlazak u crkvu ne čini vas kršćaninom. Isto kao što stajanjem u garaži ne postajete auto.
Spameripo is offline  
Old 16.10.2012., 08:03   #4615
Odlučio sam ipak otići do Furlana, pa me zanima kakva su vaša iskustva sa carinom (idem sam) i da li još vrijedi sezonski ulaz u SLO sa osobnom? Hvala
tyn@zg is online now  
Old 16.10.2012., 08:46   #4616
Quote:
imandaric kaže: Pogledaj post
Ma reci da ćeš uzeti A4, u protivnom slijedi te Jožina pokora i kletva.

Imaš Savu S3+ u svim popularnim dimenzijama u Konzumu, Merkatoru, Šparu...
Jesi li vidio DOT tih guma? S3 koji su u Westgate-u prodavali je 2610. Pa ti kupi. Cijena 420-430 kn za 165/70R14 ako se ne varam.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 16.10.2012., 09:16   #4617
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Jesi li vidio DOT tih guma? S3 koji su u Westgate-u prodavali je 2610. Pa ti kupi. Cijena 420-430 kn za 165/70R14 ako se ne varam.
Tako je i sa 13", 15", a mislim i 16", sve neke ne standardne dimenzije starijih datuma proizvodnje po turbo velikim, "akcijskim" cijenama.
Josip09 is offline  
Old 16.10.2012., 09:45   #4618
Quote:
Josip09 kaže: Pogledaj post
Tako je i sa 13", 15", a mislim i 16", sve neke ne standardne dimenzije starijih datuma proizvodnje po turbo velikim, "akcijskim" cijenama.
Pa tak ti delaju već godinama, sve kaj se ne proda kod vulkanizera vrate na skladište i onda sljedeče zime, metro, getro i ostali super jeftini dučani. Nisi valjda mislil da godinu dana stare gume bacaju u smeće.
subaru13 is offline  
Old 16.10.2012., 10:05   #4619
Quote:
subaru13 kaže: Pogledaj post
Pa tak ti delaju već godinama, sve kaj se ne proda kod vulkanizera vrate na skladište i onda sljedeče zime, metro, getro i ostali super jeftini dučani. Nisi valjda mislil da godinu dana stare gume bacaju u smeće.
Ovo turbo velike akcije, je sarkazam. Cijene su bolesno velike za Savu S3 i za dimenzije u kojima se nudi.
Josip09 is offline  
Old 16.10.2012., 14:44   #4620
Quote:
tyn@zg kaže: Pogledaj post
Odlučio sam ipak otići do Furlana, pa me zanima kakva su vaša iskustva sa carinom (idem sam) i da li još vrijedi sezonski ulaz u SLO sa osobnom? Hvala
Kakav ti je to sezonski ulaz?Nemaš nikakakav sezonski ulaz, u Sloveniju ulaziš normalno u bilo koje doba sa osobnom iskaznicom,na ulazu u Slo od naše policije dobiješ papirnatu potvrdu,koju prilikom povratka u RH vratiš na granici ili ne,ovisi da li te traži.
što se tiče carine, dozvoljen je unos robe u RH u protuvrijednosti do 1.000 kn po osobi.Posebni račun za povrat poreza koji dobiješ od Furlana,kažeš normalno da gume idu van u Hrvašku, ovjeriš prilikom izlaska iz Slovenije na njihovoj carini, naši te pitaju imaš li što za cariniti,veliš imam gume,pokažeš račun i doviđenja.
Poslije se vratiš u Sloveniju do Furlana i dobiješ povrat ili odeš u našu poštu u RH,ali tu je povrat puno manji.
Možeš se i isti dan kad pređeš našu granicu,odmah ponovo vratiti do Furlana po povrat,ali gume ako nisu montirane,moraju ostati u RH.
Ja obično idem sa ženom,ostavim nju i gume iza naše granice u parkiću sa klupicama i vratim se po po povrat. Natrag sam ak nije gužva za deset minuta.
A da,sorry,ti ideš sam,onda gume ako nisu montirane ostaviš sa autom na našoj strani i zamoliš nekoga tko ide do Furlana da te prebaci,tako se i vratiš.

Zadnje uređivanje Lazimir : 16.10.2012. at 14:55. Reason: dodatak
Lazimir is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:26.