Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2013., 12:57   #6561
Dobro si skužio - XL je extra load, dakle guma je konstruirana za teška vozila sa malim kotačićima. Pa da te bitam - jel bi na svoj auto montiaroa gumu za vuljuškar? Jasno da nebi - ta je tvrda ko kamen, teška ko cement i ima svojstva upravo tog cementa.

Dakle ako hoćeš da ti auto više troši, tromiji je, neudobniji, lošije leži na cesti - eto kandidata za XL gumu. Ili ak nemaš alternative.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 27.11.2013., 13:01   #6562
Hvala na pomoći, sad je nekaj i jasnije.
Picoo is offline  
Old 27.11.2013., 13:30   #6563
Jel štetno za gume skidat i stavljat ih na felge? Ustvari vjerujem da je samo pitanje je koliko?
Trebam stavit zimske pa sad da ne kupujem i nove felge.
Doze is offline  
Old 27.11.2013., 13:34   #6564
Quote:
leonidas27 kaže: Pogledaj post
hvala puno!
znam da je nezahvalno davati savjete na ovakve upite
ostavljam ih još ovu zimu (imam još par investicija na autu pa me stvarno financ. stislo)
a i natjerat će me da smanjim temperament u vožnji
sretno
Astral07 is offline  
Old 27.11.2013., 13:44   #6565
Quote:
Doze kaže: Pogledaj post
Jel štetno za gume skidat i stavljat ih na felge? Ustvari vjerujem da je samo pitanje je koliko?
Trebam stavit zimske pa sad da ne kupujem i nove felge.
Štetno je i to jako. I za felge a pogotovo za gume. Niti jedna guma nije predviđena da ju se stoput navlači i svlači sa felge.

S treće strane - izračunaj koliko te košta 10 montaža i demontaža a koliko 4 čelične felge.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 27.11.2013., 14:08   #6566
al kaj nije da XL gume forsaju sad na sve malo veće gradske SUV.ove i njima slične monovolumene...pa ne spadaju ti auti baš u viličar kategoriju...nego se računa da imaju blizu 2 tone kad se svinutra sjednu i napune gepek
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Old 27.11.2013., 14:15   #6567
Opet ja

Michellin Alipin A4 koji sam gledao, mnogo je skuplji od onoga sto pise u cjenovniku.

Sa PDV cijena je oko 155 KM po gumi. E sad, imam opciju odbijanja PDV-a sto znaci da bi me to kostalo nekih 135 KM.

Sa druge strane, kod drugog prodavaca, vidim u ponudi Dunlop WinterSport 4D za 115 KM sa uracunatim popustom plus odbio bih i 17% PDV-a.

Ono sto me zanima je kakva je to guma te kolika je razlika izmedju ove od 115KM koja ima oznaku 91T i iste te gume sa oznakom 91H koja kosta 147KM?

Ako je razlika samo u brzini i nosivosti to me ne zanima toliko, vazno mi je da je to ista guma po ponasanju na cestu sa jednim ili dva putnika pri brzinama do 100 kmh.

Cijenim svaku pomoc...
El Mariachi is offline  
Old 27.11.2013., 14:17   #6568
Svako 10ak postova se piše o oznakama na gumama. Klikni pa vidi, ako ti ne treba H, a vjerojatno ne treba, uzmi T i uštedi 30 maraka
MEP is offline  
Old 27.11.2013., 14:20   #6569
Quote:
DNx kaže: Pogledaj post
al kaj nije da XL gume forsaju sad na sve malo veće gradske SUV.ove i njima slične monovolumene...pa ne spadaju ti auti baš u viličar kategoriju...nego se računa da imaju blizu 2 tone kad se svinutra sjednu i napune gepek
Kao što rekoh - teški auti malih kotačića. Nitko pri zdravoj pameti ne uzima XL ako nemora. Ako mora - onda ga jebi, alternative i tak i tak nema.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 27.11.2013., 14:25   #6570
XL kao stvorene za čezu:

Henry Miller is offline  
Old 27.11.2013., 14:27   #6571
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Kao što rekoh - teški auti malih kotačića. Nitko pri zdravoj pameti ne uzima XL ako nemora. Ako mora - onda ga jebi, alternative i tak i tak nema.
pa ne znam, al moram priznat da sam malo skeptičan da je tolika razlika u kvaliteti, i to još nagore. Bridgestone t001 XL verzija za 16" je cca 80kn skuplja od nonXL varijante. E sad, da su ju toliko promjenili da ova prva ništ ne valja, to mi je ful čudno. No velim, nisam ih vozio, tak da nemam iskustva.

btw, pretpostavljam da su im ojačane samo bočne stranice ili?
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Old 27.11.2013., 14:31   #6572
Čitaj koliko je slojeva i od čega su. A onda jel 0,3 mm žica ili 0,5 to nitko nemože reći. Ali može vidjeti na vagi.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 27.11.2013., 14:43   #6573
Quote:
MEP kaže: Pogledaj post
Svako 10ak postova se piše o oznakama na gumama. Klikni pa vidi, ako ti ne treba H, a vjerojatno ne treba, uzmi T i uštedi 30 maraka
Jasne su meni oznake, ali me zanima da li je generalno to ista guma sto se tice karakteristika u voznji, prije svega trakcije na snijegu i slicno?

Jer vidio sam test u Auto Bildu gdje je ta guma ali za oznakom 91H dobila dobre kritike, izuzev voznje po suncanom vremenu i trajnosti, ali trajnost me ne zanima toliko jer cu automobil voziti jos najvise 3 mjeseca.
El Mariachi is offline  
Old 27.11.2013., 14:47   #6574
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Čitaj koliko je slojeva i od čega su. A onda jel 0,3 mm žica ili 0,5 to nitko nemože reći. Ali može vidjeti na vagi.
imaš kakav link da to malo proučim...

tim više što recimo Michelin proizvodi gume do dim 335/30ZR20 108Y XL

a to def nije za tešku škatulju/monovolumen/viličar...istina, ne znam tko vozi ovak nekaj
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Old 27.11.2013., 14:50   #6575
Veyron. Dakle viličar, dozer, radni stroj ....

Te ogromne dimenzije za supersportaše iz drugog razloga imaju XL oznaku - dinamička opterećenja tih guma su suluda, pogotovo na novim supersportašima sa aktivnom aerodinamikom koji bez pol frke naprave 1,5g na kočenju ili zavojima. Zato XL.

Pogledaj što imaju na CarBible stranicama
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 27.11.2013., 14:56   #6576
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Kupio si sranje od gume po cjeni premiuma. Jel treba dalje crtat?

P.S. Vidim da se te gume bez problema dobiju i po 600 kn takda dat 700 za njih nije niti jeftino.
E sad si me baš bacio u bed

Dali je baš sve tako crno ili ovi lažu

ovi nepišu loše o njoj

hvale se i certifikatom
TONI-VU is offline  
Old 27.11.2013., 15:39   #6577
U SVIM testovima koje sam vidio je fenjeraš. Ti si pucao na Bridgestone. ovo nije to da se na glavu postaviš. Ako hoćeš vratit - vrati. Al nemoj mene i druge uvjeravat da je ta guma jednaka LM-u.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 27.11.2013., 16:17   #6578
trebam savjet (nemojte me odmah popljuvati jer je situacija takva kakva je ) što je najpametnije učiniti, jel od silnih preporuka ne znam sam što bih
da li je bolje staviti 4 polovne gume ili 2 nove naprijed?
205 55 R16
auto ima prednji pogon, a zadnje gume su nove uniroyal rainexpert.

Zadnje uređivanje grenzer : 27.11.2013. at 16:22.
grenzer is offline  
Old 27.11.2013., 16:24   #6579
Quote:
TONI-VU kaže: Pogledaj post
E sad si me baš bacio u bed

Dali je baš sve tako crno ili ovi lažu

ovi nepišu loše o njoj


hvale se i certifikatom
Vjerojatno nisu užasne i krajnje opasne po život kao većina kineskih, ali da su dno ponude, jesu (kineske su ispod dna). Ako postoji jednostavna mogućnost da ih vratiš, vrati, ako ne, poslužit će svrsi uz dodatan oprez i razumijevanje činjenice da nemaš vrhunske gume.

Quote:
grenzer kaže: Pogledaj post
trebam savjet (nemojte me odmah popljuvati jer je situacija takva kakva je ) što je najpametnije učiniti, jel od silnih preporuka ne znam sam što bih
da li je bolje staviti 4 polovne gume ili 2 nove naprijed?
auto ima prednji pogon, a zadnje gume su nove uniroyal rainexpert.
Puno očekuješ s ovim u zagradi.

A da ipak odgovorim, bolje stavi četiri solidno očuvane, kvalitetne i ne prestare polovne zimske. Ne samo da je bolje, nego je druga opcija i nezakonita u zimskim uvjetima i jamči ti da ćeš završiti u jarku (u najboljem slučaju). A dalje štedi do sljedeće zime da kupiš 4 nove, pa makar i klasa Baruma, Sportive...
redscro is offline  
Old 27.11.2013., 16:26   #6580
Pozdrav, trebam preporuku za neke od dolje navedenih guma:

Dimenzije su 195/65 R15:

Sava Eskimo S3 91T (mada ih je grozno teško za naći ovih dana)
Fulda Kristall Montero 3 91T
Pirelli W190 SNOWCONTROL II 91T
Toyo S943 SNOWPROX 91T

Sve gume su u rangu od 400-420 kn (na karticu će ići).

Auto je Octavia II 1.9 TDI, umjeren sam vozač a prođem oko 1000km mjesečno (dakle Slavonska i nešto auto puta i ZG obilaznice).

Unaprijed hvala na pomoći.
Fear Factory is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:38.